Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Estónsko Tartu

Ubytovanie Estónsko Tartu


Tartu, nachádzajúce sa v estónskom Estónsku, je jedno z najväčších a najdôležitejších miest v krajine. Ide o akademické mesto so slávnou univerzitou a množstvom historických pamiatok. Ak sem plánujete cestu, je dôležité zabezpečiť si kvalitné ubytovanie.

V Tartu nájdete širokú ponuku rôznych typov ubytovania, od hotelov a penziónov po hostely a apartmány. Pri výbere sa môžete riadiť viacerými faktormi, ako je vaše preferované miesto, rozpočet a osobné potreby.

Jednou z možností je zvoliť si hotel. V Tartu nájdete množstvo hotelov rôznej kategórie, od luxusných až po cenovo dostupné. Luxusné hotely ponúkajú prvotriedne zariadenie a vybavenie, ako sú pohodlné izby, reštaurácie, bazény a wellness centrá. Tieto hotely sa nachádzajú väčšinou v centre mesta a ponúkajú skvelú polohu na preskúmanie okolia.

Ak preferujete niečo cenovo dostupnejšie, môžete zvážiť možnosť penziónov. Sú známe svojou príjemnou atmosférou a typickou estónskou pohostinnosťou. Penzióny sú často menšie a poskytujú viac osobnej starostlivosti, čo môže byť výhodou pre tých, ktorí hľadajú domáci pocit.

Hostely sú ďalšou možnosťou pre budžetovo zameraných cestovateľov. V Tartu sa nachádza niekoľko hosteľov, ktoré ponúkajú cenovo dostupné ubytovanie vo väčšine prípadov vo forme spoločných izieb. Táto možnosť je veľmi obľúbená medzi mladými cestovateľmi a tými, ktorí chcú stretnúť nových ľudí.

Pre tých, ktorí preferujú väčšiu slobodu a pohodlie, bytové apartmány sú skvelou voľbou. V Tartu je niekoľko služieb, ktoré ponúkajú krátkodobé prenájmy bytov a apartmánov. Tieto možnosti často umožňujú cestovateľom mať vlastné kuchyne a priestory na oddych.

Pred rezerváciou ubytovania je dôležité mať na pamäti niekoľko faktorov. Je dôležité sa pozrieť na umiestnenie ubytovania a zhodnotiť svoje preferencie, či uprednostňujete centrum mesta alebo tichšiu lokalitu. Rozpočet je tiež dôležitý faktor, ktorý môže ovplyvniť vaše rozhodnutie.

Vďaka rôznorodosti ponuky ubytovania v Tartu si môžete vybrať také, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám a preferenciám. Bez ohľadu na váš výber, mali by ste mať skvelý pobyt v tomto historickom meste.


Letenka Estónsko Tartu


Estónsko, jedna z krajín tlačiacich sa dopredu na európskej scéne, je bohatá na históriu, kultúru a krásnu prírodu. A ktoré miesto je lepšie na spoznanie tohto fascinujúceho baltského štátu než jeho druhé najväčšie mesto - Tartu?

Keď prídete na letisko v Taline, hlavnom meste Estónska, môžete si prenajať auto a vydať sa na približne 2 hodinovú jazdu do Tartu alebo využiť pohodlné spoje verejnej dopravy, ako sú autobusy alebo rýchliky. Ak preferujete leteckú dopravu, môžete sa rozhodnúť pre lety z Talinu do Tartu. Hoci tento let trvá len približne 30 minút, je to nádherný spôsob, ako preskúmať rozmanitosť Estónska.

Po prílete do Tartu si všimnete okamžite čisté vzduch a pokojnú atmosféru tohto historického mesta. Tartu je domovom najstaršej a najprestížnejšej univerzity v Estónsku, čo znamená, že je tu veľa mladých ľudí, ktorí dodávajú mestu energiu a vitalitu.

Jedna z najväčších atrakcií Tartu je jeho staré mesto so svojimi úzkymi, kľukatými uličkami a starobylými budovami. Ak si chcete prehliadnuť múzeá alebo galérie, nájdete ich v starom meste. Veľmi zaujímavé je aj Tartuský univerzitný múzeum, ktoré ponúka zaujímavé výstavy a prehliadky histórie a kultúry mesta.

Tartu je tiež známe pre jeho hlavné námestie, kde sa nachádza baroková radnica s vežou a s úžasným výhľadom na mesto. Tu sa môžete zastaviť v jednom z mnohých kaviarní, posedieť si v záhradkách a vychutnať si lahodný estónsky dezert ako je napríklad Kama - tradičná miešanina ovsených vločiek, kukuričnej múky, jačmeňa a ďalších prísad.

Ak máte radi prírodu, Tartu neklame. Mesto je obklopené zelenou krajinou s nádhernými lesmi, jazerami a riekami. Môžete si prenajať bicykel a ísť na prechádzku po Tatranskom národnom parku alebo navštíviť obľúbený miestny park s názvom Toomemägi, ktorý ponúka nádherný výhľad na mesto a rieku Emajõgi.

Nemôžeme zabudnúť na estónsku kuchyňu, ktorá je plná tradičných chutí. Môžete si vychutnať špeciality, ako je ryby, pruské rezy alebo studený zemiakový šalát. Ak ste po meste hladní, neváhajte ochutnať estónsku tradičnú kaviareň, kde si môžete objednať niečo jednoduché, ale vynikajúce ako je pirohy s kyslou smotanou alebo zelňákovú polievku.

V Tartu sa vždy bude nájsť niečo, čo vás zaujme. Mesto ponúka dostatok príležitostí na relaxáciu, zábavu a objavovanie kultúry. S letenkou do Tartu vám Estónsko otvorí dvere do jedného z najkrajších miest na severe Európy. Takže, čo ešte čakáte? Využite túto skvelú príležitosť a vyberte sa na dobrodružstvo v Tartu!


Počasie Estónsko Tartu


Estónsko sa nachádza v severnej časti Európy a má kontinentálne podnebie s mrazivými zimami a miernymi letami. Mesto Tartu, ktoré sa nachádza v južnej časti krajiny, má podobné klimatické podmienky.

Jeseň v Tartu začína v septembri a trvá do novembra. Tento ročný obdobie je veľmi náročné, pretože počasie sa mení od slnečných dní až po zamračené a daždivé dni. Teploty sa pohybujú okolo 10°C a v noci vzduch sa ochladí, čo znamená, že je potrebné sa oblečiť do teplých odevov.

Zima v Tartu trvá od decembra do marca a počas tohto obdobia sú dni veľmi krátke a netrvajú dlho. Teploty sa pohybujú okolo -3°C a v noci sa môžu chladu prehnúť až na -15°C. Naďalej prichádza sneh, kde sa bližší k januáru a v februári, kedy sa usporiadajú viaceré zimné festivaly.

Na jar Tartu ožíva novými farbami a počasie sa zlepšuje. Termometer ukazuje priemerne 10°C a môžu sa vyskytnúť dažde, ale tie počasie neovplyvňujú. Mnohí sa tešia na jar pretože zimné vrstvy môžu byť nahradené ľahšími vrstvami.

Leto sa v Tartu začína v júni a trvá do augusta. Niekedy teploty vzduchu presahujú 25°C, ale klímou mesta sú miernym zmenám. V lete sú úzke ulice a parky plné zelených stromov a kvetov, kde je možné sa zrelaxovať a vychutnať si krásy prírody.

Výber vhodnej doby návštevy mesta prichádza na závislosti, aký typ zážitku plánujete zažiť. Pre zimné čaro a zimné festivaly, navštívte Tartu v zime. Avšak ak sa chcete vyhnúť chladu, počkajte na jar alebo na leto, kde si môžete užiť prírodné krásy.


Najčastejšie otázky a odpovede Estónsko Tartu


1. Aké je počasie v Tartu?
Odpoveď: Počasie v Tartu sa líši podľa ročného obdobia, keďže mesto sa nachádza v severnej Európe. Leto je obyčajne teplé s teplotami okolo 20-25°C a zima chladná s priemernými teplotami okolo -5°C.

2. Kde sa nachádza Tartu?
Odpoveď: Tartu sa nachádza v Estónsku, v jeho strednej časti. Mesto leží približne 160 km juhozápadne od estónskej hlavného mesta Tallinn.

3. Ako sa dostať z Tallinnu do Tartu?
Odpoveď: Cesta z Tallinna do Tartu trvá približne 2 hodiny autom, ale dá sa tam dostať aj autobusom alebo vlakom. Vlaky sú rýchlejšie ako autobusy a jazdia vlaky aj v noci.

4. Čo je Tartu najznámejšie?
Odpoveď: Tartu je najznámejšie ako kultúrne a vedecké centrum Estónska. Mesto má mnoho historickej architektúry, múzeí a univerzít. Tartu je tiež významným priemyselným centrom v Estónsku.

5. Kde si môžem kúpiť suveníry v Tartu?
Odpoveď: Suveníry a darčekové predmety si môžete kúpiť v mnohých obchodoch a stánkoch v centru mesta. Niektoré obľúbené miesta v Tartu sú však v spodnej časti mesta, kde sa nachádzajú umelci a dielne, ktoré predávajú tradičné estónske výrobky.

6. Kde sa môžem zúčastniť kultúrnych podujatí v Tartu?
Odpoveď: Mnohé kultúrne podujatia sa konajú v Tartu počas celého roka. Za najvýznamnejšie sa ale považuje každoročné festivaly, ako je Tartu World Film Festival, Tartu Skanimusikafestival (hudobný festival) a Starokoľský týždeň. Taktiež sa v Tartu nachádza veľa divadiel a kinosál, kde sa pravidelne organizujú kultúrne podujatia.

7. Kam vyraziť na výlet v okolí Tartua?
Odpoveď: V okolí Tartua sa nachádzajú krásne prírodné scenérie a historické miesta, ako je napríklad Palmse Mõis (zámocký komplex), Jõgeva Muuseum ja keraamika töötuba (múzeum a keramická dielňa) a Otepää (lyžiarsky stredisko).


Dovolenka Estónsko Tartu


Dovolenka v Estónsku je prekvapením plným krásnych prírodných scenérií a bohatou históriou. Estónsko je malá krajina na severovýchode Európy na pobreží Baltského mora. Je to nezávislý štát, ktorý má jedinečnú kultúru a tradície.

Jedným z najzaujímavejších miest na návštevu v Estónsku je mesto Tartu. Nachádza sa v juhovýchodnej časti krajiny a je známe ako centrum estónskeho vzdelania a kultúry. Mesto je bohaté na históriu a je domovom najstaršej univerzity v Estónsku, založenej v roku 1632.

Návšteva univerzity je jedným zo skvelých zážitkov v Tartu. Môžete navštíviť historické budovy, ako je hlavná univerzitná budova zo 17. storočia a botanické záhrady, ktoré sú plné vzácnych rastlín a kvetín. Po prehliadke univerzity si môžete vychutnať šálku kávy alebo obľúbené estónske meso v jednej z mnohých kaviarní v okolí.

Pokiaľ máte radi históriu, môžete navštíviť aj Tartu hrad. Tento stredoveký hrad je starý viac ako 800 rokov a ponúka vám skvelý pohľad na mesto z jeho veží. V hradnej oblasti sa nachádza aj múzeum, ktoré vám priblíži historický vývoj Tartu.

Ak si prinesiete bicykel, určite by ste mali vyskúšať bicyklovú trasu „Tartu Seikluspark“. Táto trasa prechádza krásnou estónskou prírodou a ponúka vám možnosť objaviť okolité lesy, jazerá a lúky. Môžete si tiež vychutnať piknik pri jazere alebo prejsť sa na kánoi po rieke Emajõgi.

Okrem histórie a prírody môžete tiež objaviť estónsku kultúru v rôznych múzeách a galeriách v Tartu. Mesto je známe pre svoje umenie, hudbu a literatúru. Môžete si pozrieť umelecké diela estónskych umeleckých majstrov v Tartu Kunstimuuseum alebo si vypočuť tradičnú estónsku hudbu v koncertnej sále Vanemuine.

Estónsko je tiež známe svojou láznou tradíciou a v Tartu si môžete užiť tepelné a liečivé kúpele v jednom zo wellness centier. Po náročnom výlete môžete relaxovať a osviežiť sa v týchto príjemných lázních.

Dovolenka v Estónsku a najmä v Tartu je jedinečným zážitkom, ktorý vám ponúka bohatú históriu, krásnu prírodu a bohatú kultúru. Nezáleží na tom, či máte záujem o históriu, prírodu, umenie alebo len relaxáciu, v Tartu si určite nájdete niečo, čo vás zaujme.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky