Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Bhután Paro

Počasie Bhután Paro


Bhután, malebná krajina v južnej Ázii, ktorá je obklopená vysokými horami a považovaná za posvätné miesto, ponúka neskutočne krásne a rôznorodé počasie. Najväčším a hlavným mestom Bhutánu je Paro, ktorý je často cieľom mnohých návštevníkov.

Paro, nachádzajúci sa v západnej časti krajiny, sa vyznačuje míľovými údoliami, zeleňou lúk, okázalými kláštormi a nádhernými budovami. Jeho geografická poloha, ležiaca vo výške približne 2 200 metrov nad morom, vytvára jedinečné a premenlivé počasie.

Počas leta, ktoré trvá od júna do augusta, Paro zažíva monzúny. Tieto monzúny prinášajú hojné zrážky a zamávať oblasťou, čo vedie k vysokým hladinám riek a jazier. Táto doba je charakterizovaná vysokou vlhkosťou, teplotami sa pohybujúcimi okolo 20-25 °C a častými dažďami. Je to však aj obdobie, kedy sa do Paro hrnú cestovatelia, aby si vychutnali zelenú krajinu a pestrobarevnú kvetinovú scénu.

Jeseň, ktorej trvá od septembra do novembra, je obdobím nádherných farieb. Príroda sa mení na zlaté, červené a hnedé odtiene, ktoré sa odrážajú v okolitých horách. Teploty v Paro sú príjemné a pohybujú sa od 15-20 °C. Je to čas, keď si môžete užívať jasné modré nebo a kryštálovo čisté rieky.

Zima, ktorá trvá od decembra do februára, prináša chladné počasie s teplotami približne od 10-15 °C. Toto obdobie je najvhodnejšie pre tých, ktorí túžia po snehu a zimných športoch, pretože niektoré časti Bhutánu sú pokryté snehom. Ráno a večer sú chladné, ale počas dňa teploty narastajú a poskytujú pohodlné podnebie na obdivovanie krásy Paro.

Na jar, od marca do mája, príroda v Paro ožíva. Brezy rozkvitajú, stromy sú plné rôznofarebných kvetov a vtáci ozývajú svoje spevy. Teploty stúpajú a pohybujú sa od 15-25 °C, čo umožňuje príjemné prechádzky po okolí a objavovanie miestnej kultúry.

Nezávisle od obdobia, kedy sa rozhodnete navštíviť Paro v Bhutáne, určite zažijete jedinečné počasie. Každé obdobie prináša svoje vlastné kúzlo a krásu. Nech už ste milovníkom dažďa, snehu či slnka, Paro vám ponúkne všetky tieto aspekty a zanechá vás ohromených svojou nádhernou prírodou a fascinujúcou krajinou.


Letenka Bhután Paro


Bhután – Krajina Zimnejho Draka – je jednou z najmenej známych turistických destinácií na svete. Svojou neporušenou prírodou, rozmanitosťou kultúry a bohatou históriou si zachoval autentický a tajuplný charakter. Ak túžite objaviť tento skrytý klenot Ázie, neprehliadnite Paro, ktoré je jedným z hlavných letisk v Bhutáne.

Letenka do Bhutánu je zážitkom samým o sebe. Budete cestovať nad oblakmi a pozerať sa na nádherné panorámy vysokých himalájskych štítov. Letecká trasa z Európy do Bhutánu je väčšinou prevádzkovaná s prestupom v jednom z ázijských centier ako je Singapur, Bangladéš alebo Katar.

Keď pristanete na medzinárodnom letisku Paro, budete fascinovaní výhľadom na okolité vysoké hory a zeleň pokrývajúcu krajinu. Let do Bhutánu je jedinečný, pretože len pár pilotov má povolenie na pristátie na letisku v Paro, kvôli svojej náročnosti. Letisko je situované na úzkom, horskom údolí a piloti musia ovládať špeciálne techniky, aby bezpečne pristáli.

Paro, okrem svojho malebného letiska, ponúka aj množstvo ďalších zaujímavostí. Na prvý pohľad vás zaujme krása tradičných východnodávnych budov a kláštorov, ktoré sa týčia v krajobrazu. Hlavnou atrakciou je Taktsang – Tieňopis kláštor. Tento kláštor je zavesený na strmých skalných útesoch nad údolím Paro a predstavuje výrazný symbol krajiny. Cestu na vrchol možno absolvovať buď peši, alebo na chrbte dobytka, pre upokojenie ducha. Výhľad, ktorý sa naskytne z vrcholu kláštora, je jednoducho nefalšovaný.

Ďalšou miestom, ktoré nemožno vynechať, je Paro Dzong. Ide o staroveký veľký komplex budov, ktorý je domovom monastérov a súdov. Jeho architektonická krása a historický význam ho radí medzi najvýznamnejšie pevnosti v Bhutáne.

Okrem historických miest v Paro, môžete navštíviť aj nádherný kláštor Kyichu Lhakhang, ktorý je považovaný za jeden z najstarších buddhistických kláštorov v Bhutáne. Ponúka tiché miesto na oddych a zároveň možnosť spoznať bohatú kultúru a tradície tejto krajiny.

Letenka do Bhutánu a návšteva Paro sú naozaj jedinečnými skúsenosťami. Táto krajina vám otvorí bránu do nepoznaného sveta a pohltí vás svojou mystikou a krásou. Ak hľadáte dobrodružstvo a zároveň oddych od každodenného zhonu, Bhután a Paro sú ideálnymi destináciami pre vás.


Dovolenka Bhután Paro


Bhután je malá, ale veľmi exkluzívna krajina, ktorá sa nachádza v Ázii. Pokiaľ hľadáte unikátnu dovolenku pre seba a svoju rodinu, potom Bhután by mohol byť tou správnou voľbou. Táto krajina má očarujúcu prírodu, pútavú kultúru a fascinujúcu históriu. Ak sa rozhodnete pre dovolenku v Bhutáne, určite nebudete sklamaní.

Jedným z najobľúbenejších miest v Bhutáne je mesto Paro. Nachádza sa v západnej časti krajiny a je jedným z najviac turisticky navštevovaných miest v Bhutáne. Paro je domovom mnohých historických pamiatok, krásnej prírody a fascinujúcej kultúry, ktoré návštevníci nebudú môcť odolávať.

Od Paru sa môžete vybrať na niektorý z najkrajších trekov na svete. Jedným z nich je trek na Tigerov hniezd: toto miesto je veľmi dôležité pre Bhutančanov a preto má legendárny status. Tam budete mať možnosť vidieť kláštory, chrámy a množstvo unikátnych zákutí krajiny, ktoré vám zaručia nezabudnuteľný zážitok.

Ak ste zvedaví na kultúrne dedičstvo Bhutánu, určite by ste nemali vynechať návštevu kláštora Ta Dzong. Tento krásny, historický kláštor je známy svojim archeologickým výskumom a nádherným výhľadom na okolitú krajinu. Návštevníci si tu môžu prezrieť tradičné odevy, cez ktoré sa dá vidieť aj vývoj krajiny od staršej do novšej histórie a navštíviť kráľovský palác.

V Paro môžete tiež navštíviť množstvo trhov, kde nájdete miestnu handričku, zlaté šperky, ručne urobené predmety, tradičné kuchyne a mnoho iných unikátnych vecí. Pri prechádzke po meste často narazíte na miestnych ľudí, ktorí vám radi poskytnú rady a tipy, ako spoznať ich krajinu.

Bhután je krajina, ktorá sa naozaj zameriava na svoju ochranu: z toho dôvodu je v krajine veľmi jasne definovaná politika turistických aktivít a kvóta pre návštevníkov je veľmi obmedzená. Aj preto nemusí byť ľahké získať povolenie na návštevu krajiny a tiež si uvedomiť, že ceny za ubytovanie a stravovanie v Bhutáne sú veľmi vysoké, ale nakoniec stojí to za to.

V Bhutáne, a konkrétne v meste Paro, sa každý návštevník určite zamiluje do krásy krajiny, úžasnej kultúry a fascinujúcej histórie. Bhután môže byť atraktívnou voľbou ako destinácia pre vašu nasledujúcu dovolenku. Bude to určite nezabudnuteľný zážitok a iste by ste tam radi ešte raz prišli.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Paro


Najčastejšie otázky a odpovede o Bhutáne, konkrétne o meste Paro, môžu byť:

1. Ako sa dostanem do Paro?
- Najbežnejší spôsob je vzlietnuť do letiska Paro z miest, ako je Kolkata, Delhi alebo Bangkok.

2. Musím mať vízum na návštevu Bhutánu?
- Áno, turisti musia mať pred príchodom do Bhutánu vízum. Môžete si vybaviť vízum prostredníctvom cestovnej agentúry alebo priamo cez ministerstvo zahraničných vecí Bhutánu.

3. Aké sú atrakcie v meste Paro?
- Paro je známe svojou krásnou kláštornou budovou Taktsang, nazývanou Tieň Tigerho hnízda. Ďalšou atrakciou je Paro Dzong, ktorý je sídlom štátnej vlády a náboženských inštitúcií.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Paro?
- Najlepší čas na návštevu Paro je od apríla do októbra. Tieto mesiace majú najpríjemnejšie počasie a menšie zrážky.

5. Aké sú tradičné jedlá v Paro?
- Tradičné jedlo v Paro a Bhutáne je známe ako "Ema Datshi", čo je jedlo z papriky a syra. Ďalšie populárne jedlá zahŕňajú momo (plnené cesto), thukpa (polievku) a poha (pražená ryža).

6. Aké aktivity sú dostupné v Paro?
- V Paro môžete absolvovať viacero turistických trás, navštíviť históriu kláštory, ako aj relaxovať v prírodnom prostredí. Môžete sa tiež zúčastniť tradičných tancových a hudobných predstavení.

7. Aké sú ubytovacie možnosti v Paro?
- V Paro si môžete vybrať medzi rôznymi typmi ubytovania, od luxusných hotelov a rezortov po miestne hostely a penzióny.

8. Potrebujem očkovanie pred cestou do Paro?
- Je odporúčané absolvovať očkovanie proti základným chorobám, ako je hepatitída A a B, pred cestou do Paro. Odporúča sa konzultácia s lekárom.

9. Ako je v Paro s dopravou?
- Paro je malé mesto a väčšina atrakcií je dostupná peši. Je možné si prenajať taxík alebo si požičať bicykel na prehliadku okolia.

10. Koľko dní by som mal stráviť v Paro?
- Čas strávený v Paro závisí od individuálnych preferencií. Odporúča sa venovať aspoň 2-3 dni na prehliadku hlavných atrakcií a zažiť kultúru a prírodu Bhutánu.


Ubytovanie Bhután Paro


Bhután, kráľovstvo na pobreží východnej Ázie, je jednou z najkrajších a najmenej preskúmaných krajín na svete. Nachádza sa vysoko v Himalájach a je známy svojou bohatou kultúrou, majestátnymi krajinami a duchovným atmosférou. Bhután je taký jedinečný, že udržiava zákony o udržateľnom rozvoji, ktoré uprednostňujú šťastie ľudí nad ekonomickým rastom, a tento prístup sa prejavuje aj v ubytovaní v Bhutáne.

Najobľúbenejším a najznámejším mestom v Bhutáne je Paro, ktoré sa nachádza v údolí obklopenom zasnúbenými himalájskymi vrchmi. Je to vstupná brána do krajiny a väčšina turistov sem prichádza lyžovať na úbočiach hôr alebo si vychutnať nekonečnú krásu prírody. Aj keď je Paro malé mesto, má množstvo možností pre ubytovanie, ktoré spĺňajú rôzne potreby a rozpočty cestovateľov.

Jedným z najluxusnejších a najobľúbenejších hotelov v Paro je Zhiwa Ling Ascent, ktorý sa nachádza na kopci a ponúka skvelý výhľad na údolie Paro. Tento hotel je postavený v tradičnom bhutánskom štýle a ponúka luxusné a pohodlné izby s modernými zariadeniami. Má tiež spa centrum, v ktorom si môžete vychutnať relaxačné procedúry po náročnom dni strávenom objavovaním krajiny.

Pre tých, ktorí hľadajú skúsenosť života v rodzine a získavanie miestneho povolenia v Bhutáne, je tu možnosť ubytovania v rodinnom dome alebo pensióne. Mnoho domov v Paro ponúka ubytovanie pre turistov a hostia sú srdečne privítaní v rámci rodinného prostredia. Táto skúsenosť umožňuje návštevníkom lepšie porozumieť bhutánskej kultúre a tradíciám a získavať neoceniteľné informácie od miestnych obyvateľov.

Ak hľadáte niečo za dostupnejšiu cenu, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v jednom z mnohých penziónov a hostincov v centre Paro. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú jednoduché izby s príjemným prostredím a priateľskou atmosférou. Sú perfektnou voľbou pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom, ktorí sa chcú viac sústrediť na objavovanie krajiny, než na luxusné ubytovanie.

Bhután je jedinečnou krajinou a ponúka širokú škálu možností pre ubytovanie. Bez ohľadu na to, či si vyberiete luxusné ubytovanie v hoteli, tradičnú skúsenosť v rodinnom dome alebo cenovo dostupné penzióny, bude vaša cesta do Paro nezabudnuteľným a obohacujúcim zážitkom. Prírodná krása a kultúrna bohatosť Bhutánu sa premietajú aj do jeho ubytovacích zariadení, čo robí z tohto miesta ideálny odrazový mostík pre každého, kto túži objaviť poklady tejto jedinečnej krajiny.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky