Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Belgicko Brusel

Ubytovanie Belgicko Brusel


Belgicko Brusel je jedno z najpopulárnejších miest v Európe a nielenže ponúka veľa turistických atrakcií a skvelého jedla, ale aj kvalitné ubytovanie pre turistov.

Ak hľadáte ubytovanie v centre Bruselu, môžete si vybrať medzi mnohými hotelmi, penziónmi a apartmánmi. Niektoré najpopulárnejšie hotely sú Hotel Le Plaza, Hotel Amigo a Hotel Metropole, ktoré ponúkajú luxusné ubytovanie a sú blízko mnohých turistických atrakcií.

Ak ale hľadáte niečo cenovo dostupnejšie, môžete si zvoliť z mnohých lacnejších ubytovaní v blízkosti centra mesta. Môžete si napríklad rezervovať apartmán cez Airbnb alebo vyhľadať ubytovanie v penziónoch, kde často ponúkajú aj raňajky. Jedným z najlacnejších ubytovaní v centre mesta je generálna budova Youth Hostel Association, kde môžete získať izbu s vlastnou kúpeľňou za malú cenu.

Ak ale hľadáte romantické a architektonicky zaujímavé miesta, určite si musíte zarezervovať ubytovanie v historickej štvrti Sablon, kde je mnoho starobylých štvrtí, zábavných barov a luxusných reštaurácií. Toto miesto ponúka najlepší výhľad na centrum mesta a nielenže je plné krásnych architektonických pamiatok, ale ponúka aj skvelú atmosféru.

V Bruseli je mnoho ubytovaní, ktoré sú vhodné pre každého turistu a zabezpečia kvalitné ubytovanie počas celej dovolenky. Ak navštívite Brusel, mali by ste si spraviť rezerváciu vopred, aby ste mohli využiť všetky možnosti, ktoré vám táto úžasná destinácia ponúka.


Počasie Belgicko Brusel


Belgicko Brusel je hlavné mesto Belgicka a zároveň aj miestom, kde sa stretávajú vplyvy kontinentálneho a oceánskeho počasia. Belgicko ako krajina sa nachádza medzi Severným morom a Moselskou nížinou, čo má výrazný vplyv na miestne klimatické podmienky.

Brusel zažíva typicky mírnym počasím so striedaním vplyvov západných a východných prúdov. Letá sú teplé a daždivé, s priemernými teplotami okolo 20 °C. V Bruseli sa však tiež vytvára mikroklíma, ktorého dôsledkom je častejšie a intenzívnejšie zrážanie v porovnaní s okolitými oblasťami.

Zimy sú miernych teplôt, priemerne okolo 5 °C, a s občasným snehom. Zrážky sú v tejto sezóne dostatočne rozptýlené, aj keď Brusel nie je považovaný za zasnežené mesto. Pravdepodobnosť sneženia sa zväčšuje v nadmorských výškach v blízkosti Arden, kde sa nachádzajú lyžiarske strediská.

Jar a jeseň sú obdobím s výraznými rozdielmi v teplotách. Jar je premenlivá s možnosťou chladných nocí a teplejších dní. Jesenné mesiace prinášajú nižšie teploty a väčší výskyt zrážok.

Belgicko Brusel je však známe aj svojou vlhkosťou a mlhou. Vlážne podnebie v kombinácii s nížinami môže vytvárať hmlistú atmosféru, ktorá môže mať vplyv na viditeľnosť a teplotu.

Vzhľadom na umiestnenie Belgicka Bruselu, je tiež ovplyvnené monzúnnym oblúkom, ktorý prináša iných druhov počasia v závislosti na ročnom období. V lete sa môže objaviť horúce počasie so zvýšenými teplotami, zatiaľ čo v zime môže byť mrazivé a veterno.

Klimatické podmienky v Belgicku Bruseli sú teda komplexné a ovplyvnené viacerými faktormi. Pre návštevníkov to znamená, že by mali byť pripravení na rôzne podmienky, ako sú teplotné výkyvy, zrážky a vlhkosť.

Celkovo je však Brusel známy svojou miernosťou počasia a považuje sa za príjemné miesto na návštevu počas celého roka. Turisti majú možnosť vychutnať si krásu historických pamiatok a arhitektúry, ktoré mesto ponúka, bez toho, aby boli vážne ovplyvnení nepriaznivým počasím.

V každom prípade, keď plánujete cestu do Bruselu, odporúča sa sledovať predpovede počasia, aby ste si mohli prispôsobiť svoje oblečenie a plány podľa aktuálnych podmienok.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Brusel


1. Kam sa oplatí ísť vo Belgicku?

V Belgicku je veľa miest, ktoré stojí za návštevu. Medzi najobľúbenejšie patrí Brusel, Antverpy, Gent, Bruggy a Liege.

2. Ako sa dostanem z letiska do Bruselu?

Z letiska Brusel sa do mesta dostanete pomocou vlaku, autobusu alebo taxíka. Najrýchlejšou možnosťou je vlak, ktorý premáva pravidelne medzi letiskom a centrom mesta.

3. Aké je hlavné symbolické jedlo v Belgicku?

Belgické hovädzie karbanátky s hranolkami a majonézou (tzv. "stoemp" a "frietjes") sú jedným z najznámejších jedál v Belgicku.

4. Kde môžem ochutnať belgický čokoládu v Bruseli?

V Bruseli nájdete množstvo čokoládovníkov, kde si môžete vychutnať belgickú čokoládu. Niektoré z najznámejších čokoládovníkov vrátane Pierre Marcolini, Neuhaus, Godiva a Leonidas sú umiestnené v centre mesta.

5. Koľko stojí vstup do Atomium v Bruseli?

Vstupné do Atomia sa líši v závislosti od veku a typu lístka. Vstupenky pre dospelých sa pohybujú od 15 do 20 eur, pre deti od 5 do 13 rokov sú dostupné lacnejšie lístky a deti do 5 rokov majú vstup zdarma.

6. Je potrebné sa prihlásiť na prehliadku Európskeho parlamentu v Bruseli?

Áno, prehliadka Európskeho parlamentu je možná len po predchádzajúcom zaregistrovaní. Môžete si rezervovať miesto online na oficiálnej stránke Európskeho parlamentu.

7. Kde si môžem kúpiť belgické pivo v Bruseli?

Belgické pivo je možné zakúpiť v mnohých podnikoch a pivárňach v Bruseli. Niektoré z najpopulárnejších miest s veľkým výberom belgického piva sú Delirium Café, Poechenellekelder a A la Bécasse.

8. Aké sú hlavné atrakcie v Bruseli?

Medzi hlavné atrakcie v Bruseli patrí Grand Place, Atomium, Manneken Pis, Mini-Europe a belgické múzeum stripu. Brusel je tiež známy svojou bohatou kultúrou a umením, a preto je hojná aj ponuka galérií a muzeí.

9. Kedy je najlepší čas na návštevu Bruselu?

Ideálny čas na návštevu Bruselu je na jar (apríl a máj) alebo na jeseň (september a október), keď je počasie príjemné a turistický ruch nie je až taký veľký ako v lete.

10. Aké sú tradičné belgické slávnosti v Bruseli?

Niekoľko tradičných belgických slávností v Bruseli zahŕňa Zabíjačka (Fête du Cochon), Brussels Summer Festival a Ommegang Festival. Tieto podujatia ponúkajú tradičné jedlá, hudbu, tance a zábavu.


Dovolenka Belgicko Brusel


Belgicko je krajina s bohatou históriou a kultúrou, ktorú si určite zaslúži navštíviť. Jeho hlavné mesto Brusel je jedným z najpopulárnejších turistických miest v Európe. Okrem krásnych historických pamiatok a šarmantných uličiek, ponúka aj veľké množstvo zaujímavých atrakcií, ktoré lákajú turistov z celého sveta.

Jednou z najznámejších pamiatok v Bruseli je samozrejme námestie Grand Place. Toto úchvatné námestie je zapsané na zozname svetového dedičstva UNESCO a je považované za jedno z najkrajších námestí na svete. Jeho architektonická krása je úžasná, a to najmä v noci, keď je námestie osvetlené. Počas letných mesiacov sa tu konajú rôzne festivaly a podujatia, čo dáva námestiu ešte viac života.

Pri návšteve Bruselu by ste si nemali nechať ujsť ani návštevu slávneho Atomia. Tento obrovský sochársky diel je vysoký takmer 100 metrov a je symbolem mieru. Vo vnútri sa nachádza viacero výstavných priestorov a reštaurácií, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si panoramatický výhľad na mesto.

Milovníci umenia by si mali určite pozrieť múzeum Magritte. Toto jedinečné múzeum je venované dielu a životu slávneho belgického maliara Reného Magritta. Okrem jeho ikonických obrazov sa tu nachádzajú aj iné umelecké diela a predmety, ktoré vás určite očaria.

Brusel je tiež známy svojimi pivárňami a čokoládovňami. Preto sa vyberte na prechádzku mestom a vychutnajte si čerstvé belgické pivo alebo si doprajte niektoré z najlepších čokoládových pochúťok. Okrem toho, Brusel je aj miestom, kde sa nachádza sídlo Európskeho parlamentu, čím dostáva dodatočnú dávku dôležitosti a významu.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Belgicku, návšteva Bruselu je ideálna, pretože ponúka kombináciu krásnej architektúry, bohatej histórie, kultúry a nákupov. Môžete sa tu prejsť úzkymi ulicami, objavovať nové reštaurácie a ochutnávať autentické belgické jedlá a pochúťky. Okrem Bruselu je v Belgicku aj množstvo ďalších miest, ktoré stoja za to navštíviť, ako napríklad Bruggy, Gent, Antverpy a Liege.

Belgicko a jeho hlavné mesto Brusel sú skutočne ideálnym miestom na dovolenku. Nech už sa rozhodnete navštíviť tento krásny kúsok Európy kvôli jeho historickým pamiatkam, výnimočnému jedlu alebo len pre oddych a relaxáciu, určite nebudete sklamaní.


Letenka Belgicko Brusel


Belgicko Brusel: Kam vice kostelů než dnů v roce

Belgie je jednou z nejmalebnějších zemí v Evropě a má mnoho kouzelných měst k návštěvě. Však si mnoho turistů oblíbí známá místa, jako je Gent či Bruggy, ale málokdo si uvědomuje, jak zajímavé a krásné může být i hlavní město Belgie, Brusel.

Brusel je městem historie, umění, gastronomie i moderní architektury. Na každém kroku tu můžete objevovat něco jiného. U těch historických památek, které stojí za povšimnutí, patří zřejmě kostel sv. Mikuláše, náměstí Grand Place nebo dalších mnoho dalších budov, muzeí, parků apod. Celé město je velká inspirace pro umělce i pro turisty, kteří si zde mohou užít bohatou kulturu a umění.

Brusel je ale i velké kulturní centrum. Sídlí zde řada evropských institucí, jako jsou EU, NATO nebo WCO. Proto si zde často můžete všimnout mnoha lidí různé národnosti a kultur a je to také jeden z důvodů, proč si mnoho turistů právě Brusel oblíbí.

K dispozici jsou i různé druhy ubytování. Od luxusních hotelů až po malé pensiony, které nabízí kvalitní služby za přijatelné ceny. Pokud hledáte více exotické zrazy, zde je množství letů s nejrůznějšími leteckými společnostmi. Ať už hledáte levnou letenku nebo více luxusní variantu, určitě si vždy najdete cestu pro vlastní požadavky.

Belgie je zkrátka velmi zajímavá země, kterou můžete objevovat již jen rozmanitostí krajiny a obyvatel. Takže pokud hledáte krásné a inspirativní místo k návštěvě, doporučuji si vyzkoušet Brusel. Určitě vás nezklame.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky