Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Filipíny Surigao del Norte

Dovolenka Filipíny Surigao del Norte


Surigao del Norte je malá provincie nachádzajúca sa na severovýchode Filipín v regióne Caraga. Tento neznámy kútik Filipín ponúka turistom množstvo skrytých pokladov, ktoré sú neopakovateľné a nádherné. Ak sa chystáte na dovolenku, potom by ste si určite nemali nechať ujsť tento kúsok rajského raja, ktorý čaká, aby ste ho objavili.

Surigao del Norte sa skladá z niekoľkých malých ostrovov, ktoré sú obklopené jasnými tyrkysovými vodami, bielymi piesočnatými plážami a fascinujúcimi útesmi. Jeden z najznámejších ostrovov tejto provincie je Siargao, ktorý sa často považuje za „Surfing Paradise“.

Ak ste milovníci surfingu, potom by ste rozhodne mali navštíviť Siargao. Tento ostrov ponúka niektoré z najlepších surfovacích miest na svete. Tým najlepším a najznámejším miestom na surf je Cloud 9, pretože je to najväčší a najdravší lomový bod na ostrove. Táto oblasť láka mnoho profesionálnych surferov a turistov, ktorí chcú skúsiť niektoré z najnebezpečnejších vln na svete.

Okrem surfingu si môžete na ostrove Siargao užiť aj jemné biele pláže, pestrý život na útesoch a dokonca pozrieť si obrovské lievikové jaskyne. Ak máte radi rybolov, potom si môžete vyskúšať lov morských rýb alebo sa pozrieť na tradičnú rybársku loď, ktorá má tvar banánovej plachetnice. Jeden z najobľúbenejších rybárskych trhov na ostrove Siargao sa koná v obci General Luna. Môžete si tu zakúpiť najlepšie a najčerstvejšie morské plody a ochutnať lokálne jedlá.

Okrem ostrova Siargao si môžete užiť aj krásy iných ostrovov v provincii Surigao del Norte. Malý ostrov Guyam je prevažne pokrytý kokosovými palmami a poskytuje ideálny prírodný úkryt pre tých, ktorí chcú ujsť od moderného sveta. Daku Island sa nachádza len pár minút lodou od Siargao a je tiež obľúbený medzi turistami, ktorí hľadajú biele piesočnaté pláže a krištáľovo čisté vody.

Surigao del Norte má tiež mnoho iných aktivít pre turistov, ktoré sa konajú mimo vody. Môžete navštíviť obce, kde sa ešte uplatňuje starodávna tradícia ako je napríklad Tesiro Dancing. Obdivovať môžete aj historické pamiatky, ako je kostol Piatos a zopár miestnych múzeí.

Nezáleží na tom, či ste surfer, dobrodruh, kultúrny nadšenec alebo jednoducho človek, ktorý hľadá relaxačný oddych na pláži, Surigao del Norte má toho pre každého. Tento malý kútik Filipín určite stojí za navštívenie a môže sa stať jednou z najlepších destinácií na vašu ďalšiu dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Surigao del Norte


Najčastejšie otázky a odpovede o Surigao del Norte na Filipínach:

1. Kde sa nachádza Surigao del Norte?
Surigao del Norte je provinciou nachádzajúcou sa v regióne Caraga na severovýchode Filipín.

2. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Surigao del Norte?
Existujú dva hlavné spôsoby, ako sa dostať do Surigao del Norte - letecky cez medzinárodné letisko v Surigao City alebo trajektom z iných miest na Filipínach.

3. Aké sú najznámejšie turistické atrakcie v Surigao del Norte?
Niektoré z najznámejších turistických atrakcií v provincii Surigao del Norte zahrňujú ostrov Siargao, známy pre svoje surfové pláže a vlny, Tiktikan Lake, Sohoton Caves a Magpupungko Beach.

4. Kde môžem nájsť najlepšie pláže v Surigao del Norte?
Najlepšie pláže v Surigao del Norte sa nachádzajú na ostrove Siargao. Pláže ako Cloud 9, Guyam Island a Daku Island sú veľmi populárne medzi turistami.

5. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Surigao del Norte?
Najlepšie obdobie na návštevu Surigao del Norte je počas suchého obdobia od decembra do mája. Počas tohto obdobia je nižšia pravdepodobnosť dažďov a podmienky na plážovaní a surfovanie sú najlepšie.

6. Aké sú typické jedlá v Surigao del Norte?
Typické jedlá v Surigao del Norte zahŕňajú čerstvé morské plody, ako sú ryby a krevety, typické filipínske jedlá ako adobo a lechon, a rôzne mäsové a zeleninové šaláty.

7. Ako sa môžem dostať z Surigao del Norte na ostrov Siargao?
Najlepší spôsob, ako sa dostať z Surigao del Norte na ostrov Siargao, je trajektom. Cesta trvá približne 2-3 hodiny a existuje niekoľko lodných spoločností, ktoré prevádzkujú pravidelné spojenia medzi týmito dvoma miestami.

8. Aké ďalšie aktivity sa dajú robiť v Surigao del Norte okrem plážovania?
Okrem plážovania je v Surigao del Norte možné vyskúšať si aj potápanie, surfovanie, rybolov, jaskyniarčenie a výlety na ostrovy v okolí.

9. Aké je miestne klima v Surigao del Norte?
V Surigao del Norte prevláda tropické monzúnové podnebie. Letá sú teplé a vlhké, zatiaľ čo zimy sú suché a teplé. Najteplejšie mesiace sú od marca do júna.

10. Existujú nejaké kultúrne festivaly v Surigao del Norte?
Áno, v Surigao del Norte sa koná niekoľko kultúrnych festivalov. Najznámejší z nich je Panaytayon Festival, ktorý oslavuje bohatú kultúru provincie prostredníctvom rôznych súťaží, tancov a hudby.


Ubytovanie Filipíny Surigao del Norte


Filipíny sú neuveriteľne krásna krajina plná prírodných zázrakov a jedinečnej kultúry. Surigao del Norte sa nachádza na severe Filipín a je jedným z najobľúbenejších miest pre turistov, ktorí hľadajú oddych a zároveň expedíciu za dobrodružstvom. Ak sa chystáte navštíviť Surigao del Norte, rozhodnúť sa pre ubytovanie môže byť trochu náročné vzhľadom na to, že ponuka je veľmi široká. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších ubytovaní, ktoré môžete nájsť v Surigao del Norte, aby ste z vašej cesty urobili nezabudnuteľný zážitok.

1. Siargao Bleu Resort

Ak hľadáte luxusné ubytovanie so skvelými službami medzi tropickými plážami a oceánom, potom je Siargao Bleu Resort tou správnou voľbou pre vás. Toto nádherné letovisko ponúka prvotriedne ubytovanie v súkromných vilách s výhľadom na more a zároveň pre vás zariadi aktivity ako surfovanie, potápanie a mnoho ďalších. Siargao Bleu Resort je ideálnou voľbou pre páry, ktoré hľadajú romantický pobyt v krásnych tropických prostrediach.

2. Tres Islas Hostel

Pre cestovateľov, ktorí hľadajú miesto, kde sa ubytovať navyše za prijateľnú cenu, Tres Islas Hostel je dokonalým riešením. Toto hosťovské ubytovanie sa nachádza v centre Surigao City a ponúka jednoduché, ale útulné ubytovanie s WiFi a spoločnými priestormi. Hostel je perfektnou voľbou pre cestovateľov, ktorí hľadajú lacné ubytovanie, ale zároveň nechcú obetovať komfort a pohodlie.

3. Coral Lodge Resort

Coral Lodge Resort je skvelé letovisko, ktoré ponúka ubytovanie na pláži v blízkosti Siargao Island. Toto miesto je ideálnym miestom pre ísť na surfovanie alebo vychutnať si niektorý z vodných športov. V ubytovaní nájdete súkromné bungalovy pre rodiny alebo skupiny a tiež izby pre jednotlivcov alebo páry. K dispozícii je bazén a tiež reštaurácia, kde si môžete vychutnať tradičné filipínske jedlá.

4. Sagana Resort

Sagana Resort je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú zážitok v krásnom prostredí okolo Dedon Island. Táto rezortová oblasť ponúka rôzne druhy ubytovania od súkromných izieb, cez bungalovy až po plne vybavené apartmány. Okrem relaxu môžete tiež prechádzať v blízkom lese alebo sa vybrať na vodné športy a potápanie. Sagana Resort je ideálnou voľbou pre rodiny alebo skupiny, ktoré hľadajú miesto pre oddych.

5. Club Tara Resort

Ak hľadáte exkluzívne ubytovanie s vysokými štandardmi, Club Tara Resort je dokonalou voľbou. Toto kamošské letovisko ponúka štýlové bungalovy v rôznych veľkostiach s nadštandardným vybavením a výhľadom na vodu. Okrem toho, nájdete tu rôzne druhy služieb vrátane masáže a potápania. Club Tara Resort je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú exkluzívne ubytovanie medzi krásnymi tropickými plážami a oceánom.

Je mnoho miest, kde sa môžete ubytovať v Surigao del Norte, ale tieto zvolené ponúkajú najlepšie zážitky s rôznymi možnosťami a pre každý typ cestovateľa. V súlade s vaším rozpočtom a požiadavkami, môžete si vybrať z rôznych druhov ubytovania, ktoré sa najviac hodia pre vás a vašich spoločníkov. Navštíviť Surigao del Norte je skutočne neuveriteľný zážitok, ktorý by ste mali zaradiť na svoje zoznam bucket listov.


Letenka Filipíny Surigao del Norte


Surigao del Norte v Filipínach je jedinečnou destináciou pre cestovateľov hľadajúcich dobrodružstvo a nezabudnuteľné zážitky. Táto malá provincie sa nachádza na severovýchode Filipín v regióne Caraga a je domovom niektorých najkrajších ostrovov a pláží v krajine. Ak plánujete cestu na Filipíny, určite by ste nemali vynechať Surigao del Norte.

Prvou a najznámejšou atrakciou tejto provincie je Siargao - ostrov so surfermi. Siargao je raj pre milovníkov surfovania, kde nájdete niektoré z najlepších surfových miest v Ázii. Pre skúsených surferov je najobľúbenejším miestom Cloud 9, známy svojimi mohutnými vlnami. Pre začiatočníkov sú tu však tiež viac jednoduchšie pláže, ako napríklad Guyam Island alebo Daku Island, kde môžu cvičiť svoje surfovacie zručnosti.

Ak nie ste surferom, nemusíte sa obávať. Siargao ponúka aj iné zaujímavé aktivity a miesta na objavenie. Môžete navštíviť Sohoton Cove, kde nájdete záliv plný jaskýň a lagún. Toto miesto je známe svojou unikátnou jaskynnou systémom a modrými piesočnými plážami. Nezabudnite si vziať plavecké okuliare a potápačské vybavenie, pretože máte možnosť plávať s neškodnými žralokmi a dotknúť sa biolumi


Počasie Filipíny Surigao del Norte


Filipíny sa nachádzajú v oblasti Tichého oceánu a majú subtropické a tropické klimatické podmienky. Surigao del Norte, mesto a provincie na severe Filipín, patrí tiež k miestam so zaujímavým a typickým počasím.

Surigao del Norte má veľmi teplé a vlhké klima počas celého roka. Teploty sa pohybujú od priemerne 26°C do 33°C a môžu sa v lete vyšplhať až na 40°C. Táto provincie je tiež známa svojimi pravidelnými dažďami a monzúnovými obdobiami.

Jedným z monzúnových období na Surigao del Norte je známe ako "Amihan". Zvyčajne trvá od novembra do apríla a prináša suchšie a chladnejšie podmienky. Toto obdobie je obľúbeným časom pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť dažďovým monzúnam, ktoré prichádzajú počas ostatnej časti roka.

Na druhej strane, "Habagat" je ďalším monzúnom, ktorý prichádza od júna do októbra. Toto obdobie prináša silné dažde a niekedy aj povodne. Vysoké srážky v kombinácii s vysokými teplotami môžu vytvoriť zvlhčujúce a dusné podmienky.

Surigao del Norte tiež zažíva tropické cyklóny, známe ako tajfuny. Tieto silné a ničivé víriny ovplyvňujú celý región a prinášajú silné veterné búrky a veľké množstvo dažďa. Tieto cyklóny môžu spôsobiť rozsiahle škody a prirodzené katastrofy.

Vzhľadom na svoje geografické umiestnenie, Surigao del Norte je taktiež exponované riziku zemetrasení a horúčavy. Zemetrasenia sú bežné v celom regióne a v minulosti spôsobili veľké škody a straty na životoch. Horúčavy sú tiež bežným javom a môžu spôsobovať zdravotné problémy a vyčerpanie.

Celkovo sa teda dá povedať, že počasie v Surigao del Norte je viac-menej jednotné počas celého roka so všeobecným charakterom teplého, vlhkého a monzúnového subtropického podnebia. Je dôležité, aby turisti, ktorí navštívia túto oblasť, mali na pamäti tieto klimatické podmienky a prispôsobili svoje plány a aktivity počasiu a sezónnym zmenám.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky