Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Dánsko Helsingør

Počasie Dánsko Helsingør


Dánsko, konkrétne mesto Helsingør, je známe svojou bohatou históriou, krásnymi plážami a impozantnými pamiatkami. Ale ako je tam počasie?

Helsingør leží na severe Dánska, presne na východnom pobreží ostrova Sjælland. Mesto má mierne teploty, ako je to bežné v škandinávskych krajinách. Letné mesiace, ktoré trvajú od júna do septembra, sú teplejšie s priemernými teplotami okolo 20 °C až 25 °C. Dni s vysokými teplotami nad 30 °C nie sú v Helsingøre príliš časté, ale nie sú vylúčené.

V zime sa teploty pohybujú okolo 0 °C až 5 °C. Môžete očakávať mrazivé rána a večery, a často aj snehové preháňky. Minimálna teplota sa pohybuje okolo -5 °C až -10 °C. Zimné obdobie v Helsingøre môže byť pre niektorých mrazivé, ale s príchodom zimných šiat môže mesto ponúkať aj nádherné výhľady na zasnežené pláže a pamiatky.

Aj keď je Dánsko známe ako krajina so stálym a častým vetrom, Helsingør sa môže pochváliť väčšou stabilitou. Veterné podmienky v tomto meste nie sú také silné ako v iných častiach krajiny. Priemerná rýchlosť vetra je približne 10 km/h až 15 km/h. Avšak, niektoré príležitostné extrémne vetry môžu predstavovať problémy pre ľudí, ktorí plánujú stráviť čas vonku.

Helsingør sa nachádza na pobreží, čo znamená, že je náchylnejší na zrážky ako vnútrozemské oblasti Dánska. Priemerné ročné zrážky sa pohybujú okolo 600 mm, čo je pomerne mierne. Najmokrejším obdobím je leto, v júli a auguste, keď je pravdepodobnosť dažďa najväčšia.

Ak hľadáte vhodný čas na návštevu Helsingøre, letné mesiace sú vhodné pre tých, ktorí sa chcú vydať na pláž, užiť si slnko, more a prehliadky mesta. Zimné mesiace sú zasa vhodné pre tých, ktorí chcú zažiť vianočnú atmosféru a pozorovať krásu zasneženého Helsingøre.

Takže, ak sa chystáte na cestu do Dánska a navštíviť Helsingør, nezabudnite si zobrať so sebou takmer všetky druhy oblečenia - od letných šiat až k zimným bundám. Priebežne sledujte predpoveď počasia pre aktuálne informácie a užite si pobyt v tomto fascinujúcom historickom meste s bohatou kultúrou a atrakciami.


Najčastejšie otázky a odpovede Dánsko Helsingør


1. Ako sa dostanem z Dánska do Helsingøru?
Odpoveď: Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať z Dánska do Helsingøru, je trajektom z kanálu Öresund, ktorý spája mestá Helsingør a Helsingborg.

2. Aké je najlepšie miesto na prehliadku v Helsingøre?
Odpoveď: Najznámejšími atrakciami v Helsingøre sú zámok Kronborg a múzeum Maritime. Odporúča sa tiež prejsť sa po pešej zóne v centre mesta a navštíviť Katedrálu Sv. Oliwa.

3. Aké sú najlepšie reštaurácie v Helsingøre?
Odpoveď: Niektoré z najlepších reštaurácií v Helsingøre sú restaurant Støvlet Katrines Hus, Brasserie 1861 a Det Gamle Røgeri.

4. Aké aktivity možno robiť v Helsingøre s deťmi?
Odpoveď: S deťmi je skvelou aktivitou navštíviť Maritimt Museum (múzeum námorníctva), ktoré ponúka interaktívne výstavy o histórii mora a loďstva. Tiež sa odporúča prejsť sa po pešej zóne a zastaviť sa v miestnych obchodoch a kaviarňach.

5. Koľko stojí vstupenka do zámku Kronborg?
Odpoveď: Cena vstupenky do zámku Kronborg závisí od toho, či si vyberiete iba prehliadku exteriéru zámku alebo kompletnú prehliadku vrátane interiéru. Ceny sa pohybujú medzi 100 až 150 Dánskych korún na osobu.

6. Aké sú možnosti ubytovania v Helsingøre?
Odpoveď: V Helsingøre nájdete rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, penziónov, apartmánov a hostelov. Niektoré populárne hotely sú Hotel Sleep2Night, Comwell Borupgaard a Hotel Marienlyst.

7. Je možné navštíviť Švédsko z Helsingøru?
Odpoveď: Áno, zo Helsingøru je možné navštíviť Švédsko pomocou trajektu, ktorý prechádza cez kanál Öresund do mesta Helsingborg. Je to výborná možnosť na jednodňový výlet.

8. Aké sú možnosti dopravy v Helsingøre?
Odpoveď: V Helsingøre je možné využiť autobusy, vlaky a lodnú dopravu. Mesto je pomerne malé, preto je väčšina atrakcií dostupná aj pešo.

9. Kedy je najlepší čas na návštevu Helsingøru?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Helsingøru je počas letných mesiacov, keď počasie je teplejšie a väčšina atrakcií je otvorených. Tiež je možné navštíviť mesto v septembri alebo októbri, keď je menej turistov.

10. Aké ďalšie atrakcie sú v blízkosti Helsingøru?
Odpoveď: V blízkosti Helsingøru sa nachádza mesto Hillerød s krásnym zámkom Frederiksborg. Ďalšími blízkymi atrakciami sú Múzeum umenia Louisianu a malé mestečko Hornbæk s krásnou plážou.


Ubytovanie Dánsko Helsingør


Helsingør, malé prímorské mesto v Dánsku, je jedným z najkrajších a najkultúrnejších miest, ktoré si môžete vybrať na svoju dovolenku. S tisíckami turistov, ktorí sem prúdia každý rok, ubytovanie je dôležitou súčasťou plánovania výletu.

V Helsingøre nájdete veľa možností na ubytovanie, či už hľadáte luxusné hotely alebo štýlové penzióny. Mesto je známe svojimi historickými pamiatkami, najvýznamnejšou z nich je Kronborgský zámok. Je to UNESCO svetové dedičstvo a hlavný turistický ťahák v Helsingøre. Ak ste záujemcom o históriu, určite si návštěvu tohto zámku nenechajte ujsť. Existuje niekoľko hotelov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti zámku, čo vám umožní ľahký prístup a neobmedzený časový rozsah na preskúmanie tohto úžasného miesta.

Na druhej strane, ak preferujete príťažlivosti moderného mesta s bohatou kultúrou a umením, doporučujem ubytovanie v centre Helsingøre. Nájdete tu rôzne hotely, ktoré vám poskytnú výhodnú polohu na preskúmanie mesta. Môžete navštíviť múzeum dánskej námornej histórie alebo si vychutnať prechádzku dlhou prístavnou promenádou, kde je tiež možné si vychutnať čerstvé morské plody v jednej z mnohých reštaurácií.

Pre tých, ktorí preferujú rodinnú atmosféru a domáci pocit, je tu možnosť ubytovania v penziónoch a súkromných apartmánoch. Tieto ponuky vám poskytnú maximálnu slobodu a tiež si môžete vychutnať príjemnú solídnu službu od hostiteľov, ktorí sa postarajú o vaše pohodlie.

Napriek tomu, ak hľadáte skromnejšiu možnosť ubytovania alebo ste na rozpočte, v Helsingøre je tiež niekoľko lacnejších hotelov a hostelov, kde si môžete rezervovať izbu. Toto je skvelá alternatíva pre mladých cestovateľov alebo skupiny priateľov, ktorí chcú zážiť všetku krásu tohto mesta, ale nemajú taký rozpočet na luxusné ubytovanie.

Nezáleží na tom, aký druh ubytovania si vyberiete, jedna vec je istá - Helsingør vám poskytne nezabudnuteľnú dovolenku. Jeho krásna architektúra, bohatá kultúra a úžasná prirodzená krása vás nadchnú a udržia vás vracať sa sem stále znova.


Letenka Dánsko Helsingør


Letenka Dánsko - Helsingør: Objavte múzeum v Hamlete a Helsingørský hrad

Ak máte radi kultúru a históriu, letenka do Dánska, konkrétne do malebného mesta Helsingør, je pre vás skvelou voľbou. Toto pôvabné prístavné mesto, ležiace na východnom pobreží Zélandu, ponúka návštevníkom bohatú históriu, úchvatnú architektúru a viac ako dosť kultúrnych zážitkov.

Väčšina turistov, ktorí navštívia Helsingør, je priťahovaná najmä Helsingørským hradom, známym aj ako Hamletov hrad. Tento majestátny hrad, postavený v 15. storočí, je jedným z najdôležitejších historických a kultúrnych pamiatok Dánska. Z Helsingøru sú pravidelné trajektové spojenia so švédskym mestečkom Helsingborg, cez ktore sa v minulosti vyberala dánska daň z Øresundu. Okrem svojej histórie je Helsingørský hrad tiež známy ako miesto, kde sa odohráva známe Shakespearovo dielo Hamlet.

Po návšteve hradu môžete pokračovať v objavovaní historického centra mesta. Helsingør je plný úzkych uličiek, zachovalých stavieb a historických budov, ktoré vám prinesú pocit, akoby ste sa presúvali do minulosti. Nezabudnite navštíviť aj Katedrálu svätého Olafa, ktorá je jednou z najstarších katedrál na severe Európy a ponúka nádhernú architektúru.

Jeden z hlavných turistických bodov Helsingøru je aj múzeum Kronborg. Nachádza sa v hradnom komplexe a ponúka prehliadky, ktoré vám priblížia históriu hradu, jeho oslavy Shakespearovho diela a viac. V múzeu môžete tiež nájsť množstvo artefaktov a expozícií, ktoré vám umožnia hlbšie sa ponoriť do histórie a kultúry tohto špeciálneho miesta.

Ak máte radi módu, určite navštívte aj nákupné ulice v Helsingøri. Tu nájdete množstvo butikov, obchodov s odevmi a dizajnérových štúdií. Môžete si vychutnať škandinávsky dizajn, štýlové oblečenie a jedinečné módné kúsky.

Okrem toho môžete využiť polohu Helsingøru pri Øresunde a vybrať sa na pekný výlet do Švédska. Voľne sa preplávajúce trajekty medzi Helsingørom a Helsingborgom vám umožnia preskúmať krásy obežného pobrežia a ochutnať švédsku kultúru.

Záverečné myšlienky

Zvolenie letenky do Dánska a návštevu Helsingøru je ideálne pre tých, ktorí chcú zažiť históriu, kultúru a krásu tohto fascinujúceho miesta. S nádherným hradom, pôvabným historickým centrom a bohatou ponukou múzeí a kultúrnych zážitkov, Helsingør je jedným z najdlhšie trvajúcich miest v Dánsku a stojí za to, aby ste ho navštívili.


Dovolenka Dánsko Helsingør


Dánsko je jednou z krajín, ktorá určite stojí za návštevu. Táto časť severnej Európy si zachovala svoju krásu a jedinečný šarm, ktoré si užijete nielen v hlavnom meste Kodani, ale aj v menších mestách. Jedným z nich je Helsingør, malé a čarovné mesto na severe Holandského ostrova.

Ak sa rozhodnete stráviť svoju dovolenku v Helsingøre, určite sa nebudete nudiť. Toto mesto je známe svojou nádhernou prístavom a zámkom Kronborg. Tento krásny zámok bol postavený v stredoveku a je známy ako miesto, kde sa odohráva známa Shakespearova hra Hamlet.

Mesto Helsingør ponúka taktiež množstvo kultúrnych aktivít ako napríklad múzeá a galerie a taktiež pestrú paletu reštaurácií a butikov. Červené tehly, ktorými je mesto pokryté, pridávajú do príjemnej atmosféry tohto miesta jedinečnú a nezameniteľnú atmosféru.

Okrem mesta Helsingør, máte možnosť navštíviť aj blízke miesta ako napríklad Hornbæk, známe svojimi plochými bielymi plážami a krištáľovo čistou vodou, ktoré sú ideálne pre kúpanie. Vzhľadom na svoju polohu a severné končiny si tu môžete vychutnať aj polárnu polnočnú slnkom, takže nezabudnite na fotoaparát a chytite si svoje nezabudnuteľné zážitky.

Dánsko je známe svojimi cykloturistickými možnosťami, takže nezabudnite priniesť so sebou bicykel a užiť si krásy tohto čarovného miesta z pohodlia svojho sedadla. Mnohé trasy pochádzajú z Helsingör a môžete si vybrať medzi rôznymi vzdialenosťami a obtiažnosťami, takže si každý môže svoju cestu prispôsobiť podľa svojich predstáv.

Niektorí z vás možno nehľadajú len krásy vidieka, ale taktiež nachádzať zábavu a vzrušenie vo večerných hodinách. Pokojné mesto Helsingør má však na tento prístup pre vás riešenie. Približne hodinu cesty autom alebo vlakom sa totiž môžete dostať do Kodane, kde vás čakajú nočné kluby a bary.

Zhrnutie a odporúčanie:

Pokojné a čarovné mesto Helsingør ponúka svojim návštevníkom nielen krásne miesto, ale aj kultúrne pamiatky, cykloturistiku a možnosti na kúpanie. Vďaka svojej polohe v tichej zalive Kattegat, máte možnosť vychutnať si krásy polárnej polnočnej slnkom a zároveň využiť možnosti večerného života v Kodani. Pre tých, ktorí veľmi radi cestujú, mali by ste sa určite vypraviť na severské krásy do Helsingøre.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky