Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Brazília Rio de Janeiro

Počasie Brazília Rio de Janeiro


Brazília Rio de Janeiro je jedno z najkrajších miest v Brazílii a to vďaka svojim plážam, kultúre a počasiu. To, že podnebie Rio de Janeiro býva nesmierne horúce a vlhké, je známe celosvetovo. Pre mnohých turistov však práve vďaka tomuto počasiu Rio de Janeiro predstavuje ten správny raj na zemi.

Počas celého roka sa v Rio de Janeiro drží relatívne stála teplota. Najmenej teplými mesiacmi sú jún a júl, kedy by návštevníci mohli očakávať teploty okolo 22 - 25 stupňov Celzia. Na druhej strane, najteplejšími mesiacmi sú január a február, kedy môže byť aj viac ako 40 stupňov Celzia!

Navyše sa v Rio de Janeiro vyskytuje vysoká vlhkosť, ktorá môže byť zvlášť náročná pre turistov, ktorí nie sú zvyknutí na teplejšie podnebie. V zimných mesiacoch sa vlhkosť pohybuje medzi 66% až 87%, v letnom období to môže byť aj nad 90%. To znamená, že by ste si mali zvoliť oblečenie, ktoré je lehké a vzdušné, aby ste sa cítili pohodlne aj pri vyšších teplotách.

V lete, kedy je najteplejšie, prichádza aj obdobie dažďov. Ide však najmä o popoludňajšie búrky a nepríjemné dažde by sa nemali vyskytovať príliš často. V januári a februári však môžu návštevníci očakávať krajšie dni a ešte menej zrážok.

Celkovo sa teda dá povedať, že počasie Rio de Janeiro môže byť pre turistov náročné, no zároveň veľmi príjemné. Je dôležité zvoliť si vhodné oblečenie a nezabudnúť na dostatok tekutín, pretože vlhkosť môže zvyšovať dehydratáciu. Ak ste si však pripravení užiť krásy tohto obľúbeného turistického cieľa, určite sa nebudete ľutovať. Vždy sa však odporúča sledovať aktuálne predpovede počasia, aby ste vedeli, čo očakávať.


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Rio de Janeiro


1. Ako dlho trvá let z Európy do Ria de Janeiro?
Odpoveď: Let z Európy do Ria de Janeiro trvá zhruba 12 hodín.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Ria de Janeiro?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Ria de Janeiro je v medzi aprílom a júlom, keď je zima a nízka vlhkosť.

3. Je Río de Janeiro bezpečné mesto pre turistov?
Odpoveď: Río de Janeiro má vysoké kriminalitné miery, ale s bezpečnostnými opatreniami a opatrnosťou môžete bez problémov cestovať.

4. Aké sú najlepšie pláže v Riu de Janeiro?
Odpoveď: Najlepšie pláže v Riu de Janeiro sú Copacabana, Ipanema a Leblon.

5. Kde sa nachádza kryštáľová hora v Riu de Janeiro?
Odpoveď: Kryštáľová hora (Morro do Corcovado) sa nachádza v južnej časti mesta, v blízkosti štvrte Lagoa Rodrigo de Freitas.

6. Koľko stojí vstupenka na dobrodružný park v Riu de Janeiro?
Odpoveď: Vstupenky na dobrodružný park (Parque da Cidade) v Riu de Janeiro stojia medzi 30 - 45 brazilských realov.

7. Aké typické jedlá je potrebné ochutnať v Riu de Janeiro?
Odpoveď: Niektorými typickými jedlami v Riu de Janeiro sú feijoada (polievka z fazule), churrasco (grilované mäso) a acai (ovocný dezert).

8. Kde sa nachádza najväčší karneval na svete?
Odpoveď: Najväčší karneval na svete sa každoročne koná v Riu de Janeiro.

9. Je možné vidieť Krista Spasiteľa aj z diaľky?
Odpoveď: Áno, Krista Spasiteľa je viditeľný z viacerých miest v Riu de Janeiro, vrátane niektorých pláží a vyhliadok.

10. Kde je možné nakupovať v Riu de Janeiro?
Odpoveď: Najlepšie miesta na nakupovanie v Riu de Janeiro sú nákupné centrá Rio Sul, Barra Shopping a Botafogo Praia.


Dovolenka Brazília Rio de Janeiro


V Brazílii sa nachádza množstvo prírodných krás, kultúrnych pamiatok a miest, ktoré stojí za to navštíviť. Jedným z najznámejších miest je mesto Rio de Janeiro, ktoré je hlavným turistickým cieľom v Brazílii.

Rio de Janeiro je mesto plné života a farieb, ktoré sa nachádza na pobreží Atlantického oceánu. Mesto je známe svojimi krásnymi plážami, ktoré sú ideálne pre pobyt na slnku a v krištáľovo čistých vodách. Medzi najslávnejšie pláže patria Copacabana, Ipanema a Leblon.

Okrem pláží tu nájdete aj množstvo kultúrnych pamiatok, ktoré sú roztrúsené po celom meste. Patria sem historické stavby, múzeá a umelohmotné galerie. Medzi najnavštevovanejšie miesta patrí Urca, kde sa nachádza známy Sugarloaf Mountain, ktorý ponúka nádherný výhľad na mesto a okolitú krajinu.

Mesto Rio de Janeiro navštívite aj kvôli miestnej kuchyni. Brazília je známa svojimi mäsovými špecialitami, ako sú churrasco a feijoada, ktoré sú bohaté na chuťové zážitky. Okrem toho majú miestne trhy množstvo exotického ovocia a zeleniny, ktoré si môžete vychutnať.

Ak máte radi adrenalínové športy, Rio de Janeiro ponúka množstvo možností. Medzi najpopulárnejšie patria surfovanie a paragliding, ktoré sú ideálne na vyžitie sa v okolí pláží. Okrem toho tu nájdete aj množstvo turistických túr a výletov do okolitých miest.

V Rio de Janeiro si môžete nájsť ubytovanie pre každý rozpočet. Od luxusných hotelov až po lacnejšie hostely a apartmány. Takisto tu nájdete množstvo obchodov, reštaurácií a nočných klubov, kde si môžete užiť brazílsku pohostinnosť a energickú atmosféru.

Výlet do Rio de Janeiro je skvelou voľbou pre každého, kto hľadá kombináciu krásnej prírody, kultúry a adrenalínu. Mesto ponúka množstvo aktivít pre každého návštevníka, či už ide o relaxáciu na pláži alebo túry po okolí. Preto neváhajte a objavte krásy Brazílie v meste Rio de Janeiro!


Letenka Brazília Rio de Janeiro


Praždývateľov dobrodružstva a krásnych pláží láka Brazília. Krajinka plná prírodných divov, tanečnej hudby a pôvabných miest. Jedným z najpopulárnejších cieľov v tejto juhoamerické krajine je Rio de Janeiro. Toto veľké mesto je známe svojou energiou, kultúrou a jedinečným scenériom.

Ak ste v pláne navštíviť Rio de Janeiro, váš prvý krok je nájsť vhodnú letenku. Množstvo leteckých spoločností ponúka spojenie medzi rôznymi mestami a Rio de Janeiro, čo vám umožňuje vybrať si najlepšiu možnosť z hľadiska ceny a pohodlia.

Keď hovoríme o letenkách do Rio de Janeiro, stojí za zmienku hlavné medzinárodné letisko v tomto meste, ktoré sa nazýva Galeão Antonio Carlos Jobim International Airport. Toto letisko je dôležitým uzlom, cez ktorý prechádza množstvo medzinárodných letov. Môžete si vybrať medzi priamymi letmi alebo letmi s prestupom z rôznych svetových letísk. Odporúča sa plánovať si cestu vopred a získať letenku aspoň niekoľko mesiacov vopred, pretože najvyhľadávanejšie obdobia môžu byť drahšie a ťažšie zohnateľné.

Po prílete do Rio de Janeiro budete ohromení jeho úchvatnou scenériou. Mesto je obklopené húštinami pohorí Tijuca a Corcovado. Na Corcovade sa nachádza svetoznámy „Cristo Redentor“, ktorého socha je jednou z hlavných ikon Brazílie. Tento pamätník stojí na vrchole kopca a ponúka neuveriteľný výhľad na celé mesto.

Okrem toho sa nemôžete vyhnúť prechádzke po slávnej pláži Copacabana. Táto pláž je známa svojou širokej piesočnou plážou, modrým morom a kaviarňami, ktoré ju obklopujú. Na pláži môžete relaxovať, hrať si plážové volejbal alebo jednoducho sledovať ľudí. Je tiež miestom, kde sa koná známy festival v Riu, karneval. Karneval je najväčšou udalosťou v krajine, plnou tanečnej hudby, farebných kostýmov a príťažlivých tančiari.

Pokiaľ ste prírodným nadšencom, určite nevynechajte návštevu národného parku Tijuca. Tento park sa považuje za najväčší mestský prales na svete a domov pre množstvo vzácnych druhov rastlín a zvierat. Môžete si vziať prechádzku po jeho chodníkoch a obdivovať krásu prírody.

Aby ste zažili jedinečný nočný život v Riu de Janeiro, navštívte štvrť Lapa. Toto miesto je známe svojou živou hudbou, tanečnými klúbmi a trhmi. Môžete si tu vypočuť rôzne žánre hudby od samby až po salsu a jednoducho sa pustiť do tanca.

Rio de Janeiro je jedinečným miestom, ktoré ponúka kombináciu prírody, kultúry a zábavy. S veľkým množstvom leteniek do tohto mesta z rôznych destinácií môžete zažiť tento fascinujúci kúsok Brazílie. Ak máte chuť objaviť krásu Južnej Ameriky, neváhajte a užite si letenku do Rio de Janeiro!


Ubytovanie Brazília Rio de Janeiro


Rio de Janeiro je jedno z najkrajších miest v Brazílii a patrí medzi najobľúbenejšie turistické destinácie na svete. Je známe svojou bohatou kultúrou, nádhernými plážami a živým nočným životom. Ak sa plánujete navštíviť Rio de Janeiro, tu je niekoľko tipov na ubytovanie, ktoré vám môže pomôcť pri hľadaní vhodného miesta na pobyt.

Pre tých, ktorí preferujú luxusné ubytovanie, môžete si vybrať z množstva luxusných hotelov, ktoré sú roztrúsené po celej oblasti. Jedným z najznámejších je hotel Copacabana Palace, ktorý sa nachádza priamo na slávnej pláži Copacabana. Hotel je považovaný za jedno z najprestížnejších miest na pobyt v Riu a ponúka exkluzívne vybavenie a služby.

Ak preferujete lacné a cenovo dostupné možnosti, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v hosťovských domoch. V blízkosti hlavných turistických oblastí nájdete množstvo hosťovských domov, ktoré ponúkajú jednoduché, ale pohodlné izby za prijateľnú cenu. Ide o skvelý spôsob, ako zažiť autentickú brazílsku pohostinnosť a stretnúť nových ľudí.

Ďalšou možnosťou je prenájom apartmánu alebo domu. Týchto súkromných možností je v Riu veľa a ponúkajú vám viac súkromia a flexibilitu. Môžete si vybrať z rôznych lokalít v meste a prispôsobiť si svoj pobyt svojim individuálnym potrebám a preferenciám. Niektorí majitelia apartmánov a domov ponúkajú aj ďalšie služby, ako napríklad raňajky alebo čistiacu službu.

V neposlednom rade je tu aj možnosť kempovania. Ak máte radi prírodu a chcete stráviť čas v blízkosti pláží a známych prírodných atrakcií Ria, môžete vyhrať kempovanie. Existuje niekoľko kempovacích miest v okolí, kde môžete vybudovať svoj stan a zažiť autentický zážitok v prírode.

Nájsť vhodné ubytovanie v Brazílii, Riu de Janeiro je veľmi ľahké vďaka širokej škále možností. Bez ohľadu na to, čo preferujete, môžete si byť istí, že Río vás pohostí svojou krásou a šarmom.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky