Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Bhután Samtengang Trek

Dovolenka Bhután Samtengang Trek


Bhután, kráľovstvo ležiace v Himalájach, je známe svojou nádhernou krajinou a bohatou kultúrou. Pre tých, ktorí túžia po dobrodružstve a lákajú ich pohorie, je Samtengang Trek jednou z najlepších možností na objavovanie tejto malebnej krajiny.

Samtengang Trek je stredne náročná túra, ktorá sa pohybuje v nadmorskej výške od 2 400 do 4 000 metrov. Trasa preskakuje cez kopce, lúky, lesy a dedinky, ponúkajúc tak nádherné výhľady na okolité himalájske štíty a zelené údolia. Túra trvá približne 5 až 7 dní, pričom prechádza stráňami, cez rieky a brody, až k najznámejšiemu kláštoru Bhutánu – Samtengang Lhakhang.

Prvý deň túry začínate v hlavnom meste Thimphu, kde sa podľa tradície pozdravíte s chrámom Šestnástej Chmouthrungiho. Potom sa presúvate do osady Punakha, kde možno absolvovať krátky výstup na nádherný Punakha Dzong – jednu z najkrajších kláštorov v Bhutáne.

Druhý deň pokračujete na severovýchod do oblasti Wangdue Phodrang, kde začína oficiálna časť Samtengang Treku. Začiatkom tretej etapy prechádzate sa cez husté lesy a mierne sa stúpate, čo vám poskytne neuveriteľné výhľady na okolité hory a údolia.

Cesta pokračuje cez tradičné dedinky, kde sa môžete zastaviť a spoznať miestnu kultúru, zvyky a tradície. Domáci obyvatelia sú veľmi priateľskí a ochotní ponúknuť vám svoje pohostinné služby.

Počas treku budete mať možnosť stretávať typickú divú faunu a flóru Bhutánu, ako sú yaky, snežné leopardy a vzácne druhy vtákov. Samtengang Trek je tiež známy pre rôzne druhy rododendrónov, ktoré kvitnú počas jarných mesiacov, čo robí túru ešte krásnejšou.

Na konci treku dorazíte ku kláštoru Samtengang Lhakhang, ktorý je jedným z najstarších kláštorov v Bhutáne. Tu môžete stráviť niekoľko dní spoznávaním náboženského života a nádherného okolia kláštora.

Pre všetkých, ktorí túžia po nezabudnuteľných zážitkoch, Samtengang Trek v Bhutáne je ideálnou voľbou. Od úchvatných výhľadov na himalájske hory po poznávanie miestnej kultúry a tradičných dediniek, táto dovolenka vás nechá s nezabudnuteľnými spomienkami.


Počasie Bhután Samtengang Trek


Bhután je neobyčajné miesto plné krásnej prírody, kultúry a histórie. Samtengang Trek je jeden z najpopulárnejších a najkrajších trekov v Bhutáne, ktorý ponúka nádherne panoramatické pohľady na údolie Punakha. Táto oslnivá trasa navštívi niekoľko kláštorov, dedín a horských miest a aj keď je to možno najťažší trek v Bhutáne, rozhodne to stojí za to.

Počasie v Bhutáne sa líši podľa ročného obdobia. Samtengang Trek sa najlepšie robí od marca do mája a od septembra do novembra, keď sú podmienky na treking ideálne. Počas týchto ročných období sú dážďové obdobia krátke a striedajú sa s jasnými a slnečnými dňami, ktoré sú skvelé pre fotografovanie a obdivovanie krajiny.

V lete môže byť Bhután dosť horúci, s teplotami okolo 30 stupňov Celzia. Priemerné dni trvajú asi osem hodín, čo umožňuje príjemné trekingové podmienky, ale kvôli tomu, že Bhután leží v horských oblastiach, môže byť teplota v noci v niektorých oblastiach pod bodom mrazu.

Zima v Bhutáne môže byť drsná, hlavne v horách. Teploty klesajú pod bod mrazu a sneh obvykle pokrýva hory, čo robí trekovanie náročnejším. Aj keď je to časť roka, kedy turistický priemysel spomalí, pretože nie sú možnosti pre rôzne turistické aktivity, niektorí turisti navštívia Bhután práve kvôli tomu, aby zažili letné radosti, ako napríklad turistiku na snežné topy hôr.

Ak sa pripravujete na Samtengang Trek, nezabudnite na dostatočné vybavenie a oblečenie, ktoré sa bude prispôsobovať rôznym klimatickým podmienkam. Mnohé cesty v horách Bhutánu bývajú strmé a úzke a preto je dôležité aby všetky topánky a všetko vybavenie bolo v pevnom a dobré stave, inak by vás to mohlo stáť zbytečných nepríjemností počas trasy.

Na Samtengang Trek sa treba pripraviť aj fyzicky, pretože ide o jednu z najťažších trás v Bhutáne. Avšak, keď budete sledovať vrcholky hôr, vodopády a zelené kopce, ktoré sa otvoria pred vami, budete si iste užívať každý krok. Ak sa rozhodnete vydať sa touto trekovou trasou, nezabudnite si zapamätať krásne scenérie, ktoré vám ponúka a ktoré budú vo vašej mysli po dobu vášho celého života.


Letenka Bhután Samtengang Trek


Letenky na Bhután Samtengang Trek: Objavte krajiny neporušenej divočiny

Bhután je známy svojou krásnou prírodou, ktorou sa môžete tešiť pri prechádzkach a trkingu. Samtengang Trek je jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií v krajine, ktorá ponúka krásne výhľady na horúce pramene, rozprúdené rieky a okrem nádherných scenérií, tiež budhizmus a jeho kultúru. A teraz, ak máte v pláne navštíviť Bhután a považujete prechádzky v prírode za svoju vec, potom by ste si nemali nechať ujsť Samtengang Trek.

Samtengang Trek: Trasa a zážitky

Aj keď je Samtengang Trek menej náročný ako niektoré iné treky v Bhutáne, stále má čo ponúknuť milovníkom prírody. Trasu možno vylepšiť podľa osobných preferencií, niektoré z miest, ktoré môžete navštíviť počas treku, sú:

- Jaigaon: Je to mesto na indicko-bhutánskej hranici, kde si budete musieť zaobstarať vstupné povolenie pre cestu. Toto povolenie vám pomôže k ceste do Bhutánu.

- Chuzom: Nachádza sa medzi Jaigaon a Thimphu a je to miesto, kde sa stretávajú rieky Paro a Puna Tsangchu. Tu môžete nájsť niekoľko malých obchodov predtým, ako sa vyberiete na Samtengang Trek.

- Thimphu: Hlavné mesto Bhutánu ponúka mnoho turistických atrakcií, medzi ktoré patrí trh, kde môžete kúpiť tradičné odevy a starožitnosti, kráľovský palác a takzvaný "tigri dom".

Po prechode týchto miest sa musíte dostať do obce Punakha, kde môžete získať a spoznať mnoho zaujímavých a fascinujúcich vecí. Samtengang Trek má celkovú dĺžku približne 16 km, začína sa v obci Punakha a potom vedie pozdĺž rieky Mo Chu cez kopce a lúky.

Začnite sami seba zahrnúť do drobností a zážitkov Bhutánu, ktoré vám poskytne Samtengang Trek, ako sú: múky, ktoré si môžete pripraviť v obci Punakha, vidieť určité odhalenie báječnej krajiny a polí, ktoré najprv uvidíte z výšky, pretože cesta ide primárnym lesom s mnohými prameňmi a potokmi. Ak ste šťastní, môžete dokonca uvidieť niektoré z najvzácnějších druhov vtákov, ktoré tu prichádzajú žiť.

Trasa Samtengang Trek vás sprevádza rôznymi horskými príbytkami, ktoré krajina ponúkla. Potom sa dostanete k miestu, ktoré je tento trek slávny a to je horký prameň Gasa. Potom budete pokračovať cez hory, kým sa nedostanete do olivovníkových hájov a stromov s papričou, kde sa môžete pokochať krásnym výhľadom.

Po ceste sa nachádza mnoho prameňov a riek, kde sa môžete osviežiť a nabrať sily. Trasa Samtengang Trek zodpovedá záujmom tých, ktorí chcú objaviť krásy prírody, ale zároveň tiež poznávať miestne kultúry a tradície.

Zhrnutie

Ak hľadáte miesto, ktoré kombinuje nádhernú a jedinečnú prírodu so fascinujúcou kultúrou, Bhután by mal byť na hornom konci zoznamu. Samtengang Trek, ktorý sa nachádza v Bhutáne, ponúka nádherné zážitky a krásne výhľady na krajinu, ktorá je krajšia ako sa dá opísať. Vyberte sa na túru na Samtengang Trek a objavte krásy, aké muit ine krajiny sa vám ponúkajú.


Ubytovanie Bhután Samtengang Trek


Bhután je krajina plná nezvyčajnej krásy a množstva úchvatných trekov. Jedným z tých najpopulárnejších je Samtengang Trek, ktorý ponúka nekonečné možnosti objavovania prírodných divov krajiny a fascinujúcej kultúry, ktorá je v Bhutáne jedinečná.

Počas tohto trekkingu sa návštevníci vyberú na takmer desaťdňovú cestu, počas ktorej prejdú niekoľkými obcami, buddhistickými kláštormi a nádhernou prírodou. Prvý deň začína v hlavnom meste Thimphu, kde návštevníci dostanú príležitosť obdivovať krásu tejto historicky a kultúrne bohatej destinácie. Thimphu je domovom mnohých buddhistických kláštorov a poskytuje úžasný pohľad na kopce okolitých pohorí.

Po niekoľkých dňoch strávených vo veľkých mestách sa vydáte na cestu hlbšie do neokúsených údolí a horských oblastí. Počas celej túry budú návštevníci mať možnosť objaviť tradičný bhutánsky život a vzrušujúce prírodné scenérie. Trasa vedie cez husté lesy, cez trávnaté horské lúky a okolo jazier, ktoré ponúkajú dokonalé miesta na oddych a obdivovanie okolia.

Jednou z najväčších výhod tohto treku je možnosť ubytovať sa v rôznych dedinkách a kláštoroch, ktoré sa nachádzajú na ceste. Toto ubytovanie vám umožní dostať sa bližšie k miestnej kultúre a životnému štýlu Bhutánčanov. Ubytovanie sa bežne poskytuje v jednoduchých miestnostiach, kde sa návštevníci môžu tešiť na pohodlné postele a vlastné toalety. Niektoré ubytovacie zariadenia ponúkajú aj tradičné bhutánske špeciálne jedlá, ktoré stavia na miestnych surovinách a receptoch.

Samtengang Trek je zameraný na túru a dobrodružstvo, a preto sa od návštevníkov očakáva dobrá fyzická kondícia. Túra do výšky približne 3 400 metrov si vyžaduje istú mieru vytrvalosti, a preto je dôležité sa dobre pripraviť a dbať na svoje zdravie počas celej cesty. Je vždy odporúčané mať so sebou primerané oblečenie, odev na ochranu pred dažďom a horúčavami, pohodlné turistické topánky a dostatok vody a občerstvenia.

Samtengang Trek je unikátnym zážitkom pre tých, ktorí sa rozhodnú hlbšie spoznať Bhután a jeho kultúru. Ubytovanie v rôznych dedinkách a kláštoroch na ceste ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na životné podmienky Bhutánčanov, a zároveň poskytuje dostatok pohodlia a základných služieb. Ak ste dobrodružný typ a radi sa pustíte do výzvy túry, Samtengang Trek je pre vás ideálnou destináciou.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Samtengang Trek


Otázka: Aký je čas trvania Bhután Samtengang Trek?

Odpoveď: Bhután Samtengang Trek trvá zvyčajne 9 dní a 8 nocí.

Otázka: Aká je najlepšia doba na Bhután Samtengang Trek?

Odpoveď: Najlepšie obdobie pre Bhután Samtengang Trek je od marca do maja a od septembra do novembra, keď sú počasie a teploty ideálne pre túru.

Otázka: Aké sú náročnosti Bhután Samtengang Trek?

Odpoveď: Bhután Samtengang Trek je stredne náročná turistická trasa, ktorá zahŕňa niekoľko strmých vzostupov a klesaní, ale nie je to príliš náročné pre skúsených turistov.

Otázka: Potrebujem si zobrať nejaké špeciálne vybavenie pre Bhután Samtengang Trek?

Odpoveď: Áno, budete potrebovať vysoké turistické topánky, batoh na chrbte, návleky proti dažďu, izolačnú podložku, lekárničku a iné nevyhnutné veci.

Otázka: Potrebujem víza na Bhután?

Odpoveď: Áno, pre vstup do Bhutánu potrebujete vízum, ktoré môžete získať vopred cez svoju cestovnú kanceláriu alebo cez bhutánskeho vyslanca vo vašej krajine.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na fotografovanie počas Bhután Samtengang Trek?

Odpoveď: Niektoré z najkrajších miest na fotografiu sa nachádzajú na vrchole priesmyku Panying La, v doline Phobjikha a v meste Paro, kde sa nachádza ikonický kláštor Tiger's Nest.

Otázka: Je možné získať ubytovanie počas Bhután Samtengang Trek?

Odpoveď: Áno, cestovná kancelária zabezpečí ubytovanie počas celej trasy v stanoch alebo v domoch s miestnymi rodinami.

Otázka: Ako sa dostať do Bhutánu?

Odpoveď: Najjednoduchším spôsobom, ako sa dostať do Bhutánu, je letecká doprava z hlavného mesta Bhutánu Thimphu alebo Bhutánskeho medzinárodného letiska vo meste Paro.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky