Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Fínsko Turku

Ubytovanie Fínsko Turku


Ak cestujete do Fínska a hľadáte miesto na ubytovanie, Turku je ideálnou voľbou. Turku je tretie najväčšie mesto Fínska a ponúka veľa zaujímavých miest a aktivít pre turistov. Tu je zoznam niekoľkých hotelov, hostincov a apartmánov, ktoré vám môžu poskytnúť útulné a pohodlné ubytovanie počas vášho pobytu v Turku.

Lívia Hotel Turku je elegantný hotel, ktorý sa nachádza v centre mesta. Sú tu dostupné jednoduché izby vybavené súkromným kúpeľňou, TV a bezplatným Wi-Fi pripojením. Hotel tiež ponúka raňajky a večere v reštaurácii na mieste.

Hostel Harriet je lacnou možnosťou pre tých, ktorí cestujú s obmedzeným rozpočtom. Ponúka spálne, ale aj súkromné izby so spoločnou kúpeľňou. Hostel poskytuje bezplatné Wi-Fi pripojenie a je len niekoľko minút chôdze od hlavných turistických atrakcií mesta.

Apartmány Finnrent Turku sú ideálnym výberom pre tých, ktorí preferujú viac súkromia a nezávislosti. Apartmány sú plne vybavené kuchynkou a kúpeľňou a ponúkajú rôzne veľkosti pre jednotlivcov aj rodiny. Nachádzajú sa v centre mesta a mnoho z ich veľkých okien ponúka úchvatný výhľad na okolitú prírodu.

Hostel Borea Turku je ďalším cenovo dostupným ubytovaním v blízkosti centra mesta. Ponúka spálne s ​​spoločnými sociálnymi zariadeniami a bezplatné Wi-Fi pripojenie. Hostia majú tiež prístup k spoločným kuchyniam a verejným priestranstvám, kde sa môžu stretnúť s ostatnými cestovateľmi.

Hotel Radisson Blu Marina Palace je luxusné ubytovanie nachádzajúce sa pri rieke Aura v srdci mesta. Hotel ponúka elegantné izby s výhľadom na rieku alebo na historické centrum. Hostia majú prístup do fitnescentra a sauny a môžu si vychutnať jedlo v reštaurácii alebo drink v hotelovom bare.

Tieto sú len niektoré z možností ubytovania v Turku. Mesto ponúka ešte viac hotelov, hostincov a apartmánov, ktoré vyhovujú rôznym preferenciám a rozpočtom cestovateľov. Nech už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek možnosť, v Turku si môžete byť istí, že nájdete útulné a pohodlné miesto na relaxáciu a oddych počas vášho pobytu v tomto nádhernom fínskom meste.


Počasie Fínsko Turku


Fínske mesto Turku sa nachádza na juhozápade Fínska a patrí medzi najstaršie mestá krajiny. Mesto je okrem svojej histórie aj známe svojím jedinečným počasím.

Turku, ako aj všetky mestá Fínska, si užíva štyri ročné obdobia. V zime, od decembra do februára, sa teploty pohybujú okolo -5°C a v niektorých prípadoch aj ďalej do mínusových čísel. Počas zimy sa v Turku vyskytuje veľa snehu a ľadových krúh, ktoré poskytujú príležitosť na rôzne zimné aktivity ako sú korčuľovanie, bežkovanie alebo sánkovanie.

Jarné mesiace od marca do mája sú v Turku premenlivé a často bývajú daždivé. Teploty sa začínajú zvyšovať a pohybujú sa okolo 0-10°C. Práve jeseň a jar sú najzaujímavejšie obdobia z hľadiska sledovania zmeny prírody. Stromy prechádzajú z bezlistého zimného obdobia do jarného kvitnutia.

Leto, od júna do augusta, prináša do Turku vyššie teploty, ktoré sa môžu pohybovať okolo 20-25°C. Dnes sa Turku stáva čoraz populárnejším letným turistickým miestom. V lete sa môžete vybrať na vodné aktivity alebo si užiť plážové počasie na miestnej pláži.

Jeseň v Turku je krásna kvôli farám listov a malým stvoreniam. Teploty sa pohybujú okolo 5-15°C a prichádza s daždivými dňami. Jeseň prinesie do Turku aj zapáchajúcu vôňu dospelých v porastoch a slnko ostáva okolo 8 hodín denne.

Celkové počasie v Turku je prevažne vlhké. Dáždove stredné počasie prvých 6 mesiacov v roku. Keďže sa Turku nachádza pomerne na severe, obzvlášť v zime, svetlo sa na oblohe objavuje skoro a zotavuje sa oveľa skôr, než by sa dalo očakávať v západných krajinách.

Suma summarum, aj keď je počasie v Turku prevažne miernejšie, stále ponúka veľa možností pre návštevníkov, ktorí žiadajú počasie, ktoré je dobrodružné a zároveň umožňuje relaxáciu. Bez ohľadu na ročné obdobie pripravte sa na mierne počasie a príležitosti na rôzne aktivity, ktoré vám Turku môže ponúknuť.


Dovolenka Fínsko Turku


Dovolenka v Fínsku: Turku - Skvost pri Baltickom mori

Fínsko je známe svojou nádhernou prírodou, modernou architektúrou a unikátnou kultúrou. Jedným z najkrajších miest v tejto krajine je Turku, ktoré sa nachádza pri Baltickom mori. Ak plánujete dovolenku v Fínsku, rozhodne by ste nemali vynechať tento skvost.

Turku je najstarším mestom vo Fínsku a ponúka bohatú históriu a kultúru. Jedným z najväčších lákadiel tohto mesta je Turun linna (hrad Turku), ktorý je jedným z najväčších stredovekých hradov vo Fínsku. Tento nádherný hrad je plný historických artefaktov a ponúka fascinujúci pohľad do minulosti. Okrem toho si môžete vychutnať výhľad na more z hradných múrov.

Ďalším miestom, ktoré by ste určite mali navštíviť, je katedrála Turun tuomiokirkko. Táto katedrála je jednou z najpopulárnejších pamiatok Turku a nachádza sa na brehu rieky Aura. Je postavená v gotickom štýle a jej veže ponúkajú úchvatný výhľad na mesto.

Okrem historických pamiatok si môžete vychutnať aj prírodnú krásu Turku. Vyzlečte sa v turistických topánkach a choďte na prechádzku do Turku archipelág (Turku arhipelág), ktorý predstavuje sietu tisícok ostrovčekov. Môžete si zapožičať kajaky alebo sa vydať na loďskú rozpravu a objavovať tieto nádherné ostrovy. Tento región je skutočným rajom pre prírodných nadšencov.

Turku je tiež miestom bohatým na kultúru. Odporúčame navštíviť Muzeum umenia Aboa Vetus & Ars Nova, ktoré ponúka kombináciu histórie a súčasnej umenia. Ako kultúrnejšia alternatíva môžete navštíviť aj profesionálnu divadelnú produkciu vo Fínskej národnej opere a Turku filharmóniu.

Ako sa na dobrú dovolenku patrí, nemôžete vynechať skvelé jedlo. Turku vám ponúka široký výber reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné fínske jedlo, ako je ryba, jelenina alebo marhule.

Turku má veľa ubytovacích možností, od luxusných hotelov po cenovo dostupné hostely. Ak preferujete atmosféru starého mesta, môžete si vybrať z hotelov v centre mesta. Ak preferujete prírodnú atmosféru, môžete sa ubytovať v blízkosti archipelágu.

Turku je skutočným skvostom pri Baltickom mori a ponúka kombináciu prírodných krás, histórie a kultúry. Ak hľadáte nové a fascinujúce miesto pre vašu dovolenku, Turku je ideálnym miestom na objavovanie. Nech už sa rozhodnete pre návštevu historických pamiatok, prírodných krás alebo kultúrnych podujatí, Turku vám určite naplní vaše očakávania.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Turku


Najčastejšie otázky a odpovede o Fínsku, konkrétne o meste Turku.

1. Aké je počasie v Turku?

V Turku je typické morské podnebie, ktoré znamená chladné zimy a mierny letá, pričom sa môžu vyskytnúť aj príležitostné dávky dažďa.

2. Aké atrakcie by som mal/a navštíviť v Turku?

Turku je známe svojou históriou, takže ak ste milovník/čka histórie, určite navštívte Turku hrad, Aboa Vetus & Ars Nova, Katedrálu v Turku a Muzeum Biologického výskumu. Turku má tiež krásne parky ako sú Turku riečny park alebo Botanická záhrada.

3. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať z Helsínk do Turku?

Najlepšie spôsoby, ako sa dostať z Helsínk do Turku, sú vlakom alebo autobusom. Vlaky odchádzajú veľmi často a cesta trvá asi 2,5 hodiny. Autobusové spojenia sú tiež veľmi dobré a autobusy sú pohodlné a moderne zariadené.

4. Ktoré sú najlepšie reštaurácie v Turku?

Turku má mnoho skvelých reštaurácií, ale niektoré z najlepších zahŕňajú Smör, Kaskis, Ravintola Koulu a Göran.

5. Aký je najlepší čas na návštevu Turku?

Najlepší čas na návštevu Turku je počas leta, keď teploty stúpajú a mesto sa rozkvitne. Turistická sezóna sa zvyčajne začína koncom mája a končí na jeseň.

6. Je možné hovoriť anglicky v Turku?

Áno, väčšina obyvateľov Turku hovorí plynule po anglicky a takisto sú všetky turistické atrakcie a reštaurácie zvyčajne označené aj v angličtine.

7. Kde môžem získať informácie o stretnutiach s miestnymi ľuďmi v Turku?

Jedným z najlepších spôsobov, ako sa stretnúť s miestnymi ľuďmi v Turku, je využiť služby miestnej kancelárie pre cestovný ruch alebo návštevu miestnych podujatí zverejnených na miestnych webstránkach.

8. Je v Turku bezpečné?

Áno, Turku je veľmi bezpečné mesto a kriminalita je tu zriedkavá. Avšak ako všade inde by ste si mali stále dávať pozor na svoje veci a osobné bezpečie.

9. Aké sú niektoré tradičné jedlá v Turku?

Niekoľko tradičných jedál zo strednej Fínska vrátane Turku zahŕňa Karjalanpaisti, (jedlo z diviny), sillin laatikko (rybie jedlo), lohirulla (zavinovacia kúsky z lososa) a kalakukko (rybí koláč).

10. Ako dlho by som mal/a zostať v Turku, aby som videl/a všetko dôležité?

Ak máte dostatok času, doporučujeme ísť do Turku na 2 až 3 dni. V tomto čase by ste mali mať čas vidieť všetky dôležité atrakcie v Turku a okolí, zatiaľ čo sa aj troška okúpite do života miestnych obyvateľov.


Letenka Fínsko Turku


Fínsko je nádhernou krajinou, známou svými ledovými a sněhovými radovánkami, tichými jezery a přátelskými místními obyvateli. Jestliže plánujete cestovat do Finska, určitě byste neměli vynechat návštěvu města Turku. Letenku do Turku můžete snadno získat a zažít zde skvělé dobrodružství.

Turku se nachází na jihozápadě Finska a je říčním přístavem. Považuje se za jedno z nejstarších měst Finska, s bohatou historií a kulturním dědictvím. Jednou z hlavních atrakcí je Tuomiokirkko, gotická katedrála dokončená v roce 1300. Její impozantní stavba a nádherná architektura vás ohromí. Z katedrály se otevírá nádherný výhled na město a okolní krajinu.

Pokud máte rádi historii, určitě byste měli navštívit i hrad Turun Linna. Tento hrad byl postaven ve 13. století a sloužil jako pevnost a královská rezidence. Dnes je otevřený pro veřejnost a můžete si zde prohlédnout expozice a dozvědět se více o dávných dnech.

Další zajímavostí v Turku je Muzeum Aboa Vetus & Ars Nova. Toto muzeum splňuje jak kulturní, tak historické zájmy. Aboa Vetus znamená "stará Abo" a je archeologickým muzeem. V muzeu můžete vidět vykopávky domů a předměty z minulých století, které odhalují život v Turku v době středověku. Ars Nova je moderní umělecké muzeum, které zahrnuje různé výstavy, koncerty a další kulturní události.

Pokud máte rádi přírodu, v Turku najdete také spoustu možností k prozkoumání. Můžete se vydat na piknik do některého z místních parků, například do Kupittaa Park. Tento park je ideálním místem pro vycházky, běhání, jízdu na kole nebo jen odpočinek na lavičce. Můžete si také pronajmout kánoe nebo kajak a vydat se na říční dobrodružství po řece Aura.

A aby toho nebylo málo, Turku je také plné restaurací, kaváren a obchodů, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a nakoupit tradiční finské suvenýry. Finská sauna je samozřejmě nevyhnutelnou součástí fínské kultury, takže si určitě zarezervujte čas na odpočinek ve finské sauně.

Pro letenku do Fínska do města Turku se můžete obrátit na několik leteckých společností, které nabízejí lety do tohoto úžasného města. Můžete si vybrat mezi různými cenovými kategoriemi a letovými časy.

Vezměte si letenku do Turku a zakusíte skutečný kousek pohádkového Finska. Od historických památek po překrásnou přírodu a tradiční finskou kulturu – Turku je skutečným pokladem, který stojí za to objevit.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky