Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Filipíny Calaguas Islands

Dovolenka Filipíny Calaguas Islands


Calaguas Islands sú neodolateľným kúskom rajského ostrova, ktorý sa nachádza v srdci Filipín. Táto skupina neobývaných ostrovov je snom každého cestovateľa hľadajúceho kľud, krásne pláže a únik od každodenného stresu.

Calaguas Islands sú známe svojou čistou bielou piesčitou plážou, modrou vodou, farebnými koralmi a úchvatnými scenériami. Ostrovy sú obklopené tyrkysovou vodou a sú ideálnym miestom na potápanie alebo len leňošenie na pláži.

Ak sa rozhodnete navštíviť Calaguas, ostrovy vás sklame len málokrát navštívené turistami. Je to skutočný poklad, ktorý je stále len zriedka objavovaný a zachovaný v svojej prírodnej kráse.

Prístup na Calaguas Islands je trochu náročný, čo znamená, že ostrovy nie sú tak preplnené turistami ako ostatné známe pláže Filipín. Najbežnejší spôsob, ako sa tam dostať, je loďou z mesta Daet, ktoré je vzdialené asi dve hodiny cesty od Manily. Inou možnosťou je vziať let do mesta Naga a odtiaľ ísť autom alebo autobusom do Daetu.

Keď sa dostanete na ostrovy, čaká vás raj na zemi. Hneď po pristátí zistíte, že piesok je bielejší a jemnejší, more je teplejšie a priezračné a vzduch je plný voňavých kvetov a čerstvého vzduchu.

Na ostrovoch nie je plno zariadení ako v hlavných turistických oblastiach Filipín, čo je skvelé pre tých, ktorí hľadajú pravú povahu a oddych. To však neznamená, že tu nie je dostatok aktívnych aktivít. Môžete si vyskúšať potápanie, šnorchlovanie, surfovanie alebo jazdu na kajaku v priepastiach.

Nech už sa rozhodnete akokoľvek stráviť svoj čas na Calaguas Islands, jedna vec je vždy istá - budete mať pocit, že ste odpočinutí a zapadnete do krásy prírody. Každé ráno sa môžete prebudiť k zvuku vĺn, obdivovať nádherné východy a západy slnka, prechádzať sa po pláži a objavovať nové miesta.

V strave na ostrovoch dominuje čerstvý morský život a čerstvé plody mora, ktoré určite oceníte. Môžete si vychutnať čerstvé ryby a krevety priamo od miestnych rybárov alebo si vychutnať miestne exotické jedlá.

Calaguas Islands sú skutočne rajským útočiskom, ktoré musíte zažiť. Sú ideálne pre ľudí, ktorí hľadajú pravú prirodzenosť a krásu bez davov turistov. Ak sa chystáte na dovolenku na Filipíny, nezabudnite Calaguas Islands zaradiť do svojho zoznamu. Budete to ľutovať.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Calaguas Islands


Otázky:

1. Ako sa dostanem na Calaguas Islands?
2. Kedy je najlepší čas navštíviť Calaguas Islands?
3. Aké sú najlepšie a najlacnejšie ubytovacie možnosti na Calaguas Islands?
4. Je potrebné rezervovať ubytovanie vopred?
5. Aké aktivity môžem na ostrove robiť?
6. Čo si musím vziať so sebou na Calaguas Islands?
7. Je na ostrove dostatok potravín a vody?
8. Aké sú náklady na pobyt na Calaguas Islands?
9. Kde si môžem zohnať základné potraviny a veci, ktoré potrebujem?
10. Aké sú najlepšie pláže na Calaguas Islands?

Odpovede:

1. Na Calaguas Islands sa môžete dostať lodou z mesta Daet alebo ako súčasť organizovaného zájazdu zo značnej časti Filipínskych destinácií.
2. Najlepší čas na návštevu Calaguas Islands je od marca do júna, kedy sa dá očakávať slnečné a jasné počasie.
3. Na ostrove sa nachádzajú campingy, ktoré ponúkajú ubytovanie za nízke ceny. Na ostrove je tiež niekoľko hostílov, no tie môžu byť o niečo drahšie.
4. Je vhodné rezervovať ubytovanie vopred, najlepšie niekoľko mesiacov pred plánovaným pobytom.
5. Aktivity na ostrove zahŕňajú plávanie, potápanie, rybolov a turistické prechádzky.
6. Odporúča sa vziať so sebou plážové oblečenie a obuv, slnečné okuliare, opaľovací krém a baterku pre nocné aktivity.
7. Na ostrove je obmedzené zásobovanie, preto je vhodné vziať si so sebou dostatok potravín a vody.
8. Náklady na pobyt sa líšia v závislosti od typu ubytovania a aktivity. V priemere sa však odhaduje, že pobyt bude stáť približne 2 000 PHP (40 USD) za deň.
9. Na ostrove je niekoľko malých obchodov, kde si môžete zohnať základné veci a potraviny.
10. Najpopulárnejšie pláže sú Mahabang Buhangin a Tinaga Beach, ktoré sú známe svojou bielou piesočnatou plážou a príjemným prostredím.


Ubytovanie Filipíny Calaguas Islands


Calaguas Islands sú jedným z najkrajších miest na Filipínach, ktoré ponúkajú únik z rušného mestského života a preliezať sa na tichých bielych plážach s jemným pieskom.

Tieto krásne ostrovy sa nachádzajú v provincii Camarines Norte v regióne Bicol. Calaguas Islands sa skladá z viac ako 20 malých ostrovov a ostrovných útesov, z ktorých sú najväčšie ostrovy Tinaga a Guintinua. Tieto ostrovy sú ideálne pre dovolenku voľný čas a pre tých, ktorí hľadajú úplný odpočinok a oddych.

Prístup na Calaguas Islands je obmedzený a ťažký, čo prispieva k ich nezničenej kráse. Najlepší spôsob ako sa tam dostať je cesta lodou z prístavu Vinzons na pevninskej časti Camarines Norte. Existujú rôzne lety do blízkych veľkých miest ako Manila, Naga a Legazpi, z ktorých je možné sa dostať do Vinzonu.

Po až trojhodinovom plachtení prípadne plavbe sa dostanete na ostrôv Tinaga, kde je väčšina ubytovania. Ubytovanie na Calaguas Islands vyhovuje väčšine peňaženiek a potrieb cestovateľov. Máte možnosť si vybrať medzi kempom a stanovačkami alebo luxusnejšími plážovými chatkami a bungalovmi.

Ak ste zážitkársky typ, rozhodnite sa pre táborisko, kde si môžete prenajať stan a vytvoriť si vlastný tábor na pláži. Existujú aj kempingové firmy, ktoré poskytujú kompletné kempingové vybavenie, ako je stan, posteľ a jedlo. Táborisko je ideálne pre skupiny priateľov alebo rodiny, ktorí chcú stráviť čas v prírode a navzájom sa spoznávať.

Pre tých, ktorí uprednostňujú luxusnejšie ubytovanie, existujú plážové chatky a bungalovy, ktoré sú priamo na brehu mora. Tieto chatky a bungalovy ponúkajú maximálny komfort a sú vybavené súkromnou kúpeľňou, postelou a výhľadom na oceán. Niektoré z nich majú dokonca aj vlastnú terasu, kde si môžete vychutnať nádherný východ alebo západ slnka.

Okrem ubytovania ponúka Calaguas Islands aj množstvo aktivít pre návštevníkov. Môžete sa vydať na prechádzku po bahenných plážach, plávanie a šnorchlovanie v čistom azúrovom oceáne, alebo si vychutnať vodné športy, ako je napríklad surfovanie alebo jazda na jetovom skútri.

Jedinečná príroda Calaguas Islands robí z tohto miesta skutočný raj na zemi. Ostrovy sú obklopené tyrkysovými vodami, majú okúzľujúce miesta na prechádzky, útesy a netknuté pláže. Milovníci prírody si môžu vychutnať výhľad na kopce, lesy a miestne rastlinstvo a fauna.

Ak hľadáte miesto, kde môžete uniknúť od každodenného stresu a relaxovať v neobývanom raji, Calaguas Islands sú pre vás to správne miesto. Nezabudnite si rezervovať ubytovanie vopred, aby ste si mohli užiť jedinečnú krásu tohto miesta a vytvoriť si nezabudnuteľné spomienky.


Počasie Filipíny Calaguas Islands


Calaguas Islands na Filipínach sú jedným z najkrajších miest na svete. Táto oblasť sa skladá z mnohých malých ostrovov a má nádherné pláže, jasnú vodu a úžasné podmienky pre vodné športy.

Počasie na Calaguas Islands je po celý rok celkom príjemné. Chráni ich pred tajfunmi a inými silnými víchricami geografická poloha ostrovov, keďže sú umiestnené na strednej časti Filipín, v najvýchodnejšej časti Luzonu.

Ako už bolo spomenuté, po celý rok je na Calaguas Islands pomerne príjemné počasie. Ale ak zvažujete návštevu, najlepšou dobou na návštevu je v období od februára do mája, keď je najsuchšie obdobie. Dávajte si pozor, že medzi novembrom a februárom môže byť väčšie nebezpečenstvo, že sa vyskytnú silné víchricové extrémne podnebia.

Počas najsuchšieho obdobia, ktorý sa na ostrovoch vyskytuje v období február až máj, je teplota vody priaznivá pre plávanie, s priemernou teplotou vo vode okolo 28°C a teplotou vzduchu sa pohybuje okolo 32°C.

Príroda ostrovov a ich klima si zaslúžia, aby ste ich videli a užili si nádherné počasie. Ak si chcete užiť kľud na ostrovoch, môžete si zarezervovať ubytovanie, ktoré je vám najvhodnejšie podľa vašich preferencií a počasí.

Dôležitým faktorom je začlenenie sa do miestneho spôsobu života a kultúry. Predtým, ako sa rozhodnete vycestovať, by ste sa mali oboznámiť s kultúrou a skúmať doporučenia a informácie, ktoré vám môžu pomôcť navigovať po ostrovoch a ich zvyklostiach.

Ak sa niekedy rozhodnete pozrieť si krásy Calaguas Islands, uistite sa, že si zarezervujete ubytovanie skoro, pretože celé ubytovanie tam býva rýchlo vypredané. Môžete si užiť nádherné dni s priateľmi a rodinou pri pohľade na najkrajšie pláže na svete a s najpriaznivejším počasím, ktoré vám umožní vychutnať si všetky aktivitu na ostrovoch, ako sú potápanie, plávanie a iné vodné športy.


Letenka Filipíny Calaguas Islands


Filipíny sú známe svojimi nádhernými plážami a exotickou prírodou, a Calaguas Islands nie sú výnimkou. Tento arhipelág na východnom pobreží Filipín je ostrovom snov pre tých, ktorí túžia po tichu, pokoji a scenérii, ktorá človeka vezme do iného sveta.

Ak máte záujem navštíviť toto nebeské miesto, prvou vecou, ktorú budete musieť urobiť, je zabezpečiť si letenku na Filipíny. Mnohé medzinárodné letecké spoločnosti sú spojené so zväzkom z letísk na Filipínach, a preto si môžete vybrať z množstva možností.

Úvodným bodom vášho dobrodružstva na Calaguas bude pristátie na letisku v Manile. Toto je hlavné mesto Filipín a môže byť trochu rušné a preplnené, takže si dajte pozor, aby ste nezabudli, ako krásna a pokojná je Calaguas.

Po pristátí v Manile máte možnosť vybrať si medzi vnútroštátnymi spojmi, ktoré vás dostanú do prístavného mesta, ktorým je Daet v provincii Camarines Norte. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety z Manily do Daetu, pričom trvanie letu je približne 1 až 1,5 hodiny.

Keď dorazíte do Daetu, ďalšou časťou vašej cesty bude trajektová preprava do ostrova Tinaga, kde sa nachádza hlavná plážová oblasť Calaguas. Trajektová preprava trvá približne 2 až 3 hodiny, v závislosti od poveternostných podmienok a rýchlosti prepravného plavidla.

Po príchode na Tinagu budete ohromení nádhernými plážami, tyrkysovými vodami a bielym pieskom, ktorý je jedným z najkrajších na Filipínach. Calaguas je známa svojou nedotknutou prírodou, kde sa môžete oddať plážovým aktivitám, ako je opaľovanie, korzovanie, šnorchlovanie, potápanie a len relaxovanie pri oceáne.

Na ostrove nie sú žiadne luxusné rezorty ani hotely, ale môžete si zabezpečiť kempovanie priamo na pobreží. Táto skúsenosť vás ešte viac priblíži k prírode a umožní vám stráviť noc pod hviezdami. Pred vycestovaním by bolo dobré zabezpečiť si stan a potrebné vybavenie, ako je svetlo, posteľná bielizeň a jedlá.

Okrem lenivých dní na pláži môžete tiež objavovať okolité ostrovy a vziať si s sebou piknik alebo celodenný výlet, kde si môžete vychutnať more, stretnúť miestnych obyvateľov a preskúmavať skryté lagúny a pláže.

Calaguas Islands sú miestom, ktoré vás upúta svojou jedinečnou krásou a pokojom. Prelet na Filipíny a následná plavba na Calaguas vám umožní zažiť túto nádheru na vlastné oči. Nezabudnite si zobrať dostatok času, aby ste mohli vychutnať všetko, čo ostrov má ponúknuť. Vaša návšteva sa bude určite rovnať skutočnému rajskému dobrodružstvu.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky