Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Francúzsko Amiens

Ubytovanie Francúzsko Amiens


Francúzske mesto Amiens, ktoré sa nachádza vo východnej Francúzsku, je známe svojím kultúrnym dedičstvom, katedrálou Notre-Dame a bohatou históriou. Pre mnohých turistov je toto mesto jedným z najobľúbenejších miest na návštevu. Ak plánujete stráviť niekoľko dní v Amiens, budete potrebovať dobré ubytovanie. Tu je pár tipov na to, kde sa ubytovať v Amiens.

Hotely v Amiens

Mnoho návštevníkov Amiens uprednostňuje ubytovanie v hoteloch. Mestečko Amiens poskytuje pre turistov množstvo možností na ubytovanie vo viacerých cenových reláciách. Nájdete tu hotelové reťazce a tiež menšie hotely, ktoré poskytujú kvalitné ubytovanie a služby.

Ak hľadáte luxusnejšie ubytovanie, potom môžete zvážiť pobyt v Royal Hôtel Amiens. Nachádza sa v centre mesta a ponúka štandardné hotelové vybavenie a služby. Vzhľadom na svoju výhodnú polohu, je ideálny pre návštevníkov, ktorí sa chcú vydať na výlety po okolí. Hotel poskytuje zabezpečené parkovanie, Wi-Fi a služby prania a žehlenia.

Inou možnosťou sú menšie hotely, ako je Hotel Le Prieuré. Nachádza sa v centre mesta, len pár minút chôdze od katedrály Notre-Dame. Hotel je ideálny pre tých, ktorí hľadajú kvalitné, no cenovo dostupné ubytovanie. Ponúka Wi-Fi, raňajky a parkovanie.

Apartmány v Amiens

Ak preferujete spontánnosť a slobodu, v Amiens nájdete aj niekoľko apartmánov, ktoré vám umožnia viesť si vlastnú domácnosť počas vašej návštevy mesta.

Le Logis d'Amiens je populárny apartmán, ktorý ponúka ubytovanie s vlastnou kuchyňou a samostatným vstupom. Nachádza sa v historickom centre a poskytuje dobrú polohu pre návštevy miestnych atrakcií. Apartmán je prepracovaný a ponúka dostatok miesta pre 1 až 4 osoby.

Ak potrebujete viac priestoru, môžete zvážiť pobyt v apartmáne La Suite Saint Firmin. Nachádza sa v blízkosti katedrály Notre-Dame a je vhodný pre 4 až 6 osôb. Ponúka plne vybavenú kuchyňu, parkovanie a prístup k Wi-Fi.

Hostely v Amiens

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné ubytovanie, sú hostely v Amiens ideálnou možnosťou. Poskytujú vám základné vybavenie za nízke ceny, s možnosťou stretnutia ľudí z celého sveta.

Hostel Au Rêve Chatoyant je populárny medzi turistami a študentmi. Nachádza sa v blízkosti centra mesta a poskytuje kvalitné ubytovanie za nízku cenu. Hostel ponúka Wi-Fi, spoločnú kuchyňu a výnimočné služby.

Ďalšou možnosťou je hostel Capsule Hotel Amiens, ktorý ponúka štýlové, moderné spací kabíny. Nachádza sa blízko centra mesta a je ideálny pre trochu privátu a kľud. Hostel ponúka služby prania, Wi-Fi a raňajky.

Všetky výššie uvedené možnosti poskytujú adekvátne ubytovanie za férovú cenu. Rozhodovanie o tom, kde sa ubytovať, závisí od vašich individuálnych preferencií. Uistite sa však, že si zarezervujete miesto na obľúbenej dovolenke s dostatkom možností, ktoré Amiens ponúka.


Počasie Francúzsko Amiens


Amiens je krásne a historické mesto v regióne Hauts-de-France vo Francúzsku. Nachádza sa v severnej časti krajiny a je hlavným mestom departementu Somme. Mesto je známe svojou bohatou kultúrou a starobylým opevneným mestským jadrom, ktoré je zároveň zapsané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Počasie v Amiens je typické pre kontinentálnu klimatickú oblasť, s miernymi letami a chladnými zimami. Letná teplota sa pohybuje medzi 20 a 25 stupňami Celzia, s niekedy vyššími teplotami počas horúcich vln. Príjemné teploty sú obvyklé od júna do septembra, čo robí Amiens ideálnym miestom na letné dovolenky.

Zimné obdobie v Amiens je však chladnejšie a teploty sa pohybujú okolo 0 stupňov Celzia. Sneženie je bežné, čo dodáva mesto pôvabnú a kúzelnú atmosféru. Turističky toto obdobie využívajú na návštevu historických pamiatok a zároveň na zážitok z prechádzky uličkami zasneženého mesta.

Jeseň v Amiens je rozmanitá, s miernymi teplotami okolo 10 až 15 stupňov Celzia. Mesto sa mení na farebnú paletu, keď sa stromy obliekajú do zlatej, červenej a oranžovej farby listov. To je najlepší čas na prechádzku v parkoch a záhradách, ako napríklad známy Park Saint-Pierre.

Jar je obdobím, keď sa príroda v Amiens prebúdza k životu. Teploty sa začínajú zvyšovať, s priemernou teplotou okolo 15 až 20 stupňov Celzia. Kvety a zelené trávnaté plochy rozkvitajú, čo prispieva k úchvatnej atmosfére mesta.

Keď navštívite Amiens, mali by ste sa pripraviť na rôzne poveternostné podmienky a nezabudnite sa obliecť do vrstvovitých oblekov, aby ste boli pripravení na teplotné zmeny. Mesto je krásne v každom ročnom období a ponúka bohaté kultúrne a historické skvosty pre svojich návštevníkov.

Ak plánujete navštíviť Amiens, nezabudnite sa tiež informovať o aktuálnom počasí pred cestou, aby ste vedeli, čo očakávať a mohli sa pripraviť na prípadné zmeny. Bez ohľadu na ročné obdobie, Amiens vás určite očarí svojou krásou a šarmom.


Letenka Francúzsko Amiens


Ak plánujete cestu do Francúzska, návšteva mesta Amiens by mohla byť skvelou voľbou. Toto malebné mesto sa nachádza v severnej časti krajiny a ponúka množstvo historických pamiatok, krásnych parkov a vynikajúcu kuchyňu.

Cesta do Amiens je jednoduchá a pohodlná. Môžete sa tam dostať letecky, čo je najrýchlejší a najpohodlnejší spôsob cestovania. Medzinárodné letisko v Paríži je najbližším letiskom, ktoré ponúka letecké spojenie do Amiens. Existujú pravidelné lety, ktoré trvajú zhruba jednu hodinu, čo je veľmi výhodné. Po príchode na letisko v Paríži si môžete požičať auto alebo využiť verejnú dopravu a cesta do Amiens by mala trvať približne dve hodiny.

Keď prídete do Amiens, nevynechajte návštevu jeho najznámejšej pamiatky - katedrály Notre-Dame. Táto gotická katedrála je považovaná za jednu z najkrajších v celej Európe a je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO. Je to skvelé miesto na poznávanie histórie a architektúry. Nezabudnite sa pozrieť na jej slávnu fasádu a vnútorný interiér s veľkými vitrážami.

Po návšteve katedrály si môžete vybrať niektorý z mnohých parkov v meste a relaxovať. Jeden z najkrajších je Parc Saint-Pierre, ktorý ponúka rozmanité kvetinové záhony, rybníky a zeleň. Je to úžasné miesto na piknik alebo neformálne prechádzky.

Okrem toho Amiens ponúka aj bohatú kultúrnu scénu. Môžete navštíviť Múzeum Picardie, kde nájdete zbierky umenia a histórie z regiónu. Navštívte aj Mégacité, moderné výstavisko, kde sa konajú rôzne výstavy, koncerty a podujatia.

Ak milujete gastronómiu, Amiens vám tiež nepríde na kráse. Toto mesto je známe ako hlavné mesto "fica au macre", čo je miestna špecialita z mäsa a cibuľových koláčikov. Nájdete tu veľa reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné jedlá a regionálne víno.

Vzhľadom na svoju polohu v severnom Francúzsku je Amiens ideálnou zastávkou na ceste do iných veľkých miest, ako je Paríž alebo Lille. Môžete si rezervovať ubytovanie v Amiens na niekoľko dní a zároveň si užiť jeho krásu a históriu.

Ak hľadáte miesto, kde môžete zažiť históriu, umenie a prírodu, letenka do Amiens je skvelou voľbou. Jeho bohaté dedičstvo a malebné prostredie vás určite očaria. Nechajte sa uniesť krásou tohto úžasného mesta a zažite nezabudnuteľnú dovolenku vo Francúzsku.


Dovolenka Francúzsko Amiens


Amiens je mesto v severnej časti Francúzska, ktoré je známe najmä pre svoj gotický katedrálny kostol Notre-Dame, ktorý sa radí medzi najväčšie svetové katedrály. Okrem toho je Amiens zaujímavým miestom pre návštevy aj pre svoju históriu, kultúru a gastronómiu.

Vyhľadajú nás príjemné ubytovanie

Amiens ponúka množstvo ubytovacích možností, od luxusných hotelov po lacnejšie možnosti ako hostel alebo hostelový apartmán. Ak sa chystáte na dovolenku s rodinou alebo skupinou priateľov, určite vás zaujme aj možnosť prenájmu dovolenkového domu alebo apartmánu.

Navštívili sme Notre-Dame

Katedrála Notre-Dame de Amiens je bezpochyby najväčšou atrakciou tohto mesta a je zahrnutá do svetového dedičstva UNESCO. Je to jedna z najvyšších gotických katedrál na svete, ktorá sa môže pýšiť najširšou lodou z kameňa, ktorá bola kedy postavená. Okrem svojej architektonickej krásy ponúka aj mnoho historických a umelohistorických pamiatok, ako napríklad spojenie dvoch zvonov v jednom z najväčších zvonov v Európe. Odporúčame si zakúpiť si lístky na vstup a tour, ktorá vás okrem návštevy katedrály prevedie aj historickými uličkami mesta.

Prechádzali sme sa po meste

Amiens nudí o kultúrne a architektonické krásy. Návštevníci tu stoja pred krásnymi pamiatkami ako napríklad stredoveký dom Maison de Jules Verne alebo Le Beffroi, zvonice na námestí mesta. Prechádzali sme sa pešo cez mesto, kde si môžete obzrieť aj krásne parky, zelené ulice so stredovekou architektúrou, moderné budovy a mnoho ďalších zaujímavostí.

Okúsili sme miestne špeciality

Francúzska gastronómia je známa po celom svete a Amiens nie je výnimkou. Mesto je známe svojimi miestnymi špecialitami ako je quicos de veau (telacie stehná v kaši), súmraky na anus (podobné zemiakovej kaši) alebo tartifle (krémový dezert so sušenými marhulemi a amandlami). Ak máte chuť odvážiť sa do niečoho nového, určite si vyskúšajte aj regionálne vína z Amiens.

Amiens je krásnym francúzskym mestečkom, ktoré ponúka množstvo majestátnych pamiatok, zaujímavé kultúrne podujatia, chutné miestne špeciality a prekrásnu prírodu. Preto ak hľadáte miesto, kde sa môžete potešiť voľným časom a oddýchnuť si od zhonu každodennej reality – Amiens rozhodne stojí za to.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Amiens


1. Kam sa nachádza Amiens vo Francúzsku?
Amiens sa nachádza vo východnom oblasti Francúzska, v regióne Hauts-de-France.

2. Aké sú najzaujímavejšie miesta na navštívenie v Amiens?
V Amiens sa nachádza katedrála Notre-Dame, ktorá je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO. Ďalšie zaujímavé miesta sú Maison de Jules Verne (dom, kde žil slávny spisovateľ Jules Verne), Huberdeau-Girard Museum či Botanická záhrada Jules Verne.

3. Ako sa dostanem do Amiens z Paríža?
Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Amiens z Paríža, je cestovať vlakom. Trvá to zhruba hodinu a pol a vlaky premávajú pravidelne.

4. Kedy je vhodný čas na návštevu Amiens?
Vhodný čas na návštevu Amiens je v lete, keď je teplejšie počasie a katedrála Notre-Dame sa ešte viac vyníma v slnečnom svetle. Môžete tiež navštíviť Amiens počas slávneho festivalu svetiel Amiens, ktorý sa koná každoročne v decembri.

5. Sú v Amiens niektoré zaujímavé festivaly?
Áno, v Amiens sa počas roka koná niekoľko zaujímavých festivalov. Okrem festivalu svetiel Amiens uvedeného vyššie, tu je tiež Festival divadelnej hudby, Kultúrne dni a v okolí mesta sa koná známy Festival vodníka.

6. Aké sú typické jedlá v Amiens?
Jedlá v Amiens majú väčšinou vplyv francúzskej kuchyne. Niektoré typické jedlá zahŕňajú jeleňa s brusnicovou omáčkou, kysnuté rôzne, Bagia csirke (soté s kuracím mäsom) a plnku v rôznorodých formách. Tu si tiež môžete vychutnať bohatú ponuku syrov a zákuskov.

7. Ktorá je dominantná architektúra v Amiens?
Najdominantnejšou architektúrou v Amiens je katedrála Notre-Dame, ktorá je jedným z najväčších gotických kostolov na svete. Má nádhernú fasádu a vnútorné vyhotovenie so slávnymi vitrážami.

8. Aké sú možnosti ubytovania v Amiens?
V Amiens nájdete rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov. Cena ubytovania sa môže líšiť v závislosti od sezóny a typu ubytovania, ktoré si vyberiete.

9. Je v Amiens možnosť verejnej dopravy?
Áno, v Amiens je verejná doprava dostupná vo forme autobusov a električiek. Môžete si zakúpiť lístok na jednorazovú jazdu alebo si kúpiť viacdňový lístok pre cestovanie po meste.

10. Má Amiens blízko k moru?
Amiens nie je priamo pri mori, ale je v dostatočnej blízkosti k moru, aby ste sa sem mohli vybrať na jednodňový výlet. Najbližšie pláže sú asi hodinu jazdy od Amiens.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky