Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Botswana Chobe National Park

Letenka Botswana Chobe National Park


Botswana Chobe National Park - destinácia plná zážitkov pre prírodných milovníkov

Ak hľadáte miesto, kde môžete zažiť autentickú divočinu, Chobe National Park v Botswane by mohlo byť pre vás tou správnou voľbou. Nachádza sa na severe krajiny, rovno na hranici s Namíbiou, Zimbabwe a Zambiou. Je to druhý najväčší národný park v Botswane a je domovom mnohých druhov zvierat, vrátane najväčšej populácie slonov v Afrike.

Čo robiť v Chobe National Park?

Chobe National Park je obľúbeným miestom pre safari, ktoré sú k dispozícii počas celého roka. Na vašej ceste budete mať príležitosť vidieť množstvo druhov zvierat, ako sú slony, leopardi, gepardy, levharti, hyeny, gepardi, krokodíly a hipopotamy, medzi inými. Okrem jazdy v safariraftoch môžete navštíviť aj vodopád Zambezi, ktorý je vzdialený len pár hodín jazdy.

Chobe je tiež ideálnym miestom pre sledovanie vtákov, ku ktorým patria ibis, orly, pelikány a mnoho ďalších. Ak máte radi rybolov, na rieke Chobe sa môžete pokúsiť o úlovok veľkého súťažného rýb až do hmotnosti 100 libier.

Ako sa dostať do Chobe National Park?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Chobe National Park, je letieť na Medzinárodné letisko Sir Seretse Khama v Gaborone, hlavnom meste Botswany. Z Gaborone sa môžete dostať do Kasane, slabšie turisticky vyvinutého miesta, ktoré je vstupným bodom do Chobe National Park. Z Kasane existuje množstvo lodných služieb, ktoré vám umožnia prekročiť rieku do parku.

Kedy navštíviť Chobe National Park?

Chobe National Park môžete navštíviť počas celého roka, každá sezóna má svoje špecifické čaro. V najteplejších mesiacoch, v období medzi októbrom a marcom, môžete vidieť mnoho druhov zvierat, ktoré sa schovávajú v lesi a prichádzajú k vode pitnej počas horúčav. V období studeného počasia v júni a júli, sa môžete tešiť na vynikajúce pozorovanie zvierat v otvorenom teréne, kedy je prakticky žiadna vegetácia.

Chobe National Park je však celoročne otvorený a ponúka tak výnimočné príležitosti pre prírodne zanietených turistov. Ak sa rozhodnete pre návštevu tohto parku, nezabudnite, že Botswana je z klimatického hľadiska veľmi suchá krajina, takže nezabudnite sa vhodne pripraviť na pobyt v divočine.


Ubytovanie Botswana Chobe National Park


Botswana je krajina divočiny a prírodných krás, a to všetko zahrňuje aj národný park Chobe. Tento nádherný park je obývaný mnohými divokými zvieratami ako slonmi, levami, gepardmi, krokodílmi, papagájmi a mnohými ďalšími. Ak sa chystáte navštíviť tento park, nezabudnite na ubytovanie, ktoré je rovnako dôležité ako samotný park.

Chobe National Park ponúka množstvo možností ubytovania - od luxusných hotelov až po stanovania v oblastiach určených na táborovanie. Ak máte radi luxus a pohodlie, môžete si vybrať z mnohých krásnych hotelov a lôžových či kempových miest. Niektoré z najpopulárnejších možností sú lodné hotely a kempingy Chobe River. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú úchvatný výhľad na rieku a sú ideálne pre tých, ktorí sa radi prechádzajú popri rieke a planú poľovných zvierat.

Iste sa najlepšie cítite, keď môžete byť v priamom kontakte s prírodou? V takom prípade by pre vás stanovanie v jednom z mnohých stanovísk v parku mohlo byť tou správnou voľbou. Tieto stanoviská sú umiestnené v rôznych častiach parku Chobe, takže si môžete vybrať miesto, ktoré vám najviac vyhovuje. Sú k dispozícii aj rôzne služby, ako je možnosť prenajať si sprievodcu alebo jazdiť na safari.

Kempingy v parku Chobe sú veľmi populárne, pretože vám umožnia zažiť úplne jedinečnú skúsenosť v prírode. Odpočinete si pod hviezdami a počúvate zvuky nočnej divočiny - toto je niečo, čo si bude pamätať na celý život. Stanovanie v parku Chobe môže byť aj pomerne lacnou možnosťou, takže ak máte obmedzený rozpočet, je táto možnosť určite stojí za zváženie.

Nakoniec, ak hľadáte niečo medzi luxusným hotelom a stanovaním, máte ďalšie možnosti ako napríklad chatky a bungalovy. Tieto ubytovacie zariadenia sú k dispozícii v niektorých častiach parku Chobe a sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú priestrannejšie a pohodlnejšie miesto na pobyt.

V parku Chobe nájdete ubytovanie pre každého a pre každý rozpočet. Bez ohľadu na to, či si vyberiete luxusný hotel alebo stanovisko, budete mať určite nezabudnuteľnú dovolenku v divočine plnej zvierat a krásnej prírody. Ubytovanie v národnom parku Chobe je tou správnou voľbou pre každého, kto chce okúsiť krásu divokej prírody Botswany.


Počasie Botswana Chobe National Park


Botswana is known for its vast wilderness and incredible national parks. Among them is the Chobe National Park, which boasts a diverse range of flora and fauna. However, when planning a visit to Chobe National Park, it is essential to note the weather patterns to make the best of your trip.

Chobe National Park is situated in the northern part of Botswana and experiences a semi-arid climate. The park is best visited in the dry season, which begins from May to October. During this time, the weather is pleasant, and the skies are clear, making it perfect for game drives and wildlife spotting.

The average temperature in Chobe during the dry season ranges from 25°C to 30°C. The hot, dry climate draws wildlife to the park's riverbanks, as most of the surrounding landscape becomes a dry and barren wasteland. Tourists can enjoy watching herds of elephants, giraffes, lions, and zebras congregating by the riverbanks to quench their thirst.

In contrast, the wet season begins from November to April, and the park experiences sporadic rainfall. The wet season weather conditions make the park's terrain muddy and more difficult to navigate. There is also a higher risk of contracting malaria during the wet season. However, if you plan to visit the park, you'll witness lush vegetation and new-born animals adding to the park's charm.

The rainy season means that the Chobe River and other bodies of water within the park are flowing, which is an advantage for tourists who are interested in spotting birds and aquatic animals.

In conclusion, Botswana's Chobe National Park is a magnificent destination to visit throughout the year, but a trip during the dry season is ideal for optimal wildlife viewing. Tourism in the park has been booming in recent years, so travellers are encouraged to book their trips well in advance to avoid disappointment. Please remember to bring your bug spray and sunscreen to make the most of your trip!


Najčastejšie otázky a odpovede Botswana Chobe National Park


1. Aké zvieratá môžem vidieť v Chobe National Park v Botswane?
- V parku sa nachádza obrovské množstvo divokých zvierat, vrátane slonov, levov, gepardov, krokodílov, hipopotamov a mnohých ďalších.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Chobe National Parku v Botswane?
- Najlepší čas na návštevu parku je v období sucha, od mája do októbra. V tomto období je možné vidieť najviac zvierat, pretože sa schádzajú pri vode.

3. Aké aktivity je možné podnikať v Chobe National Parku v Botswane?
- V parku môžete podniknúť safari na aute, loďou alebo pešo. Okrem toho je možné pozorovať vtáky, ryby alebo stráviť čas na rybolove.

4. Je v parku možné ubytovať sa?
- Áno, v parku sa nachádza niekoľko kempov a lodgí, kde je možné si prenajať ubytovanie.

5. Je potrebné sa zaregistrovať pred návštevou parku?
- Áno, návštevníci musia sa zaregistrovať v centrách návštevníkov pred vstupom do parku a zaplatiť poplatok za vstup.


Dovolenka Botswana Chobe National Park


Plné dobrodružstva a krásne prírodné scenérie – tak by sa dala opísať dovolenka v Botswane v oblasti Chobe National Park. Táto oblasť ponúka turistom množstvo možností ako objavovať divokú prírodu, pozorovať zvieratá a vrátiť sa ku koreňom života.

Ubytovanie v tejto oblasti sa väčšinou nachádza v táboroch, kde možno zažiť romantiku nočného pobytu pod hviezdami. Zároveň je však tábor vybavený všetkými potrebnými modernými zariadeniami, ktoré urobí váš pobyt omnoho príjemnejší.

Chobe National Park je známy svojou neuviteľnou divokou prírodou, ktorá ponúka jedinečné zážitky pri pozorovaní zvierat. Na safari sa môžete vydať v rôznych časoch dňa, aby ste si mohli vychutnať rôzne scenérie a zvieratá.

Najlepšie obdobie na pozorovanie zvierat a krásne scenérie je v období od júna do októbra. Počas tohto obdobia je najmenej dažďov a zvieratá sa prichádzajú po období sucha napájať k riekam, kde môžete pozorovať krokodíly, hrochy, slony a množstvo rôznych druhov vtákov.

V oblasti Chobe National Park sa tiež nachádza množstvo miest, kde môžete pozorovať slony – napríklad pri rieke Chobe, kde je najvyššia koncentrácia slonov v celej Afrike. Počas prechádzky po parku môžete zažiť rôzne adrenalinové zážitky – napríklad pri chôdzi v blízkosti divokých zvierat ako leopardov, levov, alebo zápasení krokodýlov.

Okrem pozorovania zvierat sa v oblasti National Park Chobe nachádza množstvo miest, kde si môžete užiť voľný čas – napríklad na vodnej nádrži impregnované slanou vodou, kde je možné sa preplavovať po rieke Chobe na lodi alebo kanoistike.

Pre milovníkov adrenalinových športov je v oblasti Chobe National Park možné sa vydať aj na zimnú športovú dovolenku – napríklad na sánkovanie v rôznych oblastiach.

Celkovo by dovolenka v Botswane v oblasti Chobe National Park poskytla nezabudnuteľné zážitky a výhľad na jedinečne krásnu prírodu. Ak hľadáte dovolenkový cieľ s krásnymi scenériami a žiadate si trochu adrenalínu, tak dovolenka v oblasti Chobe National Park by mohla byť presne to, čo hľadáte!


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky