Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Čierna Hora Žabljak

Počasie Čierna Hora Žabljak


Čierna Hora je malebná krajina ležiaca na Balkánskom polostrove. Jedným z najkrajších miest v krajine je bez pochýb Žabljak. Svojou horskou scenériou, bohatou históriou a jedinečným klimatom, Žabljak priláka mnohých turistov z celého sveta. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na to, aké je počasie v Žabljaku, aby ste vedeli, kedy by ste mali navštíviť túto krasavu krajinu.

V lete sa Žabljak teší na slnečné počasie a relatívne príjemné teploty. Maximálne teploty v júli a auguste sa pohybujú okolo 25°C. Teploty v noci sú však dosť chladné - okolo 8°C. Preto by ste mali so sebou vziať aspoň ľahkú bundu na večerné prechádzky. V tomto období občas prídu prívalové dažde, ale naštastie trvajú dobre a vždy sa objaví aj pekné počasie.

Jeseň v Žabljaku je veľmi malebná a čarovná. Farby jesiene dodajú krajinám v okolí Žabljaku úplne novú dimenziu a jesenné počasie je v tomto období mierne, s teplotami okolo 15°C a cez noc okolo 5-6°C. Avšak by mali byť pripravení na veľké a vlnité množstvo zrážok, ktoré motivovali tieto obzory Šumivú džungľu po celom výpade.

Zima v Žabljaku je krásna, ale krutá. Zima prináša zasnežené hory, kde môžete lyžovať, snowboardovať a snowkite, a celkovo si užiť krásnu zimnú dovolenku. Avšak teploty sa v tomto období pohybujú pod bodom mrazu, s teplotami dosahujúcimi -10°C. Miestami sú dokonca aj viac mrazivé. Vzhľadom na nízku vlhkosť, nemusí byť pre turistov prvýkrát zvyknutých na takéto akékoľvek počasie vôbec zvláštne, ale závisí to od každého asi svojho vlastného dojmu.

Na jar sa po celé Žabljaku rozkvitnú kvety a príroda sa zobúdza z budenia. Teploty sú v tomto období kľudnejšie, s teplami v noci nízkymi 10°C a cez deň sa teploty pohybujú okolo 15-20°C. Avšak aj v tomto období sa môže vyskytnúť veľké množstvo zrážok, aj keď tradične väčšinou nevybavujú takú intenzitu ako počas zimy. V tomto období sa však môžu stretávať prvoslávnosti prírody, sledovanie ich a známym výkon v pohybe vonku.

V závislosti na tom, aké obdobie si vyberiete, má Žabljak rôzne nefalšovateľné krásy, ktoré môžete objaviť. Je to krajina pre každého, od aktívnych turistov až po tých, ktorí radi relaxujú a vychutnávajú si krásu prírody. Tak či onak, Žabljak je nádherným spojením krajiny a klimatu, ktorý si určite zaslúži vyskúšať.


Najčastejšie otázky a odpovede Čierna Hora Žabljak


1. Aké sú možnosti dopravy do Žabljaku?

Doprava do Žabljaku je možná autobusom, autom, či vlakom. Ak cestujete z Čiernej Hory, je najlepšie sa dostať do Podgorice alebo Nikšiča a odtiaľ pokračovať ďalej autobusom alebo autom.

2. Aké sú najlepšie aktivity v Žabljaku?

V Žabljaku sa dá robiť veľa outdoor aktivít vrátane hikingu, cyklistiky, horolezectva, horskej turistiky a v zime aj lyžovania. Môžete navštíviť aj národný park Durmitor alebo spoznávať kultúru a históriu miesta.

3. Aké sú najlepšie ubytovacie možnosti v Žabljaku?

V Žabljaku nájdete množstvo ubytovacích možností, vrátane hotelov, apartmánov, penziónov a kempov. Záleží však na vašich preferenciách.

4. Aké sú najlepšie reštaurácie v Žabljaku?

V Žabljaku nájdete množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné čiernohorské jedlá, ale aj medzinárodné kuchyne. Niektoré z najlepších reštaurácií sú Restaurant Durmitor, Restoran Kod Pera na Bjelasici a sýrna - restaurant Sekač.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Žabljaku?

Najlepší čas na návštevu Žabljaku závisí od toho, aké aktivity plánujete. Ak plánujete lyžovať, najlepší čas je od decembra do marca. Ak chcete vidieť kvitnúce ruže a horské útesy, najlepšie obdobie je od júna do augusta. September a október sú ideálne na turistiku a hiking. V zimnom období môže byť dosť zima, takže si treba dobre zobrať zimné oblečenie.

6. Je Žabljak bezpečný pre turistov?

Všeobecne je Žabljak bezpečný pre turistov. Väčšina turistických oblastí v Žabljaku je dobre oznámená a dobre vidieť, takže treba dodržiavať pravidlá a rady od miestnych sprievodcov. Ako v každom mieste na svete, je však potrebné byť opatrný a stále používať zdravý úsudok.

7. Aké sú najlepšie miesta, ktoré treba vidieť v Žabljaku?

Niektoré z najlepších miest, ktoré treba vidieť v Žabljaku sú národný park Durmitor, Jezero Škrčka a horská dedinka Žabljak. Okolie mesta ponúka množstvo krásnych horských výhľadov a unikátnych prírodných pamiatok.

8. Potrebujem víza pre návštevu Žabljaku?

Občania EÚ a niektorých ďalších krajín nemusia mať víza na návštevu Čiernej Hory pre turistické pobyty, ktoré trvajú menej ako 90 dní. Ak ste z iného štátu, tak je potrebné si skontrolovať, či potrebujete vízum alebo nie.

9. Aké sú najlepšie turistické trasy v okolí Žabljaku?

V okolí Žabljaku sa nachádza množstvo krásnych trekov, najlepší ale závisí od vášho fyzického stavu a skúseností. Niektoré z najlepších sú Skrcko jazero, Bobotov kuk a Sedlo Savin kuk.

10. Aké sú ceny v Žabljaku?

Ceny v Žabljaku sú relatívne lacné v porovnaní s inými európskymi krajinami. Cena za noc v hoteli je od 20 eur, a ceny jedál v reštauráciách sa pohybujú medzi 3 až 10 eur. Cena turistických atrakcií je zvyčajne veľmi dostupná, vrátane vstupu do národných parkov.


Dovolenka Čierna Hora Žabljak


Čierna Hora je krajina s krásnymi plážami a fascinujúcou prírodou. Mnoho turistov však túži po trochu odlišnej dovolenke od klasického pobytu na pláži. Mesto Žabljak je preto ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú aktívnu dovolenku v prírode.

Žabljak je najvyššie položené mesto v Čiernej Hore, nachádza sa v krásnom národnom parku Durmitor a ponúka obrovské množstvo príležitostí na turistiku, horskú cyklistiku a zimnú lyžovačku.

Ak vás baví turistická aktivita, cestou na vrchol hory Bobotov Kuk (2 522 metrov) sa vám naskytne výhľad na nádherný Durmitorov národný park, ktorý patrí na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Popri tom navštívte aj Slané jazero, ktoré sa vám ukáže v najzaujímavejšom svetle v daždivý deň.

Horská cyklistika je pre mnohých návštevníkov Žabljaku obľúbenou aktivitou. Môžete si prenajať bicykel a vydať sa po cyklocestách po celom národnom parku. Údolie rieky Tara, ktoré je jedným z najhĺbavejších kaňonov na svete, predstavuje prísľub krásneho výhľadu a nezabudnuteľných zážitkov.

Ak ste zimnou lyžovačkou, Žabljak ponúka pohľad na zasnežené národné parky s krásnymi zjazdovkami pre rôzne úrovne skúseností. V meste nájdete modernú lyžiarsku stredisko Durmitor sa širokou paletou služieb pre lyžiarov a snowboardistov.

V Žabljaku sa určite nenudíte ani v noci, kde je mnoho kaviarní a barov, kde sa môžete baviť a stretnúť s miestnymi obyvateľmi.

Ak ste priaznivci zdravého životného štýlu, určite nevynechajte žabljacké kyslé mlieko - tradičný nápoj mnohých obyvateľov. Žabljak ponúka mnoho príležitostí na ochutnávku tradičných čiernohorských jedál.

Vysoké hory, zimné športy, mimoriadny výhľad na národný park a tradičná miestna kuchyňa - čo viac si môže turista želať? Ak túžite po niečom inom ako len plávaní a odpočinku na pláži, navštívte Žabljak - Čierna Hora vás určite nezklame!


Letenka Čierna Hora Žabljak


Ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť a zároveň zažiť dobrodružstvo, potom je Žabljak v Čiernej Hore tou pravou voľbou pre vás. Tento krásny horský stredisko, nachádzajúce sa v národnom parku Durmitor, ponúka nádherné výhľady, nekonečné možnosti turistických trás a skvelú lyžovačku. Ak sa rozhodnete navštíviť Žabljak z iného miesta, letenky sú výhodnou a rýchly spôsob, ako sa tam dostať.

V Žabljaku sa nachádza najvyššie položené horské stredisko v Čiernej Hore a jedno z najvyššie položených v celej Európe. Hlavnou atrakciou pre túristov je lyžovanie a nočný život, ktorý sa tu odráža v množstve barov a reštaurácií. S výborným vybavením pre lyžovanie na svetových úrovniach, túto oblasť milujú športovci zo všetkých kútov sveta.

Národný park Durmitor, ktorý sa rozprestiera okolo Žabljaku, ponúka turistom mnoho nádherných výhľadov a túr pre každého. Dostanete sa tu k nádherným jazerám, nekonečným lesom, vodopádom a riečkam. Niektoré z najobľúbenejších trás sú Bobotov Kuk a Sedlo, ktoré poskytujú výhľady na celý park. Park ponúka aj mnoho turistických zariadení, ako sú kempingy a chaty, kde si môžete oddýchnuť a načerpať nové sily.

Ak chcete zažiť Žabljak vo svojej najlepšej forme, v zime a cez lyžiarsku sezónu je to najlepší čas na návštevu tohto strediska. Lyžovanie je tu hlavnou atrakciou, ale aj horské túry, jazda na koni a ďalšie nepretržité zážitky čakajú na vás v celom stredisku.

Pretože letenky sú v oblasti Čiernej Hory celkom cenovo dostupné, návšteva Žabljaku pre turistov z celého sveta nie je žiadnym prekážkou. Nech už ste z akejkoľvek časti sveta prichádzate, nájdite pre seba najvhodnejšie letenky a pohnite sa na cestu, ktorá vám potom ostane na celý život.


Ubytovanie Čierna Hora Žabljak


Čierna Hora je malebná krajina na Balkáne, ktorá každoročne privíta tisíce turistov. Medzi najpopulárnejšie a najkrajšie destinácie tohto štátu patrí aj Žabljak – mesto obklopené nádhernou prírodou a horskými vrcholmi. Ak ste sa rozhodli navštíviť Žabljak, určite potrebujete aj ubytovanie, a práve o tom bude tento článok.

Žabljak ponúka rôzne možnosti ubytovania pre návštevníkov. Ak preferujete hotelový pobyt, mesto má niekoľko hotelov rôznej kategórie. Sú tu luxusné hotely s 4 alebo 5 hviezdičkami, kde si môžete dopriať pohodlie a služby na najvyššej úrovni. Hornej triedy hotely často ponúkajú aj wellness centrá, bazény a wellness programy, aby zabezpečili, že si dokážete maximálne oddýchnuť po dlhom dni strávenom objavovaním krás Žabljaku.

Pre tých, ktorí preferujú príjemnú rodinnú atmosféru a neformálnosť, je tu veľké množstvo malých rodinných penziónov alebo súkromných izieb, kde sa dokážete cítiť ako doma. Majitelia týchto ubytovacích zariadení majú často mnoho informácií o okolí a môžu vám odporučiť najlepšie miesta na výlety či reštaurácie.

Ak ste však milovníkmi prírody a radšej strávite noc vonku pod holým nebom, v Žabljaku sú aj stany a kempingy dostupné pre turistov. Nájdete tu nádherné kempy obklopené zeleňou, ktoré ponúkajú všetko potrebné vybavenie pre pohodlný pobyt v prírode.

Bez ohľadu na to, akú formu ubytovania si vyberiete, Žabljak vám ponúka mnoho príležitostí na objavovanie krás prírody. Môžete sa vydať na výlet do Národného parku Durmitor, kde vás čaká nespočet krásnych jazier, vodopádov a vrcholov, ktoré stojí za to vidieť. Tí, ktorí majú radi turistiku, si môžu zvoliť niektorú z mnohých turistických trás s rôznym stupňom obtiažnosti.

Či už si vyberiete hotel, penzión alebo stanovanie, ubytovanie v Žabljaku vám poskytne pohodlie a príjemný priestor na oddych. Vychutnajte si krásy Čiernej Hory a zároveň sa cíťte ako doma v jednom z týchto skvelých ubytovacích zariadení.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky