Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Bahamy Crooked Island and Long Cay

Letenka Bahamy Crooked Island and Long Cay


Bahamy - Ostrovy Crooked Island a Long Cay: Skryté poklady Karibiku

Bahamy, slunečný ráj v Karibiku, jsou oblíbenou destinací pro dovolenou. Přesto většina turistů míří do známých letovisek, jako je Nassau nebo Paradise Island. Ale co kdybychom vám řekli, že na Bahamách existuje skrytý poklad, který má ještě méně turistů a nabízí úchvatné přírodní krásy? Představujeme vám ostrovy Crooked Island a Long Cay, dvě nedoceněné perly v karibském moři.

Ostrovy Crooked Island a Long Cay jsou součástí řetězce Baham v severním Karibiku a nacházejí se na jihu Bahamského souostroví. Jsou vzdálené přibližně 320 kilometrů od hlavních ostrovů a přestože nejsou velké, nabízejí návštěvníkům neuvěřitelné zážitky. Oba ostrovy jsou odlehlé a klidné, ideální pro ty, kteří chtějí uniknout rušnému světu a prožít autentickou karibskou atmosféru.

Crooked Island je největší ze dvou a je známý především pro své pláže, které patří k nejkrásnějším na Bahamách. Bílý písek, průzračné azurové moře a palmové stromy vytvářejí dokonalou plážovou vizáž. Můžete si užívat opalování, koupání nebo aktivní vodní sporty, jako je šnorchlování nebo potápění. Vodu na ostrově obklopuje krásný korálový útes, který skýtá nádhernou podvodní scenérii a je domovem pro různé druhy mořského života.

Pokud jste dobrodruh, nezapomeňte navštívit ruiny na ostrově Long Cay. Tento menší ostrov je nedaleko Crooked Island a je plný historických pozůstatků. Long Cay byl kdysi domovem slavné pirátské republiky a stopy z této doby jsou stále patrné. Můžete objevovat zříceniny starých budov a zdí, procházet se úzkými uličkami a představovat si, jak žili piráti před mnoha lety.

Další zajímavostí obou ostrovů je jejich přírodní scenérie. Crooked Island a Long Cay jsou domovem mnoha druhů vzácného ptactva a dalších živočichů. Můžete se vydat na poznávací túry po ostrovech a pozorovat pestré ptáky, jako jsou ibisové nebo kolibříci. Příroda tady je nedotčená a zachovalá, a tak můžete zažít skutečné setkání s divokou stranou Baham.

Nyní můžete cestovat na ostrovy Crooked Island a Long Cay ze základního letiště ve středu Baham, ačkoli musíte počítat s menším letadlem nebo přívozem. To znamená, že tyto ostrovy jsou stále oázkou klidu a útěkem od turistického ruchu.

Pokud hledáte pravou karibskou dovolenou, nenechte si ujít návštěvu ostrovů Crooked Island a Long Cay na Bahamách. Jejich kouzlo spočívá v jedinečné kombinaci krásné pláže, historických ruin a bohaté přírody, které činí tyto ostrovy skutečnými poklady Karibiku.


Počasie Bahamy Crooked Island and Long Cay


Bahamy sa skladajú z mnohých ostrovov, z ktorých každý má svoj charakter, históriu a samozrejme aj svoje počasie. Medzi týmto ostrovmi sa nachádza aj Crooked Island a Long Cay, ktoré majú veľmi podobné podnebie.

Tieto dva ostrovy sú situované v západnej časti Bahamských ostrovov a zostupujú sa od severu na juh. Obe oblasti ponúkajú nádherné krištáľovo čisté vody, zlatisté pláže a dokonalý tropický raj. Ak teda chcete sypečné pláže a krásny podmorský svet, Crooked Island a Long Cay sú pre vás tým pravým miestom.

Počasie na Crooked Island a Long Cay

Obe tieto ostrovy ponúkajú počasie, ktoré sa môže líšiť od bežného Karibského počasia. Pretože sa nachádzajú na južnej časti Bahamských ostrovov, počasie môže byť veľmi vlhké a horúce. Ľudia by mali byť pripravení na veľké množstvo slnka a vysokú vlhkosť.

Ak sa rozhodnete cestovať do Crooked Island a Long Cay, mali by ste sa držať očakávaní, že počasie bude veľmi podobné počasiu na ostatných ostrovoch Bahám. Teploty by sa mali pohybovať okolo 25°C až 30°C počas dňa a v noci okolo 20°C až 25°C. Väčšinou býva slnečno a veľmi teplé počasie, pretože vodu ohrievajú teplé atlantické prúdy.

Vzhľadom na hurikánovú sezónu v Karibiku od júna do novembra, mali by ste byť opatrní, keď sa rozhodnete cestovať na Crooked Island a Long Cay v tomto období. Ak teda plánujete cestu v tomto období, mali by ste byť na možné zmätky v počasí pripravení.

Zhrnutie

Hoci Crooked Island a Long Cay sú menej známymi miestami na Bahamách, neznamená to, že ich počasie nie je rovnako dobré ako inde. Obe oblasti ponúkajú veľkolepé krajiny a fantastické počasie, ktoré je ideálne pre každého, kto hľadá tropickú dovolenku. Ak máte radi pláže, krásne vody a exotické zvieratá, Crooked Island a Long Cay sú pre vás tým pravým miestom. Stačí sa však pripraviť na horúce a vlhké počasie a náhodné výkyvy v počasí počas hurikánovej sezóny.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Crooked Island and Long Cay


Otázky a odpovede ohľadom Bahám Crooked Island a Long Cay môžu byť nasledovné:

1. Kde sa nachádza Crooked Island a Long Cay?
- Crooked Island a Long Cay sú ostrovy nachádzajúce sa v Južných Bahamách.

2. Aké je počasie v Crooked Island a Long Cay?
- Počasie v týchto ostrovoch je väčšinou teplé a slnečné. Dávajte však pozor na orkány a hurikány v období od júna do novembra.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Crooked Island a Long Cay?
- Najlepším obdobím na návštevu týchto ostrovov je zvyčajne zimná sezóna, kedy sú teploty miernejšie a menej pravdepodobné výskyt orkánov a hurikánov.

4. Aké aktivity sú k dispozícii na Crooked Island a Long Cay?
- Na týchto ostrovoch si môžete užiť plážové aktivity, šnorchlovanie, potápanie, rybolov, turistiku a ďalšie vodné športy. Mnohé miesta sú aj vhodné na pozorovanie vtákov a zvierat.

5. Ako sa dostanem na Crooked Island a Long Cay?
- Najlepšou možnosťou pre návštevu týchto ostrovov je letecky, kedy môžete lietať z väčších miest, ako je Miami alebo Nassau. Niektoré plavidlá navyše poskytujú dopravu do Crooked Island a Long Cay cez morské trasovanie.

6. Sú na Crooked Island a Long Cay niektoré rezorty alebo hotely?
- Áno, existuje niekoľko hotelov a rezortov, kde môžete stráviť noc a využiť na konci dňa ich služby. Pre niektoré ubytovania sa však musíte pozrieť na jednotlivých majiteľov ubytovania.

7. Čo vidieť na Crooked Island a Long Cay?
- Medzi hlavné atrakcie týchto ostrovov patrí prirodzená krása ostrovov a ich pláže. Navyše, Crooked Island má množstvo histórie, kde si môžete pozrieť Starú Anglickú pokladňu a ďalšie pamiatky.

8. Aké je miestne jedlo?
- Miestne jedlo zahrnuje množstvo ryb, kreviet, výborných karibských kľukátok a ďalších plodov mora. Mnoho potravín tu pripravujú po miestnych štýloch, kde nájdeme mnoho pikantných vplyvov karibských krajín.

9. Čo si potrebujem priniesť so sebou na Crooked Island a Long Cay?
- Niektoré najdôležitejšie veci, ktoré musíte so sebou priniesť, zahrňujú slnečné okuliare, opaľovacie krémy, štýlové oblečenie, vodotesné zariadenia, ako sú fotoaparáty a telefóny, a obuv dobrá pre plážové aktivity.

10. Môžem použiť miestnu menu alebo musím použiť americký dolár?
- Väčšina miest prijíma americké doláre, ale so sebou si môžete priniesť aj miestne menu, ktoré ponúka tu nájdete lokálne jedlo a suveníry.


Dovolenka Bahamy Crooked Island and Long Cay


Bahamy sú západnými najväčšími ostrovmi Kariet. Tento karibský raj ponúka návštevníkom krásne pláže, azúrové more, bohatú faunu a flóru a neopakovateľné západy slnka. Ak hľadáte ostrovy, ktoré nie sú tak preplnené turistami, môže byť pre vás ideálne miesto Crooked Island a Long Cay.

Crooked Island, ktorý sa nachádza na juhu Bahám, má len 350 obyvateľov a je domovom niekoľkých malých osád. Táto časť Bahám je často prehliadaná návštevníkmi, ale ponúka nádherné pláže, rybárske miesta a ochutnávky čerstvého morského jedla. Pláž French Wells je určite jednou z najkrajších ostrova a je známa svojou mäkkou bielou kozou pieskou a krištáľovo čistým morom. Pre milovníkov histórie sa tu môžete dostať ku ruinám plytkoveriacej mlyna z 19. storočia.

Long Cay, ktorý je len asi o 8 kilometrov ďalej, je ešte menší ako Crooked Island a má len približne 15 obyvateľov. Tento malý ostrov má jeden prístav a ponúka krásne pláže, ktoré sú vhodné na potápanie, rybolov a prechádzky po pláži. Niekoľko vietorových mlynov a starých obydlí ukazuje históriu ostrova. Ak sa prihlásite na výlet s miestnym rybárom, môžete vidieť veľa druhov rýb, ktoré sa bežne nachádzajú v týchto vodách.

Ako sa tam dostať? Najlepší spôsob, ako sa dostať do Crooked Island a Long Cay, je cestovať z Nassau, hlavného mesta Bahám, alebo z inej časti ostrova. Existuje niekoľko možností dopravy, vrátane lietadiel a trajektov, ktoré by vás tam mali dostať za približne hodinu.

Vzhľadom na malosť týchto ostrovov sa odporúča kontaktovať miestne cestovné agentúry alebo ubytovacie zariadenia, aby sa zabezpečila ubytovanie a aktivity počas pobytu.

Ak hľadáte únik z davov turistov a túžite po tichom a pokojnom mieste, kde si môžete užívať nádherné pláže a prírodu, Crooked Island a Long Cay sú pre vás tou správnou voľbou. Tieto ostrovy sú pravdepodobne jedným z najkrajších a najdostupnejších ostrovných miest na Bahamách. Navštívte ich a užite si oddych a relax na tomto krásnom mieste.


Ubytovanie Bahamy Crooked Island and Long Cay


Crooked Island a Long Cay sú dva ostrovy na Bahamách, ktoré ponúkajú nádherné a nezabudnuteľné zážitky. Spoločne tvoria distrikt Crooked Island, ktorý sa nachádza v západnej časti Bahám. Tieto dva ostrovy sú ideálny cieľ pre tých, ktorí hľadajú pokojnú dovolenku v krásnom prostredí.

Ak hľadáte ubytovanie na Bahamách, Crooked Island a Long Cay vám ponúkajú rôzne možnosti. Na týchto ostrovoch nájdete útulné hotely, penzióny a privátne domy na prenájom.

Jedným z najlepších miest na ubytovanie na Crooked Island je Long Cay Club. Tento klub ponúka ubytovanie v súkromných chatách s oddychovou zónou a kúpeľňou. Okrem toho má klub tiež reštauráciu a bar, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a drinky počas cesty. Long Cay Club tiež organizuje rôzne aktivity, ako sú rybolov, potápanie alebo plavanie s delfínmi.

Pre tých, ktorí sa chcú ubytovať na Long Cay, je tu Long Cay Beach Resort. Tento rezort sa skladá z malých drevených domčekov, ktoré sú dokonale zladené s prírodou. Každý domek má výhľad na pláž a ponúka súkromie a pokojné prostredie. Rezort tiež ponúka reštauráciu s miestnou kuchyňou a bar s nádherným výhľadom na more.

Ak by ste chceli ubytovať sa blízko najlepších miest na potápanie a rybolov, mali by ste sa pozrieť na hotelový komplex Pittstown Point Landings Resort. Tento resort je dokonalý pre tých, ktorí chcú objavovať morský život a zároveň mať luxusné ubytovanie. Nachádza sa priamo na malej zátoky, kde si môžete objednať rôzne výlety na potápanie a rybolov. Resort má okrem toho aj štýlovú reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičnú bahamskú kuchyňu.

Ak hľadáte ubytovanie pre veľkú skupinu, mali by ste sa pozrieť na súkromné domy na prenájom, ktoré sú k dispozícii na Crooked Island. Tieto domy ponúkajú väčší priestor a sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí hľadajú súkromie a luxusné ubytovanie. Viaceré tieto domy sa nachádzajú priamo na pláži a ponúkajú krásny výhľad na more.

Crooked Island a Long Cay ponúkajú návštevníkom nádherné pláže, turistické trasy a unikátne miesta na západy slnka. Ak sa chystáte na dovolenku na Bahamy, určite by ste si nemali nechať ujsť tieto dva úchvatné ostrovy. Ubytovanie na Crooked Island a Long Cay vám pomôže prežiť nezabudnuteľnú dovolenku v jednom z najkrajších miest na svete.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky