Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Francúzsko Le Havre

Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Le Havre


1. Aké je letecké spojenie medzi Le Havre a Slovenskom?
- Nie sú priame letecké spojenia medzi Le Havre a Slovenskom. Najlepšou možnosťou je preto lietať na Paríž a odtiaľ si prenajať auto alebo použiť verejnú dopravu.

2. Aká je najlepšia doba na návštevu Le Havre?
- Najlepšie obdobie na návštevu Le Havre je od mája do septembra, keď je teplejšie a menej daždivé počasie.

3. Sú v Le Havre nejaké historické pamiatky?
- Áno, v Le Havre sa nachádza niekoľko historických pamiatok, napríklad katedrála Notre-Dame, múzeum André Malraux alebo Fort Sainte-Adresse.

4. Kde sa dá v Le Havre najlepšie nakupovať?
- Najlepším miestom na nákupy v Le Havre je centrum mesta, kde sa nachádza množstvo obchodov s oblečením, obuvou, doplnkami a potravinami.

5. Aké sú otváracie hodiny väčšiny obchodov v Le Havre?
- Väčšina obchodov v Le Havre pracuje v pracovné dni od pondelka do soboty v čase od 9:00 do 19:00 a v nedeľu sú zvyčajne zatvorené.

6. Ako sa dostať z letiska v Paríži do Le Havre?
- Najjednoduchšou možnosťou je prenajať si auto alebo využiť verejnú dopravu - z letiska Charlesa de Gaullea alebo Orly sa dá dostať vlakom do Le Havre s prestupom v Paríži.

7. Aké sú možnosti ubytovania v Le Havre?
- V Le Havre nájdete viacero hotelov a apartmánových domov, ako aj ubytovanie v súkromi a kempoch.

8. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v okolí Le Havre?
- V okolí Le Havre je veľa miest na návštevu, vrátane slávneho pokojového múzea v Caen, kláštora Mont Saint-Michel alebo krásneho prímorského mesta Honfleur.


Ubytovanie Francúzsko Le Havre


Le Havre je prístavné mesto nachádzajúce sa na severozápade Francúzska. Toto moderné a pulzujúce mesto je veľmi obľúbenou turistickou destináciou, či už pre svoju bohatú históriu, krásne pláže alebo architektonické skvosty. Ak sa rozhodnete navštíviť Le Havre, jednou z najdôležitejších vecí, s ktorými sa budete musieť zaoberať, je ubytovanie.

Le Havre ponúka množstvo možností ubytovania, z ktorých si môžete vybrať v závislosti od vášho rozpočtu a preferencií. Jednou z najobľúbenejších možností je samozrejme hotelové ubytovanie. Mesto ponúka širokú škálu hotelov rôznych kategórií, od luxusných päťhviezdičkových hotelov až po cenovo dostupné možnosti pre študentov či rodiny s obmedzeným rozpočtom.

Ak preferujete niečo pohodlnejšie a nezávislejšie, privátne apartmány alebo apartmánové hotely môžu byť pre vás ideálnou voľbou. Tieto možnosti vám ponúkajú viac priestoru a sú často vybavené kuchyňou, čo vám umožní variť si vlastné jedlá a ušetriť na stravovaní.

Okrem toho sú v Le Havre k dispozícii aj ubytovacie zariadenia, ako sú bed and breakfast alebo penzióny, kde si môžete vychutnať domácu atmosféru a pravú francúzsku pohostinnosť. Tieto zariadenia často ponúkajú raňajky, čo je skvelý spôsob, ako začať deň s plným bruchom.

V neposlednom rade, ak hľadáte niečo trochu unikátnejšieho, môžete si v Le Havre rezervovať ubytovanie v krásnych rekreačných domoch alebo chatách. Tieto zariadenia sa nachádzajú mimo rušného centra mesta, čo vám umožní relaxovať v prírode a užívať si pokoj a ticho.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, Le Havre vám poskytne množstvo zaujímavých miest a atrakcií, ktoré môžete objavovať. Mesto je známe svojou modernou architektúrou, ktorá je zahrnutá v zozname svetového dedičstva UNESCO. V centre mesta sa nachádza námestie Place de l'Hôtel-de-Ville, ktoré je obklopené elegantnými budovami a reštauráciami. Pre tých, ktorí sú zvedaví na históriu mesta, odporúča sa návšteva múzeí, ako je napríklad Musée d'Art Moderne André Malraux alebo Maison de l'Armateur.

Le Havre je tiež známe svojimi krásnymi plážami, kde si môžete oddýchnuť a užiť si slnečné počasie. Pláže sú dobre udržiavané a ponúkajú rôzne aktivity, od plážového volejbalu až po jazdu na vodnom škútre.

Ak hľadáte ubytovanie v Le Havre, máte na výber množstvo možností, ktoré vyhovujú každému rozpočtu a vkusu. Bez ohľadu na to, či preferujete hotelový pobyt, apartmány alebo rekreačné domy, Le Havre vám poskytne všetko potrebné na príjemný a pohodlný pobyt. Nezabudnite si tiež naplánovať čas na objavovanie krás mesta a užívajte si každú chvíľu vo francúzskom Le Havre.


Letenka Francúzsko Le Havre


Francúzsko má mnoho krásnych miest, ktoré stojí za to navštíviť a Le Havre je jedným z nich. Táto prístavné mesto sa nachádza v Normandii v severozápadnej Francúzsku a je známe svojou architektúrou a krásnym pobrezím. Pre tých, ktorí by radi navštívili toto fascinujúce mesto, existuje mnoho možností na kúpu letenky.

Možnosti leteniek do Le Havre sú rôzne. Väčšina letov však ide zo Severoameriky do Paríža a potom cestujúci musí prejsť ďalších asi 200 kilometrov na západ do Le Havre. Niektoré spoločnosti, ako napríklad Air France, Brit Airways alebo Delta Air Lines, sú najlepšie možnosti, pretože ponúkajú pravidelné lety do Paríža.

Cestujúci, ktorí hľadajú pravidelný let z miest, ako sú New York alebo Miami, by mali zvážiť letecké spoločnosti ako Norwegian a Wow Air, ktoré ponúkajú lacnejšie letenky s prestupom v Reykjavíku. Mnoho ďalších spoločností však ponúka lety do Paríža z rôznych miest celého sveta, a preto je dobré kontaktovať cestovné kancelárie, aby ste našli najlepšiu letenku.

Keď prídete na letisko v Paríži, k dispozícii je mnoho možností ako sa dostať do Le Havre. Najjednoduchšou možnosťou je prenajať si auto a vydať sa na cestu, ktorá trvá asi dve hodiny. K dispozícii je však aj možnosť prejsť približne 2 hodiny vlakom alebo autobusom.

Le Havre je fascinujúce mesto s dlhou históriou a krásnymi plážami. Najlepší čas na návštevu tohto miesta je v lete, kedy sa môžete kúpať a relaxovať na pláži a vychutnávať si krásny výhľad na kanál La Manche.

Okrem krásnych pláží sa v Le Havre nachádza množstvo miest na návštevu vrátane múzeí, parkov a historických pamiatok. Napríklad, môžete navštíviť Maison de l'Armateur, ktorá je replikou domu, ktorý patril majiteľovi lodí z 18. storočia. Taktiež je tu muzeum námorného priemyslu, kde si môžete prezrieť históriu miesta ako prístavného centra pre miesty z rôznych krajín.

Celkovo, Le Havre je určite miesto, ktoré by ste si nemali nechať ujsť, ak sa chystáte navštíviť Francúzsko. S množstvom možností na letenky a prijateľných cenách, tento kúsok Francúzska stojí za návštevu.


Počasie Francúzsko Le Havre


Le Havre je nádherné francúzske mesto na severozápade Francúzska. Nachádza sa pri ústí rieky Seiny do La Manche, čo mu dáva jedinečnú geografickú polohu. Mesto je významným prístavom a námorným centrom so životom bohatým na kultúru a históriu. Keď sa povie Le Havre, mnohí ľudia si predstavia jeho slávny prístav, ale okrem toho má mesto aj iné zaujímavosti, vrátane jeho počasia.

Le Havre má oceánske podnebie, čo znamená, že jeho počasie je zmiešané a mierne. Leto je v Le Havre príjemne teplé, priemerné teploty dosahujú 20 ° C až 25 ° C. Teploty môžu občas aj presiahnuť 30 ° C, ale väčšinou zostávajú v príjemnom rozmedzí. Morský vplyv udržiava vzduch chladný a príjemný, čo je obzvlášť v lete príjemné. Aj keď počet slnečných dní nie je taký vysoký ako na juhu Francúzska, slnko sa ukáže dostatočne často na to, aby obyvatelia a turisti mohli vychutnávať množstvo vonkajších aktivít a zábery nádhernej pláže vždy, keď je to možné.

Zima v Le Havre je chladnejšia, ale opäť sa drží v miernych teplotách. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 5 ° C až 10 ° C, s miernymi kolísaniami. Môžete očakávať občasné chladné obdobie, ale väčšími sneženiami v Le Havre si ľudia zvyčajne neužívajú. Zimné mesiace môžu byť veterné a daždivé, čo je typické pre oceánske podnebie.

Jeseň a jar sú v Le Havre mierne a premenné. Teploty sa pohybujú od 10 ° C do 15 ° C, s možnosťou ranných alebo večerných zrážok. Jeseň je často menej daždivá ako jar, ale stále môžete očakávať niekoľko daždivých dní počas týchto ročných období.

Celkovo platí, že počasie v Le Havre nie je extrémne, pretože mesto vždy profituje z vplyvu teplého prúdu z Mexického zálivu. Napriek tomu by ste mali byť pri plánovaní návštevy Le Havre pripravení na zvraty počasia a pri výlete si so sebou vždy nosiť ľahké oblečenie a pršiplášť. Obliečky, ktoré je možné vrstviť, by boli ideálnym výberom, pretože môžete prispôsobiť svoje oblečenie podľa podnebia v priebehu dňa.

Le Havre je špeciálne miesto, ktoré vám ponúka krásu mora a mesta. Nech už je počasie akékoľvek, budete mať možnosť vychutnať si tú najlepšiu stránku tohto nádherného mesta.


Dovolenka Francúzsko Le Havre


Le Havre je prístavné mesto nachádzajúce sa na severozápade Francúzska, ktoré sa v poslednej dobe stalo populárnym cieľom pre turistov, ktorí sa chcú pokochať krásou krásnych pláží, architektúry a histórie tohto úžasného mesta.

Le Havre je najväčším prístavom krajiny, ktorý bol počas druhej svetovej vojny silne poškodený, no vďaka umeleckému dielu architekta Augusta Perreta bol obnovený do svojej pôvodnej krásy a stal sa svetovým dedičstvom UNESCO.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste sa mali vydať na dovolenku práve do Le Havre, sú jeho pláže. Môžete si zvoliť medzi niekoľkými plážami, vrátane kamenistej pláže St. Adresse, pláže Bon Secours a pláže Les Regates, ktoré sú ideálne pre romantické večerné prechádzky, rodinné výlety a vodné športy.

Ak ste milovníkom histórie, nemali by ste vynechať prehliadku katedrály Notre-Dame, ktorá bola tiež zahrnutá do svetového dedičstva UNESCO a je ukážkou gotickej architektúry.

Okrem toho, Le Havre má aj množstvo ďalších zaujímavých miest, ktoré treba navštíviť, ako napríklad Muzeum Marítnej histórie, ktoré vám ponúkne príležitosť vidieť námorné zbrane, uniformy a schopnosti, ktoré boli potrebné na plavbu po oceáne, výstavu moderného umenia v Centre André Malraux, ktoré ponúka nezabudnuteľný zážitok pre každého milovníka umenia a aj každoročne sa tu koná Festival Západného svetla, ktorý každoročne privádza do mesta tisíce návštevníkov.

Dovolenka v Le Havre bude pre vás príležitosťou objavovať všetky tieto zaujímavosti, ktoré mesto ponúka a prežiť krásne, kvalitné chvíle s rodinou alebo priateľmi, ktoré vám navždy ostanú v spomienkach. Vychutnajte si jedinečnú atmosféru tohto nádherného mesta a vstúpte do duše Francúzska.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky