Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)

Letenka Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Ak plánujete cestu do Argentíny, Patagónia je určite jednou z oblastí, ktorú by ste nemali vynechať. S jej úchvatnou prírodou, nádhernými jazerami a majestátnymi horami ponúka Patagónia neopakovateľný zážitok pre každého cestovateľa. Ako sa sem dostať? Jednou z najlepších možností je cestovať lietadlom.

Existuje niekoľko medzinárodných letísk v Patagónii, kde môžete pristáť. Medzi najpopulárnejšie patria letisko v Bariloche, El Calafate a Ushuaia. Tieto destinácie sú ideálnymi miestami na začiatok vašej objavovacej cesty Patagóniou.

Bariloche, známe aj ako "argentínske Švajčiarsko", je jedným z najobľúbenejších miest v Argentíne. Nachádza sa v Andách a je obklopené nádhernými jazerami a horami. Lietadlo je skvelou voľbou na prílet do Bariloche, pretože vám umožní vidieť úchvatnú krajinu zhora. Po pristátí môžete začať objavovať Bariloche a jeho okolie, kde vás čakajú turistické trasy, vodopády a lyžiarske strediská.

El Calafate je ďalšou populárnou destináciou v Patagónii, známou najmä svojím prirodzeným divom - ľadovcom Perito Moreno. Letisko v El Calafate je momentálne jediným medzinárodným letiskom v juhovej Argentíne, čo z neho robí významné centrum pre turistov, ktorí sa chcú dostať k ľadovcovi. Pristátie v El Calafate vám umožní cestovať do národného parku Los Glaciares, kde bude vaším najväčším zážitkom nepochybne sledovanie veľkolepého ľadovca Perito Moreno.

Ushuaia, známa ako "koniec sveta", sa nachádza na najjužnejšom mieste Argentíny. Toto mesto má jedinečnú polohu, pretože sa nachádza v súostroví Ohňová Zem na samom severe severe. Prílet do Ushuaia vás poteší nádhernými výhľadmi na horský masív Martial a pobrežie Atlantického oceánu. Po pristátí tu sa môžete vydať na objavovanie Národného parku Tierra del Fuego, kde vás čakajú nádherné jazerá, pestrá flóra a fauna a okúzľujúca príroda.

Ak ste sa rozhodli túto letenku zvoliť, je dôležité dodržiavať pravidlá cestovania a letiska v súvislosti s COVID-19. Skontrolujte aktuálne informácie o cestovaniach a bezpečnostných opatreniach pred odletom a dbajte na osobnú hygienu výskytom všetkých bezpečnostných opatrení počas cestovania.

Cesta lietadlom do Patagónie vám poskytne nezabudnuteľný pohľad na argentínsku krajinu a rýchly a efektívny spôsob dopravy. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete navštíviť Bariloche, El Calafate alebo Ushuaia, tieto miesta vám prinášajú unikátne zážitky s prírodou, ktoré si určite zamilujete. Vyrazte na dobrodružstvo po Patagónii a zažite niečo neskutočné!


Ubytovanie Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Argentína Patagónia je oblasť, ktorá láka turistov z celého sveta svojimi prekrásnymi prírodnými scenériami a jedinečnou kultúrou. Ak sa plánujete vydať do tejto oblasti, rozhľadnúť sa po mestách, ktoré v nej ležia a zistiť ako zabezpečiť ubytovanie na výbornej úrovni, čítajte ďalej, pretože vám prinášame článok práve na túto tému.

Bariloche

Bariloche, oficiálne známe ako San Carlos de Bariloche, leží v severnej časti Patagónie a je obklopené Andami. Je to najväčšie mesto v oblasti a je obľúbeným turistickým centrom vďaka svojim horským scenériám, jazerám a pohostinným obyvateľom.

Ak hľadáte ubytovanie v Bariloche, máte na výber mnoho možností. Mesto ponúka hotely, penzióny a apartmány. Okrem toho nájdete aj niekoľko hosteľov pre turistov s menším rozpočtom. Ak ste milovníkom prírody a radi by ste zažili autentickú patagónsku atmosféru, potom sa rozhodnite pre ubytovanie v horských chatách alebo stanoviskách v blízkosti mesta.

El Calafate

El Calafate leží v južnej Patagónii a je obľúbené turistické centrum, ktoré sa nachádza v blízkosti famóznych ľadovcov Perito Moreno a Upsala. Mesto je známe svojimi množstvami zelene, krásnymi jazerami a najrôznejšími aktivitami, ktoré si zaručia, že sa vám nudit nebude.

Ubytovanie v El Calafate nájdete vo forme hotelov, penziónov, apartmánov alebo hosteľov. Pre tých, ktorí hľadajú niečo jedinečné, existujú aj horské chaty a stanoviská v okolí mesta.

Ushuaia

Ushuaia je najjužnejšie položené mesto na svete a leží v najjužnejšej časti Patagónie. Je obľúbeným turistickým miestom, kde prekrásne prírodné scenérie zhmotňujú Patagóniu a Antarktídu v jedno.

V Ushuaia nájdete široký výber ubytovania, vrátane hotelov, apartmánov, penziónov a hosteľov. Okrem toho si tiež môžete prenajať horské chaty a stanoviská v okolí mesta.

Všetky tri mesta v Patagónii ponúkajú svojim návštevníkom kvalitné ubytovanie v jedinečnej prírodnej atmosfére. Najlepšie je však vyberať si už v predstihu, pretože v období turistickej sezóny bývajú ubytovacie kapacity rýchlo obsadené. Takže neváhajte a začnite plánovať svoju cestu do Patagónie už teraz!


Dovolenka Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Argentína Patagónia je jedno z najkrajších a najdivokejších miest na svete. Nachádza sa na juhu Argentíny a ponúka nádhernú prírodu, honosné vrchy, ľadovcové jazerá a úchvatné scenérie. Patagónia je známa svojou divočinou a nekonečným množstvom prírodných zázrakov. Medzi najpopulárnejšie destinácie v tejto oblasti patria Bariloche, El Calafate a Ushuaia.

Bariloche je jedno z najznámejších miest v Patagónii a obzvlášť populárne medzi turistami, ktorí radi lyžujú. Mesto je obklopené nádhernými vrchmi a má množstvo lyžiarskych stredísk. Okrem lyžovania sa v Bariloche môžete vydať aj na prechádzku okolo jazera Nahuel Huapi alebo si vychutnať domácu čokoládu, ktorá je pre túto oblasť charakteristická.

El Calafate je ďalším obľúbeným miestom v Argentíne Patagónia. Je známe najmä pre svoj najväčší ľadovec v južnej Amerike - Perito Moreno. Tento impozantný ľadovec ponúka nádherné výhľady a je dokonalým miestom na túry po ľadovci a plavbu po jeho jazeru. El Calafate je tiež útočiskom pre množstvo druhov vtákov a divé živočíchy, takže je to raj pre milovníkov prírody.

Ushuaia, známa ako „koniec sveta“, je najjužnejšie mesto na svete a je ideálnym východiskovým miestom na objavovanie prázdnej a divokej Patagónie. Ushuaia sa nachádza na ostrove Ohňová zem a ponúka nádherné fjordy, zákutia a hory. Okrem toho môžete navštíviť aj národný park Tierra del Fuego, ktorý ponúka skvelé možnosti na turistiku a výlety na kajaku.

Všetky tieto destinácie majú jedno spoločné - úchvatnú prírodu. V Argentíne Patagónia si môžete vychutnať krásu prírody, prechádzky po divokej krajine, vyskúšať si outdoorové aktivity a obdivovať nádherné scenérie. Od prechádzok po ľadovcoch po lyžovanie vo vrchoch a výlety na kajaku, v Patagónii je pre každého niečo.

Okrem toho sa tu nachádza aj jedinečná fauna a flora. Môžete si všimnúť argentínskeho hýla pumy, chlpáčika na krátkych končatinách a guanaca - juhoamerického príbuzného lamy. Tí, ktorí majú záujem o skúmanie miestnych rastlín, budúmôc tam nájsť mnoho druhov kvitnúcich rastlín, od divokých orchideí po ruže a margaréty.

Dovolenka v Argentíne Patagónia je skutočným dobrodružstvom. Nech už sa vydáte do Bariloche, El Calafate alebo Ushuaia, budete mať možnosť obdivovať neskutočne krásne lokality a zažiť niečo úplne jedinečné. Patagónia je bezpochyby jedným z najkrajších miest na Zemi, ktoré stále čaká na objavenie.


Počasie Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Patagónia, ležiaca v južnej časti Argentíny, je oblasť známa svojou divokou a kontrastnou prírodou. Tento región je pozoruhodný aj vďaka svojmu zaujímavému počasiu, ktoré je ovplyvnené rôznymi činiteľmi.

Bariloche, známe ako argentínske Švajčiarsko, sa nachádza na severozápade Patagónie. Jeho podnebie je miernym podnebím s teplým letom a chladnou zimou. Môžete očakávať, že v lete (december - marec) teploty dosiahnu priemernú hodnotu okolo 20 °C, s občasnými dážďmi a búrkami. Zimy (jún - september) sú veľmi chladné, s teplotami, ktoré klesajú niekedy aj pod bod mrazu, pričom sneh nie je výnimkou. Bariloche je tiež známe ako hlavné stredisko pre lyžovanie v Argentíne.

El Calafate je domovom známeho ledu Perito Moreno. Má klimatické podnebie, ktoré sa vyznačuje chladnými letami a stredne studenými zimami. V lete (december - marec) sú teploty spravidla príjemné, okolo 18 - 20 °C, avšak večer bývajú chladné. Zimy (jún - september) prichádzajú s teplotami v rozpätí medzi -2 a 8 °C, a často dochádza k prívalovým sneženiam. Pri návšteve tejto oblasti sa pripravte na meniace sa počasie, ktoré môže ovplyvniť schopnosť vykonávať turistické aktivity.

Ushuaia je najjužnejším mestom na svete a nachádza sa v oblasti zvanou Ohňová zem. To napovedá o svojom chladnom sub-polárnym podnebí. Letá (december - marec) sú mierne s priemernými teplotami okolo 10 - 15 °C. Zimy (jún - september) sú chladné a veterné, s priemernými teplotami okolo -2 a 5 °C. Toto obdobie prichádza so silnými snehovými búrkami a veľkým množstvom snehu. Často sa návštevníci Ushuaie dočkajú úžasných výhľadov na zasnežené hory a ľadové plážové pasáže.

V tejto oblasti je dôležité brať do úvahy dramatické zmeny počasia, ktoré sú bežne. Môže prísť k premenným teplotám, silnému vetru a náhlym zmenám atmosférického tlaku. Preto je vhodné mať so sebou vrstvené oblečenie a rôzne druhy odevov pre prípad rôznych počasových podmienok.

Aby ste si vychutnali cestu po Patagónii bez obmedzení, je nevyhnutné dávať si pozor na miestne predpovede počasia a vyberať si cestovateľské obdobie, ktoré vám vyhovuje najviac. Nech už ste prívržencom letného radovania alebo vám viac vyhovuje atmosféra zimnej idyly, určite si užijete krásy Patagónie bez ohľadu na ročné obdobie.


Najčastejšie otázky a odpovede Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


1. Aké sú populárne atrakcie v Bariloche, El Calafate a Ushuaia?
V Bariloche sú najpopulárnejšie atrakcie Lago Nahuel Huapi, Cerro Catedral a Colonia Suiza.
V El Calafate je to zasa Perito Moreno, Torres del Paine a Lago Argentino.
V Ushuaia môžete navštíviť Národný park Tierra del Fuego, Beagleho prieliv a Lesné železnice.

2. Ako sa dostanem z Bariloche do El Calafate a z El Calafate do Ushuaia?
Najľahšou možnosťou je cestovať cez letisko. Existujú pravidelné lety medzi Barilochom a El Calafate, ako aj medzi El Calafate a Ushuaiou.
Alternatívne, môžete tiež využiť cestovanie autobusom. Existuje niekoľko autobusových spojení medzi týmito mestami, ale cesta bude trvať dlhšie.

3. Aký je najlepší čas na návštevu Patagónie v Argentíne?
Najlepší čas na návštevu Patagónie v Argentíne je v lete (december - február), keď je príjemné a teplé počasie. Avšak, ak chcete zažiť zimnú atmosféru a možnosť vidieť snehové vrcholky hôr, môžete tiež navštíviť Patagóniu v zime (jún - august).

4. Aké sú najlepšie turistické trasy v Patagónii?
V Bariloche je populárna trasa do Circuito Chico, ktorá vám umožní vidieť najlepšie z okolitých jazier a hôr.
V El Calafate nevynechajte prechádzku po Perito Moreno, ktorá ponúka úžasný pohľad na tento ľadovec.
V Ushuaia je jednou z najpopulárnejších trás prechádzka cez Národný park Tierra del Fuego a plavba po Beagleho prielive.

5. Aké sú možnosti ubytovania v Patagónii?
Všetky tieto mestá sú popularitou u turistov a ponúkajú širokú škálu možností ubytovania. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi, rodinnými penziónmi, hostelm a privátnymi apartmánmi. Pred návštevou je vhodné rezervovať si ubytovanie vopred.

6. Je potrebné si rezervovať vstupenky dopredu pre populárne atrakcie v Patagónii?
Je odporúčané si vopred rezervovať vstupenky pre populárne atrakcie v Patagónii, ako napríklad prehliadku Perito Moreno alebo výlety do Torres del Paine. Týmto si zabezpečíte miesto a minimalizujete riziko vyčerpaných kapacít.

7. Aký je priemerný rozpočet na cestovanie do Patagónie?
Rozpočet na cestovanie do Patagónie sa líši v závislosti od preferencií a štýlu cestovania. V priemere môžete očakávať, že na denne výdavky zhruba 70-100 eur na ubytovanie, jedlo a aktivity. Súvisiace výlety a preprava môžu byť značne drahšie, takže je dôležité zahrnúť tieto náklady do vašeho rozpočtu.

Tieto otázky a odpovede vám poskytnú základné informácie o navštívení Patagónie v Argentíne.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky