Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Egypt Edfu (vrátane chrámu Horuse)

Počasie Egypt Edfu (vrátane chrámu Horuse)


Egypt Edfu sa nachádza v severnom Egypte a je domovom slávneho chrámu Horusa, jedného z najväčších a najdôležitejších chrámov v celej krajine. Ako turista, ktorý prichádza navštíviť tento miestny skvost, je dôležité mať na pamäti počasie Edfu.

Väčšina oblastí Egypta, vrátane Edfu, má typicky veľmi horúce a suché počasie. Počas letných mesiacov (jún až august) sa teploty môžu vystúpiť aj nad 40°C, čo môže byť pre turistov veľmi nepríjemné. Na druhej strane, v zimných mesiacoch sa teploty zvyčajne pohybujú medzi 20°C a 25°C, čo je oveľa príjemnejšie a ideálne pre turistické aktivity.

Okrem horúčavy je dobre si uvedomiť aj fakty o vetre v oblasti. Väčšina Edfu a okolitých oblastí sa nachádza na juhozápadnom pobreží Núbie, kde sa vyskytujú pravidelné a silné predvetrové vetry z oblasti Sahary. Tieto vetry môžu byť pre turistov dosť nepríjemné, pretože ich vietor silno fúka cez oblasť a prach a piesok vystupujú do vzduchu. Avšak, väčšina turistov sa na toto rýchlo zvykne a sú pripravení na to, že budú musieť často očistit hrdlo a nos.

Napriek tomu, že Edfu je miesto navštevované počas celého roka, najlepší čas na návštevu chrámu Horuse a okolitých pamiatok je počas jarných a jesenných mesiacov (marec, apríl, október a november). Teploty sú vtedy príjemné a počasie je najmenej prchavé.

Ak sa chystáte návštevu Edfu a chrámu Horuse, nezabudnite si zobrať slnečné okuliare, klobúk alebo čapicu a dostatok vody, aby ste sa zabezpečili proti horúčave. Pre turistov, ktorí sa planujú v tomto archeologickom meste stráviť niekoľko dní, je odporúčané zabezpečiť si vhodné ubytovanie s klimatizáciou, ktoré Vám poskytne príjemný únik z horúčavy počas návratov z výletov a návštevou chrámu Horuse.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Edfu (vrátane chrámu Horuse)


Q: Kde sa nachádza Edfu?

A: Edfu sa nachádza v Egypte, asi 110 km južne od Luxoru.

Q: Čo je chrám Horuse?

A: Chrám Horuse je staroveký egyptský chrám v Edfu, zasvätený bohovi Horusovi.

Q: Aké je otváracie hodiny chrámu Horuse?

A: Chrám Horuse je otvorený denne od 9:00 do 17:00 hod.

Q: Je vstup do chrámu Horuse platený?

A: Áno, vstup do chrámu Horuse je platený. V roku 2021 bol vstupný poplatok 80 egyptských libier.

Q: Ako sa dostať do Edfu z Luxoru?

A: Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať do Edfu z Luxoru, vrátane autom, autobusom alebo lodiou.

Q: Aké pamiatky môžem vidieť v Edfu okrem chrámu Horuse?

A: Okrem chrámu Horuse sa v Edfu nachádza aj staroveký cintorín, kde je možné vidieť egyptské náhrobníky, ako aj trh s miestnymi produkty a suvenírmi.

Q: Aké je klima v Edfu?

A: Edfu má typické púštne klima s vysokými teplotami počas dňa a s nízkymi teplotami v noci. Najlepší čas na návštevu je v zime, keď je počasie chladnejšie a menej horúce.

Q: Potrebujem víza na návštevu Egyptskeho chrámu Horuse?

A: Áno, väčšina návštevníkov musí mať víza na vstup do Egyptu. Víza je možné získať na egyptských konzulátoch alebo na letiskách v Egypte pri príchode.


Letenka Egypt Edfu (vrátane chrámu Horuse)


Egypt je krajina bohatá na históriu a kultúru. Väčšina ľudí pozná Egypt hlavne vďaka pyramidám, ako je napríklad slávna Gíza. Ale Egypt je oveľa viac ako len pyramídy. Práve tieto históriou preniknuté miesta robia z Egypta fascinujúce a jedinečné miesto na návštevu.

Ak plánujete dovolenku v Egypte, odporúčam vám presun do mesta Edfu. Mesto Edfu sa nachádza na juhu Egypta, v provincii Asuán. Jednou z hlavných atrakcií tohto mesta je chrám Horusa, ktorý sa nachádza v centre mesta.

Cesta do Edfu môže byť trochu náročná. Najlepšou možnosťou je letieť z hlavného mesta Káhira na miestne letisko v Edfu. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky na túto trasu a dajú sa nájsť za veľmi dobré ceny.

Po príchode na letisko v Edfu by ste sa mali vydať smerom k chrámu Horusa. Toto je najväčší zachovaný egyptský chrám a je dedikovaný božstvu Hórusovi, bohu ochrany, kráľovstva a strážcom faraóna.

Po vstupe do chrámu budete fascinovaní jeho veľkosťou a detailnými umením na stenách. Môžete vidieť rôzne scény z egyptského života a pohrebové rituály. Katedrála je tiež obklopená peknými záhradami a stromami.

Jedným z najfascinujúcejších prvkov chrámu je jeho slávna zmiešaná obranná veža. Tento systém umožnil jednotkám Hórusa brániť chrám pred možným útokom nepriateľov. Toto je jediný známy chrám, kde je táto veža stále pôvodná a dochovaná.

Po prehliadke chrámu sa môžete vydať aj do samotného mesta Edfu. Mesto má pokojnú atmosféru a skvelé miesto na ochutnanie egyptských tradičných jedál. Najobľúbenejšími jedlami v Edfu sú napríklad kebab, kofta a rôzne druhy grilovaného mäsa. Určite si nemôžete nechať ujsť príležitosť vyskúšať aj oblúbený tradičný egyptský nápoj - hibiskusový čaj.

Po jedle sa môžete vydať na prechádzku po meste a obdivovať egyptskú architektúru. Zaujímavosťou je aj trh, kde môžete nájsť rôzne suveníry, šperky a miestne výrobky.

Edfu je naozaj špeciálnym miestom v Egypte a ponúka jedinečný pohľad do histórie a kultúry tejto krajiny. Ak plánujete návštevu Egypta, nezabudnite zaradiť Edfu a jeho slávny chrám Horusa na svoj zoznam miest, ktoré chcete navštíviť.


Dovolenka Egypt Edfu (vrátane chrámu Horuse)


Egypt je známy svojimi majestátnymi pyramidami a starobylými chrámami. Jedným z najkrajších a najzachovalejších chrámov v Egypte je chrám Horuse v meste Edfu. Edfu je malé mesto v Hornom Egypte, nachádzajúce sa na břehu rieky Nil. Jeho návšteva je neodmysliteľnou súčasťou dovolenky v Egypte.

Chrámový komplex je zasvätený faraónovi Horusovi, bohovi ochrany a plodnosti. Je to jeden z najlepšie zachovaných chrámov v Egypte a je považovaný za skvelý príklad klasického egyptského chrámu. Jeho stavba začala v roku 237 pred Kr. a trvala až do roku 57 pred Kr. Chrám Horuse bol postaven ako miesto bohoslužieb a slúžil na uctievanie boha Horusa.

Chrámový komplex je obklopený vysokým múrom, ktorý ho chráni pred vonkajším svetom. Po prechode vstupnou bránou sa dostanete do nádvorí, kde sa stretnete so dvoma veľkými kamennými sochami hystera, strážcu chrámu. Sú to obrovití sokoli s ľudskými hlavami, symbolizujúci Horusa.

Hlavným bodom záujmu je samotný chrám Horuse. Jeho stavba je veľmi dobre zachovaná a dnes sa považuje za jeden z najlepších príkladov egyptského chrámového umenia. Jeho koridory sú zdobené nádhernými reliéfmi a hieroglyfmi, ktoré opisujú rôzne príbehy z egyptských mýtov a legend. Centrálnou časťou chrámu je svätyňa so sochou boha Horusa.

Návšteva chrámu Horuse je skutočnou pýchou každého turistu. Jeho architektúra a umenie vytvárajú jedinečnú atmosféru a vrátia vás do starovekého Egypta. Mnohí turisti si tu uvedomia, že Egypt nie je len o pyramidách, ale tiež o blízkom zoznámení sa s egyptskou kultúrou a históriou.

Okrem návštevy chrámu Horuse je v Edfu aj mnoho ďalších vecí, ktoré stojí za vidieť. Pri prechádzke mestom môžete obdivovať starobylé egyptské domy, úzke uličky a trhy so suvenírmi. Môžete si tiež urobiť krátku plavbu po Níle na tradičnej loďke a sledovať život na rieke.

Pre tých, ktorí si užívajú dyhavé slnko a piesočné pláže, je v blízkosti Edfu niekoľko luxusných rezortov s plážami. Môžete tu relaxovať, opaľovať sa a užívať si kúpanie vo vode Čkrskej rieky.

Dovolenka v Egypte je nezabudnuteľným zážitkom a návšteva Edfu s chrámom Horuse je jedným z vrcholov takého zážitku. Pre svoju kultúru, históriu a krásu si Edfu získava srdcia návštevníkov a ponúka jedinečný pohľad do starého Egypta.


Ubytovanie Egypt Edfu (vrátane chrámu Horuse)


Egypt je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií na svete a ponúka nespočetné množstvo historických pamiatok a kultúrnych skvostov. Jedno z najzaujímavejších miest, ktoré stojí za návštevu, je mesto Edfu, ležiace na brehu rieky Níl. Edfu je známe predovšetkým svojím starovekým chrámom Horusa.

Ak hľadáte ubytovanie v Edfu, máte niekoľko možností. Mesto ponúka širokú paletu hotelov a rezortov, ktoré sa nachádzajú buď priamo v centre, alebo v jeho blízkosti. Miestne hotely majú jedinečnú atmosféru a často ponúkajú nádherný výhľad na rieku Níl.

Jedným z najpopulárnejších miest na ubytovanie v Edfu je tzv. "Motýlikový hotel". Toto pomenovanie dostal kvôli svojmu charakteristickému krídlovému tvaru. Hotel sa nachádza priamo na brehu Nílu a ponúka krásny výhľad na rieku. Jeho vybavenie je zamerané na príjemné a pohodlné ubytovanie pre turistov, ktorí si užívajú svoju dovolenku v Egypte.

V blízkosti motýlikového hotela sa nachádza najslávnejší pamiatka Edfu - chrám Horusa. Tento zachovalý chrám je zasvätený egyptskému bohu Horusovi, ktorý bol považovaný za ochrancu faraónov. Vstupenky do chrámu si môžete zakúpiť priamo v hoteli, čo je veľkou výhodou pre turistov.

Samotný chrám Horusa je jedinečným príkladom starovekého egyptského stavebníctva. Jeho veľkolepá architektúra a do detailov vytvorené reliéfy sú ohromujúce. Turisti majú možnosť prechádzať sa po vnútri chrámu a obdivovať jeho umenie a historický význam.

Okrem chrámu Horusa je v Edfu aj ďalšie množstvo historických pamiatok a atrakcií. Mesto je obklopené nádhernou egyptskou krajinou, ktorá láka turistov na prechádzky a výlety. Môžete sa vydať na jazdu na velbloudovi po piesočných dunách, navštíviť niektoré z miestnych trhov a obchodov a zažiť tradičnú egyptskú kultúru a gastronómiu.

Po návrate z výletu alebo prehliadky pamiatok si môžete oddýchnuť v hotely, ktoré ponúkajú širokú škálu služieb a zábavy. K dispozícii máte bazény, wellness centrá, reštaurácie s tradičnou egyptskou i medzinárodnou kuchyňou a mnoho ďalších možností, ako si spríjemniť svoj pobyt v Edfu.

Ubytovanie v Egypte, konkrétne v meste Edfu, je výbornou voľbou pre milovníkov histórie a kultúry. Mesto ponúka jedinečnú kombináciu nádherných pamiatok a moderných hotelov, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších turistov. Nezabudnite si užiť krásy rieky Níl a jej okolia a vychutnajte si autentickú atmosféru egyptského mestského života.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky