Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Austrália Purnululu National Park (Západná Austrália)

Letenka Austrália Purnululu National Park (Západná Austrália)


Purnululu National Park je jedným z najfascinujúcejších miest v Západnej Austrálii a ponúka návštevníkom pohľad na jedinečnú prírodnú krásu. Tento národný park je domovom niektorých z najstarších a najvýznamnejších geologických útvarov na svete - Bungle Bungle Range.

Ak chcete navštíviť tento úžasný národný park, najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je prostredníctvom letenky do Austrálie. Majte na vedomí, že Purnululu National Park sa nachádza v odľahlej oblasti, a preto je do neho najlepšie prístupné letecky. Letenky do Austrálie nájdete u viacerých leteckých spoločností a z rôznych miest, ako je Sydney, Melbourne alebo Perth, sa môžete dostať až do destinácie, odkiaľ vás bude čakať dobrodružná cesta do národného parku.

Keď dorazíte do Západnej Austrálie, cesta do Purnululu je dobrodružstvo samo osebe. Väčšina návštevníkov sa rozhodne pre prenájom SUV vozidla, pretože cesta je nepravidelná a na určitých úsekoch sa vyžaduje štvorkolka. Môže to trvať niekoľko hodín, kým sa dostanete z najbližšieho mestského centra do samotného parku, ale táto cesta je určite hodná úsilia.

Keď sa konečne dostanete do Purnululu National Park, budete odmenení nádherným výhľadom. Bungle Bungle Range predstavuje unikátny pohľad na piesočné kopy so závojmi rôznych odtieňov oranžovej a červenej farby. Tento scenér vytvorila príroda počas stovokrát rokov, čím vytvorila úžasnú geologickú štruktúru.

Najlepším spôsobom, ako preskúmať Purnululu National Park, je prejsť sa po jednom z mnohých turistických chodníkov, ktoré sú k dispozícii pre návštevníkov. Tieto chodníky vás zavedú do srdca Bungle Bungle Range a ponúknu vám pohľady, ktoré vás vezmú do inej dimenzie. Budete mať možnosť obdivovať fascinujúce formácie a fotografovať jedinečné scenérie.

Okrem prechádzok po turistických chodníkoch si tiež môžete vychutnať iné aktivity v Purnululu National Park. Môžete sa vydať na helikoptérový let nad Bungle Bungle Range a sledovať tento impozantný výhľad z vtáčej perspektívy. Táto skúsenosť vám umožní vidieť Purnululu z celkom iného uhla a oceniť jeho jedinečnosť.

Ak navštívite Purnululu National Park, nezabudnite si so sebou priniesť dosť vody, ochranný faktor proti slnku a všetky potrebné vybavenie na turistiku. Purnululu sa nachádza v odľahlom prostredí, kde nie sú k dispozícii žiadne obchody ani služby, a je dôležité mať so sebou všetko potrebné vybavenie pre pohodlný a bezpečný výlet.

Návšteva Purnululu National Park v Západnej Austrálii je skutočným dobrodružstvom. Od nekonečných cestovín až po úchvatné scenérie, táto destinácia na vás určite zapôsobí. Ak máte radi prírodu a ste pripravení na skvelý dovolenkový zážitok, Purnululu National Park by nemal chýbať na vašom zozname ciest. A ak teraz rezervujete letenku do Austrálie, nemusíte čakať dlho, kým sa stanete súčasťou tejto nádhery.


Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Purnululu National Park (Západná Austrália)


1. Kde sa nachádza Purnululu National Park?
Purnululu National Park sa nachádza na Západnej Austrálii v Kimberley regióne.

2. Aká je veľkosť Purnululu National Park?
Purnululu National Park má rozlohu približne 240 000 hektárov.

3. Ako sa dostanem do Purnululu National Park?
Najlepší spôsob ako sa dostať do Purnululu National Park je autom, po ceste z mesta Kununurra alebo Halls Creek.

4. Aký je vstupný poplatok do parku?
Vstupný poplatok do Purnululu National Park je 12 Austrálskych dolárov pre dospelých a 6 Austrálskych dolárov pre deti (ceny sú platné v roku 2021).

5. Aké sú hlavné atrakcie v Purnululu National Park?
Hlavnými atrakciami v Purnululu National Park sú Bungle Bungle menhiry, ktoré sú unikátnymi útvarmi pieskovcových kuželov a pohoria.

6. Môžem tam prespať?
Áno, v Purnululu National Park sú k dispozícii kempingové miesta s obmedzenými zariadeniami. Je však potrebné si umiestnenie miesta rezervovať vopred.

7. Aká je najvhodnejšia doba na návštevu parku?
Najlepšou dobou na návštevu Purnululu National Park je v austrálskom jari a jeseňi (marec, apríl, september a október), keď je teplota príjemná.

8. Je potrebné si zobrať so sebou vodu na túru v parku?
Áno, je dôležité si so sebou vziať dostatok vody, najmä v horúcich letných mesiacoch.

9. Ako dlho trvá prehliadka parku?
To závisí od toho, akú prehliadku plánujete. Na ľahšie krátke túry môžete rátať s pár hodinami, ale na dlhšiu prehliadku cez celý park môže byť potrebný celý deň alebo viac.

10. Musím si zobrať so sebou vlastné jedlo na návštevu parku?
Áno, je odporúčané mať so sebou dostatok jedla a pitia na túru do Purnululu National Park, pretože tam nie sú žiadne stravovacie zariadenia.


Dovolenka Austrália Purnululu National Park (Západná Austrália)


Purnululu National Park, známy aj ako Bungle Bungle Range, sa nachádza v Západnej Austrálii a je jedným z najimpresívnejších prírodných zázrakov na svete. Tento národný park ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na ohromujúci krajinu strmých pieskovcových kuželov, známych ako Bungle Bungle.

Púštna krajina parku Purnululu je domovom mnohých druhov rastlín a živočíchov, ktoré sa dokázali prispôsobiť ťažkým podmienkam. Návštevníci tu môžu objavovať rozmanité ekosystémy od suchých eukalyptových lesov až po riečne systémy a oázy.

Hlavnou atrakciou tohto národného parku je samozrejme krasokorčuľový systém Bungle Bungle. Je to unikátna sústava suchých údolí a strúh, ktoré vyrezali rieky a potoky do tvrdého pieskovca v priebehu miliónov rokov. Tieto kužele majú charakteristickú červenú, oranžovú a čiernu farbu, ktorá je spôsobená prítomnosťou železa v pieskovci.

Existuje mnoho atraktívnych turistických trás, ktoré návštevníkom umožňujú objavovať krásu tohto národného parku. Väčšina týchto trás vedie cez úžasne vysoké a strmé steny, čo dodáva dovolenke do Purnululu National Parku povznášajúci pocit dobrodružstva. Medzi najobľúbenejšie trasy patrí tá, ktorá vedie do údolia Cathedral Gorge. Toto miesto je obľúbenou lokalitou pre fotografické nadšencov a ponúka úžasné akustické vlastnosti, vďaka ktorým budete mať pocit, akoby ste boli v katedrále.

Okrem toho sa v parku nachádza aj množstvo skalných čiar, starých tisíc rokov, ktoré sú dôležité pre miestne Aborigény. Tieto čiary ukazujú na historickú a kultúrnu dôležitosť tohto územia a sú dôkazom prítomnosti Aborigénov v oblasti.

Ak sa chystáte vycestovať do Purnululu National Parku, je dôležité si zapamätať, že vstup je povolený iba návštevníkom so vstupnou povolenkou. Je to z dôvodu ochrany tohto krásneho prírodného miesta a zabezpečenia udržateľného cestovného ruchu.

Dovolenka v Purnululu National Parku je spojená s dychberúcimi výhľadmi, jedinečnými príležitosťami na turistiku a objavovanie nedotknutej prírody. Toto miesto je ideálne pre dobrodruhov, milovníkov prírody a ľudí, ktorí si chcú vychutnať pokoj a ticho v malebnom prostredí. Ak sa rozhodnete navštíviť tento národný park, určite nebudete ľutovať. Purnululu National Park ponúka jedinečný a nezabudnuteľný zážitok plný úžasných prírodných krás.


Počasie Austrália Purnululu National Park (Západná Austrália)


Purnululu Národný park sa nachádza v Západnej Austrálii a je jedným z najvýznamnejších geologických a prírodných zázrakov tejto oblasti. Tento národný park je známy predovšetkým pre svoje jedinečné skalné formácie, nazývané Bungle Bungle Range, ktoré sú svedkom tisícročia geologických procesov. Okrem toho je národný park domovom pre mnoho endemických druhov flóry a fauny.

Počasie v Purnululu Národnom parku je charakteristické svojou aridnou a polosuchou klímou. Toto oblasť má tropické podnebie, s veľmi vysokými teplotami v lete a chladnými zimami. Teploty v lete môžu dosiahnuť až 40 °C a niekedy aj viac. V zime sú teploty miernejšie, priemerne medzi 20-25 °C cez deň. Nočné teploty v zime môžu klesať až na 5 °C.

Keďže Purnululu Národný park je suchým a menej zeleným miestom, zrážky tu sú zvyčajne veľmi nízke. Pravidelné sezónne zrážky, ktoré sa vyskytujú v severných častiach Austrálie, vo veľkej miere obchádzajú tento národný park. Najvyššie zrážky sú v období austrálskeho leta (december-január), pričom množstvo zrážok je obyčajne len okolo 10-20 mm.

Aj napriek minimálnym zrážkam, počas daždivých období alebo počas silných búrok sa môžu vytvárať impozantné vodopády, ktoré sa pretáčajú cez skalné útesy a tvoria malebné scenérie. Toto je obzvlášť zaujímavé pozorovať počas dažďových období, keď sa púšť premení na kvitnúce a živou krajinu.

Pri návšteve Purnululu Národného parku je dôležité mať na pamäti, že teploty môžu byť extrémne vysoké, najmä v lete. Odporúča sa návštevu plánovať na jar alebo na jeseň, keď teploty sú menej intenzívne. Je tiež nevyhnutné mať so sebou dostatok vody, aby sa predišlo dehydratácii.

Návšteva Purnululu Národného parku je jedinečným zážitkom, kde môžete vychutnávať krásu a jedinečnú prírodu s ohľadom na menej príjemné počasie. Vzhľadom na vysoké teploty je dôležité dbať na opatrnosť a pripravenosť na extrémne podmienky.


Ubytovanie Austrália Purnululu National Park (Západná Austrália)


Purnululu National Park, situovaný v Západnej Austrálii, je jedinečným miestom, ktoré ponúka návštevníkom úžasné možnosti ubytovania. Tento národný park je známy najmä svojím neobvyklým geologickým útvarom známym ako Bungle Bungle Range, ktorý je zoradený v rade červených a oranžových skalných kopcov v tvare panáčích hláv. Túto jedinečnú krajinu tvoria múry z pieskovca, ktoré sa vyvinuli v priebehu miliónov rokov.

Ak sa rozhodnete stráviť noc v Purnululu National Park, máte na výber z niekoľkých možností ubytovania, ktoré vám umožnia zažiť túto okúzľujúcu a krehkú krajinu. Prvou možnosťou je táborisko Bungle Bungle Savannah Lodge, kde si môžete prenajať jednu z luxusných staní. Táto možnosť vám ponúka všetky základné pohodlia a vybavenie, ktoré potrebujete na odpočinok po dlhom dni objavovania parku. Stan sa nachádza v oáze zelených trávnikov, ktoré sú oplotené a chránia návštevníkov pred divou zverou. Stan je jednoducho zariadený s postelou, stolom a stoličkami a má súkromnú terasu, kde si môžete vychutnať výhľad na krásne okolité prostredie.

Ak preferujete niečo viac rustikálne, môžete sa rozhodnúť pre stanovanie v táborisku Purnululu National Park Campground. V tomto táborisku si môžete postaviť svoj vlastný stan a stráviť noc pod hviezdami. Táborisko disponuje spoločnými toaletami a sprchami a je ideálnou voľbou pre tých, ktorí si želajú jednoduchú a autentickú skúsenosť v prírode. Ubytovanie je tu lacnejšie a ponúka vám príležitosť spoznať iných dobrodruhov a cestovateľov, ktorí sa tiež vybrali objavovať tento unikátny národný park.

Nezávisle na tom, ktoré ubytovanie si vyberiete, môžete sa tešiť na nádherné výhľady na Bungle Bungle Range, prechádzky po chodníkoch, ktoré vás prevedú úžasnou krajinou, a stretávania s miestnou faunou a flórou. Medzi obľúbené aktivity patrí napríklad výlety helikoptérou nad národným parkom, jazda na koni alebo exkurzie s miestnymi sprievodcami, ktorí vám poskytnú jedinečný pohľad na históriu a kultúru tohto fascinujúceho miesta.

Purnululu National Park je miestom, kde môžete skutočne zažiť magickú krásu prírody. Bez ohľadu na to, či ste dobrodružný cestovateľ alebo skúsený turista, tento park vám ponúka jedinečnú príležitosť preniknúť do vzdialenej divokosti a objavovať majestátne panorámy, ktoré vás zanechajú bez slov. Ak chcete absolvovať nezabudnuteľné dobrodružstvo v Austrálii, neváhajte a navštívte Purnululu National Park.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky