Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Belgicko Malmedy

Letenka Belgicko Malmedy


Belgicko - Malmedy: Preskúmajte tento kúsok raj na zemi

Malmedy, malebné mestečko v Belgicku, je skutočným skvostom Európy. Obliekajúce sa do bohatstva histórie, kultúry a prírodného dedičstva, Malmedy je jedným z tých miest, o ktorých ste možno ešte nepočuli, ale určite stojí za to objaviť.

Hneď od prvého momentu, keď nastúpite na palubu lietadla do Belgicka, budete prekvapení nádhernými obrazmi krajiny s pestrými poliami a stromami prvotriednych kvalít. Z prístavu letiska v Bruseli je to asi hodinu cesty autom alebo pohodlnou jazdou vlakom do Malmedy. Už v úvodnom prejave Malmedy dostanete pocit autenticity a pokory, ktorou je charakteristické toto belgické mestečko.

Južné Ardeny, kde leží Malmedy, majú mnoho prírodných pokladov, ktoré môžu očariť aj ten najnáročnejší zmysel. Tu sa stretnete s rozmanitosťou horských panorám, údolími a prechádzkami po lesoch, ktoré zanechajú v procese obnovy vášho tela a ducha hlboký dojem.

Ak strávite niekoľko dní v Malmedy, určite si nezabudnite vziať čas na prechádzku históriou. Mestečko má zaujímavé dedičstvo z 18. a 19. storočia so širokými ulicami a krásnymi architektonickými prvkami. Jedným z najznámejších historických miest v meste je Katedrála svätého Petra a Pavla, ktorá je jedinečnou ukážkou gotickej architektúry a ponúka nádherné pohľady na okolitú krajinu.

Okrem historických pamiatok je Malmedy tiež známe svojimi trhmi, na ktorých môžete objaviť miestne remeslá a produkty. Po prehliadke mesta môžete ochutnať jedlá z miestnej kuchyne na tržišti La Calamine, kde nájdete čerstvé ovocie, zeleninu, syry a mnoho iných gurmánskych dobrodružstiev.

Čaro Malmedy sa však nezakončuje na povrchu, ale pokračuje pod zemou. Mestečko je vybavené hustou sieťou podzemných chodeb a banských tunelov, ktoré sú prístupné pre verejnosť. Tieto podzemné priestory ponúkajú jedinečný pohľad na minulosť a kultúru regiónu.

Okrem toho, Malmedy je známe aj svojou hudobnou scénou. Počas celého roka sa tu konajú rôzne hudobné festivaly a koncerty, ktoré pritiahnu návštevníkov z celého sveta. Takže ak vás láka hudba, nezmeškajte príležitosť vidieť niektorý z týchto podujatí.

Belgicko - Malmedy je skutočným skvostom a mali by ste si ho pridať na svoj zoznam potenciálnych čechových cieľov. Úžasnú prírodu, bohatú históriu a pôžitok z miestnej kuchyne vám ponúkne tento malý kúsok belgického raja.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Malmedy


1. Kde sa nachádza Malmedy v Belgicku?
Malmedy sa nachádza v južnej časti Belgicka, v krajine Valónsko.

2. Ako sa dostanem do Malmedy?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Malmedy je autom alebo vlakom. Z Bruselu sú k dispozícii priame vlakové spojenia.

3. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Malmedy?
Niektoré z hlavných turistických atrakcií v Malmedy sú katedrála svätého Pavla, kláštor Malmedy, múzeum Malmundarium a veľa krásnej prírody okolo mesta.

4. Kde sa dá ubytovať v Malmedy?
V Malmedy je množstvo hotelov, penziónov a apartmánov, kde sa môžete ubytovať. Odporúča sa rezervovať si ubytovanie vopred.

5. Ako sa volajú typické jedlá v Malmedy?
V Malmedy je veľmi populárna tradičná belgická kuchyňa, kde dominujú jedlá ako moules-frites (mušle s hranolkami), tekvicový nákyp a ovocná šťava.

6. Koľko ľudí žije v Malmedy?
Podľa najnovších údajov, v Malmedy žije približne 12 000 obyvateľov.

7. Aké sú možnosti voľnočasových aktivít v Malmedy?
V Malmedy je množstvo možností na voľnočasové aktivity, ako napríklad turistika, cykloturistika, lyžovanie, návšteva múzeí, ochutnávka miestnych jedál a nápojov.

8. Kedy sú najlepšie časy na návštevu Malmedy?
Najlepšie časy na návštevu Malmedy sú počas jari a leta, keď je počasie teplejšie a príroda je krásne rozkvitnutá.

9. Existuje nejaká blízka letisková stanica?
Najbližšie letiská sú letisko Charleroi a letisko Liège, ktoré sú vzdialené približne hodinovú jazdu autom od Malmedy.

10. Aké sú typické belgické suveníry, ktoré si môžem kúpiť v Malmedy?
V Malmedy môžete kúpiť typické belgické suveníry, ako sú čokoláda, pivo, tradičný belgický džem, výrobky z dentelíny a mnoho ďalších.


Dovolenka Belgicko Malmedy


Belgicko je krásna krajina so svojou bohatou históriou, pôvabnými mestami a úchvatnou prírodou. Ak hľadáte pôvabnú destináciu na dovolenku, Malmedy by mohla byť pre vás tou správnou voľbou.

Malmedy je malé mesto v belgickom regióne Valónsko, ležiace blízko hraníc s Nemeckom a Luxemburskom. Toto príjemné mesto je známe pre svoje historické pamiatky, kultúrne podujatia a krásnu prírodu.

Pri návšteve Malmedy by ste si nemali nechať ujsť prechádzku po jeho historickom centre. Mestská štvrt s pešou zónou vás očarí kamennými domami s tradičnou architektúrou, malebnými uličkami a kaviarňami, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si lahodnú belgickú kávu. Navštívte aj radnica mesta, ktorá je dôležitým symbolom Malmedy a ponúka návštevníkom úchvatný výhľad na okolitú krajinu.

Pre tých, ktorí majú záujem o históriu, je zaujímavé navštíviť Stredoveké múzeum Malmedy. Tento múzeum vám prináša pohľad do minulosti, rozpráva príbehy o stredovekom živote v Malmedy a ponúka vám možnosť si prezrieť históriu mesta a regiónu.

Ak máte radi prírodu a túranie, Malmedy je ideálnym miestom na výlety do okolitej vidieckej oblasti. Svojou polohou v krásnom horskom prostredí regiónu Hautes Fagnes je to výborný východiskový bod pre pešiu turistiku a cykloturistiku. Môžete sa vybrať na prechádzku po jednej z mnohých sietí chodníkov a objaviť úchvatné vodopády, piesočné duny a nádherné jazerá. Nezabudnite si vziať foťák, pretože tu nájdete niekoľko fotogenických miest.

Malmedy je tiež známe svojou gastronómiou. Miesta, kde môžete ochutnať miestne belgické špeciality, sa nachádzajú v celom meste. Nezabudnite sa pokúsiť o známu belgickú čokoládu, wafle a belgické pivo, pretože tieto pochúťky sú známe po celom svete.

Ak hľadáte dovolenkovú destináciu plnú histórie, prírodného krásy a nádherných gastronomických zážitkov, Malmedy by mohla byť pre vás ideálnou voľbou. Prečítajte si viac o tomto úžasnom belgickom meste a začnite plánovať svoju dovolenku už dnes.


Počasie Belgicko Malmedy


Belgicko Malmedy je malé mesto nachádzajúce sa východnej časti Belgicka. Je to jedno z miest, ktoré je známe svojou zmenlivou povahou počasia.

Počasie v Malmedy je ovplyvnené kontinentálnym klimatickým systémom a blízkosťou Ardénov. Toto oblasť je známa svojimi strmými kopci a hustými lesmi. Práve tieto geografické prvky majú vplyv na miestne počasie.

Letá v Malmedy môžu byť pomerne teplé, s priemernými teplotami okolo 25 stupňov Celzia. Avšak môže sa vyskytnúť aj horúčavy, keď teploty môžu stúpať až na 30 stupňov Celzia. Teploty sa však môžu v priebehu dňa výrazne meniť a noci môžu byť chladnejšie.

Jeseň v Malmedy je obdobím, kedy sa počasie začína meniť a teploty klesajú. Práve v tomto období býva počasie najviac nepredvídateľné a premenné. Je bežné zažiť slnečné dni, ako aj daždivé obdobie.

Zimu v Malmedy charakterizujú studené teploty a časté sneženie. Priemerné teploty sa pohybujú okolo nuly a teploty môžu klesnúť aj pod mínus sedem stupňov Celzia. Sneženie je bežné a miestne obyvateľstvo sa zvykne tešiť na zimné športy v okolitých horských strediskách.

Jar v Malmedy znamená obdobie oživenia prírody. Teploty sa postupne zvyšujú a prichádza viac slnečných dní. Práve kvôli zmene počasia a topeniu sa snehu môže dôjsť k záplavám, keďže Malmedy sa nachádza v údolí.

Celkovo možno povedať, že počasie v Malmedy je známe svojou zmenu. Občasné prechody z teplého počasia na chladné a od slnečného k daždivému je častou súčasťou miestneho prostredia. To však nezabráni návštevníkom a obyvateľom užiť si krásu mesta a jeho okolitých prírodných scenérií v každom ročnom období.


Ubytovanie Belgicko Malmedy


Belgicko je krajina, ktorá ponúka množstvo možností na cestovanie a objavovanie. Jedným z týchto turistických destinácií je aj mesto Malmedy.

Malmedy sa nachádza v oblasti Valónsko, ktoré tvorí francúzsky jazykový región Belgicka, na východe krajiny, v blízkosti nemeckej hranice. Mesto ponúka krásne historické budovy, tradičnú belgickú kuchyňu a tiež možnosti na turistiku a zimné športy.

Ak hľadáte ubytovanie v Malmedy, máte na výber z rôznych možností. Môžete si vybrať medzi hotely, apartmánmi alebo zážitkovými ubytovaniami.

Hotely v Malmedy sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú pohodlie a luxus. Niektoré hotely sú vybavené vlastným wellness centrom, ktoré ponúka množstvo služieb, ako sú masáže, sauna alebo vírivka. Medzi najpopulárnejšie hotely v Malmedy patrí Hotel des Bains & Wellness Spa.

Apartmány sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú nezávislosť a súkromie. V Malmedy nájdete mnoho apartmánov, ktoré sú vybavené kuchyňami, kde si môžete pripraviť vlastné jedlá. Navyše, apartmány sú väčšinou lacnejšie ako hotely. Najpopulárnejšie apartmány v Malmedy sú Holiday Home Avenue de la Gare a Apartment A. Les Petits Gilets.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo netradičné, môžu skúsiť zážitkové ubytovania ako napríklad Glamping (luxusný camping) alebo Yurt (tradičné mongolské bývanie). V Malmedy môžete stráviť noc v luxusnom stane s plne vybaveným interiérom v poprednej lokácii. Najpopulárnejšie zážitkové ubytovania v Malmedy sú Camp Cabin by La Ferme de la Bourgade a La Villa des Fleurs.

V každom prípade, Malmedy ponúka množstvo možností na ubytovanie, ktoré zodpovedajú každému rozpočtu a predstavám. Mesto je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú nádhernú prírodu, kultúrne dedičstvo a umenie. Nech už ste tu pre oddych, romantickú dovolenku alebo aktívny zážitok, Malmedy vám určite nezostane dlžný.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky