Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Filipíny Apo Island

Letenka Filipíny Apo Island


Apo Island - Nezabudnuteľný zážitok na Filipínach

Pokud se chystáte na dovolenou na Filipíny, rozhodně nevynechejte návštěvu ostrova Apo Island. Tento malebný ostrov, nacházející se v centru filipínského arhipelagu, je známý svou ohromující přírodou, báječnými plážemi a neuvěřitelným podmořským světem.

Po přistání na letišti v Manile se vydejte na cestu směrem na Filipínské moře. Cesta trvá zhruba dvě hodiny a nabízí úchvatné výhledy na křišťálově čisté vody a skalnaté pobřeží. Po příjezdu do přístavu můžete nastoupit na trajekt, který vás dopraví na Apo Island.

Apo Island je zcela odlehlý ráj, kde se můžete oddávat poklidnému odpočinku a objevovat unikátní podvodní svět. Ostrov se rozprostírá na ploše pouhých 12 kilometrů čtverečních a je obklopen korálovými útesy. Zajímavostí tohoto místa je, že zde najdete největší koncentraci tvrdých a měkkých korálů na Filipínách.

Apo Island je také domovem mnoha druhů ryb, želv a dalšího mořského života. Rozhodně byste si neměli nechat ujít šnorchlování nebo potápění v jeho nepopsatelně krásných vodách. Snorkelování v jedinečném útesu Dumaguete Point vám umožní pozorovat farebné rybičky, žraloky a vřetence. Pro ty, kteří chtějí prozkoumat víc, jsou zde k dispozici potápěčské centra, které nabízejí zajímavé potápěčské kurzy a výlety na okolní ostrovy.

Kromě potápění a šnorchlování si můžete také užívat vycházkové trasy po ostrově. Jedna z nejpopulárnějších je trasa ke majáku, který se nachází na vrcholu kopce. Zde můžete zažít úchvatné výhledy na celý ostrov a okolní moře. Pokud se vydáte opačným směrem, dostanete se na jihovýchodní pláž, která je ideální pro pikniky a relaxaci na bělostném písku.

Na Apo Islandu neexistuje mnoho turistických komplexů, ale jsou zde dostupné různé ubytovací možnosti od malých plážových chatiček až po luxusní hotely. Pokud toužíte po autentickém zážitku, můžete dokonce strávit noc v místní vesnici a poznat život místní komunity rybářů.

Apo Island je skutečně jedinečným místem na Filipínách, které nabízí nekonečné možnosti pro odpočinek a objevování podvodního světa. Vydejte se na tento ostrov a zažijte nezapomenutelný dovolenou, kterou budete vzpomínat ještě dlouho.


Počasie Filipíny Apo Island


Filipíny sú známe pre svoje exotické a teplé počasie, napriek tomu sa na niektorých ostrovoch môže objaviť tropická cyklóna alebo daždivé obdobie. Jedným z takých miest je Apo Island - malý ostrov v blízkosti ostrova Negros.

Apo Island sa nachádza v oblasti Južnej Ázie, ktorá je známa pre svoje tropické podnebie so striedavými dažďovými obdobiami. Klimatické podmienky v oblasti Filipín však nie sú konzistentné a môžu sa meniť v závislosti od ročného obdobia.

Apo Island zažíva dva hlavné ročné obdobia: suché a daždivé. Suché obdobie prevažuje od decembra do mája, pričom daždivé obdobie trvá od júna do novembra. Počas suchého obdobia sa na ostrove vyskytuje menej zrážok a počasie je väčšinou suché s vysokými teplotami, ktoré sa môžu pohybovať od 28 až 32 stupňov Celzia.

Na druhej strane, počas daždivého obdobia sa na ostrove objavuje pravidelný dážď a teploty sú miernejšie, pohybujú sa od 25 do 28 stupňov Celzia. Aj napriek daždivému obdobiu, Apo Island stále ponúka krásne miesta na návštevu, ako sú čisté pláže a farebné koralové útesy, ktoré lákajú turistov celý rok.

Apo Island je tiež známy ako raj pre potápačov a je obklopený úžasnými koralovými útesmi a rôznorodou podmorskou faunou. Teplota vody sa pohybuje medzi 27 a 30 stupňami Celzia počas celého roka, čo je ideálne pre potápanie.

Apo Island sa teda môže pochváliť celoročným teplým počasím, čistými plážami a úžasnou podmorskou scenériou. Turisti môžu navštíviť ostrov kedykoľvek počas roka, aj napriek zmenám klimatických podmienok, ktoré sa môžu objaviť v oblasti Filipín.


Ubytovanie Filipíny Apo Island


Apo Island je malý ostrov nachádzajúci sa v juhovýchodnej časti Filipín, v provincii Negros Oriental. Tento ostrov je známy svojou krásnou prírodou, bájnymi korálovými útesmi a bohatým podmorským svetom. Je to miesto, ktoré je vhodné pre milovníkov potápania, ekoturistiku a oddych v príjemnom prostredí.

Apo Island ponúka rôzne typy ubytovania, ktoré spĺňajú potreby a rozpočet každého návštevníka. Väčšina ubytovacích zariadení sa nachádza priamo na ostrove, čo umožňuje návštevníkom ľahký prístup k plážam a potápaniu v krásnom podmorskom svete.

Niektoré z ubytovacích možností na Apo Island ponúkajú príjemné bungalovy a chatky, ktoré sú vybavené všetkým potrebným pre pohodlný pobyt. Tieto ubytovacie zariadenia majú často výhľad na obrovské more a okolité ostrovy, čo pridáva k ich šarmu.

Pre tých, ktorí preferujú luxusnejšie ubytovanie, sú k dispozícii aj niektoré hotely a rezorty, ktoré ponúkajú nadštandardné vybavenie a služby. Tieto zariadenia sú často obklopené zelenými záhradami a majú bazény, kde sa môžete osviežiť po celodenných aktivitách.

Apo Island je dobre známy svojimi kúpeľmi a wellness centrami. Niektoré ubytovacie zariadenia majú vlastné kúpele, kde si môžete vychutnať relaxačnú masáž alebo sa ponoriť do horúcej kúpele po dlhom dni plnom objavovania.

Okrem ubytovania majú návštevníci Apo Islandu prístup k rôznym stravovacím možnostiam. Niektoré hotely a rezorty majú vlastné reštaurácie, kde sa ponúkajú tradičné filipínske jedlá, ale aj medzinárodná kuchyňa. Pre tých, ktorí uprednostňujú samostatné stravovanie, je možné nakúpiť miestne potraviny a využiť kuchynky v niektorých ubytovacích zariadeniach.

Pri plánovaní pobytu na Apo Islande je dôležité si zabaliť dostatok vody, slnečného krému a ľahké oblečenie. Ostrov je známy svojím teplým a vlhkým podnebím, takže návštevníci by mali byť pripravení na teplo a vlhkosť.

Apo Island je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú únik od všedného života a chcú si vychutnať krásy prírody. Či už sa chystáte potápať v korálových útesoch, relaxovať na bielych plážach alebo objavovať miestnu kultúru, tento ostrov ponúka niečo pre každého.

Ak hľadáte ubytovanie na Apo Islande, máte veľký výber možností, ktoré spĺňajú rôzne potreby a rozpočet. Či už si vyberiete romantický bungalov pri mori alebo luxusný hotel, určite budete mať nezabudnuteľný zážitok z pobytu na tomto krásnom ostrove Filipín.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Apo Island


Najčastejšie otázky o Apo Island:

1. Čo je Apo Island?
Apo Island je malý ostrov nachádzajúci sa v provincii Negros Oriental na Filipínach.

2. Ako sa tam dostanem?
Môžete sa tam dostať trajektom z hlavného mesta provincie, Dumaguete, a cesta trvá približne 30 - 45 minút.

3. Aké atrakcie ponúka Apo Island?
Apo Island je známe svojim jedinečným podmorským svetom. Môžete si užiť potápanie alebo šnorchlovanie a obdivovať bohatú biologickú diverzitu, vrátane korálov, rýb, rýbok a žralokov.

4. Kde môžem získať vybavenie na potápanie alebo šnorchlovanie?
Na ostrove sú dostupné pár pôžiční potápačských obchodov, kde si môžete prenajať potrebné vybavenie.

5. Môžem zostať na ostrove cez noc?
Áno, na Apo Island je niekoľko ubytovacích zariadení, kde si môžete rezervovať nocľah.

6. Ako sa dá stravovať na ostrove?
Na Apo Island sa nachádzajú niekoľko reštaurácií a stánkov s jedlom, kde sa môžete stravovať.

7. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Apo Island?
Najlepšie obdobie na návštevu Apo Island je počas suchého obdobia, od novembra do mája.

8. Potrebujem si zabezpečiť povolenie na vstup na ostrov?
Nie, na vstup na Apo Island nie je potrebné žiadne špeciálne povolenie.

9. Aké aktivity môžem na ostrove podniknúť okrem potápania alebo šnorchlovania?
Na Apo Island môžete tiež podnikať turistické túry, kajakovanie a relaxovať na piesočnej pláži.

10. Sú na Apo Island nejaké obmedzenia?
Áno, existujú určité obmedzenia na ochranu korálového útesu. Návštevníci by mali dodržiavať pokyny pre šnorchlovanie a potápanie, aby minimalizovali poškodenie životného prostredia.


Dovolenka Filipíny Apo Island


Filipíny sú známe svojou bohatou prírodou a nádhernými plážami. Jedným z najnavštevovanejších miest je malý ostrov Apo, ktorý sa nachádza v blízkosti ostrova Negros.

Apo Island je malý, ale veľmi zaujímavý ostrov, ktorý ponúka množstvo aktivít pre turistov. Najväčšou atrakciou ostrova je jeho úžasný podmorský svet. Tí, čo majú radi potápanie, si jeho koralové záhrady a farebné ryby určite zamilujú. Apo Island je známy aj tým, že je domovom pre veľké množstvo morských korytnačiek. Má toto miesto vďačiť chránenému územi. Turisti, ktorí sa rozhodnú navštíviť Apo Island, majú možnosť plávať vedľa týchto fascinujúcich tvorov a dokonca môžu počas potápania sledovať ich hniezdenie. Táto skúsenosť je jedinečná a nezabudnuteľná.

Okrem potápania si turisti môžu užiť aj krásne pobrežie a zrelaxovať sa na bielych plážach Apo Islandu. Ostrov je obklopený tyrkysovým morom s jasnou vodou a je tu množstvo tichých zátok, kde si môžete užívať slnko až do sýtosti. Apo Island má aj niekoľko miestnych rezortov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre turistov, a hostia majú možnosť ochutnať miestnu kuchyňu a kultúru.

Apo Island nie je len o prírode a podmorskom svete. Ostrov má aj zaujímavú históriu a kultúru. Mierna populácia domorodcov žije na ostrove už stáročia a snaží sa udržať svoje tradície a zvyky. Turisti, ktorí sa rozhodnú navštíviť Apo Island, majú možnosť stretnúť sa s miestnymi ľuďmi, spoznať ich kultúru a dozvedieť sa viac o ich tradíciách. Ostrov ponúka aj možnosť prechádzky po dedinke a nákupy tradičných suvenírov.

Nech už navštívite Apo Island kvôli potápaniu, relaxovaniu na pláži alebo spoznávaniu miestnej kultúry, táto malá perla na Filipínach je určite neodolateľná destinácia. Apo Island ponúka niečo pre každého a pohľad na jej prírodnú krásu a podmorský život vám zaručene vezme dych. Ak sa chystáte na dovolenku na Filipíny, nezabudnite zahrnúť Apo Island do svojho zoznamu miest, ktoré musíte navštíviť.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky