Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Chorvátsko Novigrad

Dovolenka Chorvátsko Novigrad


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenkové cestovanie. Pre mnohých z nás predstavuje finančne dostupný a zaujímavý spôsob strávenia voľného času. Novigrad, mesto v Chorvátsku známe svojimi malebnými zátokami, prekrásnymi plážami a pohostinnými domácimi, je ideálnym miestom na to, aby ste sa tam dobre najedli, potešili sa otvoreným morem, alebo si sprehliadli okolie.

Väčšina turistov si v Novigrade vyberie ako ubytovanie luxusné hotely alebo apartmány, ktoré sa nachádzajú priamo na pobreží. V tomto malebnom mestečku sa nachádza mnoho zaujímavých miest, medzi ktorými určite nechýba najväčší trh v regióne, kde si môžete zakúpiť regionálne špeciality alebo suveníry. Pre milovníkov turistiky a prechádzok stojí za návštevu Národný park Plitvické jazera či hrad Mirna, ktorý je situovaný na vrchu nad obcou.

Pláže na tomto území sú tiež skvelé a plné možností na zábavu. Novigrad okrem toho ponúka širokú škálu vodných športov a rôznych športovísk, ako aj luxusné plavby s loďou.

Novigrad je miestom, kde si turisti môžu užiť nielen jasnú vodu a pekné pláže, ale zároveň sa môžu zoznámiť s kulturou, tradíciami a špecifikami miestnych kuchýň. Mestská časť je ideálnym miestom pre romantickú večeru pri osvetlení sviečok, alebo posezenie v tradičnej reštaurácii, či barovej terase s raňajkami.

Zhrnutím, Novigrad je určite jedným z najkrajších miest v Chorvátsku, ktoré si zaslúži vašu pozornosť pri vašom budúcom letnom výlete. So svojimi krásnymi plážami, bohatým kultúrnym dedičstvom a zaujímavými tradíciami vás určite uchváti a poskytne vám množstvo zážitkov a zážitkového oddychu. Dovolenka v Chorvátsku a konkrétne v meste Novigrad vás určite nepríde drahá a zaručí vám príjemný a relaxačný pobyt v krásnom prostredí s príjemnými domácimi.


Ubytovanie Chorvátsko Novigrad


Chorvátsko ako turistická destinácia láka množstvom krásnych pláží, čistého mora a zachovanými historickými pamiatkami. Pre turistov, ktorí sa rozhodnú navštíviť Novigrad, existuje množstvo možností ubytovania - od kempov a apartmánov až po hotely vyššej triedy.

Novigrad je malé prímorské mestečko, ktorého základy siahajú až do antických čias. Jeho jedinečná poloha pri ústí rieky Mirny ho robí ideálny na pozorovanie západu slnka nad morským horizontom. Väčšina ubytovacích možností sa nachádza v blízkosti centra mesta a pláží.

Mnohí turisti si vyberajú ubytovanie v apartmánoch, ktoré sú často vybavené kuchynkou, terasou či balkónom s výhľadom na more. Niektoré z týchto apartmánov ponúkajú aj prístup k bazénovým alebo wellness zariadeniam, čím Vašej dovolenke dodajú ešte väčší rozmer luxusu a pohodlia. Okrem toho sú apartmány skvelou voľbou pre rodiny s deťmi alebo väčšou skupinou priateľov, ktorí si chcú užívať Novigrad v súkromí.

Pre tých, ktorí uprednostňujú ubytovanie v hoteloch, majú v Novigrade možnosť si vybrať z rôznych hotelov rôznych tried, ktoré ponúkajú kvalitné služby a pohodlné izby. Mnohé hotely sa nachádzajú priamo na pláži alebo v blízkosti nej, takže návštevníci majú vždy jednoduchý prístup ku krásnym plážiam a k moru.

Okrem týchto ubytovacích možností je v Novigrade aj niekoľko kempov, v ktorých turisti môžu prespať v stanoch alebo karavanoch a užiť si prirodzený životný štýl. Väčšina kempov sa nachádza v prímorskej oblasti a poskytujú nádherný výhľad na more, preto budete mať pocit, že sa nachádzate priamo na pláži.

Celkovo je však ubytovanie v Novigrade skvelou voľbou pre každého turistu, ktorý sa chce užiť krásy Chorvátska. Väčšina miest ponúka rôzne možnosti ubytovania, súčasne sa zochovávajúcu históriu mesta a veľa atrakcií pre turistov, ktorí si chcú užiť svoju dovolenku nielen na pláži, ale aj s poznávaním histórie a kultúry mesta.


Letenka Chorvátsko Novigrad


Novigrad je malebné prímorské mesto v Chorvátsku, ktoré je obľúbenou turistickou destináciou pre návštevníkov z celého sveta. Ak sa rozhodnete navštíviť túto čarovnú lokalitu, letenka Chorvátsko Novigrad je ten najlepší spôsob, ako sa tam dostať rýchlo a pohodlne.

Mesto Novigrad sa nachádza na pobreží Jadranského mora v blízkosti Istrie, ktorá je jedným z najkrajších regiónov Chorvátska. Jeho poloha na severozápade krajiny, blízko pohraničia s Talianskom, dodáva mestu jedinečnú kombináciu kultúry, histórie a architektúry.

Existuje niekoľko možností leteniek, ktoré vás zavedú do Novigradu. Prvá možnosť je letieť do najbližšieho letiska, ktoré je Umag, a odtiaľ pokračovať niekoľkominútovou cestou do Novigradu. Druhá možnosť je letieť do Záhrebu a z neho absolvovať približne dvojhodinovú cestu autom, prípadne transfermi, do Novigradu.

Letenky do Chorvátska sú bežne dostupné z mnohých medzinárodných letísk vo svete. Či už ste v Európe alebo mimo nej, existuje široká sieť leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety alebo spojenia do Chorvátska. Je dôležité si vopred rezervovať letenku, najlepšie niekoľko mesiacov vopred, pretože letový čas do Novigradu býva obľúbeným terčom turistov a letiadla často bývajú plné.

Po prílete do Chorvátska, nech už pristanete v Umagu alebo Záhrebe, môžete sa rozhodnúť, či chcete prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu na cestu do Novigradu. Autobusové a železničné spojenia sú možné, ale autopožičovne ponúkajú pohodlné a rýchle cestovanie, ktoré vám umožní objavovať aj okolité oblasti.

Po príchode do Novigradu budete fascinovaní jeho prírodnou krásou a starodávnou atmosférou. Mesto ponúka zaujímavú kombináciu kamenných uličiek, malebných prístavov a historicky významných pamiatok. Novigrad je aj známy pre svoju bohatú gastronomickú scénu, ktorá vám umožní ochutnať neodolateľné čerstvé morské plody a tradičné chorvátske jedlá.

Okrem toho, Novigrad leží v blízkosti mnohých pláží, ktoré ponúkajú turistom ideálne podmienky na relaxáciu a oddych pri mori. Voda Jadranského mora je tu krásne čistá, takže si môžete vychutnať plávanie, potápanie či rôzne vodné športy.

Vďaka letenke Chorvátsko Novigrad získate príležitosť objaviť túto úchvatnú časť Chorvátska. Od histórie a kultúry až po nádherné pláže a gastronomické zážitky – Novigrad má pre návštevníkov veľa ponúkať. Preto neváhajte a naplánujte si svoju cestu do tohto skvelého chorvátskeho mesta!


Počasie Chorvátsko Novigrad


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších letovísk v strednej Európe. Vďaka svojmu pôvabnému pobrežiu, krásnym plážam a historickým pamiatkam je každý rok cieľom tisícov turistov. Ak plánujete dovolenku vo Chorvátsku a máte záujem o výlet do prímorského mesta Novigrad, je dôležité poznať miestne počasie.

Novigrad sa nachádza na západnom pobreží Istrie, nedaleko od jeho hlavného mesta Pule. Toto malebné prímorské mesto je významným turistickým miestom vďaka svojmu historickému centru a príjemnému stredomorskému podnebiu.

Novigrad má mierne teploty počas celej letnej sezóny, s júlom a augustom ako najteplejšími mesiacmi. Počas týchto mesiacov môžete očakávať priemerné teploty okolo 27-30 °C, s teplotami, ktoré môžu vystúpiť až na 35 °C. Teploty v nočných hodinách sú príjemné a obyčajne sa pohybujú okolo 20 °C. Je vhodné si so sebou vziať ľahké oblečenie ako tričká s krátkym rukávom, šortky a plavky.

Jún a september sú tiež veľmi priaznivé mesiace na návštevu Novigradu. Teploty tieto mesiace klesajú na priemerné hodnoty okolo 24-26 °C. Septembrové teploty by sa mohli pohybovať aj okolo 20 °C. Tieto mesiace by mohli byť ideálne, ak preferujete menej preplnené pláže a miernejšie počasie.

Ak plánujete návštevu Novigradu v ďalších mesiacoch, môžete očakávať chladnejšie teploty. V októbri je priemerná teplota okolo 17 °C, klesajúca na 15 °C v novembri. Zimné mesiace sú oveľa chladnejšie s priemerom okolo 10 °C. Pomerne mierne zimy však môžu byť atraktívne pre tých, ktorí si prajú vyhnúť sa davom turistov a prezrieť si mesto v pokojnejšom období.

Ak sa zaujímate o počasie počas vášho pobytu v Novigrade, je vždy dobré sledovať predpovede a pravidelne aktualizovať informácie. Rýchle zmeny počasia v Chorvátsku nie sú neobvyklé, a preto je dôležité byť pripravený na rôzne podmienky.

Akýkoľvek je váš plán cesty do Novigradu, počasie vám môže poskytnúť príjemný pobyt v tomto čarovnom meste na pobreží Chorvátska. Pohodlné teploty a slnečné dni sú zárukou toho, že si užijete dovolenku plnú zábavy, relaxu a objavovania miestnych krás.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Novigrad


Otázky a odpovede sú nasledovné:

1. Ako sa dostanem do Novigradu?

- Novigrad sa nachádza na západnom pobreží Chorvátska, asi 25 km od Puly a 17 km od Novigradského mora. Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je autom alebo autobusom.

2. Aký je najlepší čas na návštevu Novigradu?

- Najlepší čas na návštevu Novigradu je od júna do septembra, kedy je teplota vody a vzduchu príjemná a môžete si užiť plážové aktivity.

3. Kde sa dajú ubytovať v Novigrade?

- V Novigrade sa dá ubytovať v hoteloch, apartmánoch alebo villách. V okolí mesta sú aj kempy a kempingové dedinky.

4. Aké sú najlepšie pláže v Novigrade?

- V Novigrade sú dve hlavné pláže, ktoré sa volajú Mandrač a Karpinjan. Mandrač je väčšia pláž s bielym pieskom a jemným pozemkom, zatiaľ čo Karpinjan je menšia pláž s kamenitou zálivkou.

5. Aké sú najlepšie reštaurácie v Novigrade?

- V Novigrade nájdete mnoho reštaurácií, ktoré ponúkajú čerstvé miestne morské plody a iné chorvátske špeciality. Niektoré z najlepších reštaurácií sú Konoba Buščina, Konoba Adriatic, Konoba La Furba a Rigo.

6. Aké turistické atrakcie sa nachádzajú v okolí Novigradu?

- V okolí Novigradu nájdete mnoho kultúrnych a historických atrakcií, vrátane starobylých rímskych ruin a morského akvária. Niektoré z najlepších miest na návštevu sú Amfiteáter v Pule, katedrála sv. Trojice a národný park Brijuni.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky