Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Dominikánska republika Cayo Levantado

Dovolenka Dominikánska republika Cayo Levantado


Cayo Levantado: Tajomstvo Dominikánskej republiky

Dominikánska republika je známa svojimi báječnými plážami, tyrkysovými vodami a teplým, priaznivým počasím. Medzi jedno z najobľúbenejších miest pre dovolenku na tomto karibskom ostrove patrí nádherný ostrov Cayo Levantado. Toto malé tajomstvo Dominikánskej republiky ponúka návštevníkom relaxáciu, oddych a príležitosť objaviť poklady tropickej prírody.

Cayo Levantado sa nachádza na severovýchode Dominikánskej republiky v blízkosti poloostrova Samaná. Ostrov je známy aj pod názvom Bacardi Island, keďže sa jednalo o miesto natáčania reklám na tento slávny alkoholický nápoj. Prečo by ste sa sem mali vydať na dovolenku?

Jedným z najväčších príťažlivostí Cayo Levantado je jeho nádherná pláž s bielym pieskom a jemnými vlnami. Toto miesto je ako z reklamy na rajské ostrovy - pobyt tu je pre milovníkov slnka a mora jednoducho neodolateľný. Pláž je takmer nedotknutá, takže si môžete oddýchnuť v pokoji a ticho, ďaleko od preplnených turistických miest.

Okrem toho je v Cayo Levantado vynikajúci potápačský ráj. Karibské vody sú plné farebných korálových útesov a bohatého podmorského života. Ak ste milovníkmi potápania, táto destinácia je pre vás ako stvorená.

Pre tých, ktorí túžia po oddychu a relaxácii, ponúka ostrov aj množstvo luxusných rezortov. Tieto rezorty sú známe svojou prvotriednou službou, wellness centrami a vynikajúcimi gastronomickými zážitkami. Počas pobytu tu môžete relaxovať v bazéne s výhľadom na oceán, vyhľadávať si masáže alebo jednoducho sedieť na terase a vychutnávať si nádherný výhľad.

Ak máte radi aktivity na súši, môžete sa z Cayo Levantado vybrať na výlet do okolitej prírody. Poloostrov Samaná ponúka krásne národné parky, ako je Parque Nacional Los Haitises, kde sa môžete vydať na prieskum džungle a obdivovať unikátne rastliny a živočíchy. Okrem toho môžete využiť aj možnosť jazdy na koni po pláži alebo prechádzku po pestrom miestnom trhu.

Dovolenka na Cayo Levantado v Dominikánskej republike je skutočným zážitkom. Nádherná príroda, úchvatné pláže a pohostinní miestni obyvatelia robia z tohto miesta jednu z najkrajších destinácií v Karibiku. Ak túžite po oddychu a relaxácii v rajskom prostredí, neváhajte a vyberte si Cayo Levantado ako váš cieľ pre nasledujúcu dovolenku. Bude to rozhodne nezabudnuteľný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika Cayo Levantado


Otázka 1: Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na Cayo Levantado?
Odpoveď 1: Najlepší spôsob, ako sa dostať na Cayo Levantado, je letecky priletieť na letisko El Catey Samana a potom absolvovať krátku trajektovú cestu z mesta Samana.

Otázka 2: Ktorý čas je najlepší na návštevu Cayo Levantado?
Odpoveď 2: Najlepší čas na návštevu Cayo Levantado je od decembra do apríla, keď je teplota príjemná a menej pravdepodobné sú zrážky.

Otázka 3: Aké aktivity sú k dispozícii na Cayo Levantado?
Odpoveď 3: Na Cayo Levantado je množstvo aktivít, vrátane plávania, potápania, šnorchlovania, lyžovania na vode, kajakovania a turistiky.

Otázka 4: Kde sa môžem ubytovať na Cayo Levantado?
Odpoveď 4: V Cayo Levantado sú k dispozícii dva hlavné hotely - Gran Bahia Principe Cayacoa a Luxury Bahia Principe Samana.

Otázka 5: Aké je jedlo na Cayo Levantado?
Odpoveď 5: Cayo Levantado ponúka množstvo miestnych jedál, ako aj medzinárodné kuchyne. Môžete si vychutnať čerstvé ryby, morské plody a tradičné dominikánske jedlá.

Otázka 6: Je na Cayo Levantado bezpečné kúpanie a šnorchlovanie?
Odpoveď 6: Áno, na Cayo Levantado je kúpanie a šnorchlovanie bezpečné. Pre istotu sa však uistite, že využívate prevádzky ponúkajúce bezpečnostné vybavenie, aké sú záchranné vesty.

Otázka 7: Čo by som si mal zobrať na Cayo Levantado?
Odpoveď 7: Môžete si zobrať plážové oblečenie, plážové sandále, slnečné okuliare, klobúk alebo čiapku, ochrannú krem na slnko, repelent proti hmyzu, kameru, plážový uterák a šnorchlovacie vybavenie.

Otázka 8: Môžem sa dostať z Cayo Levantado na iné miesta Dominikánskej republiky?
Odpoveď 8: Áno, z Cayo Levantado sa môžete dostať do rôznych miest Dominikánskej republiky, vrátane mesta Samana a Národného parku Los Haitises. Sú k dispozícii rôzne prevádzky, ktoré vám pomôžu s plánovaním výletov.


Počasie Dominikánska republika Cayo Levantado


Dominikánska republika je krajina, kde sa primárne nachádza karibský ostrov Hispaniola rozdelený medzi Haiti a Dominikánsku republiku. Tento ostrov je charakteristický svojou tropickou klímou, vysokou teplotou a relatívne vyrovnanou vlhkosťou po celý rok.

V Dominikánskej republike sa nachádza viacero turistických miest, ktoré si získali povesť ako miesta s krásnym počasím. Jedným z týchto miest je aj Cayo Levantado.

Cayo Levantado, také známe tiež ako Bacardi Island, je ostrov na severovýchodnom pobreží Dominikánskej republiky. Nachádza sa v oblasti Samaná, čo je od hlavného mesta Santo Domingo vzdialené približne 150 kilometrov, a teda z televíznej relácie "Robinsona" familiariverzum známej oblasti.

Počasie v Cayo Levantado je podobné ako v celej krajine. Dominikánska republika má väčšinu roka horúce a suché počasie s vysokou teplotou, ktorá sa pohybuje okolo 30 stupňov Celzia. V období od mája do októbra je tu obdobie dažďov, kedy prichádzajú pravidelné zrážky.

Aj keď je počasie v Cayo Levantado väčšinou veľmi pekné, treba vziať do úvahy, že viacero faktorov môže ovplyvniť počasie. Napríklad vplyv hurikánov, ktoré môžu mať značný dopad na počasie v oblasti.

V Cayo Levantado a okolí sa stretávame s typickou vegetáciou dažďových lesov, preto je miesto považované za prírodnú krásu Dominikánskej republiky. Pieskové pláže a tyrkysové more sú ideálnou scenériou pre oddych a relaxáciu. Na ostrove sa nachádza tiež niekoľko letovísk, ktoré ponúkajú rôzne možnosti výletov a aktivít ako okružné plavby, potápanie a rôzne športy na pláži.

Počasie v Cayo Levantado môže byť vašou cestou do prírody a relaxu, najmä v období chladných dní a zimnej sezóny. Pestré a zaujímavé prírodné scenérie spolu s celoročne teplým počasím a čistým morom uľahčia váš pobyt a poskytnú vám príjemné zážitky.


Ubytovanie Dominikánska republika Cayo Levantado


Ak hľadáte exotickú destináciu, v ktorej môžete relaxovať a užívať si krásne pláže, potom by ste si mali zvoliť Cayo Levantado v Dominikánskej republike. Táto malebná karibská krajina sa nachádza na ostrove Samana a je obklopená tyrkysovým morom.

Ostrov Cayo Levantado si získava návštevníkov svojou krásnou bielou plážou, jemným pieskom a krištáľovo čistým morom. Tento ostrov je súčasťou národného parku Los Haitises, kde sa nachádza rozmanitá príroda a endemické druhy zvierat.

Ubytovanie na ostrove je zabezpečené v hoteli Gran Bahia Principe Cayo Levantado, ktorý sa nachádza priamo na pláži. Tento luxusný hotel ponúka viac ako 200 izieb, ktoré sú vkusne zariadené a disponujú balkónmi s výhľadom na more alebo na záhradu. K dispozícii sú aj dva bazény, spa centrum, fitnes centrum, tenisové kurty a WiFi pripojenie.

Okrem relaxácie na pláži môžete tiež využiť ponuku rôznych vodných športov, ako sú šnorchlovanie, potápanie a jachting. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o kultúru a históriu, odporúčame navštíviť blízke miesta, ako sú historické mestečká Las Terrenas a Santa Barbara de Samana.

Ak hľadáte miesto pre romantickú dovolenku alebo pre dovolenku so svojou rodinou, Cayo Levantado je ideálnou voľbou. Jeho exotická krása, kľudná atmosféra a kvalitné ubytovanie urobia z vašej dovolenky niečo nezabudnuteľné. Tak neváhajte a zarezervujte si svoju cestu do Dominikánskej republiky a užite si to najlepšie, čo táto krajina ponúka!


Letenka Dominikánska republika Cayo Levantado


Cayo Levantado, tiež známy ako "Bacardi Island", je malý ostrov ležiaci v Severnom Atlantiku na severe Dominikánskej republiky. Je to skutočný tropický raj, ktorý láka dovolenkárov z celého sveta svojou krásou a pohostinnosťou.

Cayo Levantado je známy predovšetkým svojou nádhernou bielou plážou, jemným pieskom a tyrkysovým morom, ktoré je ideálne na relaxáciu a kúpanie. Je to miesto, kde si môžete dopriať oddych a užiť si pokojnú atmosféru v prírode. Nedotknutá príroda a nádherná scenéria vytvárajú dokonalý scenár pre romantickú dovolenku alebo svadbu.

Pre tých, ktorí túžia po aktívnejšom oddychu, existujú mnohé možnosti. Môžete si požičať kajak alebo paddleboard a preskúmať okolitý povrch vody. Morskí športovci tu nájdu vynikajúce podmienky na potápanie či šnorchlovanie, kde sa môžu pohrať so škvarmi rybiek a obdivovať koralové útesy.

Ostrov je domovom aj exotických rastlín, ako sú palmové stromy a tropické kvety. Môžete prejsť cestou po ostrove a obdivovať miestne flóru a faunu, ktoré robia z Cayo Levantado miesto, ktoré stojí za to objaviť.

Ak ste dobrodružný duch, môžete sa vybrať na výlet do okolitého prostredia Dominikánskej republiky. Toto miesto je známe jeho bohatou kultúrou a históriou. Môžete navštíviť historické pamiatky, ako sú koloniálne budovy a chrámy, alebo sa vybrať na výlet do miestnych dediniek, kde môžete spoznať miestnych ľudí a ich tradície.

Jedným z najväčších lákadiel Dominikánskej republiky je tiež jej kuchyňa. Môžete si vychutnať miestne dobroty, ako sú plody mora, čerstvé ovocie a koktaily. Dominikánska kuchyňa je známa svojou pestrosťou a pikantným zážitkom, ktorým vám určite nezabudne chuťové bunky.

Cayo Levantado je miesto, ktoré zanecháva nezabudnuteľné spomienky. Je to miesto, kde môžete uniknúť od každodenného zhonu a stratiť sa v pokoji a kráse prírody. Ak hľadáte tropické dobrodružstvo, určite uvažujte o kúpe letenky do Dominikánskej republiky a oslňte sa Cayo Levantado.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky