Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Bahamy Exuma Cays

Letenka Bahamy Exuma Cays


Bahamy Exuma Cays sú jedným z najkrajších miest na Zemi a poskytujú nezabudnuteľný zážitok turistom, ktorí sú pripravení na dobrodružstvo. Táto oblasť ostrovov a atolov tvorí súostrovie Exuma, ktoré sa nachádza vo východnej časti Bahám. Tento raj je však pre väčšinu turistov zatiaľ stále neobjavený, takže teraz je ten správny čas, aby ste sa tam vybrali aj vy.

Pri návšteve Exuma Cays budete mať možnosť objaviť tie najkrajšie pláže, ktoré bahamské ostrovy ponúkajú. Jednou z nich je aj pláž Stocking Island. Táto paradajková pláž je typická svojou jemnou koralovou náplavou, ktorá je ideálna na prechádzky s bosými nohami. Navyše, okolo pláže sa nachádza množstvo potápačských a šnorchlovacích lokalít, takže sa môžete tešiť aj na skvelý podvodný svet.

Ďalšou atrakciou pre návštevníkov Exuma Cays je nezabudnuteľný výlet k prírodnému parku veľrýb na ostrove Saint Thomas. Práve tu sú najlepšie miesta na pozorovanie obrovských ryb. Táto oblasť je tiež domovom pre rôzne druhy rýb, korytnačiek a iných morských zvierat, ktoré robia z oblasti prírodný raj.

Nakoniec, nezabudnite navštíviť aj ostrovy ako Little Farmer's Cay a Great Exuma. Tieto ostrovy sú plné kultúry, histórie a borovíc. Na týchto ostrovoch si môžete skúsiť aj tradičné jedlá, ktoré sú typické pre Bahamy.

Ak sa chcete dostať na Exuma Cays, môžete si zakúpiť letenky z mesta Florida do hlavného mesta Bahám - Nassau. Z tohto miesta sa môžete dostať na Exuma Cays buď vyše letu alebo cez trajekt. Voľba závisí od času, ktorý máte k dispozícii a od vašich plánov.

Výlet na Bahamy Exuma Cays bude nezabudnuteľný a poskytne vám množstvo príležitostí na relaxáciu a objavovanie skrytých pokladov Baham. Od bledých pláží až po skryté podvodné svety, budete mať všetko, čo by ste očakávali od karibského dobrodružstva. Takže prepádajte sa na nesmiernu krásu Exuma Cays a užite si tento úžasný kúsok sveta.


Dovolenka Bahamy Exuma Cays


Bahamy Exuma Cays: Ostrovné dobrodružstvo na Karibiku

Bahamy sú jednou z najkrajších destinácií na svete, kde môžete prežiť oslňujúcu dovolenku v luxusnom prostredí. Dýchajúca podnesením krás, modré more, bielosné pláže a nezabudnuteľný zážitok z rôznych vodných aktivít, Bahamy sú zemiou snov. Medzi ostatnými ostrovmi Bahám, ostrovy Exuma Cays sa odlišujú tým, že sú miestom neustálej prírodného krásy. Celá Exuma Cays ostrovná skupina sa skladá z asi 365 ostrovov a malých koralových kovov. Vynikajúce pláže, úžasná turistická infraštruktúra, výskyt ryb a iných morských tvorov, čistý vzduch a skutočne pohostinní miestni obyvatelia prinášajú obrovskú popularitu k ostatným miestam Baham.

Ak hľadáte veľkolepé zážitky na Bahamách, Exuma Cays je ten správny ostrov pre vás. Pokiaľ vás láka ostrovné dobrodružstvo, Exuma Cays vám ponúkajú unikátnu príležitosť objaviť krásy a potešenia, ktoré ponúka Karibik. Toto miesto je ideálne pre plachetnice, jachty, kiteboard, malé ponorky a kajaky, rybolov a potápanie. Existuje tiež niekoľko nádherných pláží, kde si môžete užiť pohodlne ležať a relaxovať.

Západo-exumy sú plné odľahlých a pokojných pláží, vrátane pláže Moriah Harbour a Coco Plum Beach. Toto miesto je ideálne pre rodiny s deťmi alebo pre tých, ktorí hľadajú nenápadné a tiché miesto pre oddych po celý deň. Medzi inými plážami, Exuma Park a Beach at Stocking Island sú tiež skvelými možnosťami pre prípad, akonáhle chcete opustiť prístav.

Exuma Cays je tiež domovom mnohých dykarských zón, kde možno nájsť mnoho druhov morských rýb, vrátane tyrána a policajta. Taktiež sa tu nachádza najkrajší morský park Caribbean Island, kde sa zotavujú morské želvy, ktoré boli zachránené pred vymiznutím. V blízkosti Bahami sú tiež niekoľko miest, kde sa môže pozorovať pohyb divokých oceánových dravcov.

Ak sa rozhodnete pre dovolenku na Bahamách, Exuma Cays je vašou najlepšou voľbou. Tu nájdete krásne prostredie, kde sa môžete užiť tropických pláží, zvukov oceánu a vynikajúci luxus. Pridajte sa k ostatným návštevníkom a užite si množstvo nezabudnuteľných zážitkov, zatiaľ čo objavíte krásy Baham.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Exuma Cays


Otázky a odpovede o Bahamách Exuma Cays sú:

1. Čo sú Exuma Cays?
Exuma Cays sú skupina viac ako 365 ostrovov v Bahamách, kde môžete nájsť čarovné pláže, lagúny a najkrajšie koralové útesy na svete.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Bahám Exuma Cays?
Najlepší čas na návštevu Bahám Exuma Cays je od decembra do mája, keď je suché obdobie. Teploty sú v tomto období prijateľnejšie a nehrozí veľké množstvo dažďa. V lete sa môže stať, že sa vyskytnú búrky.

3. Ako sa dostať na Bahamy Exuma Cays?
Najlepšie je ísť lietadlom do hlavného mesta Bahám - Nassau. Z Nassau sa môžete dostať na mnoho ostrovov v Exuma Cays. Existuje niekoľko spoločností, ktoré poskytujú transfery loďou alebo letadlom medzi ostrovmi.

4. Potrebujem víza na návštevu Bahám?
Pre Slovenských občanov viza nie sú potrebné ak pobudnete v krajine menej nez 21 dní.

5. Aké sú najlepšie aktivity na Bahamách Exuma Cays?
Najlepšie aktivity zahŕňajú potápanie, šnorchlovanie, kajakárske výlety, prechádzky po pláži, rybolov alebo prechádzky na ľahko dostupných ostrovoch ako Great Exuma, Big Major Cay alebo Norman's Cay.

6. Kde môžem nájsť ubytovanie na Bahamách Exuma Cays?
Existuje niekoľko možností pre ubytovanie od all-inclusive resortov, štandardných hotelov, apartmánov a súkromných rezidencií.

7. Je bezpečné cestovať na Bahamy Exuma Cays?
Bahamy sú bezpečnou krajinou pre turistov. Je však potrebné dodržiavať bezpečnostné opatrenia, používať zdravý rozum a starostlivo sa pohybovať hlavne v noci a v oblastiach, ktoré nie sú dobre osvetlené.

8. Aké sú najlepšie pláže na Bahamách Exuma Cays?
Medzi najlepšie pláže patrí Pig Beach, Tropic of Cancer Beach, Coco Plum Beach, Stocking Island, Half Moon Cay a ďalšie.

9. Aký je miestny jazyk v Exuma Cays?
Hlavným jazykom je angličtina.

10. Aké sú miestne jedlá na Exuma Cays?
Miestna kuchyňa ponúka u nás relatívne neobvyklé jedlá. Kocky z rybieho mäsa, konštrukcie z mäsa ježovky, rybie koláče (ziyiti) alebo ryby s pikantnou omáčkou. Ale objavíte tu aj reštaurácie so svetovými kuchyňami.


Počasie Bahamy Exuma Cays


Bahamy Exuma Cays sú exotický súbor 365 ostrovov, ktoré sa nachádzajú v Atlantickom oceáne zo severovekého pobrežia Bahám a rozkladajú sa na rozlohe približne 193 kilometrov. Tieto prekrásne ostrovy sú jednou z najobľúbenejších turistických destinácií na svete vďaka svojmu nádherne modrému moru, koralovým útesom a bielym piesočným plážam.

Počasie na Bahamách Exuma Cays je tropické a zvyčajne veľmi príjemné počas celého roka. Teploty sú dosť stále a pohybujú sa od 24 °C do 32 °C. Tieto teploty sú ideálne pre plávanie, potápanie a iné vodné športy, ktoré sú na týchto ostrovoch veľmi populárne.

Ostrov Exuma, najväčší ostrov v skupine, je známy svojimi úžasnými plážami, ako napríklad Pláž Swallow Cay, Pláž Tropic of Cancer a Pláž Great Guana Cay. Tieto pláže sú krásne a pôsobia dojemným a romantickým dojmom so svojím bielym pieskom a tyrkysovou farbou mora. To z neho robí ideálny miesto na relaxáciu a oddych.

Prírodné krásy ostrova ponúkajú aj možnosti na vodné aktivity, ako je potápanie, šnorchlovanie, rybolov a jachting. Exuma Cays Land and Sea Park je veľmi populárne miesto pre milovníkov prírody, ktorí tu môžu objaviť množstvo druhov rýb, žralokov, korytnačiek a ďalších morských tvorov.

Keďže Bahamy Exuma Cays sú rovínomorskou oblasťou, nie sú tu žiadne sezónne zmeny počasia. Taktiež je tu malá pravdepodobnosť hurikánu. Slnko svieti takmer celý rok, preto je dôležité chrániť si pokožku pred jeho účinkami. Ak sa vydáte na túru, nezabudnite na ochranu proti komárom a iným hmyzieim.

Celkovou atmosférou a relaxačnou atmosférou je Bahamy Exuma Cays absolútne rajským miestom pre dovolenku. Sú tu veľa možností prechádzanie sa po ostrove, obdivovanie prírodného krásy a užívanie si slnka na jeho nádherných plážach. S veľkým množstvom exotických rastlín a živočíchov vám Bahamy Exuma Cays poskytnú jedinečný zážitok, ktorý si budete pamätať na celý život.


Ubytovanie Bahamy Exuma Cays


Bahamy sú ostrovný štát v Karibiku, ktorého jedným z najkrajších miest je Exuma Cays. Exuma Cays je mestská oblasť na juhu Exumskej skupiny ostrovov a je to tajomné miesto, kde sa stretáva príroda so zábavou. Tento ostrov ponúka turistom množstvo aktivít, od prechádzok na pláži až po potápanie.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, v Exuma Cays sa nachádzajú niektoré z najlepších svetových ubytovacích zariadení. Výnimočné bungalovy a vily sú zasadené v krásnom a prirodzenom prostredí, ktoré ponúkajú skutočný pocit z ostrova, zatiaľ čo zariadenia ako bazény, veľa miest na sedenie, bary a resorte zaisťujú valérové a upokojujúce prostredie, ktoré uspokojí potreby každého turistu.

V Exuma Cays sa nachádzajú aj menšie a útulnejšie ubytovacie zariadenia. Okrem tradičných hotela, apartmánov a B&B, môžete nájsť aj chaty, ktoré sú rozmiestnené priamo na pláži. Tieto chaty ponúkajú osobnejší zážitok a zároveň vám umožňujú byť v tesnej blízkosti oceánu. Chaty majú vlastnú kuchyňu aj kúpeľňu a sú ideálne pre páry alebo malé rodiny.

Mnoho turistov prichádza do Exuma Cays predovšetkým kvôli mnohým vodným aktivitám, a to okrem iného aj kitesurfingu, potápaniu alebo šnorchlovaniu. Ubytovanie v Exuma Cays poskytuje svojim hostím služby potrebné na uspokojenie každej potreby a zabezpečeniu maximálneho komfortu.

Ak chcete zažiť nádherný čas na neznámom ostrove s priateľmi a rodinou, Exuma Cays ponúka rôzne ubytovacie zariadenia pre každého, či už hľadáte luxusné zázemie alebo chcete zažiť malý ostrovný život. Ak hľadáte únik z ruchu a zhonu, potom Exuma Cays je ideálnym miestom pre vás.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky