Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Filipíny Calauit Island

Počasie Filipíny Calauit Island


Calauit Island je malý ostrov na Filipínach, ktorý sa nachádza v strede Juhočínskeho mora. Toto miesto je známe svojou nádhernou prírodou a pestrou faunou. Ostrov je tiež bohatý na históriu, keďže bol kedysi vyhlásený za národný park a útočisko pre ohrozené druhy zvierat z Afriky.

Počasie na Calauit Island nie je príliš odlišné od ostatných ostrovov v regióne. V ročnom období sa vyskytujú dva hlavné obdobia: suché a mokré. Suché obdobie trvá zvyčajne od decembra do mája, zatiaľ čo mokré obdobie sa bežne vyskytuje od júna do novembra.

Počas suchého obdobia na ostrove prevláda vysoká teplota, na ktorú sa turisti musia pripraviť. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 30 až 32 ° C. Okrem toho, v tomto období môžete očakávať aj nízku vlhkosť, čo znamená, že vzduch bude suchý a prach sa bude dostávať do ovzdušia.

Mokré obdobie naopak prináša s sebou zrážky. Aj keď je to magické obdobie na ostrove, pretože zelená príroda sa prebudí do života, turisti by si mali uvedomiť, že v tomto období je všetko vlhké, a to vrátane vzduchu. Vlhkosť môže byť veľmi vysoká, až do 100%, čo môže vyvolať pocit dusna. Počas mokrého obdobia sa teploty zvyčajne udržiavajú okolo 28 ° C.

Záverom možno uzavrieť, že Calauit Island na Filipínach ponúka svojim návštevníkom krásne počasie vďaka striedaniu suchého a mokrého obdobia. Bez ohľadu na to, kedy navštívite ostrov, by ste sa mali pripraviť na vysoké teploty a vysokú vlhkosť. Musíte byť pripravení na to, aby ste sa starali o svoje zdravie a zároveň si užívali prekrásnu prírodu, fauna a flóra Calauit Island.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Calauit Island


1. Aký je prístup k Calauit Island?
- Calauit Island sa nachádza v severozápadnej oblasti Filipín a najlepší spôsob prístupu je využitie letu z Manily do mesta Busuanga na Palawan Islande a následne presun na Calauit Island.

2. Musím si vziať niečo so sebou na Calauit Island?
- Väčšina návštevníkov si so sebou zvykne vziať slnečné okuliare, opaľovací krém, kúpacie oblečenie a obuv a repelent proti hmyzu.

3. Aké aktivity sa dajú na Calauit Island robiť?
- Na Calauit Island sa dá vyraziť na safari, pozorovať zvieratá v prírodnom prostredí, plávať a šnorchlovať v okolí ostrova, vyskúšať si rybolov a výlety na okolité ostrovy.

4. Aké druhy zvierat sa dajú na Calauit Island vidieť?
- Na Calauit Island žijú rôzne druhy zvierat vrátane žiráf, zebra, antilopy, paviány a mnoho iných.

5. Aké sú otváracie hodiny Calauit Island?
- Calauit Island je otvorený denne od 8.00 do 17.00 hod.

6. Aké sú vstupné poplatky pre návštevu Calauit Island?
- Vstupné poplatky sa líšia podľa sledovaných aktivít. Napríklad návšteva safari je stojí približne 400 filipínskych peso na osobu.

7. Je možné ubytovať sa priamo na Calauit Island?
- Áno, na ostrove sa nachádza turistická destinácia s možnosťou ubytovania v bungalovoch.

8. Musím si zabezpečiť svoje stravovanie na ostrove?
- Áno, je potrebné si so sebou vziať dostatočné zásoby potravín, ale tiež sa na ostrove nachádza niekoľko reštaurácií a stánkov s občerstvením.

9. Je potrebné si vopred rezervovať miesto na Calauit Island?
- Áno, je lepšie si miesto na Calauit Island rezervovať vopred, aby ste mali istotu voľného miesta na vašom výlete.

10. Aké ďalšie miesta sa dajú okolo Calauit Island navštíviť?
- Najbližšie miesta na navštívenie sú ostrovy Coron a El Nido na Palawan Islande, ktoré sú známe svojou krásnou prírodou a plážami.


Ubytovanie Filipíny Calauit Island


Calauit Island je malebný ostrov v severnom Palawan na Filipínach. Tento ostrov je známy predovšetkým kvôli svojej unikátnej prírodnej rezervácii, kde sa nachádza niekoľko vzácnych druhov zvierat.

Pre tých, ktorí sa chcú na niekoľko dní zamerať na prírodu a mať blízko k unikátnym divokým zvieratám, ponúka Calauit Island niekoľko možností ubytovania. Jednou z možností je ubytovanie v jednom z miestnych rezortov, ktoré sú obklopené krásnou prírodou a ponúkajú rozmanité vybavenie.

Rezorty na ostrove Calauit sa nachádzajú v blízkosti prírodnej rezervácie, ktorá je domovom asi 30 afrických živočíchov, vrátane giráf, zebra, antilop a impal. Mnoho z týchto druhov bolo sem dovezených na začiatku 70. rokov ako súčasť programu zachovania druhov. Tieto zvieratá teraz žijú v prirodzenom prostredí a sú dôležitým turistickým lákadlom.

Rezorty na ostrove Calauit ponúkajú rôzne druhy ubytovania, od luxusných bungalovov a viliek po jednoduché chatky a stanové kempy. Veľkým lákadlom pre turistov je možnosť prenajať si chatku alebo bungalov s výhľadom na prírodnú rezerváciu, čo umožňuje pozorovať zvieratá prirodzeným spôsobom.

Väčšina rezortov na ostrove Calauit ponúka aj rôzne aktivity a zážitky pre turistov. Medzi najobľúbenejšie patria safari v prírodnej rezervácii, kde návštevníci majú takmer garantovanú možnosť vidieť girafy, zebry a ďalšie zvieratá vo voľnej prírode. Okrem toho si turisti môžu požičať kajak alebo paddleboard a preskúmať okolité ostrovy a pláže. Pre tých, ktorí uprednostňujú podvodné dobrodružstvá, je tiež možné vyskúšať šnorchlovanie alebo potápanie a objaviť podmorský svet s bohatou faunou a flórou.

Čaro ostrova Calauit spočíva aj v jeho odľahlom a prírodném okolí. Kým výhľady sú úchvatné, ubytovanie na tomto ostrove poskytuje aj príležitosť pre turistov zažiť autentickú filipínsku kultúru. Miestne obyvateľstvo je priateľské a pohostinné a navštíviť niektoré tradičné dediny je skvelým spôsobom, ako sa naučiť viac o životnom štýle a tradíciách filipínskeho ľudu.

Aby ste získali maximálny zážitok z ubytovania na ostrove Calauit, odporúča sa plánovať svoju cestu v nadväznosti na sezónu. Počas daždivých mesiacov by ste sa mali pripraviť na častejšie zrážky, ktoré môžu ovplyvniť plánované aktivity. Na druhej strane, počas suchšej sezóny môžete využívať slnečné a teplé dni na plávanie a pozorovanie divokých zvierat.

Calauit Island je dokonalou destináciou pre tých, ktorí chcú spojiť dovolenku s prírodou a zážitkami z divokých zvierat. S jeho unikátnou prírodnou rezerváciou a rôznymi možnosťami ubytovania ponúka táto destinácia skvelý zážitok pre každého cestovateľa. Ak hľadáte trochu iný druh dovolenky, Calauit Island by mohol byť vašou ideálnou voľbou.


Dovolenka Filipíny Calauit Island


Calauit Island je ostrov vysídlený pre návštevníkov ostrova Palawan na Filipínach. Tento ostrov je známy ako jeden z najpopulárnejších cieľov pre dovolenku pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do nádherného prírodného prostredia, skúmať divokú faunu a zažiť autentickú filipínsku kultúru.

Návštevníci môžu zažiť úžasný svet pod morom pri šnorchlovaní a potápaní vokol ostrova Calauit. Tento ostrov bol premenený na rezerváciu divokej prírody v roku 1976 s cieľom zachovať ohrozené druhy živočíchov, ktoré boli donesené z Afriky. Po niekoľkých desaťročiach je ostrov domovom mnohým vzácnym a exotickým druhom ako zebry, žirafy, antilopy a slony. Títo tvorovia vytvárajú neobyčajnú scenériu a poskytujú návštevníkom nezabudnuteľnú skúsenosť.

Calauit Island ponúka aj bohatú príležitosť na šnorchlovanie a potápanie. Morský život v týchto vodách je rozmanitý a majú tu unikátne korálové záhrady, ktoré sú domovom mnohých farbistých rýb a iných morských tvorov. Objavovanie týchto podmorských pokladov vám umožní zažiť krásu podmorského života a získať nádherné fotografie.

V neposlednom rade je ostrov Calauit miestom plným kultúrnych pokladov a tradícií Filipín. Môžete sa stretnúť s miestnymi obyvateľmi a dozvedieť sa viac o ich životnom štýle a tradičných hodnotách. Kultúrna výmena môže byť vzrušujúcou skúsenosťou, kde si môžete vymieňať nápady, zvyky a potraviny.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá sa vymyká z radu a ponúka vám skutočný zážitok z prírody a kultúry, ostrov Calauit by mal byť na vrchole vášho zoznamu. Tento ostrov je preplnený dobrodružstvom a prírodou, ktorá vás dostane do úplne iného sveta. Pripravte sa na obdivovanie ohromujúcej scenérie, objavovanie divokej fauny a komunikáciu s miestnymi obyvateľmi. Calauit Island bude vaša cesta do autentickej Filipíny.


Letenka Filipíny Calauit Island


Calauit Island - Tajomstvo Filipín

Ak hľadáte ideálnu dovolenkovú destináciu, určite by ste mali zvážiť návštevu Filipín a skúmať jedno z jej najlepších ostrovov, Calauit Island. Nachádza sa v meste Calamianes na severe ostrova Palawan a ponúka množstvo aktivít a zážitkov.

Calauit Island sa stala známou predovšetkým vďaka pozoruhodným kúskom histórie, ktorébohato obohacujú jej príbehy. V 70. rokoch minulého storočia bolo na ostrove založené útočisko pre africkú zver. Tento útočisko vzniklo vo veľkom rozsahu - približne 104 štvorcových kilometrov. Rovnako boli relaxačné a rekreačné aktivity útočisku úlohové. Calauit Island bol prevažne turistický a priemyselný ostrov.

Po niekoľkých desaťročiach života pod prítomnosťou afrických zvierat, sa útočisko spätne stalo súčasťou ochrannej oblasti. Calauit Island je teraz považovaný za prírodné dedičstvo Filipín a je pod prísnou ochranou.

Ak máte záujem o návštevu Calauit Island, nájdete množstvo spôsobov, ako dostať sa tam. Existuje množstvo aerolínií, ktoré ponúkajú letenky do rôznych miest v Palawane a v prípade, že sa rozhodnete pre letecké spojenie by ste mali užiť nádherný letový zážitok. Po prílete na ostrov, budete potrebovať chytiť loď a doplávať až s druhého konca na Calauit Island.

Prírodná krása Calauit Island napĺňa každého, kto sa sem príde pozrieť. Ostrov ponúka široké spektrum prírodných krás, od nedotknutej pláže s jasne modrou vodou a týkajúcich sa útulných oblázkov, po ranné výlety na začiatku plnej tropickej prírody.

Pre milovníkov divokých zvierat a dechtivých rastlín si môžete zorganizovať safari a prechádzať sa prírodnou rezerváciou na ostrove. Pri prechádzke zvieratá zhliadnete ako žirafy, antilopy, guanaco a mnoho ďalších prehliadok exotických zvierat.

Ak preferujete menej adrenalínu, môžete sa uchádzať oýchutnávku filipínskej kuchyne. Calauit Island ponúka množstvo gurmánskych vnútorných michelinských reštaurácií, ktoré prídu na chuť každému. Okrem toho sa môžete dostať na nekonečne krásne pláže s jemným pieskom a jasne zafarbenou vodou, kde môžete relaxovať a užiť si oddych.

Celkovo povedané, Calauit Island je malý kúsok raja, ktorý ponúka návštěvníkom jedinečnú kombináciu histórie, divokej prírody a relaxačného odpočinku. Cena letenky k tomuto miestu nie je enormná, všetko záleží od dlžky trvania, počtu osôb a spôsobu dopravy. Preto neváhajte a jednoducho si užite ostrov Calauit Island a jeho krásy na vlastné oči.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky