Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Egypt Dahab

Letenka Egypt Dahab


Egypt je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou, nádhernými plážami a fascinujúcimi miestami na preskúmanie. Ak plánujete dovolenku v Egypte a hľadáte ideálne miesto na relaxáciu a objavovanie, nezabudnite zahrnúť do svojho itinerára miesto s názvom Dahab.

Dahab je malebné letovisko na pobreží Červeného mora, nachádzajúce sa iba približne 80 kilometrov východne od vyhľadávaného letoviska Sharm El Sheikh. Odlišuje sa svojou pokojnou a uvoľnenou atmosférou a je známe ako raj pre milovníkov potápania a windsurfing. Taktiež je to vhodné miesto pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu v nádhernom prostredí.

Cesta do Dahabu je možná cez medzinárodné letisko v Sharme El Sheikhu, kam môžete lietať z rôznych častí sveta. Po pristátí v Sharm El Sheikhu môžete ľahko dopraviť do Dahabu vlakom, autobusom alebo taxíkom. Táto krátka cesta ponúka nádherné výhľady na pobrežie Červeného mora a slávne Sinajské pohorie.

Po príchode do Dahabu budete okamžite fascinovaní krásami tejto oblasti. Jednou z hlavných atrakcií je Blúzová diera, ktorá ponúka jedinečnú príležitosť na potápanie v jednom z najkrajších miest Červeného mora. Môžete obdivovať farebné koraly, rybky a ďalšie podmorské tvory vo vode, ktorá je považovaná za jednu z najjasnejších a najkrajších na svete.

Pre tých z vás, ktorí žiadajú viac adrenalínu, je tu ponuka windsurfingového a kitesurfingového športu. V Dahabe je veľa windsurfingových škôl, kde si môžete prenajať všetko potrebné vybavenie a priamo na mieste sa naučiť základy a pokročilé techniky. Silný, konštantný vietor a ideálna teplota vody poskytujú dokonalé podmienky pre tieto športy.

V meste Dahab môžete tiež objaviť mnoho zaujímavých miest a zážitkov. Jedným z nich je slávny trh s darčekmi, kde si môžete zakúpiť tradičné egyptské výrobky ako napríklad obľúbené čajové kanvice, farebné šperky a punčochy s výšivkami. Okrem toho môžete navštíviť aj miestnu kaviareň a ochutnať niektoré z tradičných egyptských jedál, ako sú falafel alebo hovädzie kúsky na smažení.

Na konci dňa si môžete vychutnať západ slnka na jednej z nádherných pláží v Dahabe. Červené more vytvára úžasné farebné odtiene, ktoré vytvárajú romantickú atmosféru. Môžete si vychutnať chvíľu relaxu na lehátku, zaplavovať si nohy v čistom piesku a obdivovať dokonalý výhľad na Červené more.

Návrat do hotela je jednoduchý s množstvom možností prechádzok alebo taxi služieb. Vzhľadom na to, že Dahab je relatívne malé letovisko, všetko je v blízkosti a ľahko dostupné.

Dahab je skutočne neodolateľné miesto na oddych a dovolenku. S jeho nádhernými plážami, fascinujúcim podmorským svetom a pokojnou atmosférou je to malý kúsok raja na Zemi. Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, neváhajte a rezervujte si letenku do Egypta a čas strávený v Dahabe nechajte, aby vám zostal v srdci naveky.


Ubytovanie Egypt Dahab


Dahab je mestečko nachádzajúce sa na Sinajskom polostrove v Egypte. Je populárnou destináciou pre turistov, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu v tých najkrajších prírodných prostrediach. Medzi najväčšie lákadlá tohto miesta patrí jeho úchvatná pláž, bohatý podmorský svet a jedinečná atmosféra.

V oblasti Dahab sa nachádza množstvo ubytovacích zariadení, ktoré poskytujú komfortné a pohodlné ubytovanie pre návštevníkov. Pre tých, ktorí preferujú luxus a exkluzivitu, sú k dispozícii luxusné hotely s výhľadom na more. Tieto hotely ponúkajú všetky moderné zariadenia a služby, vrátane bazénov, wellness centier, reštaurácií a masážnych salónov. Sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú maximálnu pohodu a relaxáciu počas svojho pobytu.

Pre tých, ktorí uprednostňujú viac priateľské prostredie a lacnejšiu možnosť ubytovania, sú k dispozícii aj menšie hotely a apartmány v centre mesta. Tieto ubytovacie možnosti sú vhodné pre tých, ktorí chcú preskúmať okolie a zažiť dobrodružstvo. Okrem toho tu nájdete aj niekoľko kemppov, ktoré sú obľúbené medzi milovníkmi outdoorových aktivít. Na pláži je tiež možné nájsť niekoľko stánkov s pltnami a stanmi, kde môžete stráviť noc priamo na pláži a zažiť autentický zážitok.

Jedným z hlavných lákadiel Dahabu je jeho úchvatná pláž a krištáľovo čisté vody. Pláž je ideálna pre opaľovanie, relaxáciu a rôzne vodné aktivity. Milovníci potápania budú nadšení množstvom korálových útesov a farebných rýb, ktoré možno vidieť pri snorklovaní alebo potápaní. Pre tých, ktorí majú radi adrenalínové športy, je tu možnosť surfovania, windsurfingu a kiteboardingu. Vďaka silným vetrom je Dahab tiež populárnou destináciou pre tých, ktorí sa venujú windsurfingu a kiteboardingu.

Okrem vodných aktivít si môžete vychutnať aj rôzne ďalšie atrakcie v oblasti Dahab. Môžete navštíviť okolité púšte a absolvovať safari na korbách, ktoré vám umožní objaviť krásy sinajskej krajiny. Môžete tiež navštíviť miestne trhy a nakupovať miestne výrobky, ako sú farebné šperky, keramika a suveníry.

Ak hľadáte oddych a dobrodružstvo v jednom, ubytovanie v Egypte v Dahabu je ideálnou voľbou. Mesto ponúka všetko, čo potrebujete na dokonalú dovolenku - od krásnych pláží po vzrušujúce vodné aktivity a exotické kultúrne zážitky. Zároveň je tu dostatok možností ubytovania, aby vyhovovalo potrebám a preferenciám rôznych návštevníkov. Nech už si vyberiete luxusný hotel alebo skromnejšie ubytovanie, pobyt v Dahabu vás určite nesklame.


Počasie Egypt Dahab


Dahab je populárna turistická destinácia v Egypte, ktorá sa nachádza na pobreží Červeného mora. Patrí medzi najkrajšie miesta na svete pre potápanie a surfovanie, no jeho atraktívnosť je ovplyvnená aj počasím.

Klima v Dahabe je desertné. V lete teploty vystupujú na 40°C a v zime klesajú na 20°C. Morské vody sú teplé celý rok a teplota vzduchu je mierna v porovnaní s inými oblasťami Egypta.

Zima v Dahabe je obdobie s najsilnejšími a najpríjemnejšími vetrovmi, ktoré umožňujú ideálne podmienky pre surf, kitesurf a windsurfing. V zime sa počasie v Dahabe považuje za najpríjemnejšie, pretože teploty sú pohodlné a nemusíte bojovať s veľkými horúčavami.

Jarné obdobie v Dahabe znamená búrky, ale v zime sú šance na dážď minimálne. Ako sa blíži jeseň, počasie sa stáva prijemnejším. Teplota vzduchu je nižšia a v morskej vode je viac chladu. Toto obdobie tiež poskytuje dobré podmienky pre rôzne druhy turistiky, napríklad prechádzky po pustatinach a výlety do okolitých hôr.

Leto v Dahabe môže byť veľmi horúce. V tejto dobe roka sa môžete stretnúť s vysokými teplotami a veľmi horúcimi dňami. Nočné teploty sú takisto vysoké, čo znamená, že nemusíte obliekať ťažké oblečenie. Najlepšie je prísť v lete do Dahabu, ak máte radi viac slnka a chcete sa okúpať v teplej vode.

V záverečnej analýze je počasie v Dahabe na väčšinu ľudí vhodné, ak chcete ísť potápať, surfovať, kitesurfing a windsurfing. Na druhej strane, ak chcete urobiť výlet mimo turistického sektoru, tak zima a jar sú tie najlepšie ročné obdobia pre turistiku. V konečnom dôsledku, nech už prídete kedykoľvek, Dahab ponúka jedinečné skúsenosti a neopakovateľnú atmosféru, ktorá Vás uchváti.


Dovolenka Egypt Dahab


Egypt je zemou, ktorá má bohatú históriu, kultúru a nádherné pláže. Jedným z najatraktívnejších miest pre dovolenku v Egypte je bezpochyby Dahab. Toto malé mestečko sa nachádza na pobreží Červeného mora a je obľúbeným miestom medzi turistami z celého sveta.

Dahab je známy svojimi úžasnými podmorskými scenériami, kde si môžete užiť šnorchlovanie alebo potápanie v jednom z najkrajších korálových útesov na svete. Korály sú preto považované za jedno z hlavných lákadiel tohto miesta.

Dahab je tiež vyhľadávaný pre svoje pláže s jemným pieskom a priezračne čistou vodou. Mnohé z nich sú neďaleko centra mesta a ponúkajú výborné podmienky na opaľovanie a relaxáciu. Každý návštevník tu nájde svoje obľúbené miesto, kde si môže užiť slnko a oddych.

Mesto samotné je známe svojou priateľskou atmosférou a pohostinnými obyvateľmi. V centre mesta sa nachádza trh, na ktorom môžete objaviť rôzne miestne produkty ako koberce, šperky alebo tradičnú egyptskú kuchyňu. Je tiež možné navštíviť niektoré z miestnych reštaurácií, kde si môžete vychutnať čerstvé ryby a ďalšie miestne špeciality.

Pre tých, ktorí majú radi adrenalínové športy, je Dahab ideálnym miestom. Významná je tu predovšetkým windsurfingová scéna, vďaka silným vetrom je toto miesto jedným z najlepších na svete pre tento druh športu. Okrem toho je možné sa venovať aj kitesurfingu, potápaniu alebo jazde na kameľoch.

Mnohí turisti sa vydávajú aj na výlety do blízkeho púštného územia, kde môžu zažiť autentickú egyptskú kultúru a životnom štýle beduínskych kmeňov. Je tu možné preskúmať staré beduínske osady, jazdiť na horských bicykloch po piesočnatých dunách alebo si užiť nočnú bouřku pod otvoreným nebom.

Celkovo povedané, Dahab je ideálnym miestom pre dovolenku pre každého. Bez ohľadu na to, či sa chcete len opaľovať a relaxovať na pláži, šnorchlovať a potápať sa v nádhernom podmorskom svete, alebo zažiť adrenalínové športy a objavovať miestnu kultúru, v Dahabe si určite príde na svoje. Zároveň v tejto malebnej destinácii nájdete miesto, kde si môžete užiť oddych a načerpať novú energiu v príjemnom prostredí.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Dahab


Najčastejšie otázky a odpovede o Egypte, konkrétne o Dahab:

1. Aká je najlepšia doba na návštevu Dahabu?
Najlepšie obdobie na návštevu Dahabu je zvyčajne od októbra do apríla, keď je príjemné počasie a teplota vody je tiež dostatočne teplá na potápanie.

2. Ako sa dostanem do Dahabu?
Dahab má vlastné medzinárodné letisko, ktoré sa nachádza asi 100 km od letiska Sharm El Sheikh. Môžete si rezervovať let do letiska Sharm El Sheikh a odtiaľ si vziať taxík, autobus alebo prenajaté auto do Dahabu.

3. Aké sú najznámejšie pláže v Dahabu?
Medzi najznámejšie pláže v Dahabu patria Lighthouse Beach, Laguna Beach a Blue Hole. Všetky tieto pláže ponúkajú krásny biely piesok a krištáľovo čistú vodu.

4. Aké aktivity sú populárne v Dahabu?
Dahab je známy svojimi vodnými športmi, najmä potápaním a šnorchlovaním. Ďalšie populárne aktivity zahŕňajú jazdu na kamele, výlety do blízkeho národného parku Ras Abu Galum a návštevu historických miest.

5. Kde môžem v Dahabu nájsť dobré reštaurácie?
V Dahabu nájdete veľa reštaurácií, ktoré ponúkajú rôzne kuchyne, vrátane medzinárodnej, talianskej a miestnej egyptskej kuchyne. Niektoré z najlepších reštaurácií sú Eel Garden, Blue Beach Club a Ali Baba.

6. Aký je priemerný rozpočet na dovolenku v Dahabu?
Priemerný rozpočet na dovolenku v Dahabu závisí od vášho výberu ubytovania a životného štýlu. Však zhruba môžete očakávať, že na stravu, prenocovanie a aktivity utratíte okolo 50 až 100 eur denne.

7. Je Dahab bezpečné miesto na návštevu?
Dahab je považovaný za relatívne bezpečné miesto pre turistov. Avšak odporúča sa stanoviť informovaný o aktuálnej bezpečnostnej situácii a dodržiavať obvyklé bezpečnostné opatrenia, ako napríklad sledovať miestne správy a vyvarovať sa zlým oblastiam v noci.

8. Ako sa môžem presunúť z Dahabu do iných častí Egypta?
Dahab je dobre prepojený s inými časťami Egypta. Môžete si vziať vlak do Káhiry alebo Hurghady, pohodlne sa dostať autobusom alebo vziať vnútroštátne lety na medzinárodných letiskách v blízkom Sharm El Sheikh.

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Dahabu. Pri plánovaní návštevy odporúčame vyhľadať ďalšie informácie a konzultovať s miestnymi turistickými agentúrami pre aktuálne informácie a odporúčania.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky