Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Argentína Iguazú Falls

Letenka Argentína Iguazú Falls


Ak hľadáte dokonalé miesto na dovolenku, ktoré kombinuje prvotriedne prírodné krásy s kultúrou a históriou, je Argentína ideálnym miestom pre vás. Kamenný oblúk, ktorý formujú ohromujúce vodopády Iguazú, nachádza sa v severnej časti krajiny a každý rok láka tisíce turistov z celého sveta.

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako sa dostať k tomuto nádhernému miestu, je cez letenky Argentína Iguazú Falls. Pri návšteve vodopádov sa dozviete o histórii a kultúre Árukov a Guaraníov, miestnych kmeňov, ktorí tu kedysi žili.

Letenky do Iguazú sú celoročne k dispozícii, ale najlepšie obdobie pre návštevu vodopádov je medzi marcom a júnom. Počas týchto mesiacov je menej zrážok a jej voda preto má oveľa jasnejšie sfarbenie. Okrem toho sa môžete tešiť na nižšie teploty a menšie množstvo turistov.

Ak sa rozhodnete pre letenky z Buenos Aires do Iguazú, let trvá zhruba dve hodiny a po pristaní na letisku Foz do Iguaçu budete môcť začať svoju dobrodružnú cestu.

Vodopády Iguazú sú najlepšie pozorovateľné z brazílskej strany, čo trvá asi tri hodiny pomocou turistického vodcu. Toto miesto ponúka skutočne impozantné scenérie, ako aj príležitosti na fotografovanie, čím získate neopakovateľné zábery. Sledujúc pohybujúce sa oblúky vody, ktoré tvoria osudné váľce v jaskyniach pod nimi, sú putovanie na skalách až k úplnému obehnutiu vodopádov neprehliadnuteľnou súčasťou zážitku.

Ak hľadáte ďalšie adrenalinové zážitky, môžete sa rozhodnúť pre plavbu na rieke, paragliding a skúška kanyoningu.

Letenky Argentína Iguazú Falls vám umožnia návštevu jedného z najkrajších miest na svete. Ak radi cestujete a zisťujete nové veci, navštívte tento kúzelný kout Argentíny, ktorý nesklame vaše očakávania.


Dovolenka Argentína Iguazú Falls


Argentína je krajina, ktorá spočíva medzi Andami a Atlantickým oceánom, a ponúka cestovateľom množstvo krásnych miest a pamiatok. Jedným z týchto miest sú Iguazú Falls, jedny z najväčších vodopádov na svete.

Iguazú Falls sa nachádzajú na hranici Brazílie a Argentíny, a zahrňujú 275 vodopádov rôznej veľkosti a výšky. Najväčší z nich, zvaný Garganta del Diablo (Diabolov hrdelník), je veľký až 82 metrov a ponúka ohromujúci pohľad na nekonečné množstvo vody, ktoré padá do priepasti.

Pre cestovateľov, ktorí navštívia Iguazú Falls, existuje niekoľko možností, ako si vodopády vychutnať. Jednou z najpopulárnejších alternatív je prechod cez most na brazílskej strane, odkiaľ sa dajú najlepšie obdivovať panoramatické výhľady. Ďalšou možnosťou je prechádzať sa na argentínskej strane, kde sa môžete dostať bližšie k vodopádom a dokonca ich navštíviť na člne.

Okrem vodopádov ponúka Argentína pre turistov aj mnoho iných atrakcií. Cestovatelia si môžu vychutnať krásne pláže, ktoré ležia pozdĺž pobrežia Atlantického oceánu, alebo sa môžu vydať na túry do hor, kde si môžu užiť nádherný výhľad na krajinu.

Ak sa rozhodnete navštíviť Argentínu a Iguazú Falls, nezabudnite si vziať pohodlné oblečenie a obuv, aby ste sa mohli voľne pohybovať na miestach, kde cestovateľia najviac užívajú vodopády. Bude to určite nezabudnuteľná dovolenka, ktorá zaplní vašu pamäť nádhernými zážitkami.


Najčastejšie otázky a odpovede Argentína Iguazú Falls


1. Kde sa nachádzajú vodopády Iguazú?
Odpoveď: Vodopády Iguazú sa nachádzajú na hranici medzi Argentínou a Brazíliou.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Iguazú?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu vodopádov Iguazú je medzi aprílom a júnom alebo medzi septembrom a decembrom, keď je zvyčajne menej daždivé počasie.

3. Ako sa tam dostanem?
Odpoveď: Najbližšie medzinárodné letisko sa nachádza v meste Puerto Iguazú, ktoré je dostupné priamymi letmi z hlavných argentínskych miest. Z letiska sa dá ďalej cestovať autobusom alebo taxíkom do národných parkov.

4. Čo je také špeciálne na vodopádoch Iguazú?
Odpoveď: Vodopády Iguazú sú jednými z najimpozantnejších vodopádov na svete. Skladajú sa z viac ako 275 veľkých a malých vodopádov na rieke Iguazú a vytvárajú jedinečnú prírodnú scenériu.

5. Aké aktivity si môžem vychutnať pri návšteve Iguazú?
Odpoveď: Pri návšteve vodopádov Iguazú si môžete vychutnať prechádzky po chodníkoch v národnom parku, vyhlídkové plavby na lodiach, výlety do džungle v okolí a možnosť pozorovať divokú faunu a flóru.

6. Potrebujem víza na návštevu Iguazú?
Odpoveď: Väčšina turistov z krajín Európskej únie a Spojených štátov nemusí žiadať o vízum pre turistickú návštevu Argentíny. Však pred cestou je vždy dobré sa informovať o konkrétnych vízových požiadavkách.

7. Ako dlho trvá prehliadka Iguazú?
Odpoveď: Prehliadka vodopádov Iguazú môže trvať od jedného dňa až po niekoľko dní, v závislosti od toho, koľko času si chcete vyčleniť na preskúmanie rôznych chodníkov a aktivít.

8. Aký je vstupný poplatok do národného parku Iguazú?
Odpoveď: Vstupný poplatok do národného parku Iguazú sa líši v závislosti od štátu, z ktorého pochádzate. Pre argentínskych občanov je vstup zvyčajne lacnejší ako pre zahraničných návštevníkov.

9. Aké ubytovacie možnosti sú v okolí vodopádov Iguazú?
Odpoveď: V okolí vodopádov Iguazú je mnoho možností ubytovania, od luxusných rezortov a hotelov po lacnejšie hostely a penzióny. Odporúča sa rezervovať ubytovanie vopred.

10. Aké ďalšie atrakcie sú v blízkosti vodopádov Iguazú?
Odpoveď: Okrem vodopádov Iguazú sa v okolí nachádzajú aj ďalšie prírodné a kultúrne atrakcie, ako sú džungľa Yacaratiá, argentínska misionárska dedina San Ignacio Mini a brazílske mesto Foz do Iguaçu.


Počasie Argentína Iguazú Falls


Iguazú Falls je jedným z najkrajších prírodných divov na svete nachádzajúcich sa v argentínskej provincii Misiones. Tento ohromujúci prírodný úkaz je národným parkom a je považovaný za jednu z najväčších atrakcií krajiny. Okrem toho, že je to majestátna séria vodopádov, je Iguazú Falls aj neskutočne ťažkou a fascinujúcou oblasťou nielen pre svoju bohatú diverzitu rastlín a živočíchov, ale aj pre svoje neustále meniace sa počasie.

Argentína je známa svojou rozmanitosťou prírodných zákutí a klimatických podmienok. V prípade Iguazú Falls je toto najlepšie viditeľné. Svojím tropickým podnebím a vysokou vlhkosťou tento región ponúka návštevníkom extrémne teploty a nečakané zmeny počasia. V závislosti od ročného obdobia môže byť počasie v Iguazú Falls veľmi odlišné.

V lete, ktorý trvá od decembra do februára, sú teploty v oblasti veľmi vysoké. Denné maximá môžu dosiahnuť až 35°C. Vlhkosť v tomto období je tiež veľmi vysoká a môže sa pohybovať okolo 80-90%. Preto je dôležité, aby návštevníci oblasť navštívili dobre pripravení s náležitým oblečením, opaľovacím krémom a dostatkom vody. Okrem toho, kvôli vysokej sezónnej záplave sa mnohé cesty môžu zatopiť, čo môže ovplyvniť prístup k niektorým častiam parku.

Jeseň a jar, teda obdobie od marca do mája a od septembra do novembra, sú tu o niečo prijateľnejšie teploty a menej zrážok. V týchto mesiacoch je možné zažiť mierne chladné ranné a večerné teploty, ale vo všeobecnosti sa teplota pohybuje medzi 20-25°C. Toto obdobie sa považuje za najlepší čas na návštevu, keďže park je menej preplnený a cesty sú menej zatopené.

Zima, ktorá trvá od júna do augusta, prináša najnižšie teploty v Iguazú Falls. Aj keď teploty zriedkakedy klesnú pod 10°C, ráno a večer môže byť poriadne chladno. Pokiaľ sem cestujete v zime, odporúča sa si so sebou pripraviť teplejšie oblečenie. Mnohí turisti sa však rozhodnú navštíviť Iguazú Falls v tomto období, pretože je to tiež obdobie, v ktorom stúpa hladina rieky a vodopády sú impozantnejšie ako kedykoľvek inokedy.

Ak plánujete návštevu Iguazú Falls, je dôležité zohľadniť sezónu a počasie. Pretože je to taká rozmanitá oblasť, odporúča sa sledovať predpovede počasia a byť pripravený na nečakané zmeny. Ať už ste potešení tropickým počasím v lete alebo chladom v zime, Iguazú Falls vám prinesie úchvatné prírodné zážitky a nezabudnuteľné fotografie.


Ubytovanie Argentína Iguazú Falls


Argentínske Iguazú Falls – krása, ktorá vás nadchne svojou veľkosťou a nádherou

Ak máte radi prírodné scenérie a chcete vidieť jedno z najkrajších miest na Zemi, potom by ste si nemali nechať ujsť argentínske Iguazú Falls. Tieto vodopády sú situované na území národného parku Iguazú na hranici medzi Argentínou a Brazíliou. Sú známe svojou ohromujúcou krásou a majestátnosťou.

Iguazú Falls sa skladajú z viac ako 275 jednotlivých vodopádov, ktoré tvoria obrovský komplex vodopádov s celkovou šírkou muža až 2,7 kilometra. Ich výška sa môže pohybovať od 60 do 82 metrov, čo je viac ako dvojnásobok výšky slávnych Niagarských vodopádov. Tieto vodopády sú tak jedinečné, že boli zahrnuté do zoznamu svetového dedičstva UNESCO a sú jedným z najväčších prírodných zázrakov na svete.

Keď sa ocitnete v Iguazú Falls, budete ohromení svojou nádhernou scenériou. Voda padá s takou silou, že vytvára obrovskú hmlovú clonu. Tieto hmly sa dotýkajú oblohy, vytvárajúc zázračnú atmosféru. Počas návštevy sa budete cítiť akoby ste sa ocitli v inej dimenzii, preskakujúc z jedného divu do druhého.

Okrem nezabudnuteľných vodopádov národný park Iguazú ponúka aj ďalšie skvelé aktivity. Budete mať možnosť vziať si prechádzku po chodníkoch okolo vodopádov a vychutnať si nádherný výhľad. Môžete sa dostať aj na vyhliadkové plošiny, ktoré vám poskytnú panoramatické výhľady na celý komplex. Ak by ste chceli zažiť vodopády z úplne inej perspektívy, môžete si zobrať aj loďovú jazdu po rieke Parana. Táto jazda vás zavedie priamo k vodopádom, kde si budete môcť vychutnávať ich krásu z blízka.

Ak si plánujete návštevu Iguazú Falls, môžete sa ubytovať v niektorom z mnohých hotelov a rezortov v blízkosti vodopádov. Tieto hotely ponúkajú rôzne možnosti ubytovania, od luxusných hotelov s výhľadom na vodopády až po cenovo dostupné ubytovanie pre cestovateľov s menším rozpočtom. Môžete si vybrať aj medzi možnosťou pobytu v blízkosti prírody v kempoch v národnom parku.

Argentínske Iguazú Falls sú jedným z najkrajších prírodných divov na svete a jedinečným miestom, ktoré si zaslúži vašu pozornosť. Ich veľkosť, krása a atmosféra vás nadchnú a garantujeme vám, že nebudete ľutovať návštevy tohto neskutočného miesta. Takže neváhajte a naplánujte si výlet do tejto prírody nádhernej destinácie v Argentíne!


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky