Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Beliz Bacalar Chico National Park and Marine Reserve

Najčastejšie otázky a odpovede Beliz Bacalar Chico National Park and Marine Reserve


1. Aké je cestovné spojenie do Beliz Bacalar Chico National Park and Marine Reserve?
- Môžete sa tam dostať lietadlom do Belizskej City a potom trajektom do San Pedra. Odtiaľ môžete pokračovať lodou na ostrov Ambergris Caye, kde sa nachádza rezervácia.

2. Je potrebné rezervovať miesto vopred, ak chcem navštíviť Beliz Bacalar Chico National Park and Marine Reserve?
- Áno, odporúča sa vopred rezervovať svoje miesto, pretože návštevnosť je obmedzená a záchranársky tím realizuje maximálne 30 turistov za deň.

3. Aké aktivity môžem robiť v rezervácii Beliz Bacalar Chico National Park and Marine Reserve?
- V rezervácii môžete robiť šnorchlovanie, potápanie, pozorovať vtáky a živočíchy, turistika, výlety na lodiach a pozorovanie veľrýb.

4. Aká je najlepšia doba na návštevu Beliz Bacalar Chico National Parku a Marine Reserve?
- Najlepšia doba na návštevu je od decembra do mája, keď je suché obdobie a viditeľnosť pod vodou je najlepšia. Avšak rezervácia je otvorená celý rok.

5. Ako sa oblečiem/nakrémujem na návštevu Beliz Bacalar Chico National Park and Marine Reserve?
- Odporúča sa nosiť ľahké a pohodlné oblečenie, plavky, topánky vhodné do vody, slnečné okuliare a opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom. Nezabudnite tiež na repelent proti hmyzu.

6. Aké sú obmedzenia v rezervácii Beliz Bacalar Chico National Park and Marine Reserve?
- V rezervácii platia prísne pravidlá, ako je zákaz lovu, zberu živočíchov a rastlín, rozdávania jedla divokej zveri a odvozu suvenírov.

7. Aká je vstupná cena do Beliz Bacalar Chico National Park and Marine Reserve?
- Vstupná cena je 10 USD pre dospelých a 5 USD pre deti.

8. Je v rezervácii k dispozícii ubytovanie?
- Nie, v rezervácii nie je k dispozícii žiadne ubytovanie. Musíte si rezervovať ubytovanie na ostrove Ambergris Caye a z neho sa dostanete do rezervácie.

9. Je v rezervácii možné táboriť?
- Áno, v rezervácii je možné táboriť, ale je potrebné si povolenie. Existujú špecifické miesta na táborisko, ktoré sú vybavené záchodmi a ďalšími zariadeniami.

10. Aké organizované zájazdy sú k dispozícii v rezervácii Beliz Bacalar Chico National Park and Marine Reserve?
- Rezervácia ponúka rôzne organizované zájazdy, ako sú výlety na lodiach, potápačské výlety, šnorchlovanie, pozorovanie vtákov a veľrýb a turistika. Môžete si vybrať aj súkromný alebo skupinový zájazd.


Počasie Beliz Bacalar Chico National Park and Marine Reserve


Beliz Bacalar Chico National Park and Marine Reserve je veľmi zaujímavým miestom, kde sa stretávajú nádherná príroda a fascinujúce počasie. Toto národné park a rezervácia sa nachádza na severe Belizského pobrežia a nachádza sa medzi Mexikom a Karibským morom.

Počasie v Beliz Bacalar Chico je typické pre tropickú oblasť. Väčšinu roka je tu teplé a vlhké počasie, s miernymi rozdielmi v teplotách medzi jednotlivými ročnými obdobiami. Práve táto tropická klíma prispieva k bohatstvu biodiverzity v parku a rezervácii.

V mačacom počasí, ktoré prevláda v tomto regióne, sú letá horúce a vlhké, s priemernými teplotami okolo 30 ° C. Teploty sa môžu zvýšiť až na 35 ° C počas najteplejších mesiacov, ktorými sú máj a jún. V týchto mesiacoch je tiež najväčšia pravdepodobnosť tropických búrok a hurikánov, ktoré môžu spôsobiť silný vietor a dažde.

Na druhej strane, zimy sú miernymi a suchými. Priemerné teploty v najchladnejších mesiacoch, ako sú december a január, dosahujú približne 24 ° C. Teploty sú príjemné a vzduch je mierne suchý. To je ideálne obdobie na preskúmanie národného parku pešo alebo sa vydať na výlet v blízkosti liečivej vody Karibského mora.

Dôležitou súčasťou počasia v Beliz Bacalar Chico National Park and Marine Reserve sú zrážky. Najviac zrážok je zaznamenaných počas letných mesiacov, kedy sa môžu objaviť silné búrky sprevádzané dážďom. Priemerné ročné zrážky sa pohybujú od 1 500 do 2 000 mm.

Vďaka svojmu tropickému počasiu je Beliz Bacalar Chico National Park and Marine Reserve úžasným miestom na sledovanie miestnej fauny a flóry. Okrem toho poskytuje aj veľké množstvo outdoorových aktivít, ako je potápanie, rybolov a turistika.

Ak plánujete návštevu Beliz Bacalar Chico National Park and Marine Reserve, je vhodné sa pripraviť na teplo a vlhkosť počas leta a pridať si so sebou ochranný opaľovací krém, repelent, ľahké oblečenie a dostatok vody. V zimných mesiacoch by ste si mali priniesť ľahkú bundu alebo sveter na chladnejšie večery.

Celkovo je počasie v Beliz Bacalar Chico National Park and Marine Reserve typické pre tropický raj, s horúcimi letami a miernymi, suchými zimami. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť tento nádherný rezervát, budete mať určite skvelý zážitok a možnosť objaviť jedinečnú krásu prírody.


Dovolenka Beliz Bacalar Chico National Park and Marine Reserve


Belize je známe ako raj pre dobrodruhov a milovníkov prírody, a jednou z najkrajších a najzaujímavejších lokalít v krajine je Bacalar Chico National Park and Marine Reserve.

Bacalar Chico sa nachádza na severnom cípe ostrova Ambergris Caye a rozkladá sa na ploche viac ako 40 km štvorcových. Je to jedna z najstarších prírodných rezervácií v Belize a bola vyhlásená za národný park v roku 1996. Park je jedinečným miestom s kombináciou prírodného bohatstva, biodiverzity a kultúrneho dedičstva.

Príroda v Bacalar Chico je neskutočne rozmanitá a dôkazom toho je, že park patrí aj medzi rezervácie biosféry UNESCO. Tento unikátny ekosystém zahŕňa pobrežné plániky, mangrovníky, koralové útesy, písek a sladkovodné jazerá. Na týchto miestach môžete vidieť vzácne druhy rastlín a zvierat, vrátane morských korytnačiek, manátov, žralokov a mnohých druhov vtákov.

Bacalar Chico je tiež domovom mayského dedičstva, čo pridáva ďalšiu dimenziu k jeho kultúre a histórii. V parku môžete navštíviť starobylé mayské ruiny, ktoré sú skutočnou lahôdkou pre milovníkov histórie. Mayské mestá a artefakty poskytujú pohľad do minulosti Belize a ukazujú starovekú mayskú civilizáciu, ktorá kedysi obývala túto oblasť.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Bacalar Chico, môžete si užiť množstvo aktivít. Jedným z najobľúbenejších je potápanie a šnorchlovanie, ktoré vám umožní skúmať koralové útesy a obdivovať bohatstvo morského života. Ďalšou populárnou aktivitou je kajakarenie po lagúne a riekach, kde môžete objavovať dobre ukryté tajomstvá týchto vodných ekosystémov.

Okrem toho, si môžete užiť aj turistiku po chodníkoch v pralese a objavovať faunu a flóru parku. Môžete sa tiež vydať na ryby v týchto vodách, alebo jednoducho relaxovať na pláži a obdivovať krásu okolitej prírody.

Bacalar Chico ponúka aj možnosť ubytovania vo veľmi špeciálnych podmienkach. Môžete si napríklad rezervovať nocľah na ostrove, ktorý ponúka jedinečný zážitok z pobytu uprostred prírody. Na ostrove sú k dispozícii malé chatky a plnohodnotné ubytovanie s krásnym výhľadom na more a prístupom k pláži.

Dovolenka v Bacalar Chico National Park and Marine Reserve je skutočným dobrodružstvom, ktoré vám umožní objaviť nádhernú prírodu Belize a jej kultúrne dedičstvo. Nech už ste nadšenci dobrodružstva, prírody, histórie alebo jednoduchého relaxu, tento národný park vám určite ponúkne všetko, čo si môžete priať.


Ubytovanie Beliz Bacalar Chico National Park and Marine Reserve


Belizský národný park a rezervácia morského života Bacalar Chico je skutočným rajom pre milovníkov prírody a dobrodružstva. Nachádza sa v severovýchodnej časti Belize na polostrove Ambergris Caye a poskytuje návštevníkom neuveriteľný pohľad na jedinečný ekosystém a nádhernú biodiverzitu.

Jedným z najdôležitejších aspektov návštevy tohto parku je možnosť ubytovania priamo v jeho srdci. Ubytovanie je k dispozícii vo forme eco-lodge, ktorý ponúka jedinečnú skúsenosť s pobytom uprostred nezberanej prírody. Tieto bungalovy sú vyrobené z ekologických materiálov a sú dokonale zladené s okolitou prírodou. Sú navrhnuté tak, aby minimalizovali vplyv na prostredie a poskytovali komfort a zároveň rešpektovali miestne prostredie.

Ubytovanie v eco-lodge je ideálnym útočiskom pre tých, ktorí hľadajú únik od rušného mestského života a chcú sa ponoriť do krásy prírody. Môžete si vychutnať úžasné výhľady na oceán, prechádzky po pláži a pozorovanie rôznych druhov vtákov a morských živočíchov. Okrem toho môžete podnikať výlety na kajaku po blízkej rieke Bacalar Chico, ktorá vám umožní objavovať skryté zátoky, korálové útesy a morské podivnosti.

Beliz Bacalar Chico National Park a rezervácia morského života je domovom mnohých endemických a ohrozených druhov rastlín a zvierat, vrátane lamantínov, krokodílov, rýb, vtákov, sťahovavých vtákov a mnohých ďalších. Milovníci prírody budú mať možnosť pozorovať tieto zvieratá v ich prirodzenom prostredí a dokonca sa zapojiť do ochranárskych aktivít, ako napríklad sledovanie lamantínov alebo pomáhanie pri ochrane hniezd vtákov.

Ubytovanie v Beliz Bacalar Chico National Park a rezervácii morského života je nielen skvelým spôsobom, ako objavovať krásy prírody, ale aj prispievať k ochrane tohto úchvatného prostredia. Vaše peniaze z ubytovania budú použité na financovanie ochranárskych a environmentálnych projektov v parku, čo pomôže zachovať túto unikátnu oblasť pre budúce generácie.

Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku v kontakte s prírodou a chcete podporiť ochranu životného prostredia, potom je Beliz Bacalar Chico National Park a rezervácia morského života miestom pre vás. Ubytovanie v eco-lodge vám poskytne úplný relax, oddych a možnosť objaviť nádhernú biodiverzitu. Navštívte túto nádhernú destináciu a zažite dobrodružstvo, ktoré vás prevýši vaše očakávania!


Letenka Beliz Bacalar Chico National Park and Marine Reserve


Beliz Bacalar Chico národný park a mariánska rezervácia – prírodné bohatstvo a biodiverzita v Karibiku

Beliz Bacalar Chico National Park and Marine Reserve je úchvatný prírodný komplex nachádzajúci sa na severnom tipu Belizského pobrežia. Tento unikátny park je domovom rôznych ekosystémov, ako sú mangrovy lesy, koralové útesy, pláže, sladkovodné lagúny a bažiny. Vďaka tejto rozmanitosti prírodného prostredia je Beliz Bacalar Chico domovom mnohým živočíchom a rastlinám, ktoré sú chránené a podporované na tejto oblasti.

Jedným z najfascinujúcejších aspektov tohto národného parku je jeho koralový útesový systém. Na pobreží tu nájdete niekoľko úžasných koralových útesov, ktoré sú domovom obrovského množstva ryb, morských živočíchov a korálových druhov. Milovníci podmorského života si tu môžu vychutnať šnorchlovanie alebo potápanie v krištáľovo čistých vodách Karibiku a objaviť fascinujúci svet morských tvorov.

Rovnako ako na pobreží, aj v belizskom národnom parku nájdeme pestrú skupinu vtáctva a ďalších druhov divých zvierat. Park je kľúčovým útočiskom morských korytnačiek, manátov a rôznych vtáčích druhov, vrátane kolibríkov, ibisov a boborov. Tí, ktorí si obľúbili pozorovanie vtákov, si tu prídu na svoje a budú mať možnosť vidieť tieto nádherné tvory v ich prirodzenom prostredí.

Okrem týchto prírodných divov môže Beliz Bacalar Chico aj bohatú históriu. Počas prehliadky parku prírody môžete nájsť ruiny starých mayanských sídiel a pozostatky starého rybárskeho osídlenia. Tento región je domovom aj Belizskému skalnému chrámu, ktorý je jedným z najstarších národných pamiatok v krajine.

Pre návštevníkov parku sú k dispozícii rôzne aktivity. Môžete sa zúčastniť organizovanej prehliadky, kajakovať v santa rita zátokách, šnorchlovať v koralových útesoch alebo si vychutnať prechádzku po pláži a obdivovať krásu okolitého prostredia. Jednou z najpopulárnejších atrakcií je plavba po južnej lagúne, kde môžete vidieť manáty, delfíny a ďalšie morské živočíchy v ich prirodzenom prostredí.

Beliz Bacalar Chico National Park and Marine Reserve je pokladom v karibskom mori. Je to územie, ktoré je plné prírodných zázrakov a ktorého hodnota je nesmierne dôležitá nielen pre miestnych obyvateľov, ale aj pre celú planétu. Toto miesto je dôkazom, aký je Beliz vzácnou krajinou, ktorá sa snaží zachovať a chrániť svoje prírodné dedičstvo pre ďalšie generácie.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky