Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Chorvátsko Makarska

Letenka Chorvátsko Makarska


Makarska je malebné mestečko nachádzajúce sa na pobreží Jadranského mora v Chorvátsku. Je známe svojou nádhernou prírodou, pohľadom na hory a jasnú modrú vodu. Ak plánujete navštíviť toto miesto, jedným z najjednoduchších spôsobov, ako sa tam dostať, je cez letenisko.

Majte na pamäti, že Makarska sa síce môže zdávať ako menšie letovisko, ale návštevníkov privádza početných turistov z celej Európy. Preto je tu možnosť leteniek na letiská v blízkom okolí.

Existuje viacero letísk, ktoré môžete zvoliť, keď plánujete prílet do Makarskej. Tu sú niektoré z najbližších letísk:

1. Split: Letisko Split je najväčším letiskom v Dalmácii a nachádza sa asi 85 kilometrov od Makarskej. Je popredným leteckým uzlom pre lety z Európy a ponúka mnoho medzinárodných letov. Z letiska Split môžete využiť autobusovú linku alebo si prenajať auto a vydáte sa na približne jednu a pol hodinovú jazdu pozdĺž malebného pobrežia až do Makarskej.

2. Dubrovník: Letisko Dubrovník sa nachádza asi 150 kilometrov južne od Makarskej a ponúka množstvo medzinárodných letov. Hoci je vzdialenosť väčšia, cesta z Dubrovníka do Makarskej po diaľnici A1 je jednoduchá a poskytuje úchvatný výhľad na more a hory.

3. Zadar: Letisko Zadar je ďalšou možnosťou, nachádza sa asi 223 kilometrov na sever od Makarskej. Ako aj iné letiská, aj Zadar ponúka viacero letov z rôznych európskych destinácií. Keď pristanete v Zadare, môžete si opäť prenajať auto alebo použiť verejnú dopravu a pokračovať na ceste do Makarskej.

Keď si kúpite letenku na niektoré z týchto letísk, mali by ste zvážiť, aký spôsob dopravy zvolíte, aby ste sa dostali do Makarskej. Najlepšou možnosťou je autoprénájom, ktorý vám umožní pohodlnú a flexibilnú cestu na vašom vlastnom rozvrhu. Momentálne dostupné možnosti dopravy zahŕňajú autobusy, ktoré premávajú medzi týmito miestami, ako aj taxi služby.

Užívajte si pôvab a krásy chorvátskeho Makarskej, a nechajte letenka a letisko zabezpečiť vašu príjemnú cestu. Psst: Nezabudnite zaplatiť letiskové poplatky a sledovať svoj letový čas. Príletom do Chorvátska vám nebudú nič brániť v objavovaní tejto nádhernej destinácie.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Makarska


Často kladené otázky o Chorvátsku - Makarska:

1. Kde sa nachádza Makarska?
Makarska sa nachádza v Južnej Dalmácii, na pobreží Jadranského mora, v Chorvátsku.

2. Ako sa dostanem do Makarske?
Makarska je dostupná autom, vlakom, autobusom aj letiskom. Vlaková a autobusová stanica sa nachádza blízko centra mesta. Letisko Split-Kaštela je najbližšie letisko, asi 80 km vzdialené od Makarske.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Makarske?
Najlepší čas na návštevu Makarske je v lete, keď je teplé počasie a more dosahuje príjemné teploty. Obdobie od mája do septembra je ideálne na plávanie a slnečenie.

4. Aké sú najkrajšie pláže v Makarske?
Makarska má niekoľko krásnych pláží vrátane pláže Malá Dračena, Nugal, Punta Rata a Brela. Pláže sú známe svojou čistotou a krásnou modrou vodou.

5. Čo robiť v Makarske okrem kúpania?
Okrem kúpania môžete v Makarske vykonať rôzne aktivity, ako sú potápanie, šnorchlovanie, plachtenie, vodné športy, turistika v okolitých horách a prechádzky historickým centrom mesta.

6. Aké sú najbližšie ostrovy, ktoré môžem navštíviť z Makarske?
Z Makarske môžete navštíviť niekoľko krásnych ostrovov, vrátane Braču, Hvaru a Korčuly. Sú dostupné vodným taxi, trajektom alebo organizovanými výletmi.

7. Kde sa nachádzajú najlepšie reštaurácie v Makarske?
Najlepšie reštaurácie v Makarske sa nachádzajú v histórickom centre, ako aj pri promenáde. Ponúkajú tradičnú chorvátsku kuchyňu, čerstvé morské plody a vynikajúce miestne víno.

8. Aké sú možnosti ubytovania v Makarske?
V Makarske nájdete rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, penziónov, apartmánov a kempov. Ceny sa líšia v závislosti od typu ubytovania a obdobia návštevy.

9. Ako sa môžem pohybovať po Makarske?
Makarska je dostatočne kompaktným mestom, aby ste mohli chodiť pešo, aby ste sa dostali k hlavným atrakciám a plážiam. Môžete sa aj prepravovať mestskou dopravou, taxíkom alebo prenajať si bicykel.

10. Je bezpečné cestovať do Makarske?
Áno, Makarska je bezpečnou destináciou pre cestovanie. Ale, ako v každom inom turisticky vyhľadávanom mieste, je dôležité dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia a byť ostražitý voči svojmu majetku.


Ubytovanie Chorvátsko Makarska


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií pre turistov z celého sveta. Jeho krásne pláže, krištáľovo čistá voda a začarované prírodné scenérie dokážu nadchnúť každého návštevníka. Ak vyberáte ubytovanie v Chorvátsku, jednou z najlepších voľieb je Makarska.

Mesto Makarska sa nachádza na juhu Chorvátska na pobreží Jadranského mora. Je známe svojou unikátnou kombináciou morského pobytu a horského prostredia. Priamo v centre Makarskej sa nachádza staré historické jadro s úzkymi uličkami, kde môžete objavovať pamiatky, malebné reštaurácie a obchody so suvenírmi.

Ak sa rozhodnete navštíviť Makarsku, musíte si vybrať ubytovanie, ktoré bude spĺňať všetky vaše potreby. V Makarske nájdete širokú škálu možností. Od luxusných hotelov pri pláži až po privátne apartmány a rodinné penzióny, všetko je tu k dispozícii.

Ak preferujete viac súkromia, ubytovanie v súkromných apartmánoch je pre vás ideálnou voľbou. Tieto apartmány sa nachádzajú v rôznych častiach mesta, od centra až po pokojné okrajové časti. Mali by ste sa však zbaviť predstavy o typickom apartmánovom komplexe. Väčšinou sú to rodinné domy s niekoľkými izbami a spoločným dvorom. Budete mať dostatok priestoru a súkromia.

Ak preferujete luxus, Makarska má rôzne ponuky väčších a luxusných hotelov nachádzajúcich sa priamo na pláži. Tieto hotely poskytujú široké spektrum služieb a zabezpečujú pohodlné a elegantné ubytovanie.

Pre tých, ktorí preferujú skromnejšie ubytovanie, môže byť rodinná penzión skvelou voľbou. Tieto penzióny sú často prevádzkované miestnymi rodinami a ponúkajú príjemnú atmosféru a pohodlie za dostupnú cenu.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, všetky možnosti v Makarske majú niečo spoločné: ideálnu polohu. Nech sa ubytujete kdekoľvek, budete mať pláž, reštaurácie, obchody a miestne atrakcie vo veľmi blízkom dosahu.

Makarska je ideálnym miestom pre dovolenku v Chorvátsku. Je to miesto, kde sa snúbi krása pobrežia a hôr, kde si môžete užívať slnko a more, ako aj čarovnú prírodu a kultúru. Ubytovanie v Makarske je rôznorodé a vy si môžete vybrať presne to, čo najviac vyhovuje vašim preferenciám a rozpočtu.


Dovolenka Chorvátsko Makarska


Chorvátsko je jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií v Európe. Svoje bohatstvo ponúka krásnym pobrežím a tisíckami ostrovov, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Jedným z najkrajších miest v Chorvátsku, ktoré stojí za návštevu, je Makarska.

Makarska je malebné mestečko, ktoré sa nachádza na pobreží Jadranského mora, medzi mestami Split a Dubrovník. Je obklopené krásnou prírodou, kde sa stretávajú modré more, hory a zelené lesy. Táto kombinácia vytvára jedinečnú atmosféru, ktorou sa Makarska vyznačuje.

Jednou z najväčších atrakcií tohto miesta je, samozrejme, jeho krásna pláž. Pláž v Makarske je dlhá ako desať kilometrov a je obklopená čistým azúrovým morom. Je ideálnym miestom na opaľovanie, plávanie a rôzne vodné športy. Navyše, na pláži je množstvo barov a reštaurácií, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si chladné nápoje a tradičnú chorvátsku kuchyňu.

Makarska má aj bohatú históriu a kultúru, čo je ďalším dôvodom, prečo je táto destinácia tak populárna. Mesto sa môže pochváliť niekoľkými historickými pamiatkami, ako napríklad Kostol svätého Marka, Kostol svätého Filipa, pevnosť Sv. Petra a mnoho ďalších. Pre tých, ktorí majú záujem o históriu a kultúru, ponúka Makarska nielen krásne pláže, ale aj možnosť objaviť bohaté dedičstvo tohto regiónu.

Okrem pláží a pamiatok ponúka Makarska aj množstvo zábavných aktivít. Dovolenka v tomto meste neznamená len ležanie na pláži, ale aj možnosť vyskúšať si rôzne adrenalínové športy, ako je napríklad skákanie z útesov do mora, potápanie alebo vodné lyžovanie. Mesto má aj množstvo barov, reštaurácií a nočných klubov, kde sa môžete zabaviť po zotmení.

Ak máte záujem o výlety do okolia, Makarska je ideálnym východiskovým bodom. Môžete navštíviť blízke ostrovy, ako je napríklad Brač alebo Hvar, alebo sa vybrať na výlety do historických miest Split a Dubrovník. Makarska je ideálnou základňou, ktorá vám poskytne možnosť objaviť celú túto oblasť.

Zhrnutím všetkého, dovolenka v Makarske je skutočným rajom pre milovníkov prírody, histórie, kultúry a zábavy. Svojou bohatou ponukou aktivít, nádhernými plážami a nespočetnými možnosťami na výlety, je to miesto, ktoré rozhodne nestojí za vynechanie. Nech sa rozhodnete stráviť dovolenku pokojne na pláži alebo objavovať okolité atrakcie, Makarska vám poskytne všetko, čo potrebujete pre dokonalú dovolenku v Chorvátsku.


Počasie Chorvátsko Makarska


Chorvátsko je obľúbenou dovolenkovou destináciou mnohých turistov, ktorí vyhľadávajú slnečné pláže, krásne prírodné scenérie a príjemnú atmosféru. Makarska, jedno z najobľúbenejších miest v Chorvátsku, ponúka vynikajúce možnosti pre turistov, ktorí hľadajú dokonalú kombináciu prirodzených krás a moderného životného štýlu.

Makarska sa nachádza na juhu Chorvátska, na úpatí hôr Biokovo a pri samotnom brehu Jadranského mora. Toto miesto je známe pre svoje klenoty, ako sú čisté pláže, malé zátoky, vynikajúce reštaurácie, bary a nočný život.

Počasie v Makarske je veľmi príjemné. Letné mesiace sú teplé a slnečné, pričom teploty sa pohybujú v rozmedzí 25-30 ° C. Teploty mora dosahujú až 25 ° C, čím sa umožňuje kúpanie a vodné športy.

V septembri a októbri môže byť počasie v Makarske stále teplé, s teplotami okolo 20 ° C. Toto obdobie obvykle nie je ako vysoké sezóny a je skvelým časom pre návštevu turistom, ktorí sa chcú vyhnúť preplneným plážam a reštauráciám.

Zima v Makarske prináša nižšie teploty, s maximami dosahujúcimi 10-15 ° C. Morské teploty sa v tomto období pohybujú okolo 14 ° C. Zima v Chorvátsku je však stále lákavá pre turistov, ktorí vyhľadávajú pokojnejšiu atmosféru a zážitky z bežkovania a ostatných zimných športov.

Ak hľadáte dokonalú dovolenku súčasne s vynikajúcim počasím a krásou prírody, potom je Makarska v Chorvátsku tou správnou voľbou. S jej rôznymi aktivitami a príležitosťami na uvoľnenie sa, Makarska je jedným z najlepších miest pre rodinnú dovolenku.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky