Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Arménsko Hovhannavank

Letenka Arménsko Hovhannavank


Ak hľadáte zaujímavý cieľ pre dovolenku, Arménsko by mohlo byť tou správnou voľbou. Toto krajina nabíza návštevníkom mnoho miest a pamiatok, ktoré sa oplatí vidieť. Jednou z takýchto pamiatok je Hovhannavank.

Hovhannavank je kláštor z 4. až 13. storočia a nachádza sa v Arménsku. Je umiestnený na úbočí kopca, z ktorého sa otvára nádherný výhľad na okolitú krajinu. Tento kláštor bol postavený v časoch, keď kresťanstvo čelilo ťažkej perzekúcii. Mal slúžiť ako útočisko pre kresťanské populácie z regiónu.

Hovhannavank sa skladá z troch chrámov. Najstarší z nich bol postavený v 4. storočí a nazvali ho svätá Krikorius. Zvyšok kláštora bol postavený v 13. storočí. Každý chrám má svoj jedinečný charakter a niektoré z ich častí sú pokryté nádhernými freskami.

Všetky tri chrámy sú postavené z kamenných blokov, ktoré boli dokonale prispôsobené krajine, v ktorej sa nachádzajú. Hovhannavank je mimoriadne dobre zachovalý a stále je tu dosť zaujímavej histórie, ktorú sa oplatí odhaliť. Budete si môcť prečítať o živote mníchov, ktorí tu kedysi žili, a naučiť sa o ich náboženskom živote.

Keďže Hovhannavank sa nachádza na kopci, návštevníci by si mali obuť pohodlné topánky a prispôsobiť svoj čas cesty na výstupu do kláštora. Doporučuje sa tiež navštíviť miesto počas neskorého večera alebo skoro rána, keď sa z výšin môžete tešiť na krásne západy slnka a východy slnka.

Ak plánujete dovolenku v Arménsku, navštívit Hovhannavank by mohlo byť úplne jedným z najzaujímavejších zážitkov. Letenky do Arménska sú teraz dostupnejšie ako kedykoľvek predtým. Neexistuje lepší čas na to, aby ste sa o tom presvedčili na vlastné oči. Do Arménska vás zavedú paciol.com, či prezrite sa po oinných leteckých prepravcoch.


Dovolenka Arménsko Hovhannavank


Arménsko je jedno z tých krajín, ktoré stoja za to navštíviť. Je to krajina s bohatou históriou a kultúrou, ktorá sa prejavuje nielen vo veľkolepých klenotniciach a palácoch, ale aj v starobylých kláštoroch, ktoré sú roztrúsené po celom území.

Jedným z takýchto kláštorov je Hovhannavank, ktorý sa nachádza v provincii Aragacotn v západnej časti krajiny. Tento úchvatný kláštor, ktorý bol postavený v 4. storočí, je jedným z najdôležitejších náboženských miest v Arménsku.

Hovhannavank kláštor sa nachádza na kopci v sedle medzi dvoma hradmi - Kaputdžukh a Tsaghkahovit. Keď ho navštívite, budete fascinovaní krásnym výhľadom na okolitú prírodu. Kláštor je tiež obklopený vinicami, ktoré sú známe svojím vínom. Okolité vinice sa datujú do 7. storočia a sú jednými z najstarších v celom svete.

Hovhannavank má fascinujúce architektonické prvky a kombinuje prvky sýrskych, gréckych a rímskych štýlov. V chráme sa nachádza veľa fresiek a soch, ktoré sú pozoruhodné svojou krásou a detailom. Mnohé z týchto dekoračných prvkov, ktoré nájdete v kláštore, sú považované za skutočné klenoty arménskej kultúry a sú veľmi dôležité pre zachovanie histórie krajiny.

Pri prechádzaní kláštorom sa budete cítiť ako v minulosti a budete mať príležitosť preskúmať a objaviť dávne obyčaje a tradície, ktoré sa zachovali dodnes. Páči sa nám, že sa pozornosť venuje starostlivému zachovaniu kláštora a jeho historických pamiatok, vďaka čomu je to skutočne zážitok.

Ak sa rozhodnete navštíviť Arménsko, Hovhannavank je nádherným miestom na návštevu. Budete fascinovaní krásou a históriou tohto oblasti a určite si odnesiete mnoho skvelých zážitkov a spomienok.


Počasie Arménsko Hovhannavank


Hovhannavank je jedným z najstarších kláštorov v Arménsku a je jednou z veľkých turistických atrakcií tejto krajiny. Nachádza sa na vrchole kopca v južnej časti krajiny, v blízkosti mesta Ejmiadzin. Kláštor je obohnaný úchvatnou prírodou a ponúka návštevníkom nádherný výhľad na okolitú krajinu, vrátane Arménskeho hoke.

Klima v tejto oblasti je kontinentálne, s teplými letami a chladnými zimami. Arménsko je známe pre svoje slnečné počasie a Hovhannavank nie je výnimkou. Letá sú teplé a suché, s teplotami sa pohybujúcimi sa medzi 25-35 °C. Slnečné lúče osvetľujú kláštor, čo mu dodáva ešte väčšiu krásu.

Zimy v tejto oblasti sú chladné a snežné. Teploty v zime sa môžu pohybovať od -5 do -10 °C. Sneženie je bežné, čo prispieva k vytváraniu malebných zimných scenérií. Hovhannavank v zime vyzerá ako kuriózny zasnežený hrad, ktorý priláka mnoho návštevníkov.

V jarných a jesenných mesiacoch je počasie v Arménsku miernejšie. Teploty sú príjemné, pohybujú sa medzi 15-25 °C. Tieto obdobia sú ideálne na návštevu Hovhannavank a okolitého prostredia, keďže príroda kvitne a farby sa prejavujú v celom ich lesku.

Nezávisle od ročného obdobia, Hovhannavank je vždy fascinujúci a vyhľadávaný cieľ v Arménsku. Jeho krásne umiestnenie a histórie ho robia jedným z najobľúbenejších miest v krajine. Turisti si môžu vychutnať prechádzku po kláštornom dvore, obdivovať architektúru a historické pamiatky, alebo len sedieť a relaxovať v príjemnom prostredí.

Ak sa rozhodnete navštíviť Hovhannavank, odporúča sa sledovať predpoveď počasia. Takto sa dá zabezpečiť, že sa vám podarí zažiť tú správnu atmosféru a krásne scenérie, bez ohľadu na ročné obdobie.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Hovhannavank


1. Kde sa nachádza Hovhannavank?

Hovhannavank sa nachádza v Arménsku, v provincii Armavir, blízko obce Ohanavan.

2. Kedy bol Hovhannavank postavený?

Hovhannavank bol postavený v 4. storočí, niektoré časti boli postavené aj v 13. storočí.

3. Kto bol zakladateľom kláštora Hovhannavank?

Zakladateľom kláštora Hovhannavank bol svätý Grgur Iluminátor, najvyšší kňaz Arménskej Apoštolskej cirkvi.

4. Ako dlho trvá návšteva Hovhannavank?

Návšteva Hovhannavank trvá približne 30 až 60 minút, v závislosti od toho, ako veľa času si chcete v kláštore stráviť.

5. Aké sú otváracie hodiny Hovhannavank?

Hovhannavank je otvorený každý deň, okrem pondelka, od 9:00 do 17:00 hod. V nedeľu je otvorený do 16:00 hod.

6. Je vstup do Hovhannavanku platený?

Áno, vstup do Hovhannavanku sa platí. Cena závisí od toho, či chcete vidieť len kláštor alebo aj prístup do múzeí a expozícií.

7. Môžem fotografovať v Hovhannavanku?

Áno, môžete fotografovať v Hovhannavanku. Je však potrebné si byť vedomý, že niektoré miesta sú z dôvodu ochrany kultúrneho dedičstva zakázané fotografovať.

8. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Hovhannavanku?

Najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Hovhannavanku, sú autom alebo taxíkom. Z Jerevanu trvá cesta autom približne 40 až 50 minút.


Ubytovanie Arménsko Hovhannavank


Ak hľadáte pokojné a scenické miesto na strávenie dovolenky v Arménsku, Hovhannavank by mohol byť pre vás ideálnou voľbou. Toto starobylé kresťanské kláštorisko sa nachádza na vrchole kopca v Arménskej vysočine, len 10 km juhozápadne od mesta Aštarak. Jeho nádherné prostredie a historický význam robia z Hovhannavanku obľúbenú turistickú atrakciu v krajine.

Hovhannavank bol postavený v 4. storočí na mieste, kde kedysi existovalo pohanské miesto uctievania. Kláštor získal svoje meno podľa svätého Jána Krstiteľa, ktorý je v Arménskej kresťanskej tradícií veľmi uctievaný. Hlavný kostol kláštora je zasvätený práve svätému Jánovi Krstiteľovi a je známy svojimi unikátnymi architektonickými prvkami.

Kláštorný areál sa skladá z niekoľkých budov, vrátane hlavného kostola, kaplnky, knižnice a kľaštorných celebov. Hlavný kostol je postavený v charakteristickej arménskej kresťanskej architektúre s vápencovou fasádou a okrasnými vkladmi. Jeho vnútro je zaujímavé svojimi freskami a drevenou sakristiou. Kaplnka je menšia, ale podobne nádherná s freskami a sklenenými mozaikami.

Okolo kláštora sa nachádza aj krásny krasový kanion s útesy a jaskyňami. Toto miesto je obľúbené medzi turistami milujúcimi prírodu a túru. Pri prechádzke po okolí môžete zažiť nádherné výhľady na okolitú krajinu a tiež sa naučiť viac o histórii a kultúre Arménie.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti Hovhannavanku, nie je veľa možností v samotnom kláštore. Avšak v Aštaraku a okolitých dedinkách sú dostupné hotely a penzióny, kde si môžete rezervovať svoj pobyt. Odporúča sa dopredu si rezervovať, pretože táto oblasť je často navštevovaná turistami.

Celkovo, Hovhannavank je miestom značnej historického a kultúrneho významu v Arménsku. Jeho krásne prostredie a úžasná architektúra ho robia ideálnym miestom na návštevu pre všetkých milovníkov histórie a kultúry. Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Arménsku, nezabudnite zahrnúť Hovhannavank do svojho zoznamu miest, ktoré chcete navštíviť.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky