Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Albánsko Divjaka-Karavasta National Park

Dovolenka Albánsko Divjaka-Karavasta National Park


Dovolenka Albánsko - Divjaka-Karavasta National Park: Oáza prírody a biodiverzity

Albánsko, malá balkánska krajina obklopená Jadranským a Jónskym morom, môže byť pre niektorých turistov ešte stále neobjaveným klenotom. Jeho rôznoritá príroda a zachovalá divočina láka návštevníkov z celého sveta. Medzi najväčšie poklady Albánska patrí Divjaka-Karavasta National Park, fascinujúca oáza prírody plná záhadných močiarov, lesov, pláží a ohromujúcej biodiverzity.

Nachádzajúci sa asi 80 kilometrov južne od hlavného mesta Tirany, Divjaka-Karavasta National Park je najväčším chráneným územím v Albánsku. Park, ktorý zaberá plochu 223 km², je domovom pre množstvo druhov rastlín a živočíchov, z ktorých mnohé sú ohrozené a unikátnym spôsobom prispievajú ku globálnej biodiverzite.

Jedným z najvýznamnejších a pôsobivých prvkov parku je jeho močiar Karavasta. Tento rozsiahly močiar s rozlohou 40 km² je domovom pre viac ako 250 druhov vtákov, vrátane vzácnych druhov ako je pelikán kučeravý, bahniak bielokrídly alebo orol skalný. Vtáčie pozorovanie je tu nezabudnuteľným zážitkom pre milovníkov prírody.

Divjaka-Karavasta National Park ponúka aj krásne pláže na svojom pobreží, ktoré sú domovom pre obrovské populácie korytnačiek a iných morských živočíchov. Táto oblasť je dokonalým miestom pre dovolenku spojenú s relaxáciou na pláži a s objavovaním fascinujúceho podmorského sveta.

Ak máte radi turistiku a prírodné túry, park vám poskytne mnoho možností. Preskúmajte klamné duny, ktoré sú jedinečným geologickým fenoménom tejto oblasti, alebo sa vydejte na túru lesom, ktorý obklopuje močiar a objavujte rôznorodosť rastlín a živočíchov, ktoré tu žijú.

Divjaka-Karavasta National Park je aj miestom pre rôzne environmentálne a ekologické iniciatívy a výskumy. Vďaka týmto snahám je park uznávaný ako dôležité miesto pre ochranu prírody a udržateľný rozvoj.

Pre turistov, ktorí chcú zažiť dovolenku mimo bežných turistických trás a objaviť skryté poklady prírody, je Divjaka-Karavasta National Park ideálnym miestom. Budete fascinovaní krásou divočiny a možnosťami pozorovať vzácne druhy rastlín a živočíchov. Ak hľadáte miesto, kde si oddýchnuť od veľkomestského ruchu a pripojiť sa k prírode, Albánsko a jeho národný park určite stojí za návštevu.


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Divjaka-Karavasta National Park


1. Kde sa nachádza Albánsko Divjaka-Karavasta National Park?
- Albánsko Divjaka-Karavasta National Park sa nachádza na pobreží Albánska, v blízkosti miest Divjaka a Karavasta.

2. Aké sú hlavné atrakcie v Albánskom Divjaka-Karavasta National Parku?
- Hlavné atrakcie parku zahŕňajú veľkú lagúnu Karavasta, rozsiahle mokradi, bohatú faunu a flóru, vrátane rôznych druhov vtákov ako napríklad pelikáni a plameňáci.

3. Môžem v Albánskom Divjaka-Karavasta National Parku táborať?
- Nie, táborenie nie je povolené v pohorie Albánsko Divjaka-Karavasta. Je však možné stanovať na určených miestach v okolí parku.

4. Ako sa do Albánskeho Divjaka-Karavasta National Parku dostanem?
- Park je dostupný autom, avšak je tu aj verejná doprava. Najlepšou možnosťou je prenajať si auto alebo zapojiť sa do organizovaných výletov.

5. Kedy je najlepší čas navštíviť Albánsky Divjaka-Karavasta National Park?
- Najlepší čas na návštevu parku je od apríla do septembra, keď je teplejšie počasie a vtáky sú v migrácii.

6. Aká je vstupná cena do parku?
- Vstup do parku je bezplatný, avšak môže sa požadovať malá poplatok za vedené túry alebo kempovanie.

7. Je v parku možné vidieť zvieratá v prírodných rezerváciách?
- Áno, park má rôzne prírodné rezervácie, kde je možné vidieť rôzne druhy zvierat vrátane vzácnych vtákov a iných živočíchov.

8. Sú v parku k dispozícii turistické trasy?
- Áno, v parku je niekoľko turistických trás, ktoré vedú k rôznym atrakciám, vrátane múzeí, výhľadov a prírodných rezervácií.

9. Koľko času by som mal venovať na návštevu parku?
- Odporúča sa stráviť aspoň jeden celý deň v parku, aby ste si mohli vychutnať všetky atrakcie a vykonať niektoré z turistických trás.

10. Má park ubytovacie možnosti?
- Áno, v blízkosti parku sa nachádza niekoľko ubytovacích zariadení, ako sú hotely a kempy, kde si môžete nájsť ubytovanie.


Počasie Albánsko Divjaka-Karavasta National Park


Albánsko je krajina plná zaujímavých miest, ktoré si získajú pozornosť turistov z rôznych kútov sveta. Medzi tieto miesta patrí aj Divjaka-Karavasta Národný park, ktorý leží v centrálnom Albánsku. Tento park je domovom mnohých rastlín a zvierat, ktoré sú chránené v rámci národného parku. Počasie v tomto národnom parku je veľmi dôležité pre turistov, ktorí chcú navštíviť túto krásnu oblasť.

Albánsko Divjaka-Karavasta National Park je známy svojou jedinečnou biodiverzitou, ktorá sa prejavuje v hojnosti rastlín a živočíchov. Park pokrýva rozlohu 22 230 hektárov a je domovom pre množstvo druhov vtákov, chameleónov, ještárov, lišiek a mnohých ďalších zvierat. Toto miesto je pre turistov ideálne na fotografovanie a pozorovanie zvierat v ich prirodzenom prostredí.

Počasie v Divjaka-Karavasta Národnom parku sa výrazne mení počas celého roka. Letá sú teplé a suché, s teplotami, ktoré sa pohybujú okolo 30 °C počas dňa a medzi 20-25 °C počas noci. Oblasť má malé množstvo zrážok počas leta, takže turisti môžu využiť tento čas na prechádzky a objavovanie národného parku.

Zima v Divjaka-Karavasta Národnom parku je chladnejšia, s teplotami, ktoré sa pohybujú medzi 5-10 ° C počas dňa a medzi -5 až 0 °C v noci. Táto oblasť má väčšie množstvo zrážok v zimných mesiacoch, čo môže zabrániť turistom v návšteve niektorých oblastí národného parku.

Jar a jeseň sú obdobím, kedy počasie v Divjaka-Karavasta Národnom parku začína byť miernym, s náhodnými dažďami. Toto obdobie je ideálne pre turistov, ktorí chcú vidieť kvitnúce rastliny a pozorovať migrácie vtákov cez Albánsko.

V závislosti od ročného obdobia a plánovanej aktivity, turisti by mali zvoliť vhodné oblečenie a vybaviť sa potrebným vybavením. Napríklad v lete by mal byť turista vybavený slnečnými okuliarmi, krémom na ochranu pred slnkom a dostatočným množstvom vody na hydratáciu.

Celkovo je Divjaka-Karavasta Národný park skvelým miestom na návštevu pre turistov, ktorí chcú vidieť krásu Albánska a pozorovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Je nevyhnutné, aby turisti vopred plánovali svoju návštevu a zohľadnili aktuálne počasie v národnom parku, aby mohli využiť to najlepšie z tohto úžasného miesta.


Letenka Albánsko Divjaka-Karavasta National Park


Ak plánujete vycestovať do Albánska a máte radi prírodu a divoké životné prostredie, Divjaka-Karavasta National Park by nemal chýbať vo vašom itinerári. Tento národný park sa nachádza v západnej časti krajiny a je domovom pre množstvo ohrozených druhov rastlín a živočíchov.

Na svete existuje len niekoľko miest, ktoré sú domovom pre vzácne a ohrozené druhy vtákov, a Divjaka-Karavasta je jedno z nich. Park je známy predovšetkým pre výskyt buzeranta žltobruchého, dravého vtáka, ktorý je na pokraji vyhynutia. Pravidelné pozorovanie vtáctva v parku si získalo obľubu medzi ornitológmi z celého sveta.

Divjaka-Karavasta National Park sa vyznačuje rôznorodou prírodnou scenériou, vrátane bažantníc, lagún, sladkovodných jazier a močiarov. Pokojné prostredie a nezničená príroda robia z tohto miesta ideálnu destináciu pre tých, ktorí hľadajú oddych a únik od každodenného zhonu.

Okrem vtáctva môžete tu nájsť aj množstvo druhov rýb a rias, pretože park je obklopený Jadranským morom. Výlet lodou alebo kajakom do okolitých vôd je skvelý spôsob, ako preskúmať túto morskú biodiverzitu.

Divjaka-Karavasta tiež ponúka množstvo turistických trás a cyklotrás. Nech už sa vyberiete peši alebo na bicykli, budete mať možnosť objaviť nádherné scenérie okolitej prírody. Prechádzka lesmi a po brehu jezera vás iste očarí svojou upokojujúcou atmosférou a krásnou krajinou.

Ak chcete bližšie spoznať miestne tradície a kultúru, nezabudnite navštíviť aj blízke rybárske dedinky, kde sa môžete stretnúť s miestnymi obyvateľmi a ochutnať čerstvé ryby a morské plody.

Letenky do Divjaka-Karavasta National Park môžete získať cez rôzne letecké spoločnosti, ktoré poskytujú služby do Albánska. Skôr než rezervujete svoju letenku, odporúčame sa poradiť s miestnymi cestovnými kanceláriami alebo vyhľadať informácie online, aby ste získali aktuálne informácie o možnostiach cestovania a vstupných vízach.

Divjaka-Karavasta National Park je pravým rajom pre prirodzených nadšencov a dobrodruhov. Jeho unikátna príroda a vzácne druhy živočíchov robia z miesta skvostnú destináciu pre všetkých, ktorí túžia objaviť skryté kútiky divokej krásy Albánska. Ak túžite po dobrodružstve v divokom prostredí, neváhajte a rezervujte si letenku do Divjaka-Karavasta National Park práve teraz.


Ubytovanie Albánsko Divjaka-Karavasta National Park


Albánsko Divjaka-Karavasta National Park, považovaný za jeden z najcennejších ekosystémov v Albánsku, je skutočným pokladom pre milovníkov prírody a dobrodružstva. Tento národný park sa nachádza na juhu krajiny, medzi mestami Divjaka a Lushnja, a poskytuje útočisko mnohým ohrozeným druhom rastlín a zvierat.

Jedným z najväčších lákadiel tohto národného parku je jeho pobrežie s jeho nezabudnuteľnou biodiverzitou. Divjaka-Karavasta je domovom výnimočných vtákov, medzi ktoré patria pelikáni, ibisy a mnoho iných. Je to jedno z najdôležitejších migratórskych miest v Európe, pretože slúži ako zastávka pre vtáky, ktoré cestujú z Európy do Afriky a späť. Môžete tu pozorovať hniždiace vtáky, ako aj tie, ktoré tu len prechádzajú na svojej ceste.

Park zahŕňa aj veľkú časť sladkovodného jazera Karavasta, ktoré je domovom mnohých endemických a ohrozených druhov rýb a plazov. Tí, ktorí majú záujem o rybolov, môžu vyskúšať svoje šťastie a chytiť nejakého kapra alebo okúňa. V jazere sa taktiež nachádzajú pláže, kde si môžete užiť slnko a kúpanie.

Pre tých, ktorí majú radi túry a prírodné výlety, park ponúka množstvo atrakcií. Jednou z nich je ekosystém Dunajského kanála, ktorý vás prevedie cez mangrovníky až do ústia do mora. Túto oblasť môžete objaviť pešo alebo na kánoi a objavovať jej bohatú faunu a flóru.

Ak hľadáte ubytovanie v Divjaka-Karavasta National Park, máte niekoľko možností. Priamo v parku nie sú žiadne hotely, ale môžete si vybrať z okolitých miest ako Divjaka alebo Lushnja. Tam nájdete rôzne typy ubytovania vrátane hotelov, penziónov a apartmánov. Niektoré z týchto ubytovaní sú umiestnené priamo na pobreží, čo vám umožní mať prístup k plážam a taktiež k výhľadu na jazero.

Keď ste v Divjaka-Karavasta National Park, nezabudnite si dopriať aj miestnu kuchyňu. Mnoho reštaurácií ponúka jedlá pripravené zo čerstvých miestnych prísad, ako sú plody mora a miestne ryby. Okrem toho môžete navštíviť aj trhy, kde si môžete kúpiť čerstvé ovocie a zeleninu, ako aj tradičné albánske potraviny.

Divjaka-Karavasta National Park je skutočne neuveriteľné miesto, ktoré ponúka jedinečné zážitky z prírody a možnosti objaviť vzácnu biodiverzitu Albánska. To všetko robí z tohto destinácie skvelé miesto pre dovolenkovú destináciu pre milovníkov prírody a ľudí, ktorí sa radi vybrali na dobrodružstvo. Nech už navštívite tento národný park na krátku alebo dlhú dobu, určite nezabudnete na svoj pobyt a okúzle, ktoré toto miesto ponúka.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky