Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Egypt Sharm El Sheikh

Dovolenka Egypt Sharm El Sheikh


Egypt je populárnou dovolenkovou destináciou medzi turistami z celého sveta a jedným z najnavštevovanejších miest v krajine je letovisko Sharm El Sheikh. Toto exotické letovisko sa nachádza na juhu Sinajského polostrova pri Červenom mori, čo z neho robí ideálne miesto pre dovolenku so slnkom, plážou a vodnými športmi.

Sharm El Sheikh je známy svojimi ohromujúcimi plážami s bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou. Mnoho hotelov a rezortov leží priamo na pláži, čo poskytuje turistom jednoduchý prístup k moru a možnosť relaxovať na slnku. Červené more je domovom nespočetných útesov a farebných koralových ríš, čo z Sharm El Sheikh robí ideálne miesto pre potápanie a šnorchlovanie. Mnoho potápačských stredísk poskytuje kurzy a výlety pre začiatočníkov aj pokročilých potápačov.

Okrem vodných aktivít je v Sharm El Sheikh aj mnoho iných atrakcií. Jednou z nich je Sinajský polostrov a vrchol hory Horeb, ktorá sa nachádza v blízkosti mesta. Táto hora je považovaná za dôležité miesto pre židovských, kresťanských a moslimských pútnikov a ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Ďalšou atrakciou je národný park Ras Mohammed, ktorý sa nachádza na južnom cípe Sinajského polostrova. Tento park ponúka nádherné prírodné scenérie so skalnatými útesmi, koralovými ríšami a malými plážami. Je vhodný pre milovníkov prírody a je domovom rôznych druhov, vrátane vzácnych rýb a morských živočíchov.

Kultúrni nadšenci budú mať radosť z návštevy starobylých relikvií a pamiatok v blízkosti Sharm El Sheikh. Napríklad mesto Luxor, ktoré sa nachádza na juhu Egypta, je domovom mnohých starovekých chrámov a hrobiek faraónov. Turisti môžu navštíviť slávny chrám Karnak a údolí kráľov, ktoré sú známe svojou archeologickou hodnotou.

Egypt je tiež známy svojou lahodnou miestnou kuchyňou. Turisti si môžu vychutnať tradičné jedlá, ako sú kebab, rôzne druhy mäsa s arabskými koreninami a rôzne druhy morských plodov. K ničomu však nesmie chýbať slávne egypťanské pitie - čaj z mäty.

Ak hľadáte exotické letovisko so slnkom, plážou, kultúrou a príležitosťou na dobrodružstvo v mori, nemôžete prehliadnuť Sharm El Sheikh. Toto letovisko ponúka všetko, čo potrebujete na nezabudnuteľnú dovolenku v Egypte.


Počasie Egypt Sharm El Sheikh


Egypt je známy svojim horúcim klimatickým podnebím a Sharm El Sheikh nie je výnimkou. Sharm El Sheikh má celoročne teplé podnebie a len málo zrážok. Teploty prudko stúpajú v lete a prudko klesajú v zime.

V lete, od mája do septembra, sa teploty pohybujú v rozmedzí od 32°C do 38°C. Večery sú stále teplé, s teplotami okolo 25 až 28°C, čo znamená, že turisti môžu vychutnávať letnú atmosféru aj v noci. Vysoká vlhkosť spôsobuje, že horúčavy pocítiš intenzívnejšie, preto je dôležité udržiavať sa hydratovaný a chrániť sa proti slnečným lúčom.

Jeseň (október a november) a jar (marec a apríl) sú obdobím prechodu a teploty sú mierne, s priemernými hodnotami od 25°C do 30°C. Ideálny čas pre turistov, ktorí nemajú radi extrémne teplo, ale radi sa slnko a horúčavám nevyhýbajú.

V zime, od decembra do februára, je teplota približne od 20°C do 25°C. Nocou teploty klesajú k 15°C a turisti by mali zobrať s sebou trochu teplejšie oblečenie. V zime môžu občas priniesť útvary nad Atlantickým oceánom búrky, ktoré môžu zvýšiť riziko zrážok.

Vodná teplota je po celý rok teplá, čo umožňuje plávanie a potápanie sa bez potreby mokrých oblekov alebo neoprénu. Voda je krištáľovo čistá a ponúka ideálne prostredie pre rôzne vodné športy.

Celkové počasie v Sharm El Sheikh je ideálne pre turistov, ktorí hľadajú slnečné a teplé počasie. So stredomorským podnebím a teplotami približne 30°C po celý rok, navštíviť Sharm El Sheikh je výborný nápad počas celého roka. Len nezabudnite na dostatok ochrany pred slnečnými lúčmi a pravidelne sa hydratujte.


Letenka Egypt Sharm El Sheikh


Egypt Sharm El Sheikh: Krajina plná krásy a dobrodružstva

Egypt Sharm El Sheikh je jeden z najobľúbenejších cieľov medzi turistami z celého sveta. Nachádza sa na juhu Sinajského polostrova v Egypte a ponúka návštevníkom nespočetné množstvo možností na dovolenku.

Jednou z najväčších príťažlivostí Sharm El Sheikh je jej úžasné podmorské svety. Obľúbenými aktivitami sú potápanie a šnorchlovanie, ktoré vám umožnia objaviť krásy koralových útesov a pestrosť farebných rýb. Nie je potrebná žiadna predchádzajúca skúsenosť, pretože tu nájdete množstvo škôl, kde sa môžete naučiť potápať alebo šnorchlovať. Je to neopakovateľný zážitok, keď sa pred vašimi očami otvorí panoráma podmorského sveta plného života a krásy.

Ďalšou zaujímavou činnosťou v Sharm El Sheikh je jazda na ďúbku. Táto adrenalínová aktivita vám umožňuje preskúmať pobrežie až do hlbín sinajského polostrova. Po vodnom skúšobnom chode si vás vodca vezme na jazdu okolo najkrajších miest v okolí. Zároveň budete obklopení nádherným modrým morom a panorámou červeného pohoria. Je to nezabudnuteľný zážitok, po ktorom túžia mnohí dobrodruhovia.

Okrem týchto aktivít ponúka Sharm El Sheikh aj množstvo možností pre relaxáciu a oddych. Pláže s jemným pieskom a priezračnou modrou vodou sú ideálne na opaľovanie a relax. Ak si chcete dopriať niečo špeciálne, môžete si vybrať z niekoľkých luxusných kúpeľových rezortov, ktoré ponúkajú všetky možné výhody a služby pre vašu pohodu.

Ak sa chcete viac dozvedieť o histórii Egypta, odporúča sa navštíviť mesto Káhira, ktoré je len krátkou vzdialenosťou letu od Sharm El Sheikh. Tu môžete navštíviť legendárnu Pyramídu, ktorá je jedným z najstarších a najznámejších archeologických záznamov krajiny.

Vzhľadom k svojmu geografickému umiestneniu ponúka Sharm El Sheikh celoročne príjemné podnebie s teplým slnkom počas väčšiny roka. Ak je vaším cieľom iba oddych na pláži a užívanie si leta, môžete prísť v akomkoľvek období. Avšak, ak sa chcete vyhnúť vyšším teplotám, odporúča sa navštíviť Sharm El Sheikh v jesennom alebo jarnom období.

Pre cestovateľov z celého sveta je najjednoduchším spôsobom, ako sa dostať do Sharm El Sheikh letecky. Mnoho leteckých spoločností ponúka priame lety z mnohých svetových miest do Medzinárodného letiska v Sharm El Sheikh. Existujú aj last minute ponuky a zľavy na letenky, čo umožňuje cestovať za výhodné ceny.

Vzhľadom na jej prírodnú krásu, bohatú históriu a množstvo zábavy, ktoré ponúka, je Sharm El Sheikh ideálnym miestom na dovolenku. Nech už ste v Egypte pre dobrodružstvo, relaxáciu alebo cestovanie, Sharm El Sheikh vám poskytne úplne všetko, čo potrebujete a prinesie nezabudnuteľné zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Sharm El Sheikh


1. Aké je klima v Sharm El Sheikh?
Odpoveď: Klima je subtropická, suchá a teplá s málo srážkami počas celého roka, s teplotami v lete dosahujúcimi až 40°C a zimou okolo 20°C.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Sharm El Sheikh?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Sharm El Sheikh je v zime, od novembra do marca, kedy je teplota príjemná a menej horúca, a more je teplé.

3. Môžem používať eurá v Egypte?
Odpoveď: V Egypte sa platí v egyptských librách, ale väčšina obchodov v turistickej oblasti Sharm El Sheikh prijíma aj eurá.

4. Potrebujem víza na pobyt v Egypte?
Odpoveď: Áno, väčšina návštevníkov musí mať vízum na pobyt v Egypte. Vízum sa dá získať na letisku po prílete.

5. Ktoré miesta v Sharm El Sheikh sú najlepšie na plávanie a potápanie?
Odpoveď: Najlepšie miesta na plávanie a potápanie sú oblasti zálivov Ras Nasrani a Ras Mohammed.

6. Môžem používať svoju kreditnú kartu v Egypte?
Odpoveď: Áno, väčšina hotelov a reštaurácií v Sharm El Sheikh prijíma kreditné karty.

7. Ako sa dostať z letiska do hotelu v Sharm El Sheikh?
Odpoveď: Väčšina hotelov ponúka letiskový transfer, ale je možné si objednať aj taxík na mieste. Ceny taxi sú zvyčajne vyššie ako letiskové transfery.

8. Aké sú možnosti stravovania v Sharm El Sheikh?
Odpoveď: V Sharm El Sheikh sú dostupné rôzne druhy reštaurácií, s miestnou, egypstkou kuchyňou, ale aj medzinárodné retaurácie a fast food reťazce.

9. Môžem piť vodu v Egypte?
Odpoveď: Nie, vodu v Egypte by ste mali piť len z uzatvorených fliašov a balení.

10. Aké atrakcie sú v Sharm El Sheikh zaujímavé pre návštevníkov?
Odpoveď: Zaujímavými miestami pre návštevníkov sú kráter zálivu, chrámy Karnak a Luxor, ako aj miesta na potápanie a plávanie v Ras Nasrani a Ras Mohammed.


Ubytovanie Egypt Sharm El Sheikh


Sharm El Sheikh je jedno z najobľúbenejších a najkrajších letovísk vo východnom Egypte. Toto pôsobivé mesto je situované na juhu Sinaiho polostrova a je plné okúzlujúcej prírody, bieleho piesku a modrých vôd Červeného mora. Okrem úžasného počasia a krásnych pláží ponúka Sharm El Sheikh aj bohatú ponuku ubytovania, ktorá uspokojí všetky potreby a predstavy turistov.

Od luxusných resortov až po cenovo dostupné hotely, Sharm El Sheikh má pre každého niečo vyhovujúceho. Ak hľadáte absolútny luxus a exkluzivitu, nájdete ich v niektorých najznámejších rezortoch v oblasti, ako sú napríklad Four Seasons Resort Sharm El Sheikh alebo Rixos Premium Seagate. Tieto hotely ponúkajú nekonečné množstvo zariadení a služieb, vrátane súkromných pláží, bazénov, wellness centier, reštaurácií a večerných programov. Práve tieto detaily robia z tohto typu ubytovania skutočný raj pre milovníkov luxusu.

Pre tých, ktorí preferujú neformálnejšie a cenovo dostupnejšie ubytovanie, v Sharm El Sheikh je tiež mnoho možností. Mnoho hotelov ponúka pohodlné izby so všetkým potrebným, ako sú súkromné balkóny, vlastné kúpeľne a klimatizácia. Niektoré z týchto hotelov sú situované bližšie k mestskej časti Sharm El Sheikh, čo umožňuje ľahší prístup k obchodom, reštauráciám a nočnému životu. Medzi populárne hotely v tejto kategórii patrí Hilton Sharks Bay Resort a Sunrise Arabian Beach Resort.

Okrem toho existuje aj bohatá ponuka all-inclusive hotelov, kde môžete mať všetko potrebné vo vašej dovolenke. Tieto hotely poskytujú širokú škálu stravovacích možností vrátane raňajok, obedov a večerí, a tiež rôzne aktivity a zábavu. Niektoré z najlepších all-inclusive hotelov v Sharm El Sheikh sú Royal Albatros Moderna, Jaz Mirabel Beach a Barcelo Tiran Sharm.

Najlepším časom na návštevu Sharm El Sheikh je od októbra do mája, keď je počasie najteplejšie a menej suché. V tomto období sa môžete tešiť na príjemné teploty okolo 25-30 ° C a ideálne podmienky na opaľovanie, potápanie a iné vodné športy. V letných mesiacoch júl a august môžu byť teploty veľmi vysoké, čo môže byť pre niektorých turistov príliš horúce.

V každom prípade, či vyberáte luxusný rezort, útulný hotel alebo all-inclusive zážitok, Sharm El Sheikh vás nikdy nesklame. Ubytovanie tu je kvalitné a ponúka všetko, čo potrebujete pre relaxačnú dovolenku. A navyše, vďaka bohatstvu prírodných krás a kultúrnych atrakcií v okolí, budete mať nekonečné možnosti objavovať a skúmať počas vášho pobytu.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky