Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Chorvátsko Primošten

Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Primošten


1. Kde sa nachádza Primošten v Chorvátsku?
Primošten sa nachádza v juhovýchodnej časti Chorvátska, v župe Šibenik-Knin, na pobreží Jadranského mora.

2. Aké je najbližšie letisko do Primoštenu?
Najbližšie letisko je Letisko Split, ktoré je vzdialené približne 35 kilometrov od Primoštenu.

3. Aké sú možnosti dopravy z letiska Split do Primoštenu?
Z letiska Split je možné cestovať do Primošt


Počasie Chorvátsko Primošten


Chorvátsko je krásna krajina, známa svojou bohatou históriou, fascinujúcimi prírodnými krásami a nádhernými plážami. Jedným z najpopulárnejších letovísk v tejto krajine je Primošten. Toto malebné pobrežné mesto sa nachádza v blízkosti Šibeniku a ponúka návštevníkom zaujímavé historické pamiatky a príjemnú atmosféru.

Počasie v Primoštene je typické pre stredomorskú oblasť, s miernymi zimami a horúcimi letami. Jar a jeseň sú tu mierne a teploty sa pohybujú okolo priemeru 15-20 °C. Práve v tomto období je ideálne navštíviť Primošten, keďže sa vyhnete veľkému preplneniu turistov a môžete si užiť príjemné a pokojné počasie.

Letné mesiace, najmä júl a august, prinášajú vyššie teploty, ktoré sa pohybujú okolo 30 °C, až aj viac. Teplomory sa otepľujú na približne 25 °C, čo robí z Primoštenu ideálne miesto na dovolenku pre milovníkov slnka a mora. Počasie je väčšinou slnečné a sucho, s minimálnymi zrážkami.

Ak preferujete teplejšie počasie, je pravdepodobné, že si užijete Primošten aj v septembri, keď teploty zostávajú príjemné a more je ešte dostatočne teplé na kúpanie. Nočné teploty však môžu byť o niečo chladnejšie, takže si nezabudnite vziať aj niečo teplejšie do oblečenia.

Zimné obdobie v Primoštene je chladnejšie, ale nie príliš extrémne. Teploty sa pohybujú okolo 10-15 °C s pravidelnými zrážkami. Aj keď je to obdobie mimo sezóny, môžete si užiť pokojné prechádzky po malebných uličkách mesta a objaviť historické pamiatky, ktoré by ste inak nemuseli mať preplnené turistami.

Ak plánujete navštíviť Primošten, odporúča sa sledovať predpovede počasia pred cestou a prispôsobiť sa situácii. Chorvátsko je známe pre rýchle zmeny počasia a nepravidelné búrky, takže je vždy lepšie byť pripravený a mať so sebou vhodné oblečenie a obuv.

V každom prípade, Primošten je nádherné miesto, kde môžete zažiť príjemné počasie a stráviť nezabudnuteľnú dovolenku. Bez ohľadu na ročné obdobie prináša toto pobrežné letovisko svojim návštevníkom čarovnú atmosféru a možnosti relaxácie na pláži či objavovanie histórie. Takže nech už plánujete navštíviť Primošten kedykoľvek v roku, môžete sa tešiť na skvelý zážitok.


Letenka Chorvátsko Primošten


Letenka Chorvátsko Primošten - Výhodná cesta k slnečným plážam a kultúre

Ak plánujete návštevu Chorvátska a hľadáte ideálne miesto, kde si užijete slnečné pláže a zároveň spoznáte novú kultúru a históriu, mali by ste zvážiť destináciu Primošten.

Letenka z Bratislavy alebo Viedne do Splitu, ktorý sa nachádza v blízkosti Primoštenu, je ideálnym spôsobom, ako sa dostať do vašej dovolenky. Z Splitu je možné sa dopraviť do Primoštenu cestou alebo trajektom z prístavu v Trogire.

Primošten je typické dalmátske mestečko, ktoré sa rozprestiera na útese a ponúka krásne výhľady na Jadranské more. Štrkové pláže s jemným pieskom sú ideálne pre kúpanie, opaľovanie a vodné športy. Okrem toho sa v Primoštene nachádza hodnotný historický a kultúrny dedičina, ktorý očarí každého návštevníka.

V centre mesta sa nachádza prístav, ktorý ponúka možnosti pre jachty a lodky. Vedľa neho je stará časť mesta s úzkymi uličkami a kamennými domami s vysokými múrmi. Na konci polostrova na ktorom sa nachádza mesto sa nachádza kostol sv. Juraja, ktorý ponúka úchvatný výhľad na more a okolitú krajinu.

Primošten ponúka aj niekoľko kaviarní a reštaurácií, kde sa môžete ochutnať chorvátske špeciality, ako sú rôzne ryby a morské plody. Okrem toho organizuje mesto mnoho kultúrnych akcií počas leta ako je napríklad Primošten džez festival.

Ak hľadáte ideálne miesto pre vášu dovolenku, Primošten je dobrá voľba a pomocou letenky z Bratislavy alebo Viedne, sa tam môžete dostať rýchlo a jednoducho. Vychutnajte si krásy chorvátskeho pobrežia, slnečné pláže a kultúru v Primoštene.


Dovolenka Chorvátsko Primošten


Dovolenka na Chorvátsku nie je ničím novým. Pre mnohých južanov a stredoeurópanov je to tradičná destinácia. Jedným z týchto miest, ktoré návštevníci určite nevynechajú, je Primošten. Táto čarovná oblasť nachádzajúca sa priamo pri jadranskom mori predstavuje ideálny cieľ pre všetkých milovníkov dovolenky.

Primošten charakterizuje kombinácia brehového mesta a romantického prístavu. V noci zanecháva stopy prítomnosti obyvateľov, turistov a reštauračných zariadení, ktoré sa dajú nájsť v blízkosti pláže. Mesto je skutočne malebné s kamennými uličkami, rozbrkanými budovami a nádherným trhom, kde môžete nájsť všetko, od čerstvého ovocia a zeleniny až po rôzne výrobky domáceho výrobcu.

Pláže Primošten sú jemné a piesočnaté, s veľmi čistou vodou. Jedným dôležitým faktorom, ktorý vám umožní prežiť príjemný relaxačný deň na slagróne, je jemné pozadie v prekrásnom horskom prostredí. Ďalšie veľké zážitky ponúka chorvátsky národný park Krka. Park zahŕňa susedné, vodopády zaplavené zelenými tropickými lesmi.

Jednou z obľúbených aktivít pre návštevníkov Primošten je jazda na lodi po Jadranu. Mnohé z týchto lodí sú súkromné pre väčšie skupiny, ale pre tých, ktorí hľadajú niečo trochu menej nákladné, k dispozícii sú verejné plavby, ktoré ponúkajú nádherné výhľady na pobrežie.

Primošten je okrem toho známe aj svojou gastronómiou. Toto mesto je domovom mnohých reštaurácií, ktoré zohrávajú rozhodujúcu úlohu v kulinárskych plánoch návštevníkov. Medzi najznámejšie pokrmy, ktoré musíte ochutnať, patrí na prvom mieste „pašticada“, špecialita z hovädzieho mäsa, ktorá sa podáva s kruhovými haluškami.

Takže aké sú dôvody, prečo by ste si mali zvoliť Primošten ako cieľ dovolenky v Chorvátsku? Môžete prežiť fantastické dobrodružstvo plné zážitkov, zároveň si dopriať odpočinok na pláži a užívať si nefalšovanú krásu Jadranu. Aby ste zachovali svoju cestovateľskú chuť, mali by ste tiež poznať miestnu kultúru, gastronómiu a architektúru. Primošten, nezávisle na tom, či ste tu prvýkrát alebo už ste tu boli, prinesie vždy novú fascináciu a nadšenie. Je to miesto, ktoré si nesmiete nechať ujsť!


Ubytovanie Chorvátsko Primošten


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších letných destinácií, a to nielen pre svoje krásne pláže a čisté more, ale aj pre svoje bohaté kultúrne dedičstvo a historické pamiatky. Medzi tieto populárne letné miesta patrí aj Primošten.

Primošten je malebné pobrežné mestečko, ktoré sa nachádza v strednej Dalmácii. Nachádza sa na polostrove, ktorý sa nachádza medzi mestami Šibenik a Trogir. Primošten je známy pre svoje úzke uličky, kamenné domy a malebný prístav. Jeho krása a bohatá história láka mnoho turistov z celého sveta.

Keď príde na ubytovanie, Primošten ponúka širokú škálu možností. Turisti majú na výber medzi hotelmi, penziónmi, apartmánmi a súkromnými vilami. V blízkosti centra mesta sa nachádzajú hlavne hotely, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí uprednostňujú pohodlie a kompletné služby. Tieto hotely často ponúkajú bazény, reštaurácie, wellness centrá a rôzne aktivity pre deti.

Veľa turistov však preferuje bývať v súkromných apartmánoch a vilách, ktoré sú roztrúsené po celom Primoštene. Tieto ubytovacie možnosti poskytujú viac súkromia a nezávislosti. Apartmány sú vybavené všetkými potrebnými zariadeniami a často majú aj terasu s výhľadom na more. Súkromné vily sú zvyčajne väčšie a poskytujú luxusné ubytovanie so súkromným bazénom a záhradou.

Primošten má aj niekoľko kempov, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí majú radi dovolenky v prírode. Tieto kempy sa nachádzajú v blízkosti mora a poskytujú možnosť prespať vo vlastnom karavane alebo stanoch. Turisti, ktorí navštívia tieto kempy, budú mať prístup k všetkým potrebným zariadeniam, ako sú toalety, sprchy, reštaurácie a malé obchody.

Ako už bolo spomenuté, Primošten je známy pre svoje krásne pláže. Pláže v Primoštene sú väčšinou z morského kameňa, čo robí ich vodu priezračnou a ideálnou na šnorchlovanie. Nájdete tu aj pláže s pieskom, ktoré sú vhodné pre rodiny s deťmi. Pláže sú dobre udržiavané, čisté a majú výborné zázemie v podobe reštaurácií, barov a možnosti prenájmu slnečníkov a lehátok.

Primošten je nielen ideálna destinácia pre dovolenku, ale aj pre objavovanie blízkych turistických atrakcií. Pri pobyte v Primoštene si turisti môžu vziať výlet do mestáčka Šibenik, zápisiť si návštevu Krky, ktorá je jedným z najkrajších národných parkov v Chorvátsku, alebo sa vydajú na výlet na historický ostrov Trogir.

V ubytovaní Primoštene si turisti môžu užiť pohodlné prostredie a krásne pláže v kombinácii s bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom. Primošten je dokonalým miestom pre tých, ktorí chcú stráviť svoju dovolenku v pokoji a relaxácií, ale zároveň objaviť niečo nové a zaujímavé. Je to jedna z perál Chorvátska, ktorú rozhodne stojí za návštevu.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky