Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Egypt Alexandria National Museum

Letenka Egypt Alexandria National Museum


Egypťanské múzeum v Alexandrii je jedným z najdôležitejších múzeí v Egypte. Toto múzeum bola vybudované v roku 1926 a nachádza sa vo veľmi peknom parku, ktorým prevláda zelená farba stromov a kvetov.

Mnohé uvádzajú, že táto atrakcia je nutnosťou pre každého turistu, ktorý sa chce zoznámiť s históriou Egypta. V múzeu nájdete niekoľko artefaktov, ktoré sa datujú do obdobia pred prvou dynastiou. Tento dokumentovaný materiál vás prevedie obdobím od fiál z hlíny a slamy až po opulentné porcelánové a kovové výrobky.

Egyptský luxus a pôvab

Obrovské zlaté oblečenie a náhrdelníky sú na prvý pohľad určené pre faraónov, ale často sa uvádza, že sú to obyčajní ľudia, ktorí si mohli dovoliť žiť takýmto luxusom. Toto bohatstvo sa ukázalo až v období, kedy Egypt podstúpil zmeny s novými technológiami, rastúcim obchodom a novými spoločenskými zvyklosťami.

Mnohé z týchto artefaktov sú priam nezvyčajné, napríklad soška s ukrývaným vodoroťom, alebo soška s obrysovou tvárou, ktorá predstavuje zosnulého vo vlaku zhruba v 9. století. Na druhej strane jedna z izieb je výhradne venovaná Alexandrii a jej histórii, ktorú možno vidieť ako náboženskú centralizáciu Egypta počas nového kráľovstva z obdobia 18. dynastie.

Egyptské múzeum v Alexandrii je postavené na dvoch samostatných poschodiach, ktoré obsahujú rôzne exponáty a sú spojené schodiskom, cez ktoré môžu návštevníci prechádzať. Ak máte záujem o základné vedomosti o tomto múzeu, ponúka tu návštevníkom aj audiotúry a bilingualne riadené vstupné. Avšak ak sa rozhodnete pre individuálnu návštevu, zaručujeme vám množstvo zaujímavých a málo známych faktov z histórie Egypta.

Návšteva múzea v Alexandrii je určite jedinečným zážitkom a nevynechajte si príležitosť vidieť exponáty, ktoré robia Egypťanov takým jedinečným národom. Vybavte si letenku a poďte s nami objaviť krásy Egypta a jeho kultúry.


Ubytovanie Egypt Alexandria National Museum


Egyptské mesto Alexandrija je domovom mnohých historických a kultúrnych pokladov. Jedným z najdôležitejších miest, ktoré každý návštevník tejto oblasti musí navštíviť, je Egyptské národné múzeum v Alexandrii. Tento pôsobivý múzeum ponúka bohatú zbierku artefaktov, ktoré osvetľujú bohatú históriu Egypta.

Egyptské národné múzeum sa nachádza v oblasti mestskej časti Fouad. Budova múzea je vzrušujúca sama o sebe, pretože je postavená v neoklasicistickom štýle a ponúka nádherný výhľad na Stredozemné more. Je to ideálne miesto na strávenie dňa, pretože v jeho blízkosti sa nachádzajú tiež ďalšie kultúrno-historické atrakcie, ako je napríklad Qaitbayova citadela a Montaza Palace.

Múzeum ponúka návštevníkom oboznamovanie s rôznymi obdobiami egyptského dejin. Budete mať možnosť študovať staroveké obdobie faraónov, grécke a rímske obdobie, ako aj islamské umenie. V expozíciách si budete môcť obdivovať množstvo artefaktov a umeleckých diel, ako sú sochy faraónov, fresky, náhrobné kamene, šperky a nádoby.

Najznámejším exponátom Egyptského múzea je tzv. „Tázanáhradná kniha“. Táto kniha, vyrobená z papyru a textilu, je považovaná za jednu z najdôležitejších egyptských artefaktov vôbec. Obsahuje rôzne rituály, texty a modlitby, ktoré mali veľký význam pre starovekých Egypťanov. Je to vzácny artefakt, ktorý stojí za to vidieť na vlastné oči.

Pre tých, ktorí majú záujem o históriu a archeológiu, ponúka Egyptské múzeum aj interaktívne výstavy, kde si môžu návštevníci vyskúšať prácu archeológa. Môžu sa zapojiť do vykopávok a skúmať autentické múzeummi exponáty. Táto aktivita je veľmi obľúbená medzi návštevníkmi a umožňuje im získať lepší prehľad o archeologickom procese.

Nakoniec, návšteva Egyptského múzea by bola nekompletná bez návštevy múzejnej obchodnej prevádzky. Tu návštevníci nájdu široký výber suvenírov, ako sú egyptské šperky, miniatury pyramidy, plakety a mnoho ďalších. Tieto suveníry sú skvelým spôsobom, ako si domov odniesť kúsok Egypta a zároveň podporiť miestne umenie a remeslá.

Egyptské národné múzeum v Alexandrii je miestom, kde sa môžete ponoriť do histórie Egypta a objaviť jej mnoho čarov. Jeho bohatá zbierka a vzrušujúce exponáty robia z tohto múzea ideálne miesto na návštevu pre každého, kto má záujem o starovekú históriu. A s jeho blízkosťou k ďalším kultúrnym atrakciám v Alexandrii, máte možnosť stráviť celý deň objavovaním histórie a kultúry tejto úžasnej oblasti.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Alexandria National Museum


Otázky a odpovede o Egypte a Alexandrijskom národnom múzeu:

1. Čo si môžem pozrieť v Alexandrijskom národnom múzeu?
- V múzeu si môžete pozrieť množstvo archeologických exponátov, ako sú sochy, sarkofágy, fresky, nádobky a ďalšie artefakty z rôznych historických období Egypta.

2. Aké sú otváracie hodiny Alexandrijského národného múzea?
- Múzeum je otvorené od pondelka do soboty od 9:00 do 16:30.

3. Koľko stojí vstup do Alexandrijského národného múzea?
- Vstupné stojí približne 50 egyptských libier pre dospelých a 25 egyptských libier pre študentov.

4. Kde sa nachádza Alexandrijské národné múzeum?
- Múzeum sa nachádza v centrálnom Alexandrii, v blízkosti Kajetábádského námestia.

5. Aká je história Alexandrijského národného múzea?
- Múzeum bolo založené v roku 2003 a jeho hlavným cieľom je zachovávať a vystavovať egyptské umelecké diela a artefakty z obdobia faraónov až po grécko-rímske obdobie.

6. Je možné v múzeu fotografovať alebo natáčať?
- Fotografovanie a natáčanie je povolené len v niektorých častiach múzea. Pred vstupom je potrebné si overiť aktuálne pravidlá a povolenia.

7. Poskytuje múzeum sprievodcovské služby?
- Áno, múzeum poskytuje sprievodcovské služby. Môžete si najať miestneho sprievodcu, ktorý vám poskytne informácie a históriu jednotlivých zobrazených artefaktov.

8. Sú v múzeu dostupné informačné brožúry alebo audiotúry?
- Áno, múzeum poskytuje informačné brožúry v rôznych jazykoch. Niektoré časti múzea majú aj audio sprievodcov, ktoré poskytujú podrobné informácie o exponátoch.

9. Koľko času by som mal/a venovať návšteve Alexandrijského múzea?
- Závisí od individuálneho záujmu, ale prehliadka múzea obvykle trvá približne 2 až 3 hodiny.

10. Je v múzeu možné zakúpiť suveníry alebo knihy o Egypte?
- Áno, múzeum má obchod, kde môžete zakúpiť suveníry, repliky artefaktov, knihy a ďalšie predmety súvisiace s Egyptom.


Dovolenka Egypt Alexandria National Museum


Egypt sa môže pochváliť svojou bohatou históriou a kultúrou, a to najmä vďaka svojim mnohým múzeám. Jedným z najznámejších a najnavštevovanejších múzeí je Alexandria National Museum, ktoré sa nachádza v druhom najväčšom meste Egypta - Alexandrii.

Múzeum bolo založené v roku 2003 a jeho cieľom je zachovať a prezentovať bohatstvo a rôznorodosť egyptského dedičstva. Jeho zbierky obsahujú artefakty z rôznych histórických období od staroveku po modernú dobu. Návštevníci sa tu môžu dozvedieť veľa zaujímavostí o histórii Egypta a jeho obyvateľoch.

Hlavná expozícia múzea sa skladá z viacerých galérií, kde sú zobrazené archeologické nálezy, náboženské artefakty, zbrane, šperky, sochy, nástenné maľby a mnoho ďalších historických predmetov. Mnohé z týchto artefaktov sú viac ako tisíc rokov staré a ukazujú bohatstvo a vyspelosť egyptských civilizácií.

V jednej zo sál múzea sa nachádza veľký model hrobky faraóna Tutanchamona, ktorý je jedným z najznámejších egyptských faraónov. Návštevníci môžu obdivovať jeho pohrebné vybavenie, zlato a mnoho iných cenných predmetov, ktoré boli objavené v jeho hrobke v roku 1922.

Okrem hlavnej expozície má múzeum aj oddelenie venované moderným umelcom a ich dielam. Tieto diela sa odlišujú od tradičných egyptských umení, ale stále ukazujú bohatstvo a rozmanitosť egyptského kultúrneho dedičstva.

Mnohí návštevníci Egypta si nerobia dovolenky len vďaka slnečným plážam a luxusným rezortom, ale aj kvôli jeho bohatým dejinám a jedinečným kultúram. Navštíviť Alexandria National Museum je preto jednou z najlepších možností, ako spoznať tento fascinujúci aspekt Egypta. Múzeum ponúka vzdelávacie a informačné programy, ktoré sú prispôsobené nielen deti, ale aj dospelí, ktorí sa chcú dozvedieť viac o histórii Egypta.

Kto má záujem o egyptskú históriu a kultúru, Alexandria National Museum je nevyhnutnosťou pri návšteve Alexandrie. Toto múzeum vyniká svojou jedinečnou zbierkou a ponúka návštevníkom možnosť preniknúť do hlbokých dejín Egypta. Takže ak plánujete dovolenku v Egypte, nezabudnite si naplánovať návštevu Alexandrie a jej národného múzea.


Počasie Egypt Alexandria National Museum


Egypt je krajina, ktorá sa nachádza na juhovýchodnom okraji afrického kontinentu a na severnej pologuli. V tejto krajine sú počasie a klíma veľmi rozmanité a závisia od mnohých faktorov, vrátane geografického umiestnenia a poveternostných podmienok.

Ak hovoríme o počasí v Egypte, môžeme rozlišovať tri základné súčasti tohto klimatického systému - púštny klima, stredomorský klima a tropický klima. Každý z týchto klimatických podmienok si vyžaduje odlišný prístup a náležité prispôsobenie.

Jedným z miest v Egypte, kde si môžeme všimnúť klimatických zmien, je Alexandria National Museum. Tento múzeum sa nachádza v samotnom centre mesta Alexandria, ktoré leží na pobreží Stredozemného mora. Týmto faktom je podmienkou pre mesto a múzeum stredomorský klima.

Majú tu umiestnené zobrazenia krásnych artefaktov a uchovávajú históriu Egypta. Tým pádom je nutné dávať pozor na podnebie a klimatické podmienky v tomto regióne. Zimy v Alexandrii sú mírnymi a suchými, zatiaľ čo letá sú teplé a vlhké.

Priemerná teplota v januári je 14 stupňov Celsia a v júli a auguste dosahuje až 28 stupňov Celsia. Podnebie Stredozemného mora je všeobecne vybavené silným morským vplyvom a silné zrážky sú bežné počas jarnej a jesennej sezóny.

To znamená, že ak navštívite Alexandria National Museum v letnom období, môžete počítať s teplými teplotami a vysokou vlhkosťou vzduchu. Preto sa odporúča vyberať si oblečenie a obuv, ktoré sú vhodné pre teplé a vlhké podmienky. V zimnom období sú dni skôr pochmúrne a chladné.

Navyše, keď navštívite múzeum, mali by ste sa na to poriadne pripraviť, aby ste sa mohli venovať spoznávaniu histórie Egypta, ktorá je u veľa ľudí stále fascinujúcou témou.

V Alexandrii však môžu byť niekedy zrážky drsné a môžu mať nepríjemné následky. Všetkým návštevníkom múzea sa preto odporúča kontrolovať predpoveď počasia pred svojou cestou.

Ak hľadáte vhodný čas na návštevu múzea a Alexandra National Museum, berte do úvahy tieto počasie a klimatické podmienky a zvoľte si svoju návštevu vtedy, kedy bude podnebie najlepšie.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky