Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Botswana Okavango Delta

Ubytovanie Botswana Okavango Delta


Botswana je africká krajina známa svojou nádhernou prírodou a divokou zverou. Jedným z najkrajších miest a turistických atrakcií v krajine je Okavango Delta - jeden z najväčších vnútrozemských delt na svete. Okavango Delta je unikátna v tom zmysle, že je jedinou deltou, ktorá nesteká do mora alebo oceánu, ale zhlukuje sa do pieskových sedimentov a tvorí jeden z najvýznamnejších ekosystémov na svete.

Ak plánujete navštíviť Okavango Delta, je dôležité sa zamyslieť nad svojím ubytovaním. Okavango Delta ponúka rôzne možnosti ubytovania, ktoré vám umožnia zažiť túto nádhernú krajinu a život divokej zveri vo svojej najprírodnějšej podobe.

Luxusné safari lodže sú jednou z najobľúbenejších možností ubytovania v Okavango Delta. Tieto ubytovania sú zväčša vybavené všetkým komfortom a luxusom, ktorý si môžete predstaviť. Ponúkajú jedinečnú kombináciu krásneho ubytovania, výborného jedla a profesionálneho pohostinstva. Okrem toho majú safari lodže často vlastné vozidlá a skúsených sprievodcov, ktorí vás zavedú do srdca divočiny Okavango Delta a umožnia vám zažiť stretnutie so slonmi, levami a inými ohromujúcimi druhmi zvierat.

Ak hľadáte niečo viac dobrodružné, môžete zvážiť aj kempovanie v Okavango Delta. Táto možnosť ubytovania vám umožní bližšie spojiť sa s prírodou a počuť zvuky savany počas noci. Kempy sú väčšinou dobre vybavené a poskytujú vám ideálnu základňu na objavovanie Okavango Delta pešo alebo na oragnizovaných safari vedených sprievodcom. Ubytovanie v kempe vám umožní zažiť pravé africké dobrodružstvo.

Okavango Delta je domovom mnohých vzácnych druhov zvierat vrátane levelepardov, nosorožcov, gepardov a mnohých ďalších. Počas pobytu v Okavango Delta sa môžete tešiť na sledovanie zveri v ich prirodzenom prostredí, ako aj na možnosť podnikať safari jazdy lodí alebo kánoí. Tieto aktivity vám umožnia nielen stráviť kvalitný čas v prírode, ale aj zažiť nezabudnuteľné momenty a spomienky.

Je vhodné dôkladne plánovať svoju dovolenku v Okavango Delta a ubytovanie vopred rezervovať, aby ste mali tú najlepšiu dostupnú možnosť. Taktiež by ste mali zvážiť sezónu a počasie, ktoré vám umožnia vychutnať si prírodu v plnej kráse.

Okavango Delta je skutočnou šperkom Botswany a ponúka jedinečný zážitok na cestách. Nech sa rozhodnete pre luxusné safari lodže alebo kempovanie v prírode, Okavango Delta vám poskytne vzácnu príležitosť objaviť divy africkej divočiny v jej najprírodnějšej podobe.


Letenka Botswana Okavango Delta


Botswana: Okavango Delta - raj pre safari a prírodu

Botswana je jednou z najúchvatnejších afrických krajín, plnou unikátnej prírody, a jedným z jej najveľkolepších prírodných zázrakov je bezpochyby Okavango Delta. Toto územie, navzdory tomu, že je súčasťou vyprahnutého Kalaharijského púšte, dokáže zdvihnúť z úplnej suchosti neopakovateľný a vysoko cenený ekosystém.

Okavango Delta je oblasti, kde sa stretáva rieka Okavango so suchým Kalaharijským púštnym výsosím. Rieka Okavango, s prílivmi z Angoly, vytvára výnimočný prírodný systém záplavových nížin, ktorý zasahuje viac ako 16 000 kilometrov štvorcových zemi.

Obrovské množstvo sladkovodných záplav ročne zaplaví oblasť, ktorá sa premení na dočasnú oázu a zdroj potravy pre rôzne druhy zvierat. Delta je obývaná zvyčajne tmavými a zelenými borovicovými lesov, ktoré eskamotujú záplavy a zostávajú na sucho už trvalo.

To znamená, že oblasť v sebe nesie obrovské množstvo života a prírodné bohatstvo, ktoré lákajú cestovateľov z celého sveta. V Okavango Delte môžete vidieť množstvo divokých zvierat, ako sú slony, leopardi, levovia, gepardi, hyeny, nosorožce a mnoho iných. A nezabudnuteľnou súčasťou cestovania do oblasti je aj pozorovanie množstva vtákov, ktoré žijú v tejto oblasti.

Turistické letacie sú k dispozícii z rôznych miest v Botswane, agentúry ponúkajú najmä dvojtýždňové safari v lodných táboroch, ktoré ponúkajú vodné a pozemné aktivity. Let do Botswany z Európskej únie trvá približne 12 hodín. Po pristátí je potrebné absolvovať ďalšie krátke lety do malej obce Maun, ktorá je základňou pre všetky safari.

Keď stretáte Okavango Delta, ocitnete sa v mieste, ktoré je taký zvláštny a jedinečný, že ho treba vidieť, aby ste tomu uverili. Je to miesto, kde sa prírodná krása stretáva s neochvejnou vitalitou a vytvára miesto, ktoré je nezabudnuteľne magické a záhadné. Takže neváhajte a zahrňte Okavango Delta do svojich plánov cestovania, ak hľadáte nádherné miesto na safari a dovolenku v prírode.


Dovolenka Botswana Okavango Delta


Botswana je známa ako jedna z najkrajších afrických krajín, ktorá ponúka návštevníkom bohatú prírodnú krásu a dobrodružstvo. Jedným z najpopulárnejších miest na dovolenku v Botswane je Okavango Delta.

Okavango Delta je jedinečným prírodným úkazom, ktorý sa nachádza v severozápadnej časti krajiny. Je to najväčšie vnútrozemské delta na svete a zároveň jedno z najzachovalejších prírodných prostredí Afriky. Toto rozsiahle mokraďové územie sa rozprestiera na ploche viac ako 15 000 kilometrov štvorcových a je domovom rôznych druhov divých zvierat a rastlín.

Okavango Delta je obklopená púšťou Kalahari a nachádza sa v oáze bohatosti uprostred suššieho prostredia. Je to významná oáza pre množstvo ohrozených druhov zvierat, vrátane slonov, gepardov, leopardov, levov a rôznych druhov vtákov. Kvôli svojej unikátnosti a biodiverzite bola Okavango Delta zaradená do svetového dedičstva UNESCO.

Návštevníci Okavango Delta majú možnosť objaviť krásy tohto miesta skrz rôzne druhy aktivít. Môžete sa vydať na safari v džípoch a sledovať divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Okrem toho je populárnou možnosťou aj prechádzka na slone, ktorá vám umožní preskúmať túto oblasť z úplne iného uhla pohľadu.

Ďalšou zaujímavou aktivitou je plavba na mokradlách. Množstvo člnových lodí ponúka návštevníkom možnosť objaviť jedinečnú flóru a faunu Okavango Delta z vody. Počas tejto plavby môžete obdivovať lotosové kvety, krokodíly, hladuš rakoviny a mnoho iných druhov rastlín a živočíchov.

Veľa táborov a reštaurácií sa nachádza v samotnom srdci Okavango Delta, čo vám umožňuje byť uprostred prírody po celý čas vášho pobytu. Tieto tábory často ponúkajú luxusné ubytovanie a skvelú stravu. Mnohé z nich majú aj vyhliadkové veže, z ktorých sa dá obdivovať krása tejto oblasti.

Ak hľadáte dovolenku plnú dobrodružstva, prírody a neskutočných zážitkov, Okavango Delta v Botswane je miestom, kde by ste mali zvážiť stráviť svoju dovolenku. Nechajte sa zachytiť jedinečnou krásou tohto miesta a zažite nezabudnuteľné momenty v srdci Afriky.


Počasie Botswana Okavango Delta


Botswana Okavango Delta je jedno z najkrajších miest v Afrike a získať správne počasie môže byť kľúčom k úspešnej dovolenke. Zoberme si teda bližšie, aké počasie môže cestovateľ očakávať v tomto svete močiarov.

Botswana Okavango Delta sa nachádza v severozápadnej časti krajiny a je považovaný za najväčšie sladkovodné Delta na svete.Akounieva predstavuje viac ako 15 000 km², Okavango Delta ponúka jedinečnú prírodnú scenériu so zeleňou, zvieratami a vtákmi, ktoré sú zvyčajne ťažké nájsť v iných častiach Afriky.

Počasie v Botswana Okavango Delta sa mení podľa ročného obdobia. Je to suchá oblasť, preto počasie zvyčajne býva horúce a suché so zriedkavými zrážkami. Medzi mesiacami apríl a júl je to najlepší čas na návštevu Okavango Deltu. Počas týchto mesiacov môže byť teplota cez deň až 30°C a v noci klesne teplota na 10 až 15°C.

Od augusta do októbra sa teploty môžu niekedy vystupovať až na 40°C cez deň, ale teplota klesá na 25°C počas noci. V tomto období je tiež posledná šanca, aby ste videli mnoho zvierat, ktoré cestujú z Kalahari Desert, aby si vychutnali plodenie v Okavango Delta a srnky môžete vidieť aj počas dňa.

Od novembra do marca sú teploty v Botswana Okavango Delta mierne nižšie, s priemernou teplotou okolo 30°C. Zároveň je to obdobie dažďov, ktoré prinášajú zelenejší kraj.

V období dažďov sa voda z horúcich miest odtiahne do Okavango delty, kde sa ochladí. Voda môže byť chladná, ale máte šancu vidieť rôzne druhy vtákov zo stien lesa a rýb vo vode, čo robí návštevu Okavango Deltu počas tejto doby mimoriadne zaujímavou.

Vzhľadom k tomu, že Okavango Delta je miesto s obmedzeným prístupom, musíte mať rezervované miesto v kempoch. Keďže počasie sa v každej zóny môže výrazne líšiť, je dôležité zohľadniť povetrnostné podmienky pri plánovaní trasy a zabezpečiť si kvalitnú výstroj.

Výlet do Botswana Okavango Deltá s určitosťou patrí medzi jeden z najkrajších zážitkov v Afrike. Ak sa však rozhodnete navštíviť toto miesto, zistite si najprv informácie o počasí, aby ste sa mohli správne pripraviť na dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Botswana Okavango Delta


Najčastejšie otázky o Botswane Okavango Delta môžu byť napríklad:

1. Čo je Okavango Delta?
Okavango Delta je unikátny močiar o rozlohe 15 000 kilometrov štvorcových, nachádzajúci sa v Botswane. Je to najväčší vnútrozemský delta na svete.

2. Ako sa do Okavango Delta dostane?
Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať do Okavango Delta. Môžete si vybrať medzinárodný let na letisko v Maun, ktoré je hlavným východiskovým bodom pre výlety do delty. Potom môžete pokračovať ďalšou dopravou, ako sú letecké taxi, charterový let alebo lodná plavba.

3. Aké sú najlepšie obdobie na návštevu Okavango Delta?
Najlepším obdobím na návštevu Okavango Delta je v zime (júl až október), keď sa voda prirodzene znižuje a zvieratá sa sústreďujú okolo vodných otvorov. Je to tiež obdobie s menej zrážkami a teplejším počasím.

4. Aké aktivity je možné v Okavango Delta podnikať?
V Okavango Delta je možné podnikať rôzne aktivity vrátane safari jazd, pieskového surfovania, kanoe s vodným vozíkom (mokoro), rybolovu, prechádzok po prírode a divočine a pozorovania vtákov.

5. Aké druhy zvierat možno v Okavango Delta vidieť?
Okavango Delta je domovom pre mnoho druhov zvierat vrátane slonov, levov, gepardov, leopárdov, buvolov, žiráf, nosorožcov, rýb tiger, krokodílov a mnohých ďalších. Je to jedno z najlepších miest na safari v Afrike.

6. Aké sú ubytovacie možnosti v Okavango Delta?
V Okavango Delta sú rôzne možnosti ubytovania vrátane luxusných safari lodží, kempov a stanových táborov. Ubytovanie sa pohybuje od luxusných apartmánov až po jednoduchšie stanové tábory. Každý má však svoje vlastné čaro a ponúka jedinečný zážitok z divočiny.

Tieto otázky a odpovede vám pomôžu získať základné informácie o Okavango Delta v Botswane. Ak máte ďalšie otázky, neváhajte sa opýtať.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky