Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Česko Moravský Krumlov

Najčastejšie otázky a odpovede Česko Moravský Krumlov


Česko Moravský Krumlov je malé město v jižních Čechách. I když je město malé, je zde mnoho zajímavostí a atrakcí. Zde jsou některé z nejčastějších otázek a odpovědí o Česko Moravském Krumlově:

1. Jak se dostat do Česka Moravského Krumlova?
- Česko Moravský Krumlov se nachází asi 15 km od města Český Krumlov. Nejjednodušší způsob, jak se sem dostat, je autem. Lze sem také dojet autobusem nebo vlakem.

2. Jaké jsou turistické atrakce v Česku Moravském Krumlově?
- Nejvýznamnější turistickou atrakcí v Česku Moravském Krumlově je zámek, který je jedním z největších a nejkrásnějších zámků v České republice. Dalšími atrakcemi jsou kostel sv. Jiljí, klášter augustiniánů, historické budovy a památníky.

3. Kde se dá ubytovat v Česku Moravském Krumlově?
- V Česku Moravském Krumlově je možnost ubytování v několika hotelech, penzionech a apartmánech. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících.

4. Co je nejlepší čas na návštěvu Česka Moravského Krumlova?
- Nejlepším časem na návštěvu Česka Moravského Krumlova je jaro a léto, kdy je zde příjemné počasí a mnoho kulturních akcí a festivalů.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Česka Moravského Krumlova?
- Délka prohlídky závisí na tom, kolik času chcete věnovat jednotlivým atrakcím. Prohlídka zámku obvykle trvá asi 2 hodiny.

6. Existují nějaké restaurace a obchody v Česku Moravském Krumlově?
- Ano, v Česku Moravském Krumlově je několik restaurací, kaváren a obchodů. Naleznete zde tradiční české i mezinárodní kuchyně.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších otázek a odpovědí o Česku Moravském Krumlově. Město má mnohem více nabídek a informací, které můžete získat při návštěvě.


Počasie Česko Moravský Krumlov


Česko Moravský Krumlov, alebo jednoducho Krumlov, je malebné mestečko nachádzajúce sa v juhozápadnej časti Česka. Jeho nádherné historické centrum sa krásne vine okolo rieky Vltavy, ktorá poteší nielen turistov, ale aj rybárov, kajakárov a vodákov. Ale ako je to s počasím v tomto krásnom meste?

Krumlov sa nachádza v oblasti s kontinentálnym podnebím, kde sú typické studené a suché zimy a horúce letá s občasnými búrkami. Zimné mesiace, ktoré trvajú od decembra do marca, sú často pokryté snehom a teploty sa pohybujú okolo -5 °C až 0 °C. Nie je neobvyklé, že západné časti mesta, ktoré sú vystavené severnej strane a teda majú menej slnečného svitu, zostanú pokryté snehom až do apríla.

Jar prichádza pomaly, ale istotne. Temperature začnú stúpať a teploty sa vyrovnávajú okolo 10-15 °C. Mesto sa začína zobúdzať k životu a turisti sa začínajú plniť ulicami. Večery sú ešte chladné a vyžadujú si vhodné oblečenie.

Leto je v Krumlove najpríjemnejším obdobím. Teploty sa dostávajú nad 25 °C, s vysokými teplotami sa ale často spája aj vysoká vlhkosť, ktorá sa zdá zhoršovať pocit z tepla. To ale nezabraňuje státisícom turistov, ktorí prichádzajú, aby si užili letnej atmosféry.

Jeseň do mesta prináša ochladenie a obdobie častých zrážok. Teploty sa pohybujú okolo 10-15 °C a slnko sa postupne stáva menej energickým. To ale neznamená, že Krumlov počas tejto ročnej obdobia nemá čo ponúknuť. Je to obdobie, kedy mesto zažíva svoju poslednú turistickú sezónu, s podujatiami ako sú Krumlovské barokové slávnosti alebo Lynx Open Open Air Festival.

Celkovo by sme mohli povedať, že Krumlov je možné navštíviť kedykoľvek počas roka, no najlepšie obdobie na návštevu by bola jar alebo jeseň, kedy sa mesto preslní krásnymi farbami listov a turistov tam nebude až tak veľa. Ktoré obdobie si ale nakoniec vyberiete, nezabudnite si prichystať vhodné oblečenie podľa ročného obdobia a stavu počasia.


Dovolenka Česko Moravský Krumlov


Dovolenka v Česku je vždy skvelou voľbou pre tých, ktorí si chcú užiť krásne historické pamiatky, prírodu a jedinečnú atmosféru. Jedným z miest, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť, je Česko Moravský Krumlov.

Tento malebný historický mestský komplex sa nachádza na juhu Českej republiky a je zapísaný v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Svojou architektúrou a atmosférou vás okamžite prenesie do stredovekých čias. Zomknutý je obrovskou sieťou uličiek, nádvorí a malebných domčekov, ktoré vytvárajú skvelý pocit starobylého zajtrajška.

Prechádzka po mestskom centre je ako cesta do minulosti. Zastavte sa na námestí, kde sa nachádza nádherný barokový radnica, ktorá dýcha históriou. V okolí námestia nájdete aj mnoho tradičných reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať miestne špeciality.

Nechajte sa unášať atmosférou uličiek, ktoré vás zavedú do rôznych očarujúcich dvorov a záhrad. Prejdite sa po hradbách a obdivujte panorámu mesta a rieky Vltavy. Navštívte aj hrad Český Krumlov, ktorý je dominantou mesta. Uvedomte si, ako to muselo byť kedysi, keď stál na vrchole kopca a dohliadal na celé územie okolo.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, je tu možnosť prejsť sa výletnou loďou po rieke Vltave a rozšíriť si tak obzor o malebný vodný horizont. Česko Moravský Krumlov je tiež obklopený nádhernou krajinou, v ktorej si môžete užívať prekrásne turistické trasy a výlety.

Ak si chcete užiť kultúrne zážitky, navštívte niektorý z mnohých festivalov a podujatí, ktoré sa v meste organizujú počas celého roka. Najznámejším z nich je Kašperjada, ktorá sa koná v septembri a privedie vás do sveta stredovekých korčuliarov, hudby a divadla.

Dovolenka v Česko Moravskom Krumlove je jedinečným zážitkom, ktorý si na dlhú dobu zapamätáte. Starobylá atmosféra, historické pamiatky a úchvatná príroda vás obklopia a ponoria do pohárového sveta minulosti. Prežite časom na jednu nezabudnuteľnú dovolenku.


Ubytovanie Česko Moravský Krumlov


Česko Moravský Krumlov je malebné historické mesto na juhu Moravy, ktoré ponúka množstvo atrakcií pre návštevníkov. Ak sa rozhodnete navštíviť toto mesto, mali by ste sa tiež rozhodnúť, kde si nájdete ubytovanie. V tomto článku sa dozviete o možnostiach ubytovania v Česko Moravskom Krumlove.

Hotelové ubytovanie

V Česko Moravskom Krumlove máte na výber niekoľko hotelov s rôznou úrovňou komfortu a cien. Najväčší hotel v meste je Hotel Kakadu, ktorý sa nachádza priamo v historickej časti mesta. Ponúka ubytovanie v jedno-, dvoj- alebo trojlôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. Okrem toho má hotel aj reštauráciu a bar, kde si môžete vychutnať tradičné moravské jedlá a nápoje.

Inou možnosťou je napríklad Hotel Vajgar, ktorý sa nachádza na okraji mesta, ale s krásnym výhľadom na Krumlovský les. Hotel ponúka ubytovanie v komfortných izbách s vlastným sociálnym zariadením a bezplatným Wi-Fi pripojením. Okrem toho má hotel aj reštauráciu, kde si môžete vychutnať domáce špeciality z moravskej a rakúskej kuchyne.

Privátne ubytovanie

Ak preferujete domácu atmosféru a radi by ste sa ubytovali u miestnych obyvateľov, môžete si zvoliť privátne ubytovanie. V Česko Moravskom Krumlove je niekoľko možností, ako si nájsť ubytovanie u súkromného ubytovateľa. Na internete nájdete množstvo ponúk privátnych izieb a apartmánov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti historického centra.

Jednou z možností je napríklad Ubytování u Tulky, ktoré ponúka dve izby s možnosťou ubytovania až pre štyroch hostí. Izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou a kuchynským kútom s mikrovlnnou rúrou a chladničkou. Privát má aj záhradu s grilom, ktorú môžete využiť na oddych a relax.

Penzióny

V Česko Moravskom Krumlove nájdete aj niekoľko penziónov, ktoré ponúkajú ubytovanie v príjemnej atmosfére za rozumné ceny. Jedným z nich je napríklad Penzión Habr, ktorý sa nachádza v krásnej prírode blízko Krumlovského lesa. Ponúka ubytovanie v dvoulôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením a bezplatným Wi-Fi pripojením. Penzión má aj vlastnú reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné moravské jedlá.

Česko Moravský Krumlov je pekným miestom na oddych a prehliadku. Pri návšteve tohto mesta nezabudnite zvoliť vhodné ubytovanie, v súlade s Vašimi preferenciami a nárokmi.

Ak hľadáte romantické a tajuplné miesto plné histórie a kultúry, nie je preto nič lepšie ako si zvoliť ubytovanie práve v tomto úchvatnom meste. Môžete sa tešiť na pokojnú atmosféru, pekné prechádzky po malebných uličkách a veľa historických pamiatok, ktoré si môžete užiť počas svojho pobytu v Česko Moravskom Krumlove.


Letenka Česko Moravský Krumlov


Letenka do Česka Moravského Krumlova – Nádherný zážitek z cesty

Český Krumlov v Jižních Čechách je jedním ze skvostů českého kulturního dědictví. Na první pohled zaujme historickým centrem a krásným zámkem, ale při bližším zkoumání můžeme objevit mnohé další atrakce v této malebné oblasti. V současné době je Český Krumlov jedním z nejnavštěvovanějších měst v České republice a také oblíbeným místem pro zahraniční turisty. A jak se tam nejrychleji dostat? Samozřejmě s pomocí letenky.

Kromě toho, že letenka přináší rychlou dopravu, bývá často také cenově výhodnější, než například vlak. Využijte proto náš tip a nechte se inspirovat tím, co vás čeká v tomto pohádkovém městě na jihu Čech.

Jak najít letenku do Českého Krumlova?

Hledání letenky není v dnešní době žádným problémem. Využijte internetové vyhledávače a najděte si nejlevnější letenku.

Nejblíže k Českému Krumlovu se nachází letiště v lince České Budějovice, od kterého se do krumlovského centra dostanete autem nebo autobusem. Na letišti pak můžete využít taxi službu.

Jaké atrakce vás čekají v Českém Krumlově?

Český Krumlov nabízí mnoho pamětihodností jak pro náročné turisty, tak i pro milovníky historie a umění. Středověká zástavba města, zámek a zahradní úpravy vás okouzlí svou krásou a atmosférou.

Ke známým místům patří například hrad a zámek, kde naleznete muzeum, divadlo a knihovnu. Pro milovníky umění je must-see galerie Egona Schieleho a Viktora Viléma, ale i drobné galerie a prodejny s uměleckými díly.

Hlavní náměstí ve starém městě, kde se konají trhy a festivaly, nabízí také mnoho restaurací, kaváren a cukráren. Můžete ochutnat regionální speciality, jako například medovník nebo trdelník.

Příjemným zážitkem je procházka podél řeky Vltavy a návštěva místních parků, které jsou v sezóně plné květů a zeleň.

Pro sportovce jsou připraveny různé aktivity, jako například kanoistika, rafting, adrenalinové zážitky či turistika v okolí města.

Závěr

Navštivte Český Krumlov a nechte se okouzlit jeho krásou. Letenka vám umožní rychlé a cenově výhodné cestování, a tak budete mít více času pro objevování místních pamětihodností. A když se budete chtít po dlouhém dni odpočinout, využijte komfort ubytování v jedné z turistických destinací v okolí města.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky