Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Chorvátsko Split

Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Split


Otázky:

1. Aká je najlepšia cesta na prejazd cez hranice do Chorvátska?
2. Aké sú najlepšie pláže v Spliti?
3. Musím mať chorvátsku menu na dovolenke v Chorvátsku?
4. Ako sa dostanem z letiska do Splitu?
5. Kedy je najlepší čas na návštevu Splitu?

Odpovede:

1. Najlepšia cesta na prejazd cez hranice do Chorvátska závisí od toho, odkiaľ cestujete. Odporúča sa sledovať aktuálne informácie o doprave a využiť bezplatné online mapy, aby ste sa vyhli dopravnej zápche.
2. V Spliti je mnoho krásnych pláží, ako napríklad Bačvice, Bene, Kašjuni a Firma. Každá z nich má svoje výhody a ideálne sú pre rôzne záujmy návštevníkov.
3. Nemusíte mať chorvátsku meny na dovolenke v Chorvátsku, aj keď niektoré obchody a reštaurácie možno nebudú prijímať iné meny. Väčšina miest prijíma kreditné karty a výmena meny je možná u mnohých bankomatov.
4. Najjednoduchšou možnosťou je využiť taxi služby alebo pôžičku auta. Existuje aj možnosť využitia autobusovej dopravy a trajektu.
5. Najlepší čas na návštevu Splitu sa líši od sezóny a záujmu cestovateľov. V lete je najlepšie navštíviť Split, aby ste si mohli užiť pláže a dianie v meste. Ak sa vybrali na prázdniny mimo letnej sezóny, budete môcť vychutnať množstvo miestnych atrakcií a turistických miest so značne ídskejšiu návštevnosťou.


Dovolenka Chorvátsko Split


Dovolenka v Chorvátsku v meste Split je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú tešiť z krásnych pláží, vynikajúcej gastronómie a zaujímavých pamiatok. Split, nachádzajúci sa na juhu Chorvátska, zaujme svojimi čarovnými miestami a históriou.

Jedným z najväčších hitov Splitu je jeho staré mesto. Staré mesto je známe svojou kameninovou architektúrou, ktorá sa datuje až do rímskej doby, kedy bol Split postavený. Najznámejšou pamiatkou v meste je Diokleciánov palác, kde Dioklecián, rímsky cisár, žil. Palác je teraz chránený ako svetové dedičstvo UNESCO a ponúka zaujímavú fotografiu napríklad v priestoroch rímskych lázní.

V blízkosti Diokleciánovho paláca sa nachádza aj katedrála sv. Duje, ktorá bola postavená v 7. storočí. Katedrála je postavená vysoko na kopci, čo ponúka nádherný výhľad na mesto a more, ktoré sa nachádza len kúsok od nej.

Okrem toho mesto Split ponúka aj zaujímavú gastronómiu. Najznámejšie jedlo v Chorvátsku je klobása, ale čo sa týka Splitu, najlepšie sa tam jedlo súvisí s morskými plodmi. Ako hlavné mesto Dalmácie, Split je plný toho najlepšieho čo more ponúka. Môžete si vychutnať čerstvé ryby, krevety, mušle a iné morské plody v miestnych reštauráciách. Toto jedlo zaručene odpovie vašej chuťovke.

Dovolenka v Chorvátsku v meste Split je tiež ideálnou príležitosťou na vychutnanie si pláží na pobreží Horvátska. Najlepšie pláže v Splitu sú Bacvice a Žnjan. Bacvice je známa svojou piesočnatou plážou a je ideálnym miestom pre ľudí, ktorí sa chcú zabaviť na pláži a vody. Žnjan, na druhú stranu, je kludnejšou plážou a je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi.

Dovolenka v Chorvátsku určite stojí za to, a Split je ideálnym miestom pre ľudí, ktorí sa chcú tešiť z histórie, gastronómie a krásnych pláží. Zájazdy do Splitu počas letnej sezóny si môžete kúpiť zo všetkých hlavných turistických destinácií, užite si jedinečnú atmosféru tohto mesta priamo na vlastnej koži.


Počasie Chorvátsko Split


Chorvátsko je krásna krajina na pobreží Jadranského mora a hlavné mesto Split nie je výnimkou. Jeho poloha v blízkosti mora ovplyvňuje jeho počasie, čo vytvára ideálne podmienky pre turistov, ktorí sa sem chcú vybrať.

Split má stredomorské podnebie, čiže v lete je tu teplo a suchšie obdobia, zatiaľ čo zimy sú mierne s občasnými dažďami. Väčšinou môžeme očakávať, že počasie v Spliti bude slnečné a teplé, čo je ideálne pre kúpanie a slnenie sa na pláži. Teplota vzduchu tu môže dosiahnuť až 30 °C, kým teplota mora sa pohybuje okolo 25 °C.

Letné mesiace sú najteplejšie obdobie v Spliti. Júl a august sú najhorúcejšie mesiace, s priemernou dennou teplotou okolo 30 °C. Teploty môžu často stúpať aj nad túto hodnotu. Na druhej strane, priemerná nočná teplota v lete sa pohybuje okolo 22 °C, takže aj v noci je veľmi príjemne teplo.

Jesenné obdobie v Spliti váha počasie voči letu. V septembri je ešte stále dosť tepla na kúpanie v mori, s teplotou vody okolo 23 °C. Október a november sú chladnejšie, s teplotami vzduchu medzi 15 - 20 °C. Dažde sú častejšie a mohli by sme očakávať občasné búrky.

Zimy v Spliti sú mierne a teploty sa pohybujú medzi 10 - 15 °C. Príležitostné dažde sú bežné, ale sneženie je veľmi zriedkavé. Vzhľadom k tomu, že zimy v Spliti nie sú veľmi chladné, stále je tu čo robiť a vidieť. Je ideálnym miestom pre tých, ktorí preferujú menej preplnené miesta.

Pokiaľ ide o jar, má podobné teploty ako jeseň. Od marca do mája môžeme očakávať teploty vzduchu medzi 15 - 20 °C. Mnohí turisti využívajú jarné mesiace na návštevu Splitu, pretože počasie je príjemné a atmosféra je ešte pokojná.

Vo všeobecnosti je Split známy svojím slnečným a teplým počasím, čo ho robí ideálnym miestom na dovolenku na pláži alebo pre objavovanie histórie a kultúry. Bez ohľadu na ročné obdobie, môžete si byť istí, že počasie v Spliti bude príjemné a splní vaše očakávania.


Letenka Chorvátsko Split


Letenka do Chorvátska, konkrétne do mesta Split, je výbornej voľby pre každého, kto túži po oddychu pri mori a zároveň spoznať bohatú kultúru a históriu tohto zaujímavého európskeho kúsku. Letenky do Splitu sú stále populárnejšie, a to nielen v lete, kedy sa turisti hrnú na slnečné pláže, ale aj počas celého roka. Prečítajte si náš článok a dozviete sa viac o tom, čo vás čaká po prílete na letisko v Split.

Split je jedno z najkrajších chorvátskych miest, známe predovšetkým svojim historickým centrom, ktoré sa nachádza na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Medzi najznámejšie atrakcie patrí Diokleciánov palác, ktorý je jedným z najlepiej zachovaných rímskych palácov na svete. Ponúka nádherné výhľady na more a okolité ostrovy, a je miestom, kde môžete stráviť príjemné chvíle prechádzkou po úzkych kamenných uličkách.

Okrem paláca existuje mnoho ďalších pamiatok a zaujímavostí, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Patria sem napríklad Splitová národná knižnica, Jupiterov chrám, katedrála Svätého Duje, múzeum mesta Split a mnoho ďalších. Prechádzajúc sa po starom meste dostanete aj k Rive, ktorá je nádherným miestom, kde môžete posedieť v kaviarni a obdivovať život okolo vás.

Split má tiež mnoho pláží, kde si môžete oddýchnuť a opaľovať sa. Najznámejšia a najvyhľadávanejšia pláž je pláž Bačvice, ktorá je len krátkou prechádzkou od historického centra. Pláž je piesočnatá a je obľúbená nielen u miestnych obyvateľov, ale aj u turistov. Ponúka všetky možnosti na relaxáciu, ale aj rôzne vodné športy a aktivity.

Letenky do Splitu si môžete rezervovať cez rôzne letecké spoločnosti a ceny sa líšia podľa sezóny a dĺžky pobytu. Je však dobré sledovať rôzne ponuky a špeciálne akcie na letenky, pretože sa môžu objaviť zaujímavé zľavy a výhodné ponuky.

Po prílete na letisko v Split je jednoduché sa dostať do centra mesta. Z letiska premávajú pravidelné autobusové linky, ktoré vás doveziú priamo na stanicu autobusov a vlakov, alebo môžete využiť taxislužby. Mesto Split je dobre prepojené aj s ostatnými miestami v Chorvátsku, ak by ste mali záujem o výlety a objavovanie ďalších kútov tejto krásnej krajiny.

Ak teda vyhľadávate kombináciu nádherných pláží, zaujímavej histórie a pohostinných ľudí, potom je Split ten správny cieľ pre vás. Rezervujte si letenku do Chorvátska a zažite nezabudnuteľnú dovolenku plnú zábavy, kultúry a relaxu.


Ubytovanie Chorvátsko Split


Chorvátsko a jeho krásne pobrežie sú obľúbeným miestom pre turistov z celého sveta. Split, hlavné mesto Dalmácie, je jedným z najnavštevovanejších miest v Chorvátsku a láka na seba ročne tisíce turistov. Keď si chystáte dovolenku v Spliti, ubytovanie je jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré by ste mali zvážiť. V tomto článku vám predstavíme niektoré z najlepších možností ubytovania v Spliti.

Hotel Park

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, hotel Park je pre vás tou správnou voľbou. Nachádza sa v centre mesta a ponúka neustále vychytávky ako sú vírivky, masážne kúpele a bazény na streche hotela. Okrem toho má hotel Park prvotriedne reštaurácie a bary, ktoré slúžia všetkým druhom chutí.

Hotel Luxe

Ak hľadáte viac súkromia, ale naďalej sa chcete potešiť luxusom, Hotel Luxe bude vaša ideálna voľba. Nachádza sa v blízkosti centra mesta a ponúka prvotriedne služby súkromného spa a bazéna. Na izbách máte súkromie, ale aj klimatizáciu, ktorá zabezpečí komfort vo vašich spiacich priestoroch.

Hostel Split

Hostel Split je optimálnou voľbou ak hľadáte cenovo dostupné ubytovanie, ktoré poskytuje pohodlie aj so základnými prístupmi. Nachádza sa v centre mesta a má dostatok zázemia pre návštevníkov Spliťanov ako i cestovateľov z celého sveta. Ak hľadáte privátnejšie možnosti, Hostel Split ponúka aj súkromné apartmány pre vaše pohodlie.

Villa Muller

Villa Muller sa nachádza v blízkosti Diokleciánovho paláca a ponúka skvelý výhľad na mesto a pobrežie Jadranského mora. Táto vila poskytuje ubytovanie súkromných izbách, apartmány aj štúdiá. Okrem toho ponúka aj chutné jedlá v reštauráciách a fantastické občerstvenie v bare. Villa Muller sa nachádza v strednej časti mesta, no stále od mestskej rušnejšie časti.

Podsumujúc, ubytovanie v Spliti vám môže sľúbiť mnoho zážitkov a pohodlia. Nech už hľadáte luxusné alebo cenovo dostupné ubytovanie, máte na výber množstvo možností. Rozhodnite sa pre ideálne ubytovanie v srdci mesta Split a užite si nezabudnuteľnú dovolenku v Dalmácii!


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky