Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Belgicko Oudenaarde

Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Oudenaarde


1. Aké je časové pásmo v Oudenaarde v Belgicku?
- Oudenaarde sa nachádza v časovom pásmi CET (Central European Time), ale v lete platí časový posun a platí CEST (Central European Summer Time).

2. Ako sa dostanem do Oudenaarde z Bruselu?
- Najľahšie sa do Oudenaarde dostanete vlakom zo železničnej stanice Brusel-South. Cesta trvá približne 1 hodinu.

3. Sú v Oudenaarde nejaké historické pamiatky?
- Áno, Oudenaarde je známe svojou historickou štvrťou a je domovom slávneho Oudenaardského koberca, ktorý je vystavený v miestnom múzeu MOU (Museum Oudenaarde en de Vlaamse Ardennen).

4. Aké sú obľúbené miesta na stravovanie v Oudenaarde?
- V Oudenaarde nájdete niekoľko reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné flámske jedlá, ako aj medzinárodnú kuchyňu. Niektoré z obľúbených miest sú De Frituur, De Plezanten Hof a Het Lekkere Westen.

5. Existujú v Oudenaarde nejaké zaujímavé festivaly alebo podujatia?
- Áno, Oudenaarde je každoročne centrálne miesto pre cyklistický pretek Ronde van Vlaanderen (Tour de Flandres), ktorý je jedným z najprestížnejších cyklistických pretekov na svete. Okrem toho sa tu konajú aj folklórne festivaly a trhy.

6. Aké sú možnosti ubytovania v Oudenaarde?
- V Oudenaarde nájdete rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov. Niektoré z populárnych hotelov v Oudenaarde sú Leopold Hotel Oudenaarde, Hotel Steenhuyse a Hotel Cesar.

7. Ako sa dostanem do Oudenaarde z medzinárodného letiska v Bruseli?
- Najjednoduchším spôsobom je vziať si vlak zo železničnej stanice Brussels Airport-Zaventem a presedlať na jeden zo spojov do Oudenaarde. Cesta trvá približne 1,5 - 2 hodiny.

8. Aké aktivity môžem robiť v Oudenaarde?
- Okrem preskúmania histórie a návštevy múzeí môžete v Oudenaarde aj prechádzať po malebných uličkách a navštíviť tradičné pivárne. Okolie je tiež ideálne na pešie túry, cyklistiku a golf.

9. Koľko obyvateľov má Oudenaarde?
- Podľa posledného sčítania obyvateľstva v roku 2020 má Oudenaarde približne 31 000 obyvateľov.

10. Je Oudenaarde bezpečné miesto pre turistov?
- Oudenaarde je považované za bezpečné mesto pre turistov. Ako však vždy platí, nezabudnite na základné bezpečnostné opatrenia, napríklad sledovať svoje veci a byť opatrným vo voľne prístupných verejných priestranstvách.


Letenka Belgicko Oudenaarde


Belgické mesto Oudenaarde môže byť malé, ale má veľký význam pre tento kúsok Európy. Jeho historické centrum je plné krásnych budov a návštevníci môžu ochutnať miestne špeciality a obdivovať nezabudnuteľné výhľady na nádherné klasicistické námestie.

Oudenaarde sa nachádza východne od Bruselu a poblíž hranice s Francúzskom. Toto miesto je najlepšie známe pre jeho regionálne pivo a cyklistické preteky Tour of Flanders. Zálievka a cyklistické preteky v Oudenaarde sú udalosťami, ktoré dotvárajú zážitok pri návšteve tohto mesta.

Pre rozmanitosť a zábavu odporúčame ochutnať miestnu kuchyňu. Oudenaarde ponúka množstvo reštaurácií, kaviarní a pivníc, ktoré sa špecializujú na rôzne druhy miestneho piva a gastronómie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Oudenaarde, letenku môžete nájsť na internete alebo sa informujte o ponukách u svojho osobného cestovateľa. Po prílete do Bruselu doporučujeme prejsť sa po meste a vidieť miesta, ktoré sa už považujú za ikony mesta. Po nezávislom objavení Bruselu by ste mali odcestovať do Oudenaarde, kde okrem cyklistiky nájdete veľa atrakcií a zážitkov.

V Oudenaarde nájdete vynikajúce muzeá, históriu a kultúru. Ak plánujete zostávať v meste niekoľko dní, nezabudnite navštíviť hrad Kasteel van Ooidonk, kde sa skrývajú tajomné príbehy starovekých oblastí. V meste sa nachádza aj závodné múzeum Tour of Flanders a miestna pamätná sien.

Nech ste turista alebo cyklista, Oudenaarde vás určite priťahuje svojou krásnou prírodou a fascinujúcou históriou. Navštívte teda tento nezabudnuteľný kúsok Belgicka a spoznajte kúzlo malého mesta s veľkým srdcom.


Ubytovanie Belgicko Oudenaarde


Belgicko je známe svojou bohatou kultúrnou a historickou dedičinou, a jedným z miest, ktoré sedia uprostred tohto bohatstva, je aj Oudenaarde. Toto mesto sa nachádza v provincii Východného Flámska a ponúka návštevníkom množstvo fascinujúcich pamiatok a zážitkov. Pre tých, ktorí plánujú navštíviť Oudenaarde, ideálne miesto na ubytovanie bude nielen príjemné, ale aj zaručí jedinečný zážitok.

Existuje niekoľko možností ubytovania v Oudenaarde, ktoré spĺňajú rôzne potreby a preferencie návštevníkov. Počnúc luxusnými hotelmi až po malé penzióny a apartmány, nájdete tu možnosti pre každý rozpočet.

Pre tých, ktorí sa radi rozmaznávajú a hľadajú vrcholný komfort, je tu niekoľko luxusných hotelov, ktoré ponúkajú ubytovanie na vysokej úrovni. Napríklad Hotel Leopold Oudenaarde, nachádzajúci sa v samom centre mesta, je elegantný 4-hviezdičkový hotel s moderne zariadenými izbami a výborným servisom. Môžete si tu vychutnať bohaté raňajky a relaxovať v elegantnej hotelovej reštaurácii.

Pre tých, ktorí preferujú intímnejšie prostredie, sú penzióny a súkromné apartmány skvelou voľbou. Penzión De Fietsende Sint, nachádzajúci sa blízko historického centra Oudenaarde, ponúka útulné a dobre vybavené izby, ktoré zabezpečia pohodlný pobyt. Príjemný domáci atmosféra a milí personál sú prvotriednym bonusom.

Pre tých, ktorí preferujú nezávislosť, sú k dispozícii aj apartmány na prenájom. Napríklad Luxury Apartments l'Envol v centre Oudenaarde poskytujú moderné a dobre vybavené ubytovanie so samostatnou kuchyňou a jedinečným výhľadom na historické budovy a malebné uličky.

Okrem týchto možností ubytovania, Oudenaarde tiež ponúka možnosť pobytu v niektorom z okolitých vidieckych hostincov, ktoré poskytujú ubytovanie a príležitosť ochutnať tradičné belgické jedlá a miestne pivá. Tieto hostince sú obklopené krásnou prírodou a ponúkajú pokojnú atmosféru pre relaxáciu.

Nezávisle od toho, čo hľadáte, Oudenaarde ponúka rôznorodé možnosti ubytovania, ktoré prispôsobia vaše potreby a zároveň vám umožnia zažiť jeho jedinečný charm. Navštívte toto belgické mesto plné histórie, kultúry a vyhľadajte si skvelé ubytovanie, ktoré vám umožní prežiť nezabudnuteľné chvíle.


Počasie Belgicko Oudenaarde


Belgicko Oudenaarde je krásne historické mesto, ktoré sa nachádza v provincii Východné Flandry v Belgicku. Toto mesto sa môže pochváliť nezabudnuteľnými pamiatkami, skvelou gastronómiou a pamiatkami z 16. až 18. storočia.

Belgicko Oudenaarde má mierne podnebie, ktoré je ovplyvnené vlhkým vzduchom z Atlantiku. Toto počasie prináša množstvo zrážok, ktoré sa distribuujú rovnomerne po celom roku. Priemerná ročná teplota v tomto meste sa pohybuje okolo 10 °C.

Zima v Belgicku Oudenaarde

Zimy v Belgicku Oudenaarde sú chladné a mokré. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 2 °C do 7 °C. Množstvo zrážok sa v tomto období zvyšuje a príležitostne sa môže vyskytnúť sneženie. Počasie v januári býva zvyčajne zahmlené a počasie môže byť zlé, čo môže vyvolať riziko zrážok v podobe sneženia alebo dažďa.

Jarná sezóna v Belgicku Oudenaarde

Jar v Belgicku Oudenaarde prináša s sebou teplejšie počasie a menej zrážok. Priemerne sa teploty v tomto období pohybujú od 7 °C do 13 °C a množstvo zrážok sa znižuje na približne 50 mm za mesiac. Počas apríla a mája je v tomto meste teplejšie a slnečnejšie počasie, čo priťahuje turistov zo všetkých rohov sveta.

Letné počasie v Belgicku Oudenaarde

Leto v Belgicku Oudenaarde je obdobím, keď mesto žije. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 18 °C do 22 °C a množstvo zrážok je približne 70 mm za mesiac. Zatiaľ čo máj a jún sú relatívne suché mesiace, júl a august prinášajú časté búrky a zrážky, ktoré sú niekedy veľmi silné. Letné mesiace sú časom, keď mesto žije a hlavne turisti radi navštevujú nezabudnuteľné pamiatky.

Jeseň v Belgicku Oudenaarde

Jeseň sa v Belgicku Oudenaarde začína približne od septembra a je krátkym obdobím. Priemerné teploty sa pohybujú v rozmedzí od 9 °C do 16 °C a množstvo zrážok sa zvyšuje. Septembrové počasie je často pomerne teplé a slnečné, ale v októbri sa začínajú prejavovať zvyšujúce sa zrážky.

Zhrnutie

Belgicko Oudenaarde patrí k jedným z najkrajších miest v Belgicku a jeho počasie je ovplyvnené oceánskym podnebím. Mesto má mierne teploty počas celého roka a množstvo zrážok sa distribuuje po celom roku. Ak sa rozhodnete navštíviť Belgicko Oudenaarde, mali by ste vziať do úvahy množstvo zrážok a obdobie, v ktorom sem cestujete, aby ste si mohli užiť návštevu tejto nádherné histórickej pamiatky.


Dovolenka Belgicko Oudenaarde


Belgicko je známe svojou bohatou históriou, krásnymi architektonickými stavbami a bohatou kultúrou. Jedným z menej známych, ale rozhodne stojacich za návštevu miest je mesto Oudenaarde. Toto malebné mesto sa nachádza vo východnej časti Belgicka a ponúka návštevníkom množstvo atrakcií a aktivít, ktoré je potrebné spoznať.

Oudenaarde je známe svojou bohatou historickou dedičnou, ktorá sa datuje až do stredoveku. Jeho starobylé kamenné budovy, krásne mestské námestie a úzkymi uličkami ponúkajú návštevníkom pocit, akoby sa presúvali v čase do minulých storočí. Hlavnou atrakciou mesta je hrad Oudenaarde, ktorý je jedným z najlepšie zachovaných v Belgicku. Jeho výška a architektonické detaily sú fascinujúce a určite stojí za to ho navštíviť.

Oudenaarde je tiež známe svojou slávnou katedrálou Svätého Walburga. Táto nádherná gotická katedrála je známa svojimi ohromujúcimi vitrážami a výrezmi. Návštevníci majú možnosť obdivovať krásu a majestát tohto historického miesta a zároveň objaviť jeho náboženské a kultúrne významné miesto.

Pre turistov, ktorí sa radi prechádzajú a obdivujú mestskú architektúru, je Oudenaarde ideálnym miestom. Majú možnosť preskúmať množstvo historických budov, ako napríklad mestská radnica, Béguinage - starobylý kláštor, Het Huis De Lalaing - typický stredoveký dom a mnoho ďalších. Táto prehliadka mesta ponúka návštevníkom zaujímavý pohľad na historickú a kultúrnu dedičnosť Oudenaarde.

Pre cykloturistov je Oudenaarde nepochybne rajom. Toto mesto je považované za epicentrum belgickej cyklistiky, a to najmä v oblasti horskej cyklistiky a ciest pre profesionálnych pretekárov. Cyklisti majú možnosť prejsť sa po profesionálnej trase Ronde van Vlaanderen, ktorá vedie cez krásne krajiny a zaujímavé miesta.

Miestna gastronómia je ďalšou veľkou atrakciou Oudenaarde. Belgická kuchyňa je známa svojimi výbornými pivami, slanými jemnosťami a bohatými dezertami. Návštevníci majú možnosť ochutnať autentické belgické jedlá a produkty v rôznych miestnych reštauráciách a kaviarňach.

Oudenaarde ponúka tiež množstvo prírodných krás, ktoré stoja za to preskúmať. Návštevníci sa môžu prejsť poza mestskými hranicami a obdivovať okolité kopce, rieku Scheldt a okolitú prírodu.

Celkovo povedané, Oudenaarde v Belgicku je ideálnym miestom pre dovolenku pre tých, ktorí radi poznávajú históriu, kultúru, architektúru a majú záujem o cyklistiku. Ponúka jedinečnú kombináciu starobylého charakteru a moderného prístupu k dovolenke. Ak hľadáte destináciu, ktorá je menej preplnená turistami a ponúka autentický zážitok, mali by ste zvážiť návštevu tohto krásneho belgického mesta.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky