Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Česko Hradčany a Pražský hrad

Najčastejšie otázky a odpovede Česko Hradčany a Pražský hrad


1. Ako sa dostanem na Pražský hrad?
- Na Pražský hrad sa dá dostať pokojne peši z centra mesta alebo metrom na zastávku Malostranská. Z Malostranského o následně pokračuje cesta po Nerudově ulici a dále na Loretánské náměstí, odkud se pak jde přímo na Hrad.

2. Koľko stojí vstupné na Pražský hrad?
- Cena vstupného na Pražský hrad sa líši v závislosti od toho, aké časti chcete navštíviť. Napríklad vstup na Hrad samotný vstúpenie do Katedrály sv. Víta, Vysokého hradu, Zlaté uličky a historických interiérov paláců stojí 350 Kč.

3. Koľko krokov je potrebných, aby som sa dostal na Hradčany?
- Cesta na Hradčany závisí od toho, kde sa nachádzate. Ak sa nachádzate v centre Prahy, je to len krátky výjazd na Malostranské námestí a ďalšie kroky by mali viesť k Hradu už na základe návodu popísaného v prvom bode.

4. Kedy sa najlepšie navštevuje Pražský hrad?
- Pražský hrad sa dá navštíviť počas celej sezóny, no najlepšie je ho navštíviť mimo letnej sezóny, kedy nie je tak preplnený turistami.

5. Aké pamiatky nájdem na Hradčanoch a Pražskom hrade?
- Na Hradčanoch a Pražskom hrade nájdeš mnoho rozličných historických budov, kostolov a pamiatok. Napríklad Katedrálu sv. Víta, Zlatú uličku, Starý kráľovský palác, Lobkovický palác alebo Hradný park.


Dovolenka Česko Hradčany a Pražský hrad


Dovolenka v Česku je vždy skvelou voľbou pre tých, ktorí túžia po histórii, kultúre a nádhernej architektúre. Jedno z miest, ktoré by ste nemali vynechať pri návšteve Česka, je Hradčany a Pražský hrad.

Hradčany je nádherná štvrť v Prahe, úzko spojená s Pražským hradom. Tento historický komplex je najväčším stálym hradom na svete a má viac ako 1,5 km². Stojí na výšine nad mestom, ponúkajúc nádherný výhľad na Prahu.

Hneď pri vstupe na Hradčany sa nachádza Male Strany, ktorá je plná úzkych uličiek, zaujímavých domov a historických budov. Tu nájdete aj najstaršie pivovary v Prahe, kde si môžete vychutnať miestne pivo.

Následne sa dostanete na námestie Hradčany, kde sa nachádza Pražský hrad. Toto je miesto, kde sa nachádza prezidentský palác a kde sa koná množstvo štátnych ceremoniálov. Prehliadka Pražského hradu vám umožní vidieť jeho rozsiahle nádvorí, katedrálu sv. Víta, Starý kráľovský palác a Zlatú uličku. Vnútro hradu je naozaj dojímavé miesto, plné histórie a krásy.

Ak máte radi prechádzky, odporúčam vám navštíviť aj nádhernú záhradu Královská zahrada. Je to ideálne miesto na oddych a relax po prehliadke hradu. Nájdete tu rozmanité kvety, chodníky, lavičky a vynikajúci výhľad na mesto.

Okrem toho, na Hradčanoch je aj množstvo múzeí, galérií a obchodov, kde sa môžete ponoriť do bohatej kultúry a umeleckého dedičstva Česka.

Pri návšteve Hradčanov by som určite odporúčal aj vychutnať si tradicionálne české jedlo. V mnohých reštauráciách nájdete tradičné české jedlá, ako sú knedličky, vepřová pečeně (pečené bravčové mäso), svíčková (hovädzí vývar s omáčkou) a, samozrejme, známe české pivo.

Hradčany a Pražský hrad sú miestami, ktoré vás nadchnú a pohltia svojou krásou a históriou. Ak plánujete dovolenku v Česku, nezabudnite dať tomuto úžasnému miestu šancu. Budete z nej nadšení a určite si vychutnáte nezabudnuteľný zážitok.


Letenka Česko Hradčany a Pražský hrad


Česko a jeho hlavní město Praha lákají turisty ze všech koutů světa. A mezi nejnavštěvovanější památky patří jistě Hradčany a Pražský hrad, které poutají pozornost svou historickou hodnotou a architektonickou krásou.

Jestliže plánujete návštěvu této kouzelné části Prahy, může se vám hodit letenka. Letenka Česko Hradčany a Pražský hrad vám umožní snadné a rychlé cestování z jiných evropských měst do Prahy.

Pražský hrad je největší hrad na světě a ukrývá v sobě mnoho paláců, kostelů a dalších historických budov. Je to skutečná perla architektury a místo s mnoha tajemstvími a legendami. Hradčany jsou pak sousedním historickým a kulturním okruhem, který nenechá nikoho chladným. Nachází se zde například gotická svatyně sv. Víta, která je nejen krásnou památkou, ale také místem korunovace českých králů.

Letenka Česko Hradčany a Pražský hrad je skvělým způsobem, jak si ušetřit čas a peníze během svého pobytu v Praze. Nástupiště letů se nachází především na letišti Václava Havla, které se nachází 17 km od centra Prahy. Letenky můžete rezervovat online na různých webových stránkách a ceny se liší podle termínu a dostupnosti.

Jakmile vystoupíte z letadla v Praze, můžete se vydát po stopách historie, a tisíc let starých památek. Procházejte se uličkami, nádvořími a vychutnávejte si místní gastronomii a kulturu. Vydejte se na prohlídku Pražského hradu s jeho krásnými zahradami, nebo navštivte tajemný hřbitov, na němž má svůj poslední odpočinek nejedna významná osobnost.

Výlet do Prahy, s prohlídkou Hradčan a Pražského hradu, se může stát nevšedním zážitkem, který si budete pamatovat celý život. Využijte tedy možnosti a kupte si letenku Česko Hradčany a Pražský hrad a nechte se uchvátit jedinečnou atmosférou tohoto kouzelného města.


Ubytovanie Česko Hradčany a Pražský hrad


Česko Hradčany a Pražský hrad sú symbolom hlavného mesta Českej republiky a majú v sebe ukryté množstvo histórie a architektúry. Ak plánujete navštíviť tento úžasný kus pamiatok, musíte sa rozhodnúť, kde sa ubytovať.

Na výber máte niekoľko možností. Jednou z najpopulárnejších volieb je ubytovanie priamo v historickej časti Prahy - v Hradčanoch. Prečo si teda nevybrať ubytovanie priamo v centre?

Ak si chcete užiť atmosféru Pražského hradu aj po zatvorení turistickej sezóny, môžete si zarezervovať ubytovanie priamo v jeho okolí. Tam nájdete množstvo historických budov, kaviarní a top reštaurácií.

V Hradčanoch nájdete rôzne typy ubytovania pre rôzne rozpočty. Od luxusných 5-hviezdičkových hotelov ako je napríklad Hotel Questenberk, až po útulné hostely, kde si môžete užiť príjemnú atmosféru za prijateľné ceny.

Ak si plánujete pobyt v Hradčanoch, môžete sa tešiť na prekrásne výhľady na Prahu a Prážsky hrad. Priamym sousedom hradu je Belvedere a jeho čarovné terasy. Takže sa môžete kochat panoramatickým pohľadom na mesto s pohárom vína.

Ak hľadáte jedinečnú atmosféru, môžete sa ubytovať aj v jednom z historických palácov alebo reštaurácii s dlhou tradíciou. Tak či onak, v Hradčanoch si určite nájdete to, čo Vám vyhovuje.

Navyše, ďalším neskutočným benefitom je skutočnosť, že v Hradčanoch sa nachádza veľa známych turistických atrakcií, ako napríklad Starý Kráľovský palác, Katedrála Sv. Vita, Zlatá ulička a ďalšie.

Väčšina týchto pamiatok je prístupná aj neskoro večer, čo Vám umožní vyjsť si na prechádzku a nechať sa unášať krásou starobylého mesta.

V úplnom závere môžeme povedať, že ak hľadáte dokonalú kombináciu histórie a krásy, ubytovanie v Hradčanoch a Pražskom hrade je pre vás tou najlepšou voľbou. Tešíme sa na vás!


Počasie Česko Hradčany a Pražský hrad


Počasie v oblasti Hradčany a Pražský hrad v Českej republike je fascinujúce a rôznorodé. Nachádzajú sa v centru hlavného mesta Prahy, čo prináša unikátny mikroklím. Pretože sú situované v severozápadnej časti krajiny, majú vplyv i atlantického podnebia, ale aj kontinentálneho klimatického vplyvu.

Leto na Hradčanoch a pri Pražskom hrade je často teplé a slnečné. Priemerné teploty dosahujú od 20 do 25 °C. V horúcich letných mesiacoch, ako je júl a august, teploty môžu dosiahnuť aj 30 °C. Kvôli výsadám a nízkym budovám na Hradčanoch a Pražskom hrade sa teplota v miestnostiach a uličkách môže zvýšiť a vytvárať tak príjemné mikroklíma. V letných mesiacoch je tiež častejšie zrážok, takže si pri návšteve pamiatok nezabudnite vziať so sebou dáždnik alebo plášť.

Jeseň v tejto oblasti je prekrásna a farebná. V septembri a októbri môžete očakávať teploty okolo 15 °C, avšak s pribúdajúcim koncom októbra teploty klesajú. Je to obdobie, kedy sa lístie na stromoch mení na pestrofarebné odtiene červenej, oranžovej a žltej. Jeseň je ale aj obdobím zrážok, takže vás odporúčame si vziať so sebou vhodný odev do dažďa.

Zima na Hradčanoch a pri Pražskom hrade je obľúbeným obdobím pre mnohých turistov. Teploty sa pohybujú okolo 0 °C, ale možno sa stretnete aj s teplotami pod nulou. Môžete si užívať nádherný pohľad na zasnežené uličky, historické budovy a Pražský hrad. V zime sa tiež konajú vánočné trhy, na ktorých si môžete zakúpiť tradičné výrobky a užiť si atmosféru s vôňou punču a perníkov.

Jar na Hradčanoch a pri Pražskom hrade je obdobím prebúdzajúcej sa prírody. Teploty stúpajú a dosahujú hodnoty okolo 10 °C. Krátko po zime je to obdobie, keď začína prichádzať do Prahy viac turistov a miestni obyvatelia sa tešia na dlhšie a slnečné dni. Kvety začínajú kvitnúť a Hradčany a Pražský hrad sú živé a plné energie.

Ak plánujete navštíviť Hradčany a Pražský hrad, odporúčame sledovať predpovede počasia, pretože počasie v tejto oblasti sa môže meniť veľmi rýchlo. Nezabudnite si preto prispôsobiť oblečenie a prípadne si vziať so sebou dáždnik alebo plášť. Bez ohľadu na to, aké bude počasie, vždy si môžete vychutnať krásu a históriu tejto nádhernej oblasti v hlavnom meste Českej republiky.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky