Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Bielorusko Narachanski National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Bielorusko Narachanski National Park


1. Kam sa môžem ísť v Bieloruskom Národném parku Narachanski?

V parku sa nachádza 10 turistických tras, ktoré vás zavedú k rôznym krásam tohto územia.

2. Aké živočíchy môžem vidieť v parku?

V parku žije viac ako 60 druhov cicavcov vrátane rysa, vlka, medveďa, jeleňa a diviaka. Môžete vidieť aj rôzne druhy vtákov a zaujímavých druhov rýb.

3. Ako sa dostanem do parku Narachanski?

Park sa nachádza v centre Bieloruska, v blízkosti mesta Narach. Najlepší spôsob, ako sa dostať do parku, je cestovať autom alebo autobusom.

4. Aké aktivity môžem v parku robiť?

Okrem turistiky a pozorovania zvierat sa v parku môžete zúčastniť rôznych aktivít, ako sú jazda na koni, rybolov, vodáctvo a cyklistika.

5. Potrebujem vstupenku do parku?

Áno, turisti potrebujú vstupenku do parku. Cena vstupenky závisí od dĺžky pobytu v parku a od toho, či navštívite s vodičom alebo samostatne.

6. Aké sú otváracie hodiny parku Narachanski?

Park je otvorený celoročne. Otázne hodiny závisia od ročného obdobia a aktuálnych poveternostných podmienok. Odporúča sa vopred si overiť otváracie hodiny na webovej stránke parku.


Počasie Bielorusko Narachanski National Park


Bielorusko Narachanski National Park je nádhernou oblastí s ohromující krajinou, která se nachází v Bielorusku. Tento národní park se nachází v jihovýchodní části země a rozkládá se na území více než 90 000 hektarů. Je to jeden z největších a nejrozmanitějších bieloruských národních parků, představuje téměř 3% celkové rozlohy země a leží v nadmořské výšce od 126 do 341 metrů nad mořem.

Jedním z nejvýznamnějších rysů parku je jeho zeměpisná poloha, která mu umožňuje zajistit bohaté a mnohostranné podnebí. Díky svým nadmořským výškám, které se pohybují vysoko nad úrovní moře, má park charakteristické chladné podnebí, suché v létě a sněhové v zimě. Stejně jako v mnoha jiných částech Evropy, i v Bielorusku se počasí může velmi rychle měnit a být nevyzpytatelné.

V létě můžeme očekávat teploty 17 až 24 stupňů Celsia, ale během noci se mohou teploty snížit pod 10 stupňů Celsia. Souvisí to se stoupající nadmořskou výškou a nižšími teplotami v horách. Zimu lze popsat jako tuhé s velmi nízkými teplotami. Teploty mohou klesnout až na -15 stupňů Celsia, ale stále je možné si užít krásné a slunečné dny, když mráz ustoupí.

Během jara a podzimu mohou být teploty velmi mírné, což je ideální období pro návštěvu parku. V těchto měsících bude mít návštěvník pocit, že se ocitl v jiném světě a že se dívá na malebnou krajinu, kterou by bylo škoda nevidět.

Park je ideálním místem pro aktivní turistiku. Turisté si mohou užít horskou turistiku, cyklistiku a rybaření, což jsou jen některé z mnoha aktivit, které lze v parku provozovat.

Bielorusko Narachanski National Park návštěvníkům nabízí jakousi "útečku od civilizace". Jedná se o krásné místo pro přírodní odborníky i pro běžné turisty, kteří si chtějí užít výjimečné přírodní scenérie a užít si klid a ticho v této malebné oblasti. Nezapomeňte si tedy zaznamenat, jaké počasí v Bielorusku Narachanski National Park zažijete a užijte si bezplatnou show, kterou příroda nabízí.

Závěrem lze říct, že Bielorusko Narachanski National Park je krásné místo pro přírodní nadšence, kteří si chtějí užít úchvatné scenérie, neboť zdejší počasí doplňuje malebnost krajiny dokonalým způsobem. Je to jedno z nejlepších míst v Bielorusku pro relaxaci a aktivní turistiku.


Letenka Bielorusko Narachanski National Park


Bielorusko je krajina divokých nekonečných lesů, tichých jezer a zázračných scenérií. Leží v samom srdci Európy a ponúka mnoho turistických atrakcií pre návštevníkov a cestovateľov z celého sveta. Jednou z týchto zaujímavostí je Narachanski národný park, ktorý si získal obľubu medzi mnohými turistami.

Narachanski národný park sa nachádza v okrese Myseľsky Bieloruska a rozprestiera sa na ploche 87 000 hektárov. Jeho nádherné scenérie vás takmer uchvátia - prekrásne jezera, kamenné vrcholy a nekonečné lesy v kombinácii s čistým vzduchom a tichom vám ponúkajú neuveriteľne relaxačnú a pokojnú atmosféru.

V parku sa nachádza viac ako 20 jezer a množstvo prameňov, ktoré poskytujú vodu okolitým dedinkám a mestočkám, vrátane Minského hlavného mesta. Najväčšie jezero, Narach, pokrýva 77 kilometrov štvorcových a je obľúbeným miestom na kúpanie, rybolov a povozy.

Park sa môže pochváliť aj pestrým zvieracím svetom, v ktorom nájdete rôzne druhy zvierat, ako sú napríklad losy, rysy, diviaky, sovy a sokoly. Turisti tu môžu vidieť, ako sa zvieratá v živote prejavujú v ich prirodzenom prostredí a zároveň sa môžu stať súčasťou rôznych vyhliadkových prechádzok a dobrodružstiev.

Ak hľadáte pokoj, ticho, harmoniu a čistú prírodu, potom si národný park Narachanski určite obľúbite. Aby ste si všetko užili, odporúčame vám získať letenku do Bieloruska a vybrať sa na nezabudnuteľnú cestu do tohto európskeho klenotu.


Dovolenka Bielorusko Narachanski National Park


Bielorusko Narachanski National Park: Tajomný kúsok prírody

V Bielorusku, malej krajine v strednej Európe, sa nachádza skrytý poklad - Narachanski národný park. Táto oblasť je známa svojimi nádhernými krajinami a rozmanitou biodiverzitou, ktorá pritahuje turistov z celého sveta.

Narachanski národný park sa rozkladá na ploche vyše 1000 kilometrov štvorcových a je najväčším národným parkom v Bielorusku. Jeho hlavnou dominantou je jazero Narač, ktoré je najväčším sladkovodným jazerom v krajine. Toto jazero je obklopené hustými borovicovými lesmi a je skutočným rajom pre milovníkov prírody.

Turistické trasy v Narachanskom národnom parku sú ideálne pre pešiu turistiku, cyklistiku a horské túry. Na týchto trasách môžete objaviť divokú krajinu s prekrásnymi výhľadmi, ktoré vás budú nútiť zastaviť sa a užívať si okamih. Počas prechádzky môžete zaznamenať rôzne druhy vtákov, divoké zvieratá ako svišťovia, losy, líšky a dokonca aj vlky.

Okrem turistiky ponúka Narachanski národný park aj množstvo ďalších aktivít. Môžete sa vydať na piknik v prírode, rybárčiť na jazere alebo si vyskúšať vodné športy ako jazdu na kajaku alebo windsurfing. V parku sa nachádza aj niekoľko historických miest, ako sú drevené kostoly a zachovalé dedinské domy, kde si môžete vychutnať nezabudnuteľný pohľad do minulosti.

V Narachanskom národnom parku je dostupných niekoľko ubytovacích možností, od priestranných prázdninových chát až po luxusné hotely. Môžete si vybrať z rôznych možností a vychutnať si dokonalý oddych v srdci prírody.

Okrem spektakulárnej prírody a širokého spektra aktivít je Bielorusko aj známe svojou gurmánskou kuchyňou. Narachanski národný park nie je výnimkou a ponúka vynikajúce jedlá pripravené z čerstvých miestnych surovín. Bieloruské jedlá sú založené na mäse a zemiakoch, čo dáva jedlám bohatú chuť a vôňu.

Narachanski národný park je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú oddych a príležitosť preskúmať neporušenú prírodu. Je to miesto, kde si môžete vychutnať slobodu a pokojskú krásu bez rušivých faktorov mesta.

Ak si chcete oddýchnuť od ruchu a zároveň objaviť tajomstvá prírody, Bielorusko Narachanski National Park je pre vás tou správnou voľbou. Príďte a zažite úžasnú dovolenku v srdci tejto nádhernej krajiny.


Ubytovanie Bielorusko Narachanski National Park


Bielorusko je krajina bohatá na krásnu prírodu a jedným z najvýznamnejších národných parkov v krajine je Narachanski National Park. Tento park sa nachádza v Norodňanskom rajóne na severe Bieloruska a je domovom pre mnoho druhov vzácnych rastlín a živočíchov.

Narachanski National Park bol zriadený v roku 1999 s cieľom ochrániť jedinečný ekosystém tohto regiónu. Rozkladá sa na ploche 87 000 hektárov a je tak najväčším národným parkom v Bielorusku. Park je známy svojimi krásnymi jazerami, hustými lesmi a rozmanitou faunou a flórou.

Jazerá sú jedným z najvýraznejších znakov tohto národného parku. Narachanské jazero je najväčšie jazero v Bielorusku a jedno z najväčších jazier vo východnej Európe. Má dĺžku približne 79 kilometrov a jeho maximálna šírka sa pohybuje okolo 5 kilometrov. Okolie jazera je obklopené lesmi a bujnou vegetáciou, čo vytvára pôsobivý scenár pre návštevníkov.

Narachanski National Park ponúka množstvo aktivít a atrakcií pre turistov. Môžete si vychutnať prechádzky v prírode po jednej z mnohých turistických tras, ktoré vedú cez nádherné lesy a popri jazerách. Cyklistické túry sú tiež obľúbenou aktivitou v parku.

Pre tých, ktorí hľadajú relaxáciu a oddych, sú k dispozícii možnosti rybolovu a plachtenia na jazere. Ryby, ako okúň, šťuka a sumec, sú častými úlovkami pre rybárov. Môžete si prenajať aj loď a preskúmať okolité vodné cesty.

Narachanski National Park je aj domovom pre mnoho druhov vzácnych živočíchov. Na jazerách môžete vidieť húsenice labutí, kormorány a iné vtáky. V parku žije aj pár vzácnych druhov zvierat, ako napríklad bielka, diviaky a rysy. Milovníci vtákov si môžu vychutnať pozorovanie vtákov, pri ktorom môžu spoznávať množstvo druhov.

Pre tých, ktorí plánujú stráviť viac dní v parku, je k dispozícii ubytovanie v okolí Narachanského jazera. Množstvo hotelov a rekreačných stredísk poskytuje ideálnu možnosť pre návštevníkov, ktorí si chcú vychutnať prírodu a pohodlie zároveň.

Narachanski National Park je miestom, kde si môžete oddýchnuť od každodenných starostí a ponořiť sa do prírody. Jeho jedinečné jazerá, lesy a divoká zver vytvárajú nezabudnuteľnú atmosféru pre všetkých návštevníkov. Bez ohľadu na to, či ste milovník prírody alebo dobrodružstvo, tento park ponúka niečo pre každého. Určite by ste ho nemali vynechať pri svojej návšteve Bieloruska.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky