Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Bahamy North Bimini

Dovolenka Bahamy North Bimini


Bahamy sú rajskými ostrovmi v Karibiku, ktoré svojím bielym pohľadom, tyrkysovými vodami a koralovými útesmi privítajú každého návštevníka. Medzi najnavštevovanejšie ostrovy Baham je aj North Bimini.

North Bimini je jedným z troch ostrovov, ktoré tvoria Bimini. Nachádza sa len približne 80 kilometrov od Miami a je dostupný cez trajektové spojenie. Ostrov je známy svojou krásnou prírodou a bohatým morským svetom.

Jednou z najväčších atrakcií na North Bimini je jeho plážový život. Biely piesok a jasná voda pritiahnu každého, kto túži po oddychu a relaxácii. Možno si zatancovať na pláži a v torkových večeroch navštíviť beach party organizovanú miestnymi. Na ostrove sa nachádzajú aj menšie pláže, ktoré ponúkajú pokoj a súkromie, čo je ideálne pre romantické večery alebo oddych pre tých, ktorí hľadajú ticho a pokoj.

Milovníci rybolovu a potápania budú na North Bimini tiež na správnom mieste. Ostrov je známy svojimi vyhľadávanými miestami pre potápanie s možnosťou pozorovať žraloky a rôzne druhy tropických rýb. Ak nie ste skúseným potápačom, môžete si ísť potápať aj s inštruktormi, ktorí vám ukážu najkrajšie miesta pod hladinou. Okrem potápania môžete vyskúšať aj rybolov v miestnych vodách. Na ostrove sa nachádza veľa miest, kde si môžete prenajať loďku alebo sa môžete zapojiť do organizovaných rybárskych výletov.

Jednou z ďalších atrakcií na North Bimini je Hemingwayho múzeum. Toto múzeum je venované Ernestovi Hemingwayovi, slávnemu americkému spisovateľovi, ktorý strávil na Biminach častejšie čas. V múzeu si môžete prezrieť jeho fotografie, písma a osobné predmety. Taktiež sa tu môžete dozvedieť o jeho živote a práci, ktorá je na viacerých miestach na Bahamách inšpirovaná.

Okrem toho, že North Bimini má veľa prírodných a kultúrnych atrakcií, môžete si užiť aj rôzne aktivity ako napríklad prehliadky ostrova na bicykloch alebo terénnych vozidlách. Nechýba tu ani možnosť prenajať si malý katamarán alebo kajak a preskúmať okolité ostrovy.

North Bimini je miestom, kde sa môžete skutočne odpočinúť a užiť si nádhernú prírodu a pokojné prostredie. Ostrov ponúka niečo pre každého, či už sa chcete potápať, rybárčiť alebo jednoducho relaxovať na pláži. Nie je prekvapením, že mnoho návštevníkov sa sem vracia rok čo rok, aby si opäť užili kúzlo North Bimini.


Letenka Bahamy North Bimini


Bahamy sú známe svojimi nádhernými plážami, tyrkysovým morom a luxusnými letoviskami. Jedným z najzaujímavejších miest na Bahamách je ostrov North Bimini. Tento ostrov ponúka návštevníkom jedinečné prírodné krásy a vzrušujúce aktivitami.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo navštíviť North Bimini, je jeho rozmanitá a úchvatná príroda. Ostrov je obklopený jemným piesočným pobrežím a jasnou vodou, ktorá priťahuje turistov zo všetkých kútov sveta. Pláže na ostrove sú známe svojou príjemnou atmosférou a sú ideálne na opaľovanie, prechádzky po pláži alebo jednoducho na relaxáciu. Oceán je domovom mnohých druhov živočíchov a zároveň ponúka skvelé možnosti na potápanie a šnorchlovanie.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, existuje na North Bimini množstvo aktivít. Výlety na rybárske člny sú tu veľmi obľúbené. Môžete sa vydať na lov barracúd, mahi-mahi alebo dokonca žralokov. Taktiež tu nájdete vodné športy ako napríklad surfovanie, kajakárenie a windsurfing. Adrenalínoví nadšenci si môžu vychutnať aj jazdu na rýchlostných člnoch a skúsiť vodné lyžovanie.

Ak máte radi históriu a kultúru, North Bimini nezostane pozadu. Môžete navštíviť pobrežnú dedinku Alice Town, kde nájdete množstvo tradičných bahamských reštaurácií a obchodov so suvenírmi. Môžete sa vydať aj na prehliadku starobylých ruín, ktoré sú súčasťou histórie Bahám. Nevynechajte ani návštevu múzea rybolovu, kde sa dozviete o rybársky tradíciách a histórii tohto ostrova.

Po celom ostrove nájdete rôzne možnosti na ubytovanie. Existujú luxusné letoviská s vysokým štandardom, ktoré vám poskytnú všetky pohodlia a služby, ktoré si želáte. Na druhej strane môžete nájsť aj cenovo dostupnejšie možnosti ubytovania pre tých, ktorí cestujú s menším rozpočtom. Nech už si vyberiete akúkoľvek možnosť, budete si môcť vychutnať nádherné výhľady a pohodlné prostredie.

Letenky na North Bimini sú dostupné z rôznych miest sveta. Môžete sa rozhodnúť pre priame lety alebo pre prestupy na iných ostrovoch Bahám. Cestovanie do Bimini je pomerne jednoduché a môžete si vybrať medzi rôznymi leteckými spoločnosťami a trasy.

North Bimini je skutočným rajom pre dovolenkárov. Svojimi nádhernými plážami, vzrušujúcimi aktivitami a jedinečným prírodným prostredím ponúka ideálne miesto na oddych a zábavu. Ak sa plánujete vydať na Bahamy, nenechajte si ujsť možnosť navštíviť tento úchvatný ostrov na severu Bimini. Vaša dovolenka bude jedinečná a nezabudnuteľná.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy North Bimini


1. Koľko ľudí žije v North Bimini?

V North Bimini žije približne 1 500 ľudí.

2. Ako sa dostanem na North Bimini?

Najlepšie je lietadlom priletieť na letisko v Bimini a následne sa dopraviť loďou na North Bimini.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu North Bimini?

Najlepší čas na návštevu je v období od decembra do apríla, kedy je počasie suché a teploty sú miernych.

4. Aké sú najlepšie pláže na severnom Bimini?

Najznámejšie a najkrajšie pláže na North Bimini sú Radio Beach a Browns Beach.

5. Kde sa dá ubytovať na North Bimini?

V North Bimini sa dá ubytovať v hoteloch, apartmánoch a penziónoch. Medzi najobľúbenejšie patrí Hilton at Resorts World Bimini a Bimini Big Game Club Resort & Marina.

6. Aké aktivity sa dajú robiť na North Bimini?

Na North Bimini sa dá šnorchlovať, rybárčiť, surfovať, plávať s delfínmi, ale aj proste len relaxovať a vychutnávať si krásy ostrova.

7. Je na North Bimini bezpečné cestovať?

Áno, North Bimini patrí medzi bezpečné miesta na cestovanie, avšak ako všade, aj tu treba dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia.

8. Aké potraviny sú na North Bimini bežné?

Na North Bimini si môžete vychutnať ryby, hlavne mahi-mahi a barracuda, ale aj krevety, langusty, conchy a ďalšie morské plody. Medzi miestne špeciality patrí tiež roštenková polievka a conch salad.


Ubytovanie Bahamy North Bimini


Bahamy sú jednou z najkrajších a najžiadanejších destinácií pre dovolenky na Karibskom mori. Medzi tieto ostrovy patrí aj North Bimini, ktorý ponúka návštevníkom skvelé možnosti ubytovania a nezabudnuteľný zážitok.

North Bimini, známy aj ako "Kapitánske ostrovy", je najbližším ostrovom Bahámam k pobrežiu Floridy. Tento malý rajský ostrov je ideálnym miestom pre oddych a relaxáciu.

Na North Bimini nájdete rôzne možnosti ubytovania, aby ste si vybrali ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim preferenciám a rozpočtu. Od luxusných rezortov až po útulné bungalovy, tu si môžete vybrať podľa svojich predstáv.

Jeden z najznámejších rezortov na ostrove je Hilton at Resorts World Bimini. Tento luxusný rezort ponúka nádherné izby s výhľadom na oceán, súkromnú pláž, bazény, wellness centrum a rôzne reštaurácie a bary. Okrem toho si tu môžete vychutnať aj rôzne vodné športy a aktivity.

Ak preferujete skôr menšie a intímnejšie ubytovanie, možnosťou sú aj súkromné bungalovy. Mnohé z nich sa nachádzajú priamo na pláži a sú vybavené súkromnou terasou. Takže môžete vstávať a priamo ísť na prechádzku po pláži či sa kúpať v priezračnom oceáne.

North Bimini je tiež známy svojimi rybárskymi chatami a malými penziónmi. Rybári a milovníci vodných športov ocenia blízkosť oceánu a možnosť rybolovu či šnorchlovania prakticky hneď pred dverami.

Ostrov North Bimini je známy aj svojimi kultúrnymi a histórickými atrakciami. Môžete navštíviť historický komplex "Complejo Turístico de Bimini", kde si môžete prezrieť tradičné bahamské stavby a dozvedieť sa viac o histórii tohto miesta.

Večer si môžete vychutnať lahodné jedlá v miestnych reštauráciách a ochutnať typické bahamské špeciality. Či už sa rozhodnete pre rýbne pokrmy, conchy (morské mäkkýše) alebo miestne špeciality súvisiace s morom, vaše chuťové poháriky určite nebudú sklamané.

North Bimini ponúka aj množstvo aktivít, ako je rybolov, plachtenie, kajakovanie, šnorchlovanie a potápanie. Môžete si prenajať loď a istrať ostrov a jeho okolie.

Ak hľadáte miesto pre oddych a relaxáciu, North Bimini je perfektnou voľbou pre vás. Ubytovanie na tomto ostrove je pestré a vyhovuje každému rozpočtu a štýlu. Spočiatku vás nadchne krásnou prírodou a tyrkysovým oceánom, no postupne objavíte aj všetky skryté poklady, ktoré daný ostrov ponúka.

Ubytovanie na ostrove North Bimini vás zaručene očarí svojou krásou a pohostinnosťou miestnych obyvateľov. Tento rajský ostrov je skvelým miestom pre dovolenku a skutočne ponúka niečo pre každého. Takže čo na vás čakáte? Zarezervujte si svoje ubytovanie na Bahamách North Bimini ešte dnes a zažite nezabudnuteľné dobrodružstvo na tomto malebnom ostrove.


Počasie Bahamy North Bimini


Bahamy North Bimini sú ostrovy v Atlantickom oceáne a nachádzajú sa v blízkosti juhoamerického kontinentu. Svojou malou rozlohou a nízkou nadmorskou výškou majú Bahamy tropické podnebie s vysokými teplotami a vlhkým vzduchom.

Počasie na Bahamách North Bimini je typické pre karibskú oblasť, s teplými a slnečnými dňami. Teploty sa pohybujú medzi 25 až 30 stupňami Celzia počas celého roka, s minimálnymi rozdielmi medzi jednotlivými obdobiami. Zimné mesiace sú trochu chladnejšie, priemerne okolo 23 stupňov Celzia, zatiaľ čo v lete môžu teploty dosiahnuť až 35 stupňov Celzia.

Bahamy North Bimini sú tiež známe pre svoju vysokú vlhkosť. Vlhký vzduch prichádza z mora a spôsobuje, že vzduch je dosť ťažký a klzký, čo môže byť občas nepohodlné. Vlhkosť spôsobuje aj to, že môže pršíť denne, najmä počas letných mesiacov. Preto je dôležité mať so sebou vždy plášť alebo dáždnik, aby ste sa nezmokli.

Bahamy North Bimini sa nachádzajú v oblasti vysokého rizika hurikánov. Hurikánová sezóna trvá od júna do novembra, pričom august a september sú najaktívnejšie mesiace. Preto je dôležité byť informovaný o predpovediach počasia a v prípade potreby dodržiavať pokyny miestnych úradov. Hurikány môžu spôsobiť extrémne silné veterné búrky, prívalový dážď a vysoké vlny.

Okrem vnútrozemských aktivít, ako sú plážové aktivity a vodné športy, je Bahamy North Bimini tiež známe pre svoje koralové útesy a možnosti potápania. Turisti majú možnosť preskúmať podmorský svet a obdivovať bohatstvo morského života.

Vzájomné interakcie medzi oceánom, vetrom a slnkom vytvárajú unikátne počasie na Bahamách North Bimini. Aj keď počasie je prevažne priaznivé, stále je potrebné byť pripravený na možnosť dažďov a hurikánov. Napriek tomu však Bahamy North Bimini ponúkajú slnečné a teplé počasie pre návštevníkov, ktorí si túžia relaxovať na ich krásnych plážach a zažiť dobrodružstvo v ich vodách.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky