Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Bahamy Andros Island

Dovolenka Bahamy Andros Island


Bahamy sú známe svojou nádhernou prírodou, bledomodrými plážami a bezstarostnou atmosférou. Medzi najznámejšie ostrovy patrí Andros Island, ktorý je druhým najväčším ostrovom Bahám.

Andros Island je raj pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Svojimi rozsiahlymi korálovými útesmi, jaskynnými systémami a divokým rastlinstvom je obľúbeným miestom pre potápačov, rybárov a turistov túžiacich po autentickom zážitku. Ostrov je bohatý na rybné farmy, kde si môžete vychutnať čerstvú morskú rybu a plody mora.

Prechádzka po pláži je tiež neodmysliteľnou súčasťou návštevy Andros Island. Pláže s bielym pieskom a tyrkysovou vodou vás okúzlia a pozvú na oddych a relax. Môžete si oddýchnuť pod palmovými stromami, slnčiť sa, alebo sa vydať na prechádzku pozdĺž pobrežia a objavovať tajomstvá tohto ostrova.

Ak ste dobrodruh a radi objavujete nové miesta, určite vás zaujme Queens Bath. Je to prírodný bazén vytvorený príbojom, kde sa môžete vykúpať a vychutnať si nenapodobniteľné výhľady na oceán a okolitú krajinu. Pre tých, ktorí majú radi turistiku, sú tu aj mnohé turistické trasy, kde si môžete vychutnať prechádzky po prírode a obdivovať krásu ostrova.

Andros Island je tiež domovom pre množstvo vzácnych a ohrozených druhov. Môžete tu vidieť plameňáka karibského, bahamského holúbka alebo morskej kravy dugonga. Pre obdivovateľov vtáctva je Andros Island rajom, pretože tu môžete pozorovať až 300 druhov vtákov, ako napríklad kolibiríka karibského alebo bahamského holuba.

Nemôžeme zabudnúť na vynikajúcu miestnu kuchyňu. Predovšetkým tu dominuje tradičné bahamské jedlo, ktoré si nenecháte ujsť. Skúste niektoré z miestnych špecialít, ako napríklad conch salad, ktorý sa pripravuje z mantisovky, alebo grilovanú rybu s omáčkou z limetky. Miestne reštaurácie a stánky sú tiež známe svojimi čerstvými ovocnými džúsami a koktejlmi.

Andros Island je tichým a prírodným útočiskom, kde môžete nájsť mier a pokoj. Bezstarostná atmosféra a nekonečné možnosti na objavovanie vás urobia závislými na tomto ostrove. Ak sa rozhodnete navštíviť Bahamy, nezabudnite zaradiť Andros Island do svojho itinerára.


Ubytovanie Bahamy Andros Island


Bahamy sú jedným z najkrajších ostrovných krajín na svete a ostrov Andros nespochybniteľne patrí medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie. Andros Island je najväčší a najsevernejší ostrov Baham a ponúka množstvo neuveriteľných prírodných záznamov, ako aj mnoho možností turistických aktivít. Ak sa rozhodnete navštíviť Andros Island, mali by ste zabezpečiť si vhodné ubytovanie.

Napriek tomu, že Andros Island nie je taký populárny ako niektoré ďalšie ostrovy, poskytuje turistom mnoho možností na ubytovanie. Výber ubytovania na Andros Island závisí od vašich preferencií a rozpočtu.

Ak si prajete ubytovať sa v blízkosti pláže, budete mať na výber niekoľko možností, napríklad Tiamo Resort and Spa alebo Kamalame Cay Resort. Tieto miesta ponúkajú krásne izby s úžasným výhľadom na more a spoločné zariadenia, ako sú bazény, kaviarne a reštaurácie. Vzhľadom na to, že sú tieto miesta o niečo drahšie, sú ideálnym miestom pre luxusné dovolenky.

Pre tých turistov, ktorí majú obmedzený rozpočet, sú otvorené množstvo cenovo dostupných hostincov, hotelov a motýlikov na Andros Island. Medzi populárne hotely patrí napríklad Birch Tree Hill Resort, Andros Island Beach Resort a Nathan’s Lodge. Tieto miesta ponúkajú pohodlné izby, ktoré sú vybavené všetkými základnými zariadeniami, ako sú WiFi, sprchy a parkovanie zadarmo.

Na Andros Island sú tiež prístupné rodiny s deťmi. Niektoré najlepšie miesta pre rodiny sú napríklad Swain's Cay Lodge a Andros Island Bonefish Club. Tieto miesta sú skvelým miestom pre plávanie, rybolov a celý rad iných aktivít.

Všetky tieto miesta ponúkajú veľmi pohodlné ​​ubytovanie, spoločné zariadenia a vynikajúcu atmosféru. Medzi ďalšie faktory, ktoré by ste mali zvážiť pri výbere ubytovania na Andros Island, patria poloha, komfort a dostupnosť.

Nájdite si útulné miesto na Andros Island podľa svojich predstáv a užite si neuveriteľný pobyt na jednom z najkrajších ostrovov Baham!


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Andros Island


Otázky a odpovede týkajúce sa Baham Andros Island sú:

1. Aké je počasie na Bahamách Andros Island?

Počasie na Bahamách Andros Island je priemerná teplota okolo 25 °C až 30 °C. Väčšinu roka je tam teplé a vlhké podnebie. V období od júla do októbra je tam obdobie hurikánov.

2. Ako sa dostanem na Bahamy Andros Island?

Na Bahamy Andros Island sa dá dostať iba lodou alebo lietadlom. Lietadlá pristávajú na letisku v Androse a Mayaguana. Loďou sa dá plaviť z Flóridy alebo z neďalekých Bahamských ostrovov.

3. Aké sú najlepšie miesta na Bahamách Andros Island pre turistov?

Najlepšie miesta na Bahamách Andros Island pre turistov sú pláže, rybárske oblasti a rekreačné centrá.

4. Aké aktivity môžem robiť na Bahamách Andros Island?

Na Bahamách Andros Island je veľa aktivít, ako napríklad potápanie, rybolov, kajakovať, plávanie, turistika a obzvlášť pozoruhodné je akvárium.

5. Kde si môžem požičať výbavu na potápanie alebo šnorchlovanie?

V niektorých rekreačných centrách na Bahamách Andros Island si môžete požičať výbavu na potápanie alebo šnorchlovanie. Tiež sa dá požičať vybavenie pri niekoľkých plážach v Androse.

6. Môžem si kúpiť miestne suveníry na Bahamách Andros Island?

Áno, na Bahamách Andros Island môžete kúpiť miestne suveníry ako sú napríklad káva, rum, rukoväť goombay, košíky a ďalšie.

7. Aké sú miestne jedlá?

Na Bahamách Andros Island sa zvyčajne podávajú morské plody, ako napríklad langusty alebo krevety, sú tiež populárne ryby ako marlín, ton, atď. Nedostatkom nie sú ani grilované kuracie a rybie mäso. Medzi miestnym tradičným pokrmom spadá ďalšie jedlo, ktorým sú kórejské ponochy.

8. Aké očkovania potrebujem pri návšteve Baham?

Pri návšteve Baham nie sú potrebné žiadne špeciálne očkovania, ale je vždy dobré skontrolovať si odporúčania na vašom miestne úrade pre cestovanie.

9. Potrebujem víza na Bahamách Andros Island?

Ak ste občanom krajín, ktoré nepatria do Spojených štátov alebo spolku európskych krajín (EÚ), potrebujete víza pri vstupe na Bahamy. Ak ste občanom USA alebo EÚ, víza nie sú potrebné.

10. Koľko peňazí by som mal mať so sebou na Bahamách Andros Island?

Ceny na Bahamách Andros Island sú o niečo vyššie ako v niektorých iných krajinách. Dobre si preto rozpočítajte peniaze a zoberte s sebou dostatočnú hotovosť. Ceny sa na mieste líšia v závislosti od miesta príchodu a typu služby.


Letenka Bahamy Andros Island


Bahamy, krajina ležiaca v Karibiku, sú známe svojimi nádhernými plážami, tyrkysovými vodami a exotickým podnebím. Medzi najkrajšie miesta archipelagu patrí Andros Island, ktorý ponúka jedinečné prírodné krásy a možnosti pre množstvo dobrodružstiev.

Letenka na Andros Island je snom každého cestovateľa, ktorý túži zažiť karibskú atmosféru a stráviť oddych na najväčšom ostrove v Bahamách. Ostrov je bohatý na prírodné pamiatky a ponúka nekonečné možnosti na relaxáciu a objavovanie.

Jednou z najvýznamnejších atrakcií Andros Island je jeho úchvatná príroda. Vysoké palmy, subtropické lesy a bujná dravá vegetácia sú charakteristické pre túto oblasť. Návštevníci sa môžu vydať na prechádzku po mnohých turistických chodníkoch a objaviť tajomstvá ostrova. Mnohé z chodníkov vedú ku krásnym vodopádom a jazerám, kde si môžu turisti vychutnať osviežujúci výlet.

Okrem prírodných krás ponúka Andros Island aj bohatý podmorský svet. Prirodzené koraly a rôzne druhy rýb sa stali domovom vzácnych morských druhov. Pre fanúšikov potápania a šnorchlovania je ostrov rajom. Okrem rafy ponúka Andros Island aj veľa zatopených vrakov, ktoré poskytujú ideálne miesto na objavovanie podmorského sveta.

Pre tých, ktorí majú záujem o oblastiach bohatých na históriu a kultúru, je tu množstvo dedín a miest, kde sa môžete ponoriť do histórie Bahám. Napríklad, môžete navštíviť sídlo Bahamského národného parku v Andros Town. Toto miesto poskytuje vzácny pohľad na tradície týchto ostrovov a ponúka možnosť spoznať miestne obyvateľstvo a ich kultúru.

Ochutnávka miestnej kuchyne je samozrejmosťou na Andros Island. Miestne jedlá sú plné chuti a vône. Môžete si vychutnať čerstvé morské plody, ako sú homáre a krevety, pravé karibské jedlá, ako je conch salad alebo conch fritters, a mnoho ďalších specialít, o ktorých ste doteraz nemali ani tušenie.

Pre letencov, ktorí majú radi dobrodružstvo, je na Andros Island množstvo aktivít na výber. Môžete si vychutnať rybolov v jednej z miestnych prístavov, jazdiť na bicykli po ostrove a objavovať krásy prírody, alebo sa prehrnúť po miestnych vodách na kajakoch alebo vodných skútroch.

Cesta na Andros Island je jedinečnou príležitosťou zažiť kúsok karibskej kultúry a vychutnať si krásu prírodného raj. Nech už sa rozhodnete na túto krásnu destináciu vyraziť na romantickú dovolenku alebo dobrodružnú exkurziu, určite nebudete sklamaní. Takže, neváhajte a zarezervujte si letenku na Bahamy Andros Island ešte dnes a pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku.


Počasie Bahamy Andros Island


Bahamy sú známe svojimi krásnymi plážami, tyrkysovým morom a slnečným počasím. Jedným z najväčších ostrovov Bahám je Andros Island, ktorý ponúka návštevníkom dokonalé dovolenkové počasie.

Andros Island leží na juhozápade Bahám a je známy svojou prírodnou krásou a zachovanými ekosystémami. Tento ostrov je dokonalým miestom na relaxáciu a oddych, kde môžete uniknúť ruchu a šumění veľkých turistických miest.

Počasie na Andros Island je typické pre tropické klimatické pásmo, čo znamená, že tu vládne teplé a vlhké podnebie po celý rok. Letá sú horúce a vlhké, s priemernými teplotami okolo 30 °C (86°F). V noci sa teploty zvyčajne pohybujú okolo 23 °C (73°F), čo znamená, že je tu príjemne aj v neskorých večerných hodinách.

Veľmi dôležité je si vziať so sebou dostatok opaľovacieho krému, pretože slnko na Bahamách je veľmi intenzívne a môže spôsobiť popáleniny pokožky. Je dobré sa vyhýbať slnku v najhorúcejších hodinách dňa, keď je slnečná aktivita najvyššia (obvykle medzi 11.00 a 15.00 hod).

V zimných mesiacoch sa teploty na Andros Island mírnejšie, no stále môžete očakávať pohodlné teploty okolo 24 °C (75°F) až 27 °C (80°F). Noci môžu byť trochu chladnejšie, s teplotami okolo 18 °C (64°F) až 20 °C (68°F). Zima nie je obdobím dažďov, takže návštevníci sa môžu tešiť na suchšie obdobie.

Jarné a jesenné mesiace sú na Andros Island obdobím dažďov. Prívalový dážď môže byť občas silný, ale zvyčajne nevydrží dlho. Teploty sú príjemné, pohybujú sa okolo 25 °C (77°F) až 28 °C (82°F), čo je ideálne pre výlety a ďalšie vonkajšie aktivity.

Ak plánujete navštíviť Andros Island, mali by ste zvážiť, kedy sa chcete vydať na dovolenku. Ak preferujete teplejšie a suchšie počasie, leto a zima sú ideálnymi obdobiami pre vás. Ak vám nevadí občasný dažd, jarné a jesenné mesiace sú skvelou voľbou.

Na Andros Island môžete vychutnať krásy prírody, pokojné pláže a slnečné počasie. Bez ohľadu na ročné obdobie, Bahamy vás určite očaria svojou krásou a teplom, ktoré budete mať možnosť zažiť na Andros Island.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky