Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Chorvátsko Rovinj

Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Rovinj


1. Kde sa nachádza Rovinj v Chorvátsku?
Rovinj sa nachádza na pobreží Chorvátska, v regióne Istria, južne od mestského hlavného mesta Pula.

2. Aká je najlepšia doba na návštevu Rovinja?
Najlepšia doba na návštevu Rovinja je v letných mesiacoch, kedy je teplo a slnečno. Od mája do septembra je obzvlášť populárna turistická návšteva.

3. Ako sa dostanem do Rovinja?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Rovinja, je letecky do letiska Pula, ktoré je asi 40 km od Rovinja. Môžete tiež prísť autom, vlakom alebo trajektom.

4. Sú v Rovinji dobré pláže?
Áno, Rovinj má mnoho krásnych pláží, ktoré sú vhodné pre kúpanie a relaxáciu. Niektoré z najznámejších pláží sú pláž Lone, pláž Porton Biondi a pláž Cuvi.

5. Čo je hlavnou atrakciou v Rovinji?
Hlavnou atrakciou v Rovinji je historické centrum mesta, nazývané Staré mesto, ktoré je postavené na malebnom poloostrove. Tu nájdete úzke uličky, staré kamenné domy a krásne výhľady na more.

6. Aké sú najlepšie reštaurácie v Rovinji?
V Rovinji je veľa vynikajúcich reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné chorvátske jedlo. Niektoré obľúbené reštaurácie zahŕňajú Monte, Puntulina a La Puntulina.

7. Môžem sa pripojiť k organizovaným výletom z Rovinja?
Áno, v Rovinji sú k dispozícii mnohé organizované výlety, ktoré vás zavedú do okolitých ostrovov, dediniek alebo prírodných parkov. Môžete si vybrať z ponuky lodných, autobusových alebo pešo vedených výletov.

8. Aká je priemerná cena ubytovania v Rovinji?
Ceny ubytovania v Rovinji sa líšia v závislosti od typu ubytovania a sezóny. Priemerná cena za noc pre dospelého sa pohybuje medzi 50 až 150 eur.

9. Je v Rovinji bezpečné?
Áno, Rovinj je veľmi bezpečné mesto s nízkou kriminalitou. Je však vždy odporúčané, aby ste dodržiavali základné bezpečnostné opatrenia a monitorovali svoje osobné veci.

10. Aké sú ďalšie zaujímavé miesta v blízkosti Rovinja?
V blízkosti Rovinja sa nachádzajú aj ďalšie zaujímavé miesta, ako napríklad mestá Pula a Poreč, prírodný park Brijuni a ostrov Krk, ktorý je dostupný cez most.


Počasie Chorvátsko Rovinj


Počasie v Chorvátsku je jedným z dôvodov, prečo táto krajina patrí medzi obľúbené letné destinácie. Medzi miestami, ktoré majú vždy zaujímavé počasie, patrí aj Rovinj. Rovinj sa nachádza v severozápadnej časti Chorvátska na pobreží Jadranského mora. Je to malebné prímorské mesto, ktoré každoročne láka množstvo turistov z celého sveta.

Júl a august sú najteplejšími mesiacmi v Rovinji a teploty sa pohybujú okolo 30 °C. Vo väčšine prípadov je slnečných dní a vietor je mierne chladný, čo prispieva k príjemnému prostrediu na pláži. Priemerná teplota mora je v tomto období okolo 25 °C, čo je ideálne pre kúpanie sa a iné vodné aktivity.

Máj a jún až do septembra sú obdobím, kedy je počasie mierne a príjemné. Teploty sú v rozmedzí 20-25 °C, ale môžu sa výrazne zmeniť aj pri vplyve vonkajších podmienok. Veterné dni nie sú nezvyčajné a je potrebné si počas výletov alebo pobytov na pláži vziať s sebou ľahký sveter alebo bundu na prípadnú chladnejšiu túru.

Zimné mesiace v Rovinji sú miernych teplôt, s priemernou teplotou okolo 10 °C, ale aj s možnosťou chladných dní, keď sa teploty môžu pohybovať okolo 5 °C. V zime môže byť vetrno, takže je dôležité mať so sebou teplejšiu oblečenie a dáždnik.

V Chorvátsku je tiež dôležité poznamenať, že počasie môže byť niekedy nepredvídateľné. Príležitostné búrky, silný vietor alebo dážď môžu spôsobiť zmenu plánu, preto je vždy dobré sledovať predpovede počasia a byť pripravený na prípadné zmeny.

Rovinj je malé mesto s bohatou kultúrou a históriou. Nevhodné počasie vám však nemusí prekaziť plány na spoznávanie tohto krásneho miesta. Môžete navštíviť múzeá, galérie, miestne pamiatky a ochutnať miestnu kuchyňu v jednej z mnohých reštaurácií ponúkajúcich čerstvé ryby a morské plody.

Nech je počasie akékoľvek, Rovinj vám ponúka množstvo možností, ako si užiť dovolenku bez ohľadu na podmienky. Pekné pláže, kultúrne pamiatky a prírodné krásy lákajú návštevníkov počas celého roka. Preto ak plánujete navštíviť Rovinj, je vhodné sledovať predpovede počasia a pripraviť sa na všetky príležitosti.


Letenka Chorvátsko Rovinj


Letenky do Chorvátska sú stále populárnejšie medzi turistami. Táto krajina na Balkáne je plná krásnych miest, zaujímavých atrakcií a jedinečných pláží. Rovinj, považovaný za jedno z najkrajších miest Chorvátska, je skvelou destináciou pre tých, ktorí chcú stráviť svoju dovolenku na pobreží Jadranského mora.

Letenka do Rovinja je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú skombinovať oddych na pláži s historickými pamiatkami a kultúrou. Rovinj je malé mestečko s bohatou históriou, ktoré sa nachádza na poloostrove Istria. Jeho zaujímavé uličky a historické stavby ako kostoly, paláce a múzeá zaujmú aj tých, ktorí nie sú veľkými fanúšikmi turistických miest.

Hlavnou atrakciou Rovinja je jeho romantické staré mesto, ktoré stojí na pahorí na pobreží mora. Stretávajú sa tu stredomorské a stredoeurópske prvky, vďaka čomu je táto lokalita jedinečná. Staré mesto má úzke kamenné uličky, plné malebných domov, kaviarní a reštaurácií, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu.

Nie je však len staré mesto, ktoré zaujme turistov. Okrem neho tu nájdete aj mnoho pláží a zálivov, ktoré potešia každého návštevníka. Medzi najkrajšie pláže v Rovinji patrí Valeta, Mulini a Lone.

Ak hľadáte niečo viac športové, Rovinj má pre vás mnoho ponúk. Na pobreží môžete vyraziť na kajakoch alebo zabaviť sa pri vodnom lyžovaní. Samozrejmosťou je aj možnosť potápania v Jadranskom mori. Okrem toho tu nájdete cyklotrasy a turistické chodníky pre tých, ktorí majú radi aktívny oddych.

Ak sa rozhodnete vetknúť si do kalendára dátum vašej dovolenky v Rovinji, dajte si záležať na výbere letenky. Zvoľte si letisko, ktoré sa vám najviac hodí a sledujte ceny leteniek. Vzhľadom na to, že Rovinj je populárna destinácia, letenky sa môžu vyprázdniť pomerne rýchlo.

Rovinj je skutočne kúzelným miestom s množstvom zaujímavých aktivít. Letenka do Rovinja môže byť splnením vašich snov o dovolenkovaní v Chorvátsku. Prejdite sa uličkami starého mesta, užívajte si slnko na pláži, alebo sa zapojte do športových aktivít. Nenechajte si ujsť túto jedinečnú destináciu!


Ubytovanie Chorvátsko Rovinj


Rovinj je nádherné pobrežné mesto v Chorvátsku, ktoré láka návštevníkov svojou bohatou históriou, úchvatnou architektúrou a kultúrnym dedičstvom. Ak sa rozhodujete navštíviť túto krásnu destináciu, ubytovanie je jednou z kľúčových vecí, o ktorých treba premýšľať.

Rovinj ponúka širokú škálu možností ubytovania, od luxusných hotelov po súkromné apartmány a penzióny. Turisti majú možnosť vybrať si z rôznych typov ubytovania podľa svojich potrieb a preferencií.

Ak preferujete luxusné ubytovanie, Rovinj ponúka niekoľko luxusných hotelov s výhľadom na more a s vysokým štandardom služieb. Tieto hotely zvyčajne majú elegantne zariadené izby, klimatizáciu, bazén, wellness centrum, reštaurácie s vynikajúcim gastronomickým zážitkom a mnoho ďalších zariadení a služieb, ktoré prispievajú k bezproblémovému a luxusnému pobytu.

Pre tých, ktorí preferujú súkromie a samostatnosť, Rovinj ponúka množstvo súkromných apartmánov a rekreačných domov. Tieto ubytovacie možnosti sú obľúbené medzi rodinami a skupinami priateľov, pretože poskytujú dostatok priestoru a zabezpečujú komfort ako doma. Väčšina apartmánov a rekreačných domov je vybavená kuchyňami, čo umožňuje hostom variť vlastné jedlá a ušetriť trochu peňazí. Taktiež majú často prístup k záhrade, terase alebo balkónu, čo dáva hostom príležitosť relaxovať a užívať si výhľad na okolitú prírodu.

V prípade, že hľadáte cenovo dostupnejšie možnosti ubytovania, Rovinj ponúka aj množstvo penziónov a malých hotelov. Tieto ubytovacie zariadenia zvyčajne ponúkajú pohodlné izby a jednoduché zariadenie, čo je ideálne pre turistov, ktorí plánujú väčšinu času stráviť vonku a istým spôsobom len potrebujú miesto na oddych a prenocovanie.

Okrem tradičných ubytovacích možností môžu turisti v Rovinji využiť aj moderné ubytovanie ako Airbnb a podobné platformy. Tieto platformy umožňujú rezervovať ubytovanie u miestnych hostiteľov, čo môže byť skvelý spôsob, ako spoznať miestneho obyvateľa, zistiť viac o kultúre a tradíciách, a získať odporúčania o najlepších miestach na návštevu a stravovanie.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, Rovinj vám poskytne nádhernú základňu pre objavovanie tohto krásneho chorvátskeho mesta. Nachádza sa tu množstvo historických pamiatok, pláže s tyrkysovou vodou a príležitosti na aktívny oddych, ako je potápanie, plachtenie a bicyklovanie.


Dovolenka Chorvátsko Rovinj


Ak hľadáte miesto pre dovolenku, ktoré kombinuje bohatú históriu, nádherné pláže a príjemné počasie, potom by ste mali zvážiť Rovinj v Chorvátsku. Toto malebné pobrežné mesto ponúka všetko, čo potrebujete pre dokonalý oddych.

Rovinj sa nachádza na západe Istrie, na brehu Jadranského mora. Jeho úzke uličky a domčeky pripomínajú talianske mestá, čo nie je prekvapujúce, pretože sa kedysi nachádzalo pod vládou Benátskej republiky. Vďaka svojej histórii si mesto uchovalo jedinečný kultúrny a architektonický odkaz.

Keď sem prídete, nemôžete obísť Rovinjský poloostrov, ktorý je domovom prekrásnej historického centra. Nenechajte sa odradiť jeho strmými úzkymi uličkami, pretože každý krok vám odhalí čaro tohto miesta. Počas prechádzky môžete navštíviť Katedrálu svätého Eufémie, ktorá je najvyšším bodom mesta a ponúka panoramatický výhľad na celý Rovinj.

Ale Rovinj nie je len o histórii, je tiež o prírode a krásnych plážach. Ak sa chcete osviežiť a opaliť, môžete navštíviť pláž Cuvi, ktorá sa nachádza na západ od centra mesta. Pláž je ideálna pre rodiny, pretože je tu dostatok priestoru a ponúka tiež rôzne reštaurácie a bary. Ak preferujete tichšie a menej preplnené pláže, môžete sa vybrať na juh od mesta, kde nájdete krásne tajné zátoky so skalnatými plážami.

Miestni obyvatelia sú známi pre svoju pohostinnosť a vynikajúcu kuchyňu. Vo všetkých reštauráciách a kaviarňach nájdete čerstvé morské plody a miestne špeciality. Nezabudnite si vychutnať skvelé chorvátske víno a grilovanú rybu. Určite si neodíďte bez ochutnávky tradičnej istrijskej šunky a olivového oleja.

Rovinj je tiež ideálnou základňou pre výlety do okolia. Môžete navštíviť Opatiju, známeho kúpeľného letoviska, alebo sa vydať na výlet do prírodných rezervácií alebo malebných dediniek v blízkom okolí.

Dovolenka v Rovinji je kombináciou krásnych pláží, pôvabnej histórie a vynikajúcej kuchyne. Bez ohľadu na to, či sa sem rozhodnete prísť so svojimi blízkymi alebo si užívať romantickú dovolenku pre dvoch, Rovinj vám poskytne nezabudnuteľné zážitky.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky