Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Chorvátsko Lopud

Počasie Chorvátsko Lopud


Chorvátsko je krásna krajina, ktorá nesklame turistov ani v oblasti počasia. V letných mesiacoch sa teploty šplhajú až k 30°C, niekedy aj vyššie, no v zime prevažuje chladnejšie počasie a sychravé dni.

Jednou z najpopulárnejších destinácií v Chorvátsku je ostrov Lopud. Tento ostrov je súčasťou Elafitských ostrovov a nachádza sa v južnej časti chorvátskeho pobrežia, nedaleko Dubrovníka. Lopud je známy svojou nádhernou prírodou, čistými plážami a historickými pamiatkami.

Klima ostrova Lopud je stredomorská, čo znamená, že je tu relatívne teplé a suché počasie počas leta. Teploty sa v júli a auguste pohybujú okolo 30°C. V týchto mesiacoch je tiež veľmi slnečno a väčšina dní je bez mrakov. To sú ideálne podmienky na užívanie si pláží a kúpanie v mori.

V septembri a októbri sú teploty stále príjemné, no počasie už nie je také stabilné. Napriek tomu sú tieto mesiace stále obľúbenými mesiacmi pre turistov, ktorí si radi užívajú slnečné dni na pláži a teplú vodu mora.

Zima na ostrove Lopud je chladnejšia, no stále relatívne mierna. Priemerne sa teploty pohybujú okolo 15-20°C. Aj keď je zima na ostrove chladnejšia, väčšina dní je stále slnečných a oblačnosti nie je príliš veľa.

Na ostrove Lopud sú možnosti ubytovania pre turistov, ktorí si môžu vybrať medzi hotelmi, apartmánmi alebo súkromnými izbami. Lopud je aj obľúbenou destináciou pre námorné prehliadky Elafitských ostrovov.

Počasie na ostrove Lopud je väčšinou priaznivé pre turistov, ktorí hľadajú dovolenku na slnečnom pobreží. Kombinácia príjemnej teploty a čistých pláží robia z Lopudu ideálne miesto pre oddych a relax.


Dovolenka Chorvátsko Lopud


Dovolenka v Chorvátsku má mnoho kútov, ale ak hľadáte ostrov, kde môžete úplne relaxovať, potom Lopud by mohol byť tým správnym miestom pre vás.

Lopud je malý ostrov v Jadranskom mori, ktorý sa nachádza na severe od Dubrovníka v južnom Chorvátsku. Na ostrove nie sú žiadne autá, čo znamená, že miesto je skutočne tiché a pokojné. Letovisko je ideálne pre tých, ktorí si potrebujú oddýchnuť a užívať si pláže v pokoji.

Pláže na Lopude sú nádherné. Je jedno, či sa rozhodnete pre štrkovú pláž Šunj alebo piesočnaté pláže Sunj, Lopud bude vašim rajom na zemi. Piesočnaté pláže sú vhodné pre deti, ale aj pre dospelých, ktorí by si radi zaplavali v jasnom a čistom mori. Pláže sa tiahnu okolo celého ostrova a sú dostupné pešo z miesta, kde ste zarezervovali svoje ubytovanie.

Okrem pláž si môžete vychutnať aj iné prírodné krásy, ktoré Lopud ponúka. Vonkajšia časť ostrova je zballíkana malými kopčekmi, na ktorých môžete prejsť, aby ste videli rozprávkovú scenériu. Niektoré z kopcov sú takmer celé pokryté stromami, čo robí prechody veľmi príjemnými. Na takýchto prechádzkach môžete vidieť miestne plodiny, ako sú mandarínky, hrozno a olivy. Keďže carským nadvláda bola poškodená krajina, dnes sa na ostrove dá nájsť mnoho historických ruín a zvyškov z rímskeho a gréckeho obdobia.

Ostrôv je ľahko dostupný. Z Dubrovníka sa tam dostanete trajektom, ktorý vypláva každý deň a trvá zhruba 1 hodinu.

Lopud je ideálna voľba pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť od rušného každodenného života a jednoducho relaxovať na pláži. Ostrov ponúka krásne pláže, úchvatné prírodné krásy a bohatú históriu, ktorá robí návštevu Lopudu takú zábavnú a nezabudnuteľnú. Ak teda hľadáte miesto na dovolenku, kde môžete nájsť pokoj a kľud, potom je Lopud ideálnym miestom pre vás.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Lopud


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na ostrov Lopud v Chorvátsku?
Existujú pravidelné trajekty, ktoré premávajú medzi Durbrovnikom a ostrovom Lopud. Cesta trajektom trvá približne 1 hodinu.

2. Čo je najlepší čas na návštevu ostrova Lopud?
Najlepší čas na návštevu je od mája do septembra, keď je počasie teplé a slnečné. V lete môže na ostrove byť veľa turistov.

3. Aký je najlepší spôsob pohybu na ostrove Lopud?
Ostrov Lopud má obmedzený automobilový prístup, preto je najlepšie pohybovať sa pešo alebo na bicykli. Na ostrove sú aj malé električky, ktoré vás môžu previezť medzi jednotlivými miestami.

4. Kde sa dá ubytovať na ostrove Lopud?
Na ostrove Lopud je niekoľko hotelov a súkromných penziónov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre turistov. Existujú aj možnosti prenájmu apartmánov.

5. Aké sú hlavné atrakcie a aktivity na ostrove Lopud?
Ostrov Lopud je známy svojimi krásnymi plážami, najznámejšou z nich je Sunj. Na ostrove sa tiež nachádza benediktínsky kláštor, ktorý stojí za návštevu. Môžete si tiež prenajať kajaky alebo korčule a objavovať okolité malé zátoky a pláže.

6. Aké sú možnosti stravovania na ostrove Lopud?
Na ostrove Lopud je niekoľko reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú tradičné chorvátske jedlá ako aj medzinárodné kuchyne. Existujú tiež malé obchody, kde si môžete kúpiť potraviny a prípadne si uvariť vlastné jedlo.

7. Je možné sa vybrať na výlet na ostrov Mljet z Lopudu?
Áno, je možné sa vydať na jednodňový výlet na ostrov Mljet. Existujú pravidelné trajekty, ktoré premávajú medzi Lopudom a Mljetom.

8. Ako sa vyhnúť veľkým davom turistov na ostrove Lopud?
Ak sa chcete vyhnúť veľkým davom turistov, odporúča sa navštíviť ostrov v predsezónnom období, ako je máj alebo september. Tiež sa odporúča ísť na plážy v menej rušných častiach ostrova.

9. Je na ostrove Lopud možné si prenajať auto?
Nie, na ostrove Lopud nie je možné si prenajať auto. Odporúča sa pohybovať sa pešo, na bicykli alebo využívať miestnu dopravu.

10. Aké iné ostrovy by bolo zaujímavé navštíviť v blízkosti Lopudu?
Okrem ostrova Mljet, je tiež zaujímavé navštíviť ostrovy Koločep a Šipan, ktoré sú v blízkosti Lopudu. Každý z týchto ostrovov má svoje vlastné unikátne prírodné krásy a históriu.


Letenka Chorvátsko Lopud


Letenka do Chorvátska je jednou z najobľúbenejších možností pre mnohých turistov, ktorí sa chcú vydať na dovolenku na pobrežie Adriatického mora. A ak hľadáte miesto, kde si užiť prírodné krásy, pokoj a ticho, kultúru a históriu, Lopud by mohol byť vašou volbou. Toto malé mestečko na ostrove Lopud, ktorý patrí do Dubrovnicko-neretvanskej župy, je známe svojimi krásnymi plážami a historickými pamiatkami.

Ak plánujete let do Chorvátska, mali by ste zvážiť letenky do Dubrovníka ako najlepšiu možnosť. Dubrovník je jedno z najzaujímavejších miest v Chorvátsku s bohatou históriou a kultúrou. Z Dubrovníka môžete vziať trajekt do Lopudu, cesta trvá približne 50 minút. Je to jednoduchá a pohodlná voľba, ktorá vám umožní vidieť krásy Jadranského mora a užiť si panoramatické výhľady.

Lopud je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú pokoj a ticho na dovolenke, bez rušivých turistických davov. Môžete si užiť krásne pláže so smaragdovou čistotou a jemným pieskom, najznámejšou je Sunj Beach. Pre milovníkov turistiky je tu ponuka prechádzok cez zelenejúci sa ostrov s množstvom malých zátok a prírodných pamiatok. Zájdite do Šipanu, najväčšieho ostrova zo skupiny Elafitov, ktorý si zachoval svoj nezameniteľný charakter.

Kopec hľadajúcich históriu bude nadšený návštevou nemocnice sv. Martina a gotickej kaplnky z 15. storočia. V meste sú krásne kaštiele a domy s nádhernými záhradami a terasami, ktoré sú veľmi typické pre Dalmáciu. Mesto Lopud je známe svojou kultúrou a tradíciou a pravidelne sa tu konajú folklórne festivaly.

Lopud vám ponúkne možnosť stráviť dovolenku ako sa patrí – spočívať, plávať, turistika, pozorovanie zaujímavosti pre milovníkov histórie, ochutnávanie miestnych kulinárskych výrobkov, to všetko a ešte viac nájdete na tomto krásnom chorvátskom ostrove.

Výlet do Lopudu bude určite vyplatiť, keď si určite pozríte jeho krásy. Tak si spojte príjemné s užitočným a využite svoje letenky do Chorvátska s cieľom vidieť tento nádherný ostrov, aby ste našli svoje miesto na slnku a vode.


Ubytovanie Chorvátsko Lopud


Chorvátsko ponúka množstvo miest, ktoré sú ideálnymi destináciami pre letné dovolenky. Jedným z týchto miest je Lopud. Tento malý ostrov sa nachádza v južnej časti Chorvátska a je súčasťou Elafitských ostrovov.

Lopud je ideálnou destináciou pre tých, ktorí si užívajú kľudné pláže a prechádzky v prírode. Na ostrove sa nachádza niekoľko atrakcií, vrátane stredovekého kláštora, ktorý je dnes premenený na múzeum, kostola sv. Nikole, ktorý bol postavený v 15. storočí, a veže Kaštio z 16. storočia.

Ak sa rozhodnete navštíviť Lopud, môžete si vybrať z rôznych typov ubytovania. Na ostrove sa nachádza viacero súkromných apartmánov a malých hotelov. Väčšina z nich sa nachádza v blízkosti pláže, takže vám nepristanej jeho cestovanie.

Jedným z najlepších miest na ubytovanie na Lopud je Villa Franka, ktorá sa nachádza v centre mesta, len pár krokov od pláže. Táto vila ponúka pohodlné izby s klimatizáciou a bezplatným Wi-Fi pripojením. Môžete vybrať medzi rôznymi izbami, vrátane dvojlôžkových, trojlôžkových a štvorlôžkových.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusnejšie ubytovanie, môžeme odporučiť Hotel La Villa, ktorý sa nachádza tiež v centre mesta. Tento hotel ponúka pestrú ponuku izieb, vrátane apartmánov a komfortných dvojlôžkových izieb. Všetky izby sú klimatizované a majú výhľad na more alebo na blízke kopce.

Okrem ubytovania, na Lopud sú mnohé krásne reštaurácie a kaviarne, kde si môžete ochutnať chorvátske jedlá a kávu. Nezabudnite vyskúšať miestnu špecialitu: černé rizoto.

Lopud je ideálnym miestom na dovolenku pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť od rušných miest a hľadajú kľudnú a príjemnú atmosféru. Pretože je to malý ostrov, je ideálny na denné výlety do blízkych ostrovov, ako sú Koločep, Šipan alebo Mljet. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete relaxovať v súkromí a vychutnať si prírodu, Lopud je vašou ideálnou voľbou.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky