Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Etiópia Bale Mountains

Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Bale Mountains


1. Aký je hlavný národný park v Etiópii a Bale Mountains?
Odpoveď: Hlavným národným parkom v Etiópii je Bale Mountains National Park.

2. Koľko kilometrov štvorcových má Bale Mountains National Park?
Odpoveď: Bale Mountains National Park má približne 2 200 kilometrov štvorcových.

3. Aké druhy zvierat sa dajú stretnúť v Bale Mountains National Park?
Odpoveď: V parku sa dajú stretnúť napríklad etiópske vlky, malé mačky, lenivce, opice a mnoho ďalších druhov zvierat.

4. Aké je najvyššie pohorie v Bale Mountains National Park?
Odpoveď: Najvyššie pohorie v parku je pohorie Tullu Demtu, ktoré dosahuje výšku 4 377 metrov nad morom.

5. Aké druhy rastlín sa dajú nájsť v Bale Mountains National Park?
Odpoveď: V parku sa dajú nájsť rôzne druhy endemických rastlín, napríklad trvalky, kvitnúce byliny a horské traviny.

6. Aká je najlepšia doba na návštevu Bale Mountains National Park?
Odpoveď: Najlepšou dobou na návštevu parku je v období od novembra do marca, keď sa tam koná suché obdobie a teploty sú miernym.

7. Aká je geografická poloha Bale Mountains National Park?
Odpoveď: Bale Mountains National Park sa nachádza na juhovýchode Etiópie, v regióne Oromia.

8. Aké aktivity môžem robiť v Bale Mountains National Park?
Odpoveď: V parku sa dajú robiť rôzne aktivity, ako napríklad turistika, cyklistika, pozorovanie vtákov a fotosafari.

9. Je potrebné povolenie na vstup do Bale Mountains National Park?
Odpoveď: Áno, je potrebné získať povolenie na vstup do parku, ktoré možno získať pri vchode alebo v miestnej správe parku.

10. Aké sú možnosti ubytovania v Bale Mountains National Park?
Odpoveď: V parku sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania, vrátane kemphov, chatiek a luxusných hotelov.


Počasie Etiópia Bale Mountains


Etiópia je fascinujúcou krajinou so zaujímavým a rozmanitým počasím. Jedným z najzaujímavejších regiónov v tejto africkej krajine sú Bale Mountains. Nachádzajú sa na juhovýchode krajiny, v povoľovom regióne, kde sa stretáva horský a savanový ekosystém.

Počasie v Bale Mountains je výrazne ovplyvnené nadmorskou výškou miesta. Vzhľadom na ich výšku sa teploty v tomto regióne pohybujú v dostatočne nízkych hodnotách, aby sa tvorila permafrostová vrstva pôdy. Denné teploty v horách sa pohybujú od 10 °C do 20 °C, s minimálnou teplotou v noci klesajúcou pod bod mrazu. Tieto chladné teploty tvoria ideálne prostredie pre niektoré endemické druhy flóry a fauny, ktoré sa nachádzajú iba v této časti Etiópie.

Bale Mountains majú v porovnaní s inými oblasťami Etiópie aj vyššiu úroveň zrážok. Práve vďaka nim je táto oblasť jednou z najzelenších a najbohatších na vodné zdroje v celej krajine. Počas daždivého obdobia, ktoré sa vyznačuje hlavne v období od júna do septembra, množstvo zrážok dosahuje aj viac ako 1200 mm ročne. Tieto zrážky vytvárajú krásne zelené trávnaté plániny a chladné jazerá, ktoré sú dôležitými zdrojmi pre miestne spoločenstvá aj pre zvieratá, ktoré tu obývajú.

Bale Mountains sú domovom pre mnoho druhov ohrozených zvierat vrátane etiópskej vlka, ktorá je najzreteľnejším symbolom tejto oblasti. Títo vzácni tvorovia sa prispôsobili chladným teplotám a vyhľadávajú horské svahy a nízke pastviny, kde si loví svoju potravu. Okrem toho sú tu tiež zastúpené iné druhy vtákov, antilopy, opice a iné divé zvieratá.

Výlet do Bale Mountains v Etiópii je pre mnohých turistov nezabudnuteľným zážitkom. Okrem pozorovania divokých zvierat a unikátnej flóry môžu návštevníci tu okúsiť aj autentickú miestnu kultúru a tradície. Počas svojho pobytu v tejto oblasti by si turisti mali byť pripravení na zmeny počasia a mať so sebou vhodné oblečenie na ochranu pred chladom, vetrom a možnými dažďami.

Bale Mountains v Etiópii ponúkajú nádherné scenérie, úžasné príležitosti na dobrodružstvo a vzácnu príležitosť pozorovať ohrozené druhy zvierat. Ich jedinečné počasie a pôvodné prostredie z nich robia jednu z najdôležitejších prírodných oblastí na africkom kontinente.


Dovolenka Etiópia Bale Mountains


Etiópia je jedným z najzaujímavejších a najkrajších kúskov Afriky. Niektorí ju považujú za jedno z najľahších miest na návštevu vo svete, ale Etiópia nám prináša skutočné klenoty Afriky, od skvelých čajov a kávy až po úchvatnú prírodu a zvieratá, ktoré sú na tomto kontinente jedinečné. Ak sa chystáte na dovolenku a hľadáte niečo iné a netradičné, Etiópia vám môže poskytnúť dokonalú kombináciu dobrodružstva, histórie a kultúry.

Odporúčame vám navštíviť región Bale Mountains, ktorý sa nachádza na juhovýchode Etiópie. Toto územie ponúka jedinečnú kombináciu endemických druhov rastlín a zvierat, krajiny s skalnatými vrchmi, riekami a údoliami s jazierami. Nachádza sa v nadmorskej výške 4377 m n.m. môže vám ponúknuť prekrásny výhľad na najvyšší vrch Afriky, Kilimandžáro. Bale Mountains sú významný región, kde je možné pozorovať a fotografovať rôzne druhy zvierat ako sú vlky, hyeny, gepardy, zebry i gazely a najmä endemické druhy ako sú etiópska vlkovka, horské nyala, ibex a ďalšie. Mali by ste si však dávať pozor na unikátne a ohrozené druhy, ktoré v tomto regióne prežívajú.

Bale Mountains ponúkajú tiež skvelé túry a prechádzky po okolí, kde môžete pozorovať netradičné divokej prírody v jej prirodzenom habitate. Prechádzky sa ponúkajú rôzne dlhé a náročné. V prípade, že máte chuť a silu snažiť sa o výstup na vrchol nejakého zo štítov, Bale Mountains vám ponúknu množstvo možností.

Ak ste milovníkmi starodávnej histórie a kultúry, návšteva tomuto miesta vás nechá nedotknutých. V blízkosti Bale Mountains sa nachádza dieťaťať rodu ľudského - Adama. Okolie Adama si uchováva nezmernú kultúru a históriu, ktorá sa datuje viac ako polmilióna rokov naspäť.

Ak sa chystáte na dovolenku na počiatku roka, odporúčame vám navštíviť Bale Mountains v mesiacoch od novembra do mareca, kedy sa obdobie dešťov postupne končí a prechádza sa ku krásnemu obdobiu. Počas tohto obdobia môžete pozorovať viac druhov zvierat a rastlín.

Na dovolenke na Bale Mountains však budete musieť opustiť ako pohodlie izieb, tak aj najjednoduchšie kuchyne a zábavu. Nachádza sa iba niekoľko chatiek a domov kde si môžete prenajať izby alebo stanovať. Trekking a výstupy na vrchol nie sú jednoduché a vyžadujú si dobru fyzickú prípravu. Takže je to skôr pre dobrodruhov a milovníkov netradičnej dovolenky ako pre tých, ktorí hľadajú pohodlie a luxus.

Etiópia Bale Mountains je skutočnou raritou a jedným z najkrajších regiónov Afriky. Určite by ste nemali vynechať jedinečnú príležitosť objaviť úžasné zvieratá, nádhernú prírodu a bohatú kultúru, ktorú poskytuje tento kúsiok Afriky. Samozrejme, držať sa miestnych pravidiel a zvykov a nebadoť na ohrozené druhy a ich prírodný prowat.


Letenka Etiópia Bale Mountains


Bale Mountains v Etiópii: Krajina divočiny a nekonečnej krásy

Etiópia je jedným z najvýnimočnejších a neobjavených turistických destinácií v Afrike. Krajina je pestrá a bohatá na prírodné zázraky a jedným z najkrajších miest v krajine sú Bale Mountains. Táto oblasť ponúka nádhernú panenskú prírodu, exotické zvieratá a jedinečnú kultúru, ktorého srdcom je Bale Mountains National Park.

Ak sa rozhodnete navštíviť túto časť Etiópie, prvé, čo potrebujete je letenka do Addis Abeby, hlavného mesta Etiópie. Addis Abeba je dobre spojená so zvyškom sveta a ponúka množstvo medzinárodných letov. Z letiska v Addis Abebe si môžete rezervovať vnútroštátny let do oblasti Bale Mountains, kde sa nachádza Bale Mountains National Park.

Bale Mountains National Park je jedným z najväčších národných parkov v Etiópii a jedným z mála miest na svete, kde môžete zažiť autentickú savanu, horské terény aj bambusové lesy v jednom mieste. Je domovom viac ako 240 druhov vtákov, vrátane vzácnych druhov ako napríklad Abyssinian Longclaw alebo Ethiopian Siskin. Taktiež je tu možnosť pozorovať vzácne veľké cicavce, ako je etiópsky vlk alebo horský Nyala. Bale Mountains sú aj miestom bieleho reťaze, jedného z najvyšších vrchov v Afrike.

Po príchode do Bale Mountains National Parku sa dostanete do malebnej horskej dediny, kde nájdete rôzne typy ubytovania, od luxusných hotelov po tradičné chaty. Na výber máte možnosť si prezrieť miestne rybárske obce, jazdiť na koni, prechádzať sa okolo jazera a pozerať si mohutné vodopády. Jedna z najväčších atrakcií Bale Mountains je však možnosť trekovať poťahom hôr a objavovať ich jedinečnú flóru a faunu.

Poďme sa na chvíľu vrátiť k samotnej letenke. Ak plánujete cestu do Etiópie a konkrétne Bale Mountains, odporúčam si letenku rezervovať vopred, najlepšie niekoľko mesiacov pred odletom. Ceny leteniek sa môžu veľmi líšiť v závislosti od ročného obdobia a obdobia počasí.

Bale Mountains v Etiópii sú miestom plným nekonečnej krásy a divočiny. Pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a odmenu ich cesty v úžasnom spojení s prírodou, je to ideálna destinácia. Užite si tropické klima, úchvatné scenérie a jedinečné zážitky objavovania jedného z najkrajších miest v Afrike. Nielen, že sa zamilujete do Bale Mountains, ale vaša návšteva Etiópie vám navždy vtisne do pamäti jej jedinečnú krásu a kultúru.


Ubytovanie Etiópia Bale Mountains


Etiópia je fascinujúcou krajinou so svojou bohatou históriou, kultúrou a prírodou. Veľkým lákadlom pre turistov je národný park Bale Mountains, ktorý sa nachádza vo východnej časti krajiny. Tento nádherný prírodný park ponúka jedinečné možnosti pozorovania divokej zveri a nádherných scenérií.

Ak hľadáte ubytovanie v tomto regióne, mali by ste sa rozhodnúť pre jedno z mnohých kempov, ktoré sa tu nachádzajú. Kempové ubytovanie je ideálnym spôsobom, ako zažiť divokú prírodu a mať zároveň zabezpečené základné pohodlie.

Jedným z kempov, ktoré sú veľmi obľúbené medzi turistami, je kemp Dinsho. Nachádza sa hneď pri vstupe do národného parku a ponúka rôzne možnosti ubytovania. Môžete si vybrať medzi stanmi, chatkami alebo dokonca prerábajúcimi sa izbami, ktoré sú postavené v tradičnom etiópskom štýle. Kemp Dinsho je ideálnou základňou pre turistov, ktorí si chcú užiť turistiku a pozorovanie zvierat.

Ďalším zaujímavým kempom je Sanetti Lodge, ktorý sa nachádza vo vyšších nadmorských výškach národného parku. Tento kemp je obľúbeným miestom pre pozorovanie horských zvierat, ako sú napríklad vlky a hyeny. Ponúka komfortné izby s vlastnou kúpeľňou a reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné jedlá Etiópie.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusnejšie ubytovanie, je tu Bale Mountain Lodge. Tento ekologický resort sa nachádza v súkromnej rezervácii a ponúka vám nevšedné pohodlie a pripomína vám, že ste uprostred divokých Bale Mountains. Lodge má len sedem luxusných izieb, čo zaručuje exkluzivitu a súkromie. Ponúka tiež kvalitnú reštauráciu a miesto, kde si môžete vychutnať relaxačnú masáž po náročnom dni v prírode.

Ubytovanie v národnom parku Bale Mountains je perfektnou voľbou pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Tento región Etiópie ponúka neskutočnú biodiverzitu a každý turista sa sem vracia s nezabudnuteľnými zážitkami a skvelými vzpomienkami. Nech už ste obyčajným turistom alebo vášnivým pozorovateľom zvierat, určite nebudete sklamaní z ubytovania v Bale Mountains. Ak plánujete návštevu Etiópie, nezabudnite si zarezervovať ubytovanie vopred a pripraviť sa na nezabudnuteľný zážitok v tomto úchvatnom národnom parku.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky