Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Brazília Iguazu Falls

Letenka Brazília Iguazu Falls


Brazília a Iguazu Falls – miesto, ktoré by si každý mal dopriať zažiť

Ak si milovníkom úchvatnej prírody a kultúrneho bohatstva, tak si určite už počul o Iguazu Falls. Tieto nezvyčajne krásne vodopády sú nachádzajú v Brazílii a sú považované za jednu z najfascinujúcejších prírodných krás na svete. Možno si medzičasom uvedomil, že by si ich takisto rád videl na vlastné oči. Pokiaľ áno, tak odporúčame zohnať si vstupenky na letenku do Brazílie a zažiť tuto nezvyčajnú krajinu.

Letenky do Brazílie: najlepšie sa ubytovať v oblasti Iguazu Falls

Keďže Brazília je veľká krajina s množstvom vecí na ponúkanie, môže byť ťažké sa rozhodnúť, kde sa ubytovať. Avšak, ak máš záujem vidieť vodopády Iguazu, tak najlepšie by bolo rezervovať si ubytovanie v okolí. Bude to pre teba najlepšou voľbou, aby si mohol najviac využiť svoj čas a vychutnať si krásy tohto miesta.

Plánovanie svojej cesty môže byť náročné, pretože oblasť Iguazu sa nachádza hneď na hranici s Argentínou. Takže ak máš záujem vidieť vodopády z oboch strán, budeš musieť si zohnať víza do Argentíny. Ale ak sa tvoj čas ohraničuje, všetky potrebné informácie o vstupenkách a parkových zónach si nájdeš na webovej stránke parquesdascataratas.com.br.

Navštív najlepší výhľad na Iguazu Falls

Je ťažké nájsť správne slová na opísanie krásy, ktorú ponúka Iguazu Falls. Vodopády sú naplnené prírodnou energiou, ktorá sa prejavuje na celom mieste. Sú neustále obklopené zelenými a plnými života lesmi, kde sú domovom rôznych druhov zvierat. Je to miesto, kde sa môžeš zahrať si s opýchanými opičkami a žasniť pod listnatými stromami.

Na najlepší výhľad na Iguazu Falls sa dostaneš pomocou prechádzky alebo výletu loďou. Výlet loďou je výnimočný zážitok, ktorý stojí za to. Doteraz si mnohí turisti pamätajú okamih, keď sa loď pomaly plavila až k základnej časti vodopádov.

Ak hľadáš nezabudnuteľné zážitky, tak by si si nemal nechať ujsť návštevu tohto úchvatného miesta. Brazília a Iguazu Falls sú skutočne miestom, ktoré by si si mal raz za život dopriať zažiť. Dopraj si takýto výlet a zaži neobyčajné dobrodružstvo v Brazílii.


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Iguazu Falls


1. Aké sú náklady na vstup do Iguazu Falls?

Náklady na vstup do Iguazu Falls sa líšia v závislosti od toho, či chcete navštíviť argentínsku alebo brazílsku stranu vodopádov. Na brazílskej strane vstup stojí okolo 81 R$ (asi 13 USD) pre zahraničných návštevníkov.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Iguazu Falls?

Najlepší čas na návštevu Iguazu Falls je v suchom období od mája do septembra. V tomto období sú vodopády mohutné a súčasne je aj ťažšie prepadnúť sa pre plné rieky. Vlhké obdobie od decembra do februára poskytuje nádhernú zeleň v okolí, ale aj obrovské dávky dažďa.

3. Ako sa tam dostanem?

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať k Iguazu Falls, je leteckou dopravou. Väčšina návštevníkov pristáva na medzinárodnom letisku Foz do Iguaçu (IGU) v Brazílii alebo na argentínskom letisku Cataratas del Iguazú (IGR). Z letiska existujú rôzne dopravné možnosti ako sú autobusy, taxíky alebo pôžičky áut.

4. Aké aktivity sú k dispozícii pri Iguazu Falls?

K dispozícii sú rôzne aktivity, ako napríklad prechádzky po chodníkoch pozorovania, výlet lodiou, rafting alebo prehliadky.

5. Ktorá strana Iguazu Falls je lepšia na návštevu - argentínska alebo brazílska?

Obidve strany Iguazu Falls majú svoje výhody. Na argentínskej strane, návštevníci majú možnosť prechádzať blízko k vodopádom a zažiť ich obrovskú silu zo vzdialenej blízkosti. V Brazílii je výhľad na celé usporiadanie vodopádov úchvatný a zaujímavý pre fotografie. Preto je vhodné poznať obidve strany slušne, aby ste mohli hmatateľne porovnať ich jedinečné zvláštnosti.


Počasie Brazília Iguazu Falls


Brazília je známa svojou exotickou krajinou, čarovnými plážami a tajomnou Amazóniou. A práve v tejto krajine sa nachádza jedno z najúžasnejších a najdychberúcich prírodných divov na svete - Iguazu Falls.

Iguazu Falls sú sériou vodopádov na rieke Iguazu, ktorá cez svoj tok delí Brazíliu a Argentínu. Ležia v národnom parku Iguacu, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Tieto vodopády majú obrovský rozmach a sú považované za jedny z najväčších vodopádov na Zemi. Sú totiž dlhé až 2,7 kilometra a vďaka svojej výške a množstvu vodných tokov vytvárajú ohromujúci obraz.

Krajina okolo Iguazu Falls je tropická sústava dažďových pralesov, kde je počasie veľmi teplé a vlhké. Teploty sa pohybujú okolo 25-30 °C počas celého roka. Tieto podnebné podmienky vytvárajú ideálne prostredie pre rozmanitú flóru a faunu, ktorá sa nachádza v okolí vodopádov.

Vďaka vysokému objemu vody, ktorá preteká cez vodopády, je počasie v okolí Iguazu Falls veľmi dynamické. Môžete sa stretnúť s príležitostnými dážďami až bleskovými povodňami, ktoré dodávajú vodopádom ešte väčšiu silu a krásu. Preto je veľmi dôležité dostať sa na miesto pred príchodom monzúnového obdobia, ktoré je medzi aprílom a júnom.

Ak sa rozhodnete navštíviť Iguazu Falls, nezabudnite si so sebou priniesť vhodné oblečenie a výstroj. Vlhké a teplé podnebie vyžaduje ľahké a priedušné oblečenie, ale nezabudnite ani na ochranný krém proti slnku a repelent na ochranu pred hmyzom.

Okrem malej úrovne národného parku je v okolí Iguazu Falls k dispozícii množstvo atrakcií pre turistov. Môžete sa prejsť po drevených chodníkoch, ktoré vám umožnia vidieť vodopády z rôznych uhlov. Môžete sa tiež vybrať na panoramatický let balónov a mať tak nádherný výhľad na celý park. K dispozícii sú tiež rôzne lodné výlety, ktoré vás veľmi blízko vovodia k vodopádom.

Iguazu Falls sú skutočným zázrakom prírody a ich návšteva je nezabudnuteľným zážitkom. Prírodná krása, sila a šum vody spolu s okolitou prírodou vytvárajú jedinečnú atmosféru, ktorá vás nenechá ľahostajnými. Ak plánujete svoju nasledujúcu dovolenku v Brazílii, určite nevynechajte túto nádhernú destináciu.


Ubytovanie Brazília Iguazu Falls


Brazília je nádherná krajina plná bohatstvo prírody a kultúry. Medzi jedno z najkrajších miest na návštevu v tejto krajine patrí Iguazu Falls - impozantné vodopády ležiace na hraniciach medzi Brazíliou a Argentínou. Tento ohromujúci prírodný zázrak ponúka návštevníkom úchvatný pohľad na obrovské množstvo vody, ktoré padá z výšky 80 metrov, a vytvára tak dych berúci vodný div.

Ak sa rozhodnete navštíviť Iguazu Falls, nebudete mať problém s ubytovaním. V okolí tohto nádherného miesta sa nachádza niekoľko možností pre turistov, ktorí hľadajú pohodlné a príjemné miesto na strávenie svojej dovolenky.

Jednou z obľúbených možností je ubytovanie v rezorte alebo luxusnom hoteli. V blízkosti Iguazu Falls sa nachádza niekoľko luxusných rezortov, ktoré ponúkajú všetky pohodlia a služby, ktoré by si turista mohol priať. Tieto hotely majú zvyčajne veľké izby s elegantným nábytkom, klimatizáciou a súkromným balkónom alebo terasou, odkiaľ je úchvatný výhľad na vodopády. Okrem toho, mnoho z týchto rešortov má bazény, reštaurácie a wellness centrá, kde si návštevníci môžu užiť masáže alebo sa len tak zrelaxovať po dlhom dni preskúmavania vodopádov.

Pre tých, ktorí preferujú niečo cenovo dostupnejšie, v okolí Iguazu Falls nájdeme aj mnoho menších hotelov a penziónov. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú pohodlné izby za rozumné ceny. Mnohé z týchto hotelov majú vlastné reštaurácie, kde návštevníci môžu ochutnať tradičnú brazílsku kuchyňu a vychutnať si miestne špeciality. Taktiež sú k dispozícii rôzne turistické balíčky ponúkajúce výlety a aktivity v okolí Iguazu Falls.

Pre skutočných dobrodruhov je možnosť vybrať si kemp vo vnútri národného parku. Iguazu Falls národný park ponúka rôzne kempovacie miesta, kde je možné stáť s vlastným stanom alebo prenajať stanové zariadenie. Kempovanie predstavuje úžasné zážitky v prírode, čo vám umožní byť ešte blížejšie k vodopádom. Park poskytuje základné zariadenia pre kempovanie, ako sú verejné toalety a sprchy, a niektoré kempovacie miesta majú aj prístup k elektrine.

Nezáleží na tom, aký druh ubytovania si vyberiete, návšteva Iguazu Falls je skutočne nezabudnuteľným zážitkom. Tieto vodopády patria medzi jedno z najkrajších miest na Zemi a ponúkajú úchvatný pohľad na majestát prírody. Odkedy sa prebudíte s úžasným výhľadom na vodopády počas raňajok, až do chvíle, keď si ich budete môcť obdivovať pri západe slnka, zaplaví vás pocit údivu a pokory pred nádhernosťou sveta okolo vás.


Dovolenka Brazília Iguazu Falls


Brazília je krajina, ktorá v sebe spája neblahé tropické až suchoodolné prostredie, živé mestá a riek, nádherné pláže a samozrejme aj impozantné prírodné scenérie. Jednou z takýchto scenérií sú Iguazu Falls, ktoré sa nachádzajú na hraniciach Brazílie, Paraguaja a Argentíny. Ide o najväčší systém vodopádov na svete, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť a návštevu.

Iguazu Falls spojil zoznam svetového dedičstva UNESCO pre svoju jedinečnú prírodnú scenériu a divokú krajinu. Iguazu Falls sú dlhé 2,7 kilometra a sú tvorené mnohými vodopádmi, z ktorých najväčší sa nazýva "Devil's Throat". V tomto úzkom kanáli spadajú všetky vody, ktoré prúdia po prudších stúpaniach.

Okrem impozantných vodopádov môžete vidieť aj veľa druhov zvierat, ako sú opice, tapíre, vydry, kočkovité šelmy a mnoho druhov vtákov, vrátane ikonického toucan-a. Existujú dokonca aj rýžové lode, ktoré vás vezmú na dvojhodinovú jazdu pozdĺž rieky, aby ste si mohli bližšie pozrieť vodopády.

Existuje veľa miest v okolí vodopádov, ktoré ponúkajú ubytovanie a turistické atrakcie. Nájdete tu veľa príležitostí na rafting, turistiku, jazdu na koni, poznávanie miestnej kultúry a najmä ochutnávanie miestnych špecialít. Okrem toho je v okolí mnoho turistických atrakcií, ktoré vám umožnia objaviť rôzne aspekty brazílskeho života.

Pre návštevníkov Brazílie sú Iguazu Falls nezabudnuteľným zážitkom a ak hľadáte miesto, kde si môžete užiť prírodnú krásu s dostatkom možností na zábavu, Iguazu Falls sú tou správnou voľbou.

Ak hľadáte plánovanie dovolenky a plánovanie svojej cesty, môže byť užitočné zvážiť niektoré zaujímavé možnosti, ktoré sú k dispozícii v okolí Iguazu Falls. Výlety po rieke človeka, návšteva miestnych dedín a trhov a turistika sú všetky možnosti, ktoré môžete zvažovať. Tieto miestne atrakcie ponúkajú prekrásne a užitočné skúsenosti a sú skvelým spôsobom, ako spoznať viac krajiny a jej kultúry.

Ak sa rozhodnete navštíviť Iguazu Falls, nezabudnite si zobrať kvalitnú obuv a pláštenku do dažďa, pretože dážďové sprchy sú bežné a môžete byť zmáčaní behom dňa. S priateľmi a rodinou môžete túlať okolo vodopádov a nad riekou a užiť si prírodnú krásu, ktorú Brazília ponúka.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky