Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)

Letenka Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších letných destinácií v Európe. Jeho krásne pobrežie a kultúrne dedičstvo pritahujú milióny turistov každý rok. Medzi najznámejšie miesta vhodné na dovolenku v Chorvátsku patrí aj ostrov Hvar.

Hvar je jedným z najkrajších ostrovov na Jadrane a ponúka všetko, čo si môžete pri dovolenke priať. Jeho historické mesto Hvar je známe svojím veľkolepým opevneným mestom, kde sa tisíce turistov každý rok zastaví. Okrem toho je ostrov známy aj svojimi nádhernými plážami a prírodnými krásami.

Cesta na ostrov Hvar je možná najlepšie cez letisko Split, ktoré je najbližšie letisko k tomuto ostrovu. Letenky z rôznych európskych miest do Splitu sú zvyčajne dostupné a ponúkajú široký výber leteckých spoločností.

Po prílete na letisko Split je možné dopraviť sa na ostrov Hvar viacerými spôsobmi. Jednou z možností je trajekt, ktorý vás zavedie priamo na ostrov. Trajekty premávajú pravidelne medzi Splitom a mestom Stari Grad na Hvare, ktoré je jedným z hlavných prístavov na ostrove. Cesta trajektom trvá približne 2 hodiny a je to skvelý spôsob, ako si vychutnať krásu Jadranského mora.

Po príchode na ostrov Hvar je vám k dispozícii množstvo možností na priateľský pobyt. Mesto Hvar vás očarí svojou starou časťou mestom aj modernými barmi a reštauráciami. Môžete objaviť úzke uličky s kamennými domami a nádychom histórie. Nezabudnite si obzrieť aj katedrálu Sv. Štjepana, ktorá sa nachádza na najvyššom bode mesta a ponúka impozantné výhľady na okolitú krajinu.

Na ostrove nájdete aj množstvo krásnych pláží. Medzi najznámejšie patrí pláž Zlatni Rat, čo v preklade znamená „zlatý roh“. Jej unikátna poloha a tvar, ktorý mení smer v závislosti od prúdu a vetra, ju robí jednou z najfotogenickejších pláží na svete.

Okrem strávenia času na pláži a prechádzok po meste Hvar je možné tiež objaviť ďalšie časti ostrova. Napríklad mesto Stari Grad so svojím impozantným starobylým mestským obvodom, rozmanitou kultúrou a súborom historickej architektúry. Ďalšou možnosťou je navštíviť mesto Jelsa, kde sa môžeš dostať dovnútra ostrova a objaviť krásu jeho vidieckeho prostredia.

Ak teda hľadáte letnú dovolenku na jednom z najkrajších ostrovov na Jadrane, Hvar je to pravé miesto pre vás. S dostupnosťou letenky do Splitu a následnou prepravou na ostrov trajektom, vám nič nebráni v tom objaviť krásy tohto miesta. Od historického mesta Hvar s jeho starobylým mestským obvodom až po nádherné pláže a prírodné scenérie, Chorvátsko Hvar vám ponúka skutočne neskutočný zážitok.


Ubytovanie Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)


Hvar je jeden z najkrajších a najpopulárnejších chorvátskych ostrovov. Svojou krásou priláka ročne tisíce turistov, ktorí hľadajú pobyt v luxusných rezortoch alebo v menších, často prenajímaných domčekoch. V článku sa pozrieme na niektoré z ubytovacích možností, ktoré ostrov Hvar ponúka.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, na ostrove nájdete niekoľko nádherných hotelov. Jediný 5-hviezdičkový hotel na Hvore je Hotel Adriana, ktorý sa nachádza v prístavnom meste Hvar. Hotel disponuje bazénom, spa a fitness centrom a ponúka nádherný výhľad na okolitý mor. Ďalší hotel, ktorý sa nachádza v prístavnom meste, je Amfora Hvar Grand Beach Resort. Tento hotel má na svojom pozemku 3 bazény a bezplatný prístup na pláž.

Nie vždy však musíte hľadať najdrahšie možnosti. Na ostrove nájdete aj množstvo menších hotelov a apartmánov. Ak plánujete dlhšiu dovolenku s rodinou alebo priateľmi, možno by ste mohli zvážiť prenájom domčeka. Na Hvore môžete prenajať malý byt, alebo luxusnejší dom s bazénom. Ubytovanie v domčeku sa môže ukázať ako skvelá voľba, najmä ak plánujete stráviť na ostrove veľa času.

Ak ste fanúšikom turistických ubytovní, na Hvore nájdete niekoľko možností. Turistické ubytovne sú ideálne pre cestovateľov s menším rozpočtom, ktorí hľadajú ubytovanie, ktoré nezaťaží príliš ich peniaženku. Turistické ubytovne sú často situované v tichších a menej preplnených oblastiach ostrova, takže sa môžete cítiť ako doma.

Napokon, ak hľadáte neformálnejšie ubytovanie, možno by ste mohli zvážiť ubytovanie v stane. Na ostrove nájdete niekoľko turistických kempov, kde si môžete prenajať stan a užiť si noc pod holým nebom. Kempy sú veľmi lacné a poskytujú možnosť stráviť noc v prírode.

V závere článku by sme mali poznamenať, že bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, mali by ste si užiť svoj pobyt na Hvore. Ostrov ponúka množstvo aktivít, od turistiky až po plávanie a potápanie, takže sa určite nebudete nudiť. A s krásnym ubytovaním, ktoré ostrov Hvar ponúka, si môžete oddýchnuť a užívať si dokonalú dovolenku.


Počasie Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)


Chorvátsko je známe svojimi nádhernými plážami, pôvabnými mestami a príjemným horským prostredím. Jedným z najobľúbenejších miest pre dovolenky je ostrov Hvar, ktorý sa nachádza v južnom Chorvátsku. Je to druhý najväčší chorvátsky ostrov, hovoria o ňom aj ako o "slnečnom ostrove", a to nielen kvôli svojim dlhým slnečným hodinám, ale aj vďaka svojej pôsobivej prírode a pestrému kultúrnemu dedičstvu.

Vzhľadom na svoju južnú polohu a výhodnú geografickú pozíciu v Jadranskom mori, ostrov Hvar má mierny a priaznivý stredomorský podnebie. Počas leta si môžete vychutnať horúce a slnečné dni s teplotami dosahujúcimi až 30 °C, pričom nočné teploty sa zväčša pohybujú okolo príjemných 20 °C. Voda v mori dosahuje príjemných 25 °C, čo robí z Hvaru skvelú destináciu pre všetkých milovníkov plážového oddychu a vodných športov.

Jeseň na ostrove Hvar prináša príjemné teploty medzi 15 a 25 °C, čo je ideálne pre turistov, ktorí uprednostňujú menej horúce a slnečné počasie. More je stále teplé a príjemné na plávanie. To je tiež obdobie zberu hrozna, pretože Hvar je známy aj svojimi vinárstvami.

Zima je na ostrove Hvar mierna v porovnaní s inými európskymi krajinami. Teploty sa pohybujú medzi 10 a 15 °C. Chorváti sa ale na rozdiel od južných miest stredomoria príliš nezabávajú zimou a ostrov Hvar je v tomto období obľúbený medzi turistami, ktorí sa chcú vyhnúť davom a zažiť kúsok autentického chorvátskeho života.

Na jar sa začína obdobie, kedy ostrov Hvar ožíva. Teploty sa pohybujú medzi 15 a 20 °C, čo je ideálne pre prechádzky po krásnom vidiekom ostrova a objavovanie jeho tajomstiev. Príroda kvitne a pestrosť farieb je nádherná.

Samozrejme, pri cestovaní na ostrov Hvar je vždy dôležité sledovať aktuálne počasie. V dôsledku jeho pobrežnej polohy sa tam môže vyskytnúť neočakávaný vietor alebo príležitostné búrky. Preto je vždy dobré sledovať správy a prípadne sa poradiť so miestnymi obyvateľmi alebo turistickými informačnými centrami.

Celkovo vzaté, počasie na ostrove Hvar je charakterizované miernymi teplotami a výrazným slnečným svitom, čo urobí z vašej dovolenky nezabudnuteľný zážitok. Nech už sa rozhodnete navštíviť ostrov v lete alebo počas inej sezóny, môžete si byť istí, že na Hvaru si užijete krásnu prírodu, fascinujúcu históriu a jedinečnú kultúru.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)


Tu je zoznam niektorých najčastejších otázok a odpovedí o ostrove Hvar v Chorvátsku:

1. Aké je hlavné mesto ostrova Hvar?
Hlavné mesto ostrova Hvar sa volá Hvar.

2. Ako sa dostanem na ostrov Hvar?
Existujú niekoľko možností, ako sa dostať na ostrov Hvar. Môžete sa tam dostať trajektom z niektorého z prístavov v Chorvátsku (napr. Split, Drvenik) alebo pomocou rýchleho katamaránu. Tiež je možné použiť súkromný čln alebo vrtuľník.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu ostrova Hvar?
Najlepší čas na návštevu ostrova Hvar je typicky od mája do septembra. Počas týchto mesiacov je príjemné počasie a voda dosahuje teplotu na pláži.

4. Aké sú najlepšie pláže na ostrove Hvar?
Na ostrove Hvar je mnoho krásnych pláží. Niektoré z najlepších pláží sú Pláž Dubovica, Pláž Zavala a Pláž Pakleni otoci.

5. Ako sa môžem presunúť po ostrove Hvar?
Na ostrove Hvar môžete použiť miestnu dopravu, ako sú autobusy a taxíky. Tiež je populárne prenajať si auto, skúter alebo bicykel, čo vám umožní preskúmať ostrov na vlastnú päsť.

6. Aké sú najlepšie pamiatky na ostrove Hvar?
Niekedy z najlepších pamiatok na ostrove Hvar sú Hvarský hrad, Benediktínsky opát v Starom Gradu a Tvrdalj v Stari Grad.

7. Čo môžem robiť na ostrove Hvar?
Na ostrove Hvar je veľa aktivít, ktoré môžete robiť. Môžete si užívať opaľovanie a plávanie na plážiach, vychutnávať si miestnu kuchyňu, navštíviť historické pamiatky a tiež si môžete užívať nočný život v meste Hvar.

Toto je len pár otázok a odpovedí o ostrove Hvar. Ak máte konkrétnejšie otázky, neváhajte sa opýtať.


Dovolenka Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letnú dovolenku. Jeho krásne pobrežie s jasným modrým morom, malými osadami a fascinujúcou históriou prilákalo turistov z celého sveta. Medzi najpopulárnejšie miesta patrí ostrov Hvar, ležiaci v Stredomorskom mori.

Ostrov Hvar je druhý najväčší chorvátsky ostrov a ponúka rôznorodé možnosti na trávenie dovolenky. Jeho klíma je priaznivá, s dlhými, horúcimi letami a mierne zimy. Turisti sem prichádzajú nielen pre slnko a more, ale aj pre jeho bohatú históriu a kultúru.

Centrom ostrova je rovnomenné mestečko Hvar, ktoré je považované za jedno z najkrajších miest na Dalmatínskom pobreží. Jeho historické jadro je plné úzkych uličiek, kamenných domov a krásnych kostolov. Na vrchole kopca sa nachádza hrad, ponúkajúci nádherný výhľad na mesto a okolitú krajinu. Mesto je tiež známe svojím nočným životom, kde si turisti môžu vychutnať večery plné zábavy v jednom z mnohých klubov a barov.

Okrem Hvaru, ostrov ponúka aj množstvo obci a prírodných krás. V blízkosti sa nachádza známa osada Stari Grad, ktorá je známa svojím starým mestským jadrom, korzou a prístavom. Vybavený je aj viacero pláží, kde si turisti môžu oddýchnuť a kúpať sa v čistom mori.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, je ideálnou voľbou prehliadka Paklených ostrovov. Táto súostrovie, nachádzajúce sa južne od Hvaru, je známe svojimi nádhernými plážami, zátokami a kryštáľovo čistým morom. Je ideálne pre milovníkov potápania a iných vodných športov.

Chorvátsko je tiež domovom mnohých vinárov a ostrov Hvar nie je výnimkou. Turisti si môžu vychutnať degustačné pobyty a objaviť miestnu vínnu tradíciu. Využiť môžu aj vyhliadky ponúkané miestnymi domácimi pestovateľmi, ktoré umožňujú návštevníkom ochutnať miestne lahôdky.

Netreba zabúdať, že pre tých, ktorí hľadajú ešte viac dobrodružstva, je možné si prenajať loď a objaviť krásy okolitých ostrovov a zátok. Toto je ideálna príležitosť na objavovanie úplne opustených pláží a tajomných jaskýň, ktoré sú v tejto oblasti hojne rozšírené.

Ostrov Hvar je ideálnym miestom pre dovolenku, či už hľadáte prírodné krásy, históriu alebo jednoducho relax a oddych na pláži. S množstvom možností, ako stráviť čas, môžete si byť istí, že tu nájdete niečo pre seba.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky