Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Filipíny Baguio

Dovolenka Filipíny Baguio


Baguio je jedno z najobľúbenejších turistických miest na Filipínach kvôli svojmu príjemnému podnebiu a pôvabnému horskému prostrediu. Je to mesto ležiace v nadmorskej výške približne 1450 metrov nad morom a nachádza sa vo vnútrozemí ostrova Luzon. Baguio je tiež známy ako "letná metropola Filipín" kvôli svojim chladným teplotám v porovnaní s inými oblasťami krajiny.

Počas celej roka je možné vychutnávať si príjemné počasie v Baguio, pretože teploty sú tu o niekoľko stupňov nižšie ako vo väčšine iných miest na Filipínach. V lete sa teploty pohybujú okolo priemerných 20 °C a v zime dokonca klesajú až na 15 °C, čo je pre Filipíny dosť nezvyčajné. To robí z Baguia ideálne miesto pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť horúcemu teplu a vlhkosti tropického počasia.

Jednou z najpopulárnejších atrakcií Baguia je Burnham Park, ktorý je pokrývaný rozsiahlymi zelenými trávnatými plochami a kvetinovými záhonmi. Môžete si tu prenajať loďku a vyplávať na jazierku alebo si len oddýchnuť na lavičke a vychutnať si pokojnú atmosféru parku. Okrem toho je tu tiež možnosť prechádzky okolo parku a vychutnávať si nádherné výhľady na okolité kopce a hory.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a túru, je tu tiež množstvo možností. Jednou z najznámejších turistických destinácií v Baguio je Malinô v Santo Tomasu. Tento vodný park je obľúbenými miestnymi obyvateľmi aj turistami, ktorí chcú stráviť deň v prírodnom prostredí. Môžete si tu zaplávať v jazierku, vytiahnuť si piknik a dokonca sa môžete vydať na krátku túru okolo parku.

Kultúra a jedlo sú tiež dôležitou súčasťou Baguia. Baguio je domovom mnohých etnikálnych skupín Filipín. Môžete navštíviť oblasť Baguio City Market, kde nájdete rôzne druhy miestnych jedál a pochutín z jednotlivých kultúr. Tu môžete ochutnať tradičné filipínske jedlo ako adobo, sinigang a pancit. Okrem toho si môžete zakúpiť aj tradičné remeselnícke výrobky, oblečenie a suveníry.

Na záver, ak plánujete navštíviť Baguio na dovolenku, nezabudnite sa dobre obliecť a prichystať si pár vrstiev oblečenia, pretože teploty sa môžu rapídne meniť. Môžete si užiť príjemné počasie, krásne prírodné prostredie a zároveň spoznať kultúru Filipín. Baguio sa skutočne stáva jedným z najpútavejších a najobdivuhodnejších miest na Filipínach, ktoré určite stojí za návštevu.


Letenka Filipíny Baguio


Ak sa chystáte na dovolenku alebo cestu do Filipín, mesto Baguio by nemalo chýbať vo vašom itinerári. Toto okúzľujúce horské mesto je jedným z najobľúbenejších turistických miest na Filipínach a ponúka mnoho zážitkov a krásnych miest na objavovanie.

Ak chcete navštíviť Baguio, prvým krokom je nájsť vhodnú letenku. Existuje niekoľko možností pre letenky z rôznych destinácií na Filipínach do Manily, a potom môžete pokračovať v ceste na Baguio. Existuje tiež priama letisko v Baguiu, ale väčšina turistov preferuje lietať do Manily a odtiaľ si prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu na cestu do Baguia.

Keď máte vrecká plné a letenku zabezpečenú, prichádza ten najlepší moment - skutočná návšteva Baguia. Toto mesto sa nachádza v Cordillera Mountains a je známe svojimi úchvatnými scenériami. Najlepší čas na návštevu je počas letných mesiacov, keď je mesto čerstvé a chladné kvôli svojmu horskému prostrediu. Baguio je tiež známe ako "mestá vo vzduchu" kvôli jeho výške, ktorú dlho navštevovali po sezoněcelegánov a koloniálni vládni úradníci.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste si mali vybrať Baguio ako cieľovú destináciu, je jeho zaujímavé turistické miesta. Napríklad, The Mansion je rezidencia prezidenta Filipín a je známa svojou koloniálnou architektúrou a veľkoleposťou. Ďalšou zaujímavou atrakciou je Botanická záhrada označovaná tiež ako "Miesto trvajúcej harmónie". Táto rozsiahla botanická záhrada je domovom mnohých druhov flóry a fauny a ponúka návštevníkom príjemnú atmosféru a pestrosť farieb.

Pre milovníkov dobrodružstva a outdoorových aktivít je Baguio víťazom. Môžete sa zúčastniť trekov a túr na vrchol Mt. Yangbew alebo Mt. Costa, kde si môžete vychutnať krasokorčuľovanie alebo piknikovať s rodinou a priateľmi.

Ak ste gurážni, nezabudnite navštíviť veľký Baguio Public Market, kde si môžete kúpiť najčerstvejšie miestne produkty a tradičné suveníry. Mesto je tiež známe pre chutné a špeciálne jedlo ako Baguio Strawberry a Baguio Záhradu Radler, nezabudnite si dopriať tieto miestne pochúťky.

V neposlednom rade, Baguio je miesto, ktoré ponúka jedinečný kúsok miestneho kultúrneho dedičstva. Baguio je sídlom mnohých cyrilských rodín, ktoré sú známe svojou umením a výrobou rukodiel. Môžete navštíviť Baguio čínsky chrám alebo maňilskú katedrálu, ktorá odráža miestne náboženské a kultúrne tradície.

Ak budete mať šťastie, môžete sa zúčastniť aj niektorých miestnych festivalov a podujatí, ktoré Baguio ponúka počas celej roka. Najznámejším z nich je Panagbenga Festival, ktorý slávi jar a úchvatné kvety, ktoré rozkvitajú vo meste.

Všetky tieto zážitky a miesta v Baguiu stoja za to, a preto neváhajte a rezervujte si letenku do tohto úchvatného mesta na Filipínach. Zaručene si vychutnáte prírodné krásy, adrenalin a kultúrne bohatstvo, ktoré toto miesto ponúka.


Ubytovanie Filipíny Baguio


Baguio je malé mesto nachádzajúce sa v hornatom regióne Filipín, známe svojím príjemným a chladnejším podnebím. Je populárnou destináciou pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť horúcemu a vlhkému počasiu, ktoré je bežné na ostatných miestach Filipín. Baguio je tiež známy ako „mesto v lesoch“, pretože je obklopené hustou zeleňou a krásnymi horami.

Ak sa rozhodnete navštíviť Baguio, určite si budete musieť zabezpečiť ubytovanie. Mesto ponúka širokú škálu ubytovacích možností, či už sa rozhodnete pre luxusné hotely, útulné penzióny alebo cenovo prijateľné hostely. Niektoré z najlepších a najznámejších hotelov v Baguiu sú The Manor at Camp John Hay, Holiday Inn Baguio City Centre a Le Monet Hotel. Tieto hotely ponúkajú pohodlné izby, kvalitné služby a zariadenia, ktoré vám spríjemnia váš pobyt v tomto malebnom meste.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupnejšiu možnosť, sú v Baguiu k dispozícii aj rôzne penzióny a hostely. Penzióny ako Baguio Burnham Suites, Hotel Veniz a Hotel Henrico - Legarda ponúkajú príjemné ubytovanie za dostupnú cenu. Hostely, ako napríklad Traveller's Camp a La Brea Inn, sú tiež ideálnou voľbou pre tých, ktorí preferujú jednoduchšie a lacnejšie ubytovanie.

Okrem širokej ponuky ubytovacích možností Baguio ponúka aj množstvo atrakcií a aktivít. Mesto je známe svojimi krásnymi parkami a záhradami, ako napríklad Burnham Park, kde si môžete prenajať šlapadlá a vychutnať si jazdu po jazere. Baguio Botanical Garden je ďalšou obľúbenou atrakciou, ktorá vám umožní objaviť rôzne druhy rastlín a kvetov. Navyše, môžete navštíviť aj Baguio Cathedral, ktorá je jednou z najstarších katedrál na Filipínach a je známa svojou architektúrou.

Ak máte záujem o miestnu kultúru, odporúčam navštíviť Baguio Public Market, kde nájdete tradičné filipínske jedlo a miestne remeslá. Taktiež sa môžete vybrať na turistiku do horát a užiť si krásne výhľady na mesto z vyhliadkových bodov ako Panagbenga Park a Mines View Park.

Vo voľných chvíľach si môžete vychutnať aj chutné jedlá, ktoré Baguio ponúka. Môžete skúsiť tradičné filipínske jedlá ako adobo (mäso marinované v agave), sinigang (kyslá polievka) alebo pancit (filipínske rezance). Prírodné produkty, ako sú čučoriedky a zmrzlina zámorského taiwanského ovocia, sú tiež populárne v Baguiu.

Ak plánujete navštíviť Filipíny a hľadáte miesto so zaujímavou kultúrou a príjemným počasím, Baguio je pre vás ideálnou voľbou. Ubytovanie v tomto malebnom meste je rozmanité a dostupné pre rôzne rozpočty. Okrem bohatého kultúrneho dedičstva ponúka aj krásnu prírodu a množstvo aktivít pre turistov.


Počasie Filipíny Baguio


Baguio, located in the northern region of the Philippines, is often referred to as the Summer Capital of the country. It is known for its relatively cool weather, which makes it a popular destination for tourists and locals alike.

The temperature in Baguio ranges from 15-26°C throughout the year. The coolest months are January and February, with an average temperature of around 15°C. The warmest months are April and May, with an average temperature of around 26°C.

Rain is also a common occurrence in Baguio, particularly during the months of June to October. The city experiences an annual rainfall of around 2000mm. The heaviest rainfall usually occurs during July and August, with occasional typhoons hitting the city during this time.

Despite the occasional rain, the weather in Baguio remains relatively cool and comfortable. This is due to its high altitude of around 1500 meters above sea level, and its location in a mountainous area. The cool weather in Baguio is ideal for those looking to escape the scorching heat and humidity of other parts of the Philippines, particularly during the summer months.

Aside from the weather, Baguio is also known for its scenic views and tourist attractions. Some of the popular tourist destinations include the Burnham Park, Mines View Park, and the Baguio Botanical Garden. Visitors can also explore the city’s rich cultural heritage by visiting the Tam-Awan Village, which showcases the traditional Ifugao way of life.

Overall, Baguio’s weather is one of its main attractions for visitors. Its cool and comfortable climate, coupled with its natural beauty and rich culture, make for a memorable and enjoyable experience for anyone who visits.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Baguio


Samozrejme, tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí o Baguiu na Filipínach:

1. Ako sa dostanem do Baguia z Manily?
Odpoveď: Najpopulárnejší spôsob je cestovať autobusom. Cesta z Manily do Baguia trvá približne 6 hodín.

2. Kedy je najlepší čas navštíviť Baguio?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Baguia je v období od marca do júna, keď je tam nižšia teplota a menšia záťaž z dažďa.

3. Ako sa volá najznámejší turistický bod v Baguiu?
Odpoveď: Najznámejším turistickým bodom v Baguiu je "Mansion House", rezidencia filipínskeho prezidenta v horách.

4. Aké sú najlepšie aktivity v Baguiu?
Odpoveď: Medzi najlepšie aktivity v Baguiu patria návšteva "Strawberry Farm", preskúmanie "Camp John Hay" a výlet na vrchol "Mount Costa".

5. Ktoré jedlá sú typické pre Baguio?
Odpoveď: Baguio je známe pre svoje čerstvé ovocie, najmä jahody a zemiaky. Tiež si môžete vychutnať tradičný filipínsky pokrm zvaný "strawberry taho".

6. Môžem si kúpiť suveníry v Baguiu?
Odpoveď: Áno, v Baguiu je mnoho trhov a obchodíkov, kde si môžete kúpiť tradičné filipínske suveníry, ručne vyrobený šperk a ďalšie miestne výrobky.

7. Ako je počasie v Baguiu?
Odpoveď: Baguio má chladné a príjemné podnebie počas celého roku. Teploty sa pohybujú medzi 15 a 25 stupňami Celzia.

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Baguiu na Filipínach. Môžeš sa tiež opýtať na konkrétne veci, na ktoré sa chceš dozvedieť viac.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky