Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Bhután Gangtey Monastery

Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Gangtey Monastery


1. Aké je históriu Gangtey kláštora v Bhutáne?

Gangtey kláštor, známy aj ako Gangtey Sangngak Chöling, je budhistický kláštor založený v roku 1613, ktorý sa nachádza v údolí Phobjikha v Bhutáne. Bol postavený na mieste, kde sa údajne stretol Veľký vierozvestca Pema Lingpa so zmenšeným prejavom Guru Rinpočhe. Kláštor je kultovým centrom Gangteyho (davčiansky okres), ktoré je jedinečné svojou kultúrou a prírodou.

2. Ako sa dostať do Gangtey kláštora?

Najlepšou možnosťou je letieť na letisko v Paro, ktoré sa nachádza v Bhutáne. Odtiaľ je možné si prenajať vozidlo alebo využiť verejnú dopravu, aby ste sa dostali do Phobjikha údolia, kde sa kláštor nachádza. Cesta z Paro do Phobjikha trvá približne 5 až 6 hodín.

3. Akú odev by som mal nosiť, keď navštívim Gangtey kláštor?

Vzhľadom na to, že Gangtey kláštor je svätým miestom, je dôležité dodržiavať vhodný odev. Muži by mali nosiť dlhé nohavice a košeľu s krátkym alebo dlhým rukávom. Ženy by mali nosiť dlhé šaty alebo sukne, ktoré siahajú k členkom, a košeľu so zakrytými ramenami. Návštevníkom sa odporúča aj odložiť obuv pred vstupom do kláštora.

4. Aké sú hlavné atrakcie v Gangtey kláštore?

Hlavnou atrakciou v Gangtey kláštore je jeho budova samotná, ktorá je architektonickým skvostom. Môžete vidieť aj krásne napísané budhistické texty, sošky a iné umelecké diela. Ďalšou atrakciou je aj krásne okolie údolia Phobjikha, ktoré ponúka nádherné výhľady na okolité hory a zelené lúky.

5. Aké sú vhodné aktivity, ktoré môžem robiť v okolí Gangtey kláštora?

Po návšteve Gangtey kláštora môžete využiť túru do údolia Phobjikha a obdivovať jeho prírodnú krásu. Údolie je tiež domovom ohrozenia ohrozených druhov vtákov a môžete sa zapojiť do vtáčej pozorovacej túry. Ďalšie populárne aktivity v okolí zahŕňajú jazdu na koni, cykloturistiku a návštevu miestnych trhov a obchodov.

6. Kedy sa konajú slávnosti alebo oslavy v Gangtey kláštore?

Gangtey kláštor každoročne slávi rôzne budhistické slávnosti a oslavy. Jednou z najvýznamnejších je Tsechu festival, ktorý sa koná na počesť Guru Rinpočhe. Tento festival sa obvykle koná v mesiaci október alebo novembra a predstavuje tradičné tance, hudbu a náboženské obrady. Pred každou slávnosťou je však odporúčané skontrolovať si aktuálny dátum s miestnymi obyvateľmi alebo turistickými agentúrami.


Letenka Bhután Gangtey Monastery


Existujú miesta na svete, ktoré ponúkajú návštevníkom niečo naozaj jedinečné a nezabudnuteľné. Jedným z týchto miest je Gangtey Monastery v Bhutáne. Toto miesto, ktoré sa nachádza v údolí Phobjikha, je považované za jedno z najdôležitejších buddhistických miest v krajine a vďaka svojmu nádhernému okoliu si získalo obdiv turistov z celého sveta. Ak túžite po nezabudnuteľnom dobrodružstve, vyberte si letenky do Bhutánu a navštívte Gangtey Monastery.

Gangtey Monastery, ktorý je tiež známy ako Gangtey Gonpa, bol postavený v roku 1613. Je to stále fungujúci kláštor, kde žijú mnísi, ktorí sa zameriavajú na duchovný rozvoj a skúsenosti. Kláštor je jedným z mála miest v Bhutáne, kde sa zachovali tradície a rituály buddhizmu takmer nedotknuté. Návštevníci si môžu pozrieť prekrásne sály, ktoré sú zdobené rôznymi buddhistickými symbolmi a dekoráciami, a účastniť sa rôznych rituálov a podujatí.

Okrem samotného kláštora je tiež veľmi populárna oblasť Phobjikha, ktorá sa nachádza v blízkosti. Toto údolie je známe svojou krásou a dôležitým miestom pre vtáky. V údolí sa nachádza najväčšia kolónia čiernych škriek, ktorá sa nachádza v celej Ázii. Phobjikha je tiež obľúbenou turistickou destináciou pre svoju koreláciu s Buddhizmom a jeho pokojnou atmosférou, ktorá je skutočne úžasná.

Ak plánujete cestu do Gangtey Monastery a Phobjikha údolia, najlepšie obdobie na návštevu je od novembra do marca. Počas týchto mesiacov sa tu uskutočňuje veľké množstvo podujatí a rituálov, ktoré stoja za to vidieť. Letenky do Bhutánu si môžete zakúpiť cez internet alebo prostredníctvom cestovnej kancelárie.

Vzhľadom k tomu, že Bhután je pomerne izolovaný a relatívne nepoznaný štát, nie je to lacná destinácia. Letenky do Bhutánu sú trochu drahšie ako iné do Ázie a životné náklady sú tiež trochu vyššie. Avšak, keď uvidíte krásu údolia Phobjikha a budhistickej kultúry, ktorá tu pretrváva, budete ochotní zaplatiť oveľa viac.

Gangtey Monastery a jeho okolie sú skutočne niečím, čo by si mal na svoj zoznam výletov pridať každý skutočný dobrodruh. Ak hľadáte miesto, kde môžete zažiť duchovnú harmóniu a zároveň sa cítiť súčasťou niečoho veľkého, navštívte Bhután a objavte skutočnú krásu sveta.


Dovolenka Bhután Gangtey Monastery


Bhután, známy aj ako „Kraj draka“, je malý kráľovstvo v Himalájach, ktoré ponúka návštevníkom veľa zaujímavostí a krásnych miest. Jedným z najobľúbenejších turistických cieľov v Bhutáne je Gangtey Monastery, ktorý návštevníkov fascinuje svojou históriou aj neopakovateľnou atmosférou.

Gangtey Monastery, známy aj ako Gangtey Gonpa, sa nachádza na kopci v údolí Phobjikha, ktoré je jedným z najkrajších miest Bhutánu. Tento kláštor bol postavený v roku 1613 a pôvodne slúžil ako sídlo desiateho Gangtey Trulku, ktorý bol jedným z hlavných učiteľov Drukpa školy budhizmu. Gangtey Trulku mal veľkú úlohu pri rozvoji kláštora a jeho tradícií, a jeho nástupcovia pokračujú v jeho diele dnes.

Pre návštevníkov je Gangtey Monastery dôležitým duchovným miestom aj kvôli jeho unikátnej architektúre. Kláštor je postavený v tradičnom bhutánskom štýle a jeho vnútornosť je krásne zdobená náboženskými symbolmi a umeleckými dielami. Aj keď kláštor je stále obývaný mníchmi a vstup do niektorých jeho častí môže byť obmedzený, turisti ho môžu navštíviť a obdivovať jeho krásu.

Okrem svojej kultúrnej a historického významu je Gangtey Monastery dôležitým miestom pre ochranu ohrozených druhov vtákov. V údolí Phobjikha migrujú každý rok do zimných miest na juhu viaceré druhy vtáctva, napríklad krásny červenokrídlý čierny vták. Kláštor sa zapojil do ochrany týchto vtákov a poskytuje potrebné podmienky a starostlivosť ich overeniu.

Návštevníci si môžu okrem samotného kláštora vychutnať aj krásu údolia Phobjikha a okolitých hôr. Toto údolie je známe svojou neopakovateľnou prírodou, krásnymi panorámami a starobylýma dedinami. Pri príchode do údolia môžu návštevníci vidieť aj miestne včely zachované v tradičných úľoch.

Ak hľadáte miesto na oddych a na duševné prepojenie sa s kultúrou a prírodou, Gangtey Monastery v Bhutáne vám môže ponúknuť oboje. Jeho historické a kultúrne záznamy, jeho zaujímavá architektúra a údolie Phobjikha so svojou prírodou a dedinami, sú nezabudnuteľnými zážitkami z vašej dovolenky.


Počasie Bhután Gangtey Monastery


V Bhutáne sa nachádza množstvo krásnych a zaujímavých miest, ktoré pritahujú turistov z celého sveta. Jedným z týchto miest je aj Gangtey Monastery, ktorý je obklopený kopcami a prekrásnou prírodou.

Gangtey Monastery sa nachádza na západnej časti Bhutánu a je domovom pre mnoho budhistických mníchov. Stavba bola postavená v 17. storočí a dodnes je považovaná za dôležitú budhistickú svätynňu. Okrem toho, že slúži ako miesto modlitieb a meditácie, Gangtey Monastery je aj populárnym miestom pre turistov, ktorí sem prichádzajú za nádhernými výhľadmi a pokojom.

Ak sa rozhodnete navštíviť Gangtey Monastery, je dôležité zohľadniť miestne počasie. Bhután má celoročne veľmi rôznorodé počasie, ktoré sa môže výrazne líšiť v závislosti od ročného obdobia a polohy konkrétneho miesta. V prípade Gangtey Monastery, počasie je často chladné a vlhké, čo znamená, že by ste si mali obliecť teplejšie oblečenie a mať so sebou pršiplášť.

Od decembra do februára sa v Bhutáne koná zima, kedy môžete očakávať mráz, sneh a chladné počasie. V tejto dobe, je riziko zatvorených ciest a komplikácii s dopravou. Preto ak sa rozhodnete navštíviť Gangtey Monastery v zime, buďte pripravení na nepriaznivé a nebezpečné podmienky.

Po zime nasleduje jar, ktorá sa v Bhutáne koná od marca do mája. Táto doba je obzvlášť krásna, pretože sa vtedy objavujú kvitnúce kvety a všade vládne farebná tvorivosť. Teploty v tomto období sa pohybujú medzi 10°C a 20°C.

Od júna do septembra sa v Bhutáne koná monzúnové obdobie. Toto obdobie môže byť na jednej strane krásne, keďže príroda je plná života a zeleň sa rozkvitá, na druhej strane, ide o obdobie s intenzívnymi dažďami a záplavami. Preto je vhodné zvážiť cestu v tomto období s opatrnosťou a prípadne sa poradiť s miestnymi odborníkmi.

Október a november sú v Bhutáne obdobím jesene, kedy sa vládne krásne a teplé počasie (v čase októbra sa dá očakávať teplota medzi 15°C a 25°C). Tento obdobie je ideálne na grekovačku a objavovanie krásnych miest po Bhutáne, vrátane Gangtey Monastery.

V závislosti na vašich plánoch a predstavách je dôležité zvážiť miestne počasie a prispôsobiť cestu a plány podľa neho. Bez ohľadu na ročné obdobie, návšteva Gangtey Monastery sa určite oplatí a čakajú na vás prekrásne zážitky a nezabudnuteľné zážitky v úchvatnej prírode Bhutánu.


Ubytovanie Bhután Gangtey Monastery


Bhután je malá, ale fascinujúca krajina nachádzajúca sa východne od Himalájí. Tento tajomný kúsok zeme je domovom mnohým nádherným miestam, jedným z nich je aj kláštor Gangtey.

Kláštor Gangtey, známy aj ako Gangtey Gonpa, sa nachádza v údolí Phobjika v západnej časti Bhutánu. Je to jeden z najstarších a najväčších kláštorov v krajine, a je obľúbeným miestom pre turistov a pútnikov.

Gangtey Monastery je sídlom šiestej linie gurua z kláštoru Pema Lingpa a je známy pre svoju bohatú históriu a spirituálnu hodnotu. Kláštor bol postavený v roku 1613 a odvtedy slúžil ako duchovné útočisko pre mníchov a budhistických pútnikov.

Jeho architektúra je jedinečná kombináciou tradičného tibetského a bhutánskeho štýlu. Budova kláštora sa týči nad údolím Phobjika so svojimi typickými drevenými konštrukciami a farebnými oknami. Toto miesto ponúka nádherný výhľad na okolitú prírodu a je obklopené zelenými poliami a hrebeňmi vrchov.

Ponuka ubytovania v kláštore Gangtey je skutočne jedinečná. Návštevníci majú možnosť stráviť noc v jednej z kláštornej rezidencií, ktoré na to sú určené. Ubytovanie je jednoduché, ale pohodlné, a ponúka autentický zážitok života v kláštore.

Každý hostia má prístup k spoločným priestorom a na obed a večeru je poskytovaná tradičná bhutánska strava. Vo večerných hodinách môžu hostia sledovať rituály, meditácie a modlitby mníchov, čo im poskytne hlbokú a pokojnú atmosféru.

Okrem ubytovania je v okolí kláštora Gangtey oveľa viac, čo ponúka. Phobjika údolie je známe svojou bohatou faunou, najmä pre svojich hosťov z neobyčajných čiastkovich čapčic. Môžete si vziať prechádzku okolo údolia a obdivovať krásu prírody.

Okrem toho môžete tiež navštíviť Zvláštne chránené územie Gangtey, ktoré je domovom mnohých vzácnych druhov vtákov, zvierat a rastlín. Toto územie je skutočným rajom pre prírodných milovníkov a ornitológov.

Gangtey Monastery je miestom, kde môžete zažiť tichú krásu a duchovný pokoj. Jeho ubytovanie a okolitá príroda poskytuje hostom nezabudnuteľný zážitok z pobytu v Bhutáne. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete oddeliť od sveta a nájsť vnútorný pokoj, navštívte kláštor Gangtey.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky