Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)

Počasie Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny sú známe svojou krásnou prírodou, teplým podnebím a nádhernými miestami na preskúmanie. Medzi tieto miesta patrí aj ostrov Bohol, nachádzajúci sa na juhu Filipín v blízkosti ostrova Cebu. Bohol je domovom mnohých turistických atrakcií, vrátane Panglao Island a Chocolate Hills, z ktorých každá má svoje charizma a unikátne prírodné scenérie.

Počasie na Bohole je ovplyvnené monzúnnym podnebím, ktoré sa delí na suché a daždivé obdobie. Suché obdobie trvá od decembra do mája a je považované za hlavnú turistickú sezónu. Teploty sa v tomto období pohybujú v rozmedzí 25-32 °C, s minimálnymi zrážkami a slnečnými dňami. Tento čas je ideálny pre plážové aktivity a dovolenky v Panglao Island. Pláže tu sú jednými z najkrajších na Filipínach, s bielym pieskom a jasnou tyrkysovou vodou. Voda je teplá a pohodlná na plávanie a potápanie, a tak si môžete vychutnať neobmedzené hodiny v mori.

Ďalšou veľmi známou atrakciou na Bohole sú Chocolate Hills, ktoré sa nachádzajú v oblasti Carmen. Chocolate Hills sú sa skladajú zo 1268 rovnomerne rozložených kopcov, ktoré pripomínajú pozdĺžne guľaté čokoládové kopečky. O ich pôvode existuje mnoho legend a povestí, ale skutočným vysvetlením ich vzniku je proces erozie a sedimentácie. Táto atrakcia je prístupná počas celého roka, avšak návšteva v suchej sezóne je ideálna, aby ste si mohli vychutnať najkrajšie panoramatické výhľady na poloosvietené kopality.

Daždivé obdobie na Bohole trvá od júna do novembra. Počas týchto mesiacov sa môže očakávať vyššia miera zrážok a občasné búrky. Aj keď sa turisti počas tohto obdobia môžu tešiť na nižšie ceny a menšie záplavy turistických atrakcií, niektoré aktivity, ako napríklad potápanie a plávanie, môžu byť vďaka nepriaznivým poveternostným podmienkam obmedzené.

Celkovo je Bohol s Panglao Islandom a Chocolate Hills jedným z najkrajších a najexotičkejších miest na Filipínach. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť túto oblasť, prírodné scenérie a pôsobivá krása vás určite uchváti. Naplánujte si svoju dovolenku a nechajte sa zlákať na tropickú krásu Boholu.


Dovolenka Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny sú krásnou tropickou destináciou, kde sa nachádza mnoho nádherných ostrovov, ktoré ponúkajú návštevníkom množstvo zážitkov. Bohol je jedným z týchto ostrovov a je situovaný v juhovýchodnej časti krajiny. Bohol je najväčší ostrov v regióne Central Visayas a leží medzi ostrovmi Cebu a Mindanao.

Bohol a Panglao Island zaujmú turistov neobvyklou prírodou a úžasnými plážami, ktoré určite stojí za návštevu. Panglao Island je duty-free zóna a má množstvo obchodov a turistických atrakcií ako je Cebu Pacific Airline Park, ktorý láka mnoho turistov z celého sveta. Najväčšou atrakciou ostrova sú však určite Chocolate Hills (čokoládové kopce).

Chocolate Hills sú asi najznámejšou atrakciou Boholu a Panglao ostrova. Sú to stovky vysokých kopcov, ktoré sú roztrúsené v širokom okolí a sú čokoládovej farby počas sušnej sezóny. Názov pripomína malé čokoládové gule, ktoré ležia na zemi. Tento unikátny geologický útvar bol vyhlásený za národný geologický vzor Filipín. Pre turistov je možnosť navštíviť vyhliadku, odkiaľ môžu mať úžasný pohľad na kopce a celú okolitú prírodu.

Samotný ostrov Bohol má tiež množstvo turistických atrakcií a miest, ktoré sa oplatí navštíviť. Medzi najobľúbenejšie patrí svetoznámy Tarsier, známy aj ako malý lemur, ktorý žije v džungli a je chránený zákonom. White Beach, ktorá je obklopená kokosovými palmami a prírodnými útesmi, je pre návštevníkov ideálnym miestom na plávanie a len pre relax. Nepremeškajte ani bohoslužby v kostole św. Pety w Lobocu, jeden z najkrajších kostolov na Filipínach s kamennou fasádou.

Bohol a Panglao Island sú miestom, kde sa nájde niečo pre každého návštevníka. Svojou prírodou i kultúrou učarujú každého, kto si sem príde oddýchnuť od ruchu a zhonu veľkých miest. Ak ste milovníkom neobvyklých prírodných úkazov, zážitkov zo zvieraťa a krásna krajiny, určite neváhajte a vyrazte na Bohol na dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


1. Ako sa dostanem z Manily na Bohol?
Odpoveď: Môžete si kúpiť letenky z Manily do letiska v Tagbilarane, hlavnom meste Boholu. Existujú tiež medziostrovné trajekty z Cebu City do Tagbilaranu.

2. Aké sú najlepšie miesta na navštívenie na Bohole?
Odpoveď: Najpopulárnejšie miesta na Bohole sú Panglao Island, Chocolate Hills, Loboc River a Tarsier Sanctuary.

3. Koľko trvá prehliadka Chocolate Hills?
Odpoveď: Prehliadka Chocolate Hills trvá obvykle 30-45 minút.

4. Ako sa dostanem na Panglao Island z Tagbilaranu?
Odpoveď: Môžete si prenajať tricykel alebo taxi, alebo použiť verejnú dopravu, ako je jeepney alebo habal-habal (motorky).

5. Kedy je najlepšie navštíviť Bohol?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Boholu je v období sucha od decembra do mája.

6. Kde si môžem kúpiť suveníry na Bohole?
Odpoveď: Môžete kúpiť suveníry na trhoch v Tagbilarane. Existujú tiež suvenírové obchody v Panglao Island a niekoľko turistických miestach, ako je napríklad Tarsier Sanctuary.

7. Existujú na Bohole pláže s bledobežovým pieskom?
Odpoveď: Áno, Panglao Island má pláže s belasým pieskom. Najobľúbenejšie pláže sú Alona Beach a Dumaluan Beach.

8. Aké je hlavné jedlo na Bohole?
Odpoveď: Hlavné jedlo na Bohole je Cebuano-style Lechon. Bohol tiež ponúka množstvo morských jedál, ako sú ryby, krevety, a iné plody mora.

9. Potrebujem si zobrať proti komárom, ak idem na Bohol?
Odpoveď: Bohol má občasné výskyty komárov. Je však odporúčané si zobrať proti komárom, aby ste sa chránili pred možnými chorobami, ktoré sa vyskytujú cez komáre.

10. Ako dlho by som mal ostať na Bohole?
Odpoveď: Odporúčané obdobie na návštevu závisí od toho, čo chcete vidieť a robiť na Bohole. Odporúčame minimálne 3-5 dní, aby ste mohli navštíviť hlavné turistické atrakcie v regióne.


Ubytovanie Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


Ak hľadáte miesto na dovolenku, ktoré kombinuje krásnu prírodu, pláže a kultúrne zážitky, potom je ostrov Bohol na Filipínach ideálnou voľbou. Nachádza sa v regióne Visayas a ponúka množstvo aktivít a atrakcií pre turistov.

Jedným z najpopulárnejších miest na ostrove Bohol je Panglao Island. Tento ostrov je známy svojimi bledými piesočnatými plážami a krištáľovo čistou vodou. Na Panglao Island nájdete množstvo reštaurácií a letovísk, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a relaxovať na pláži. Pre milovníkov vodných športov sú k dispozícii rôzne možnosti, vrátane potápania a šnorchlovania, vďaka vynikajúcej viditeľnosti na dne mora.

Okrem pláží ponúka Bohol aj množstvo ďalších zaujímavých miest, ktoré stojí za návštevu. Jedným z nich sú slávne Chocolate Hills, ktoré sa nachádzajú v meste Carmen. Tieto kopcovité formácie sú približne 1,268 rovnomerne rozšírených kopcov, ktoré pripomínajú čokoládové gule počas suchého obdobia. Ich krása a nezvyčajný tvar ich urobili jedným z najikonickejších miest na Filipínach.

Ďalším miestom, ktoré určite stojí za návštevu, je Boholský menštrážny les, kde nájdete najmenší primát na svete - tarsier. Tieto drobné, očarujúce tvory s veľkými očami sú jedným z najväčších zážitkov pre turistov. Majú jedinečné schopnosti a sú chránené právom so zreteľom na ich zraniteľný status.

V Bohole si môžete tiež pozrieť starobylé chrámy a kláštory, ktoré odrážajú bohatú kultúru ostrova. Jedným z nich je napríklad Baclayon Church, ktorá je jedným z najstarších kostolov na Filipínach. Ďalšou atrakciou je Blood Compact Shrine v meste Tagbilaran, ktorý symbolizuje historickej význam udalosti spojených s príchodom Španielskych dobyvateľov na ostrov.

Ak ste dobrodruh, nevynechajte rieku Loboc, kde sa môžete vydať na plavbu na lodičke a vychutnať si unikátny výhľad na koruny stromov a divokú prírodu okolo.

V oblasti Bohol nájdete množstvo možností na ubytovanie. Od luxusných plážových rezortov na Panglao Island až po cenovo dostupné hotely a penzióny v meste Tagbilaran. Niektoré hotely v Bohole ponúkajú aj výhľad na Chocolate Hills a umožňujú hostiam užívať si krásu týchto prírodných útvarov priamo z ich izby.

V Bohole je k dispozícii veľa odlišných možností vybavenia a typov ubytovania, takže si môžete vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu.

Celkovo, ostrov Bohol je miestom, kde nájdete to najlepšie z Filipín - nádhernú plážovú scenériu, prírodné krásy a fascinujúcu kultúru. Nech už sa rozhodnete navštíviť Panglao Island, Chocolate Hills alebo sa dostať mimo turistické trate a objaviť skryté poklady ostrova, jedna vec je istá - návšteva Boholu bude nezabudnuteľným zážitkom.


Letenka Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


Ak hľadáte čarovné miesto, ktoré vás odvezie do tajomnej krajiny, je len jedno miesto, ktoré by ste nemali vynechať - Filipíny Bohol. Tento ostrov leží v južných oblastiach Filipín a ponúka ohromujúci prales, pohorie a klietky s množstvom maurských záberov. Najväčšie atrakcie Boholu zahŕňajú pláže Panglao Island a záhadné Chocolate Hills.

Cesta na Bohol je priamočiara, najlepšou možnosťou je letenka na Bohol na letisku Tagbilaran. Prvé, čo si všimnete, keď pristanete, je vôňa mora a tropického ovocia. Všetko je tak prirodzené a krásne, že sa okamžite zamilujete do tohto miesta.

Akonáhle pristanete, môžete sa vybrať na vašu cestu na Panglao Island. Pláže Panglao sú považované za jedny z najlepších na svete. Modrá voda a biely piesok spolu s palmami a kokosovými palmami tvoria krásnu panorámu, ktorá vám vezme dych. Ich krištáľovo čistá voda umožňuje kúpanie a potápanie sa pre milovníkov vodných športov.

Následne navštívte starobylé miesta na Bohole, medzi nimi aj záhadné Chocolate Hills. Sú to dve stovky rovnomerne zarovnaných pahorkov do výšky až 50 metrov, ktoré mimoriadne pripomínajú tampóny so čokoládou. Povest hovorí, že sa pôvodom z kúzelného páru, ktorí zahanbili bohyňu olympských hier, a tak ona rozhodla sa tieto pahorky vytvoriť ako náprotivok. Tieto pahorky sú fantastické pre fotografie. Je tu tiež múzeum, kde si môžete prezrieť rôzne umelecké predmety, ktoré boli použité pre miestne rituály.

V Bohole, okrem toho, môžete vidieť mnoho historických chrámov, rovnako ako pokojných, vzrušujúcich džungľových túr a úchvatné vodopády. Bohol je tiež domovom Tararských opíc, ktoré sú krotké a majú radi ľudské okružia.

Rozhodnúť sa na cestu na Filipíny Bohol môže byť najlepším rozhodnutím, ktoré ste kedy urobili. Turistické oslavy, ako aj miestne tradície sú určite niečím, čo si budete pamätať celý život. Pokojné pláže Panglao, záhadné Chocolate Hills a ostatné atrakcie v Bohole, všetky tieto nezabudnuteľné pamiatky sú dôvodom pre dovolenku na tomto mieste. Ak hľadáte únik z hektického mesta alebo tíšiaci sa typ dovolenky, Filipíny Bohol je to miesto, kde nájdete pokoj a oddych.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky