Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary

Počasie Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana je zaujímavou krajinou na západnom pobreží Afriky. Je to krajina, bohatá na kultúru a prírodu. Okrem známych atrakcií, ako sú pláže, národné parky a historické pamiatky, Ghana ponúka aj niečo pre milovníkov prírody - Monkey Sanctuary v oblasti Boabeng-Fiema.

Monkey Sanctuary je rezervácia pre opice nachádzajúca sa v južnej časti krajiny, približne osemdesiat kilometrov od hlavného mesta Akkra. Je to miesto, kde môžete zažiť úžasný kontakt s divokými opicami.

Rezervácia je domovom dvoch druhov opíc - Mona a Colobus. Tieto opice považujú miesto za svoj domov už niekoľko storočí a sú obklopené mýtom a tradíciami miestnych obyvateľov. Boli vyhlásené za sväté zvieratá miestnymi národmi, čo znamená, že sú chránené a dodnes si udržiavajú svoje prirodzené prostredie.

Pozorovanie opíc v ich prirodzenom prostredí je jedným z hlavných zážitkov, ktoré ponúka Monkey Sanctuary. Môžete sledovať, ako sa opice hrajú a obzerajú okolo seba. Ich inteligencia a ľudské správanie vás určite zaujme. Mali by ste však dodržiavať pravidlá rezervácie a nejaviť agresívne správanie voči opiciam.

Okrem opíc tu nájdete aj vzácne druhy rastlín a vtákov. Rezervácia poskytuje obyvateľom a návštevníkom bohatú paletu biodiverzity. Táto oblasť je tiež jedným z mála miest na svete, kde môžete vidieť Monroe pìtí, neobvyklú farbu opice, ktorá nie je viditeľná nikde inde.

Vstup do rezervácie je povolený len so sprievodcom, ktorý vám poskytne pokyny a informácie o opiciach a rezervácii. Tu sa učíte o histórii a kultúre miestnych národov a ako sa starajú o opice.

Miestne komunity žijúce v okolí rezervácie majú na starosti jej ochranu a starajú sa o opice. Snažia sa presadzovať environmentálnu výchovu a aktívne bojovať proti pytláctvu a poškodzovaniu prostredia. Týmto spôsobom sa snažia zabezpečiť, že opice budú mať svoje útočisko aj v budúcnosti.

Ak hľadáte niečo iné a jedinečné počas vášho pobytu v Ghane, navštívte Monkey Sanctuary v oblasti Boabeng-Fiema. Tento úchvatný rezervát vám ponúkne nádherný pohľad na divoký život opíc a súčasne vás priblíži k miestnej kultúre a ochrane prírody. Je to skutočný poklad, ktorý by ste nemali prehliadnuť.


Dovolenka Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana je fascinujúcou krajinou v západnej Afrike, ktorá má veľa ponúk pre turistov. Okrem jej malebných pláží a historických pamiatok, Ghana je tiež domovom mnohých zvierat a druhov. Ak ste fanúšikmi opíc, potom by váš ďalší dovolenkový cieľ mal byť Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary sa nachádza v strednom Ghane v oblasti Brong-Ahafo. Tento svätý háj bol zriadený v roku 1975 na ochranu kolumby čelade, ktorú miestni obyvatelia považujú za posvätnú. Okrem kolumby čelade sa tu nachádza aj viac ako 200 opíc plameňákov.

Návšteva tohto svätého hája je úplným zážitkom. Pri vstupe dostanete sprievodcu, ktorý vás prevedie cez háj a ukáže vám rôzne druhy opíc. Najčastejšie vidieť sú plameňáky, ktoré sú natoľko ľudské, že si prídu po jedlo rovno k vašim rukám. Môžete sa s nimi pohrať alebo ich kŕmiť, závisí to od vášho pohodlia. Je to skutočne zaujímavý zážitok, ktorý si môžete zachovať na celý život.

Celý háj je nádherný, okolo sa nachádza mnoho stromov a aktívny zelený porast. Miestni obyvatelia chránia tieto opice a zabezpečujú, že háj zostane čistý a zdravý pre budúce generácie. Okrem toho, že môžete vidieť tieto opice v ich prirodzenom prostredí, môžete sa aj dozvedieť o ich správaní a životnom štýle od sprievodcu, ktorý vie o týchto opiciach veľa.

Ak plánujete navštíviť Ghana, nezabudnite pridať Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary do zoznamu vašich záujmov. Je to skutočne nezabudnuteľný zážitok plný krásy a zvierat, ktorý vás určite očarí.


Letenka Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana je krajina v Západnej Afrike, ktorá je známa svojou bohatou kultúrou, pôvabnou prírodou a fascinujúcimi turistickými atrakciami. Medzi najzaujímavejšie miesta v tejto krajine patrí aj Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary, skrývajúci sa v srdci Ghany. Ak plánujete navštíviť toto úžasné miesto, letenka je prvým krokom, ktorý vám otvorí cestu k tomuto pobývajúcemu kráľovstvu opíc.

Keďže Ghana nie je priamym destináciou pre medzinárodné lety, najlepšou možnosťou je nájsť letenku do hlavného mesta Gany - do Akry. V súčasnosti existuje množstvo leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Akry vo veľmi prístupných cenách. Medzi najobľúbenejšie letecké spoločnosti patria Emirates, Ethiopian Airlines, Turkish Airlines a mnoho ďalších. Ak si chcete vybrať vhodnú letenku, je dobré si porovnať ceny a služby rôznych leteckých spoločností predtým, než sa rozhodnete.

Po prílete na letisko v Akre môžete ľahko získať ďalšie spojenie na letisko v Kumasi, ktoré je hlavným mestom regiónu Ashanti. Lety z Akry do Kumasi sú časté a trvajú približne 1 hodinu. Po prílete do Kumasi je potrebné prejsť asi 60 km od mesta do Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary. Dostanete sa tam autobusom alebo taxíkom, ktoré je síce pomalšie, ale aj lacnejšie. Cesta trvá asi dve hodiny, ale ponúka krásne pohľady na vidiecku Ghanu.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary sa nachádza vo východnej časti krajiny a je jedným z najpopulárnejších miest pre turistov. Jedinečnou atrakciou tohto útočiska je skutočne veľké množstvo opíc, ktoré tu žijú vťahujúc turistov do ich vlastného sveta. Opice sú posvätnými tvormi v miestnej kultúre a verí sa, že majú nadprirodzené schopnosti. Navštíviť toto miesto je unikátnou príležitosťou sledovať opice v ich prirodzenom prostredí a dokonca komunikovať s nimi.

Okrem opíc, Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary ponúka aj zábery prechádzajúcich slonov, antilop a iných exotických druhov vtákov. Navštíviť toto miesto je úžasným zážitkom pre milovníkov prírody a fotografov, ktorí majú možnosť zachytiť úchvatné momenty zo života divokých zvierat.

Vo vnútri útočiska sú k dispozícii aj ubytovacie možnosti pre turistov, čo dáva príležitosť stráviť viac času s opicami a skúsiť rôzne aktivity ako sú prechádzky, pikniky alebo sledovanie vtákov. Ceny ubytovania sú prístupné a ponúkajú jedinečný zážitok pobytu v blízkosti týchto fascinujúcich tvorov.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je teda jednou z najkrajších miest, ktoré Ghana ponúka. Aby ste sem mohli cestovať, prvým krokom je mať letenku do Akry, hlavného mesta Gany. Potom sa presuniete do Kumasi a získate spojenie do Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary. Tam objavíte fascinujúcu prírodu, krásne opice a mimoriadne miesto, ktoré vám poskytne zážitok, ktorý si na veľmi dlho zapamätáte.


Ubytovanie Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana je fascinujúcou krajinou plnou prírodného bohatstva a unikátnych zážitkov pre turistov. Jedným z najzaujímavejších miest na návštevu je Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary, jediné miesto v Gane, kde sú opice považované za posvätné.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary sa nachádza na juhozápade Gany, približne 100 kilometrov od hlavného mesta Accra. Toto svätyne sú domovom dvoch typov opíc - monamei a colobus. Tieto opice sú považované za duchovné bytosti a sú chránené zákonom.

Jedinečnosť tohto miesta spočíva v tom, že opice sa tu slobodne pohybujú medzi domami miestnych obyvateľov. Opice si vyžadujú najmä jedlo a domáci ľudia ich radi kŕmia. Ubytovanie v Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je nezabudnuteľným zážitkom, kde môžete sledovať tieto fascinujúce tvory vo svojom prirodzenom prostredí.

Vedľa toho, môžete tiež navštíviť Monkey Cemetery, ktorý je posvätený miestom posledného odpočinku pre tieto opice. Mytológia hovorí, že tieto opice prinášajú šťastie a ich smrť je veľkou tragédiou. Návšteva cintorína je pozoruhodným svedectvom miestnej viery a kultúry.

Okrem opíc je v okolí Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary bohatá príroda. Môžete sa prechádzať tropickými lesov, objavovať divokú faunu a flóru a obdivovať krásne vodopády. V okolí sa nachádzajú aj niektoré tradičné dediny, kde môžete mať príležitosť spoznať miestnu kultúru a zažiť život domorodých obyvateľov.

Ubytovanie v Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary ponúka niekoľko možností - od enklávy na obyčajnom farme až po útulné bungalovy. Môžete sa rozhodnúť pre tradičné africké chaty, kde sa budete cítiť ako v skutočnom ganském prostredí. Niektoré miesta poskytujú aj stravovanie, ktoré zahŕňa tradičné ganské jedlá, ktoré budú prekypovať chute a vôňami miestnej kuchyne.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je jedinečným miestom, kde sa môžete nie len naučiť o ochrane opíc a miestnych tradíciách, ale aj zažiť blízke stretnutie so zvieratami v jednom z najuznávanejších svätých miest v Gane. Ubytovanie v tomto úchvatnom prostredí určite prispieva k nezabudnuteľnému zážitku a zostane vo vašej pamäti ako jedna z najúžasnejších udalostí výletu do Gany.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


1. Čo je Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je ochranná oblasť v Ghane, kde sa nachádza rekreačná oblasť pre opice.

2. Kde sa nachádza Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Sanctuary sa nachádza v Ghane na západnom úpätí hory Atewa-Atwiredu v Africkej krajine.

3. Prečo je Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary dôležitá?
Sanctuary je dôležitá, pretože poskytuje životné prostredie pre posledné zvyšky opíc zwarte Colobus a Campbell. Chráni ich pred lovom a pomáha zachovať ich populáciu.

4. Ako sa môžem dostať do Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Sanctuary sa nachádza asi 3 hodiny severozápadne od Akry a najlepšie sa tam dostanete taxíkom alebo vlastným autom.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Najlepší čas na návštevu je v suchom období od decembra do marca.

6. Ako prebieha návšteva Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Návštevu začnete v dedinke Boabeng, kde sa stretnete s miestnym sprievodcom, ktorý vám ukáže opice a ich prostredie. Na návštevu si musíte objednať sprievodcu vopred.

7. Koľko stojí vstup do Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Najnovšia informácia hovorí, že vstupné stojí asi 20 Ghanských cedií (v roku 2021).

8. Môžem nakŕmiť opice v Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Nie, nakŕmenie opíc je zakázané. Opice sa musia živiť svojou prirodzenou stravou.

9. Môžem v Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary prespať?
Áno, v dedinke Boabeng je niekoľko ubytovacích možností, kde si môžete prenajať izbu alebo bungalov.

10. Ako môžem prispieť k ochrane Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Môžete podporiť miestne ochranárske organizácie, ktoré pomáhajú s ochranou opíc a ich prostredia. Tiež by ste mali dodržiavať pravidlá návštevy a nezasahovať do prirodzeného prostredia opíc.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky