Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Bahrajn Prince Khalifa Bin Salman Park

Dovolenka Bahrajn Prince Khalifa Bin Salman Park


Bahrajn môže byť pre niektorých turistov neznámym miestom dovolenia, ale Prince Khalifa Bin Salman Park, ktorý je umiestnený v hlavnom meste Manáma, je určite odporúčaním pre každého, kto hľadá oddych a relax.

Park je pomenovaný po bývalom premiérovi Bahrajnu, Khalifa Bin Salman Al Khalifa, ktorý dlhé roky pôsobil v tejto pozícii a zanechal veľký záznam v histórii krajiny. Park je v súčasnosti považovaný za jedno z najkrajších miest v Bahrajne a je jedným z najväčších parkov v kraji.

Park sa rozprestiera na viac ako 70 hektároch a ponúka niekoľko rôznych zón, vrátane oblasti s fontánami, záhrad s kvetmi a palmami, vodných kanálov, chodníkov a cyklostráň. Ďalšou atrakciou parku je jazero s vodopádom nazvaným 'Chalice', ktoré sa stalo obľúbeným miestom na prechádzky.

Okrem prírodných klenotov ponúka park aj množstvo zábavy a aktivít pre svojich návštevníkov. Medzi najpopulárnejšie atrakcie patrí jazda na lodí v jazere alebo po vodných kanáloch, car racing, jazda na bicykli po cyklotratiach alebo tradičné národné hry.

Park má tiež množstvo palácov, ktoré sú elegantne navrhnuté a obyčajne návštevníci môžu vidieť kráľovské pozemky. Zaujímavosťou je, že park sa nachádza priamo vedľa letiska a môžete si dokonca prenajať súkromný vrtuľník, aby ste sa do parku dostali ešte rýchlejšie.

Na návštevu parku je najlepšie zvoliť čas skorého rána alebo neskôr poobede, keď sú teploty nižšie. Na mieste sú k dispozícii aj občerstvovacie prevádzky, kde si môžete kúpiť miestne jedlá a nápoje a vychutnať si tak dokonalú pohodu.

Samostatne návštevu parku si každý turista môže naplánovať a počas pobytu v Bahrajne určite navštívi aj ďalšie turistické atrakcie. Park však určite stojí za to vidieť a oddýchnuť si od rušného mestského života v príjemnom prostredí zelene a vzdušnej klímy.


Počasie Bahrajn Prince Khalifa Bin Salman Park


Bahrajn Prince Khalifa Bin Salman Park, známy aj ako Wadi Al Areen Wildlife Reserve, sa nachádza na juhu Bahrajnu a je cenným kúskom miestnej prírody. Zaujímavý fakt je, že táto oblasť nebola v minulosti plánovaná ako park, ale namiesto toho ako územie určené na výskum biologického diverzity.

Park sa nachádza v prevažne púštnej oblasti, kde teploty môžu dosahovať vyše 40°C a vo vlhkom období od novembra do marca sa pohybujú okolo 24°C. V tomto období prichádzajú aj prvé dažde, čo znamená, že park sa zelená a prekvitá v nových farbách.

V parku sa nachádza viac ako 100 druhov rastlín a 50 druhov cicavcov a vtákov. Patria sem napríklad antilopy, gazely, pásovcovití kapustníčkovia, bažanty a dravé vtáky. V parku tiež nájdete viaceré jazierka, ktoré slúžia ako zdroj vody pre zvieratá.

Okrem ochrany a výskumu divokej prírody sa v Bahrajn Prince Khalifa Bin Salman Park často organizujú rôzne kultúrne a športové podujatia. Medzi najobľúbenejšie patrí festival jedla a nápojov, ktorý každoročne priťahuje tisíce návštevníkov.

Napriek vysokým teplotám a suchu v oblasti, Bahrajn Prince Khalifa Bin Salman Park prináša pestrú a zaujímavú paletu prírodných krás. Ak sa chystáte na návštevu Bahrajnu, určite neváhajte zaradiť tento park do svojho plánu.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahrajn Prince Khalifa Bin Salman Park


Bohužiaľ, neexistuje konkrétny zoznam najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Bahrajn princa Khalify Bin Salmana Parku. Informácie o parku, otázkach a odpovediach by boli priamo závislé na konkrétnom poskytovateľovi informácií alebo webovej stránke parku. V prípade akýchkoľvek konkrétnych otázok je najlepšie vyhľadať relevantné kontaktné informácie alebo webovú stránku parku pre podrobnosti.


Ubytovanie Bahrajn Prince Khalifa Bin Salman Park


Bahrajn je rezidencia princov, ale prináša aj relatívne cenovo dostupné možnosti ubytovania. Jedna z týchto možností je ubytovanie v Bahrajn Prince Khalifa Bin Salman Park.

Bahrajn Prince Khalifa Bin Salman Park leží na ploche 92 hektárov a je najväčším parkom v krajine. Park neponúka len veľa zelene a krásnych krajín, ale aj možnosti pre rôzne športy a iné aktivity.

Ubytovanie v parku je naozaj jedinečné. Park ponúka dva druhy ubytovania: chaty a stany. Chaty sú postavené vo vnútri parku a ponúkajú výhľad na krásnu prírodu. K dispozícii je aj vonkajšia terasa a kuchyňa. Tieto chatky sú ideálne pre rodiny alebo väčšie skupiny priateľov.

Pre tých, ktorí hľadajú ešte autentickejší zážitok, sú k dispozícii stany. Stanovanie v Bahrajn Prince Khalifa Bin Salman Park je nezabudnuteľný zážitok, ktorý si budete dlho pamätať. Stanovanie ponúka skutočný pocit prírody a je to vynikajúca príležitosť na relaxáciu a objavovanie krajiny.

V parku sú k dispozícii aj zariadenia pre rôzne športy, ako je napríklad basketbal, volejbal a futbal. Okrem toho je tu tiež veľa miesta na pikniky a grilovanie, čo robí z parku dokonalé miesto na strávenie času s rodinou a priateľmi.

Ubytovanie v Bahrajn Prince Khalifa Bin Salman Park je cenovo dostupné a ideálne pre tých, ktorí hľadajú nezávislosť a slobodu pri cestovaní. Navštívte tento krásny park a získajte nezabudnuteľné zážitky a spomienky.


Letenka Bahrajn Prince Khalifa Bin Salman Park


Bahrajn Prince Khalifa Bin Salman Park - Unikátny kúsok zelene v strede Bahrajnu

Bahrajn je malý kráľovský ostrov nachádzajúci sa v Perzskom zálive. Svojou bohatou históriou, kultúrou a moderným rozvojom sa stáva obľúbenou destináciou pre turistov z celého sveta. Medzi jeho mnohé atrakcie patrí aj Bahrajn Prince Khalifa Bin Salman Park, ktorý je jedným z najkrajších parkov v tejto zemi.

Bahrajn Prince Khalifa Bin Salman Park, známy tiež ako Salmaniya Garden, sa nachádza v srdci Manamy, hlavného mesta Bahrajnu. Park bol otvorený pre verejnosť v roku 1988 a je pomenovaný po bývalom premiérovi Bahrajnu, princovi Khalife Bin Salmanovi Al Khalifa. Princ Khalifa bol osobou, ktorá sa zasadzovala o rozvoj zelene a záhrad v Bahrajne, a tak byť svedkom tohto nádherného parku je aj akýmsi holdom jeho vízii a práci.

Park rozkladajúci sa na rozlohe 20 hektárov ponúka návštevníkom príjemné prostredie na oddych a relaxáciu. Jeho dizajn je výsledkom úsilia vybudovať vzdušný priestor plný zelene a kvetov, ktorý poskytuje útočisko pred rušivým mestským ruchom.

Pri vstupe do parku vás privíta široká alej obložená palmami a kvetmi. Budete mať možnosť prechádzať sa po vytvorených chodníkoch, zhliadnuť množstvo kvetinových záhonov, vychutnať si túlavé vtáky a prejsť sa po nádhernom jazierku. Okrem toho si môžete posedieť na lavičkách umiestnených medzi stromami a relaxovať pri prírodnej kráse.

Park je tiež domovom niekoľkých športových areálov, kde si môžete zahrať futbal, basketbal, volejbal alebo tenis. Pre tých, ktorí preferujú aktívny oddych, je k dispozícii bežecká dráha, cyklotrasa a vonkajšia telocvičňa s modernými cvičebnými prvkami.

Pre rodiny s deťmi je v parku vybudované detské ihrisko so šmýkačkami, hojdačkami a inými zábavnými atrakciami, čo z neho robí ideálne miesto pre rodinný výlet.

Okrem toho sa v parku nachádzajú aj rôzne reštaurácie a kaviarne, kde si môžete vychutnať lahodné pokrmy a občerstvenie. Ponuka zahŕňa tradičné bahrajnské jedlá, ako aj medzinárodné kuchyne, takže si každý nájde niečo, čo uspokojí jeho chuťové poháriky.

Bahrajn Prince Khalifa Bin Salman Park ponúka návštevníkom príležitosť na únik do prírody, oddych a relaxáciu v srdci moderného mesta. Jeho esteticky príjemné prostredie a bohatá ponuka aktivít robia z neho obľúbené miesto pre miestnych aj zahraničných návštevníkov. V jeho nádherných zákutiach môžete zakúsiť kus prírody uprostred civilizácie a načerpať novú energiu. Ak sa chystáte na dovolenku do Bahrajnu, určite nevynechajte tento unikátny park!


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky